تماس با کارشناس

دانلود نرم افزار µTorrent

دانلود نرم افزار یو تورنت

µTorrent چیست و ویژگی یو تورنت چیست؟

Torrent به چه معنا است؟ و بهترین برنامه برای دانلود فایل های تورنت کدام است؟

سایت های معروف برای دانلود فایل های Torrent چیست؟

چگونه می‌تواند از تورنت فایل دانلود کرد؟

نرم افزار µTorrent ، یک نرم افزار قدرتمند و بسیار کم حجم برای مدیریت دانلودها می باشد که از کلاینتهای معروف بیت تورنت استفاده می کند. تورنت در واقع ابزاری ساده و در عین حال دارای قابلیتهای فراوان می باشد که این امکان را به کاربر می دهد  تا فایلهای به اشتراک گذاشته شده ای که از استاندارد تورنت استفاده می کنند ، بدون هیچگونه  دردسری دریافت کنید. µTorrent به عنوان یک کلاینت موثر و کارآمد ، با قابلیتهای بسیار برای بیت تورنت و مناسب برای  پلتفرم ویندوز شناخته شده است . با دانلود نرم افزار µTorrent  تا حد ممکن از سی پی یو ، فضا و حافظه دستگاه شما به کمترین میزان استفاده می شود و همچنین تمامی عملکردهایی را که ازاین دسته کلاینتهای پیشرفته انتظار می رود را ارائه می دهد. در ضمن شما با استفاده از BitTorrent نیز می توانید سرعت دانلود خود را افزایش داده و اقدام به اشتراک گذاری فایل و پهنای باند شرکت کنید.

اکثر قابلیتهای ارائه شده در دیگر کلاینت های BitTorrent، در نرم افزار µTorrent به صورت کامل و بگونه ای موثر ارائه شده است ، از جمله این قابلیت ها می توان به اولویت بندی پهنای باند، زمان بندی دانلود، دانلود خودکاربا استفاده از RSS و قابلیت Mainline DHT (سازگار با  BitComet) که با ترکیب آنها میتوانید بهترین تجربه دانلود در زمینه فایلهای تورنت را بدست آورید، اشاره کرد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید وارد صفحات اینستاگرام و اپارات رایانه کمک شده و ویدیو های مرتبط با دانلود فایل های تورنت را با برنامه µTorrent  ببنید.

در ادامه با کارشناسان حل مشکلات کامپیوتری همراه باشید تا با اصطلاحات تورنت آشنا شویم.

حل مشکل کامپیوتر | حل مشکل گوشی | رایانه کمک تلفنی

اصطلاحات رایج در بیت‌ تورنت و معانی آنها

در این بخش، مفاهیمی که در استفاده از بیت‌تورنت با آنها مواجه می‌شوید را شرح می‌دهیم. شاید این مفاهیم در ابتدای کار برایتان کسل کننده باشد، ولی قطعاً بعدها و هنگام استفاده از بیت‌تورنت به فارنت برمی‌گردید و معنی این اصطلاحات را جویا می‌شوید.

تورنت (Torrent): به لحاظ لغوی به معنی «سیل» می‌باشد. تورنت به فایل‌هایی اطلاق می‌شود که اطلاعات فایل درخواستی ما را در خود دارد. وقتی این فایل را توسط یک کلاینت باز می‌کنیم، کلاینت بر اساس اطلاعات آن، محتوای قابل دانلود را نشان داده و ما را به کاربرانی که این فایل را دارند متصل می‌کند. این فایل‌ها دارای پسوند torrent بوده و بسیار کم حجم و درحد چند کیلوبایت هستند.

کلاینت (Client): معنی درست این کلمه در اینجا «کارگزار» می‌باشد، اما برای روان سازی متن از همان کلاینت استفاده کرده‌ایم. کلاینت همان برنامه‌ای است که از طریق آن به اشتراک گذاری و دانلود فایل می‌پردازیم. کلاینت‌ها معمولاً کم حجم بوده و به صورت رایگان قابل دانلود و نصب می‌باشند.

سید (Seed): سید یعنی بذر. در بیت‌تورنت به کاربری که فایل را به صورت کامل در اختیار دارد سید گفته می‌شود. وقتی تورنتی را به صورت کامل دانلود کنید، تا زمانی که تورنت بر روی کلاینت قرار دارد، شما نیز جزو سیدها می‌باشید.

پیر (Peer): پیر به معنی همتا می‌باشد. به کاربری که فایل را به صورت کامل در اختیار ندارد پیر گفته می‌شود. پیر ممکن است به طور همزمان هم دانلود کند و هم برای کاربران دیگر آپلود کند.

لیچ (Leech): لیچ به معنی زالو است. لیچ کاربری است که فایل را به صورت کامل در اختیار ندارد و درحال دانلود آن است، اما از آپلود آن برای دیگران خودداری می‌کند. به همین دلیل هم است که از این اسم (زالو) برای آن استفاده می‌شود. به طور کلی از لیچ به جای پیر نیز استفاده می‌شود.

ترکر (Tracker): ترکر نقش واسطه را دارد. به سروری که کاربران را به یکدیگر متصل می‌کند ترکر می‌گویند. همانطور که گفته شد ترکر بدون اینکه از داده‌های منتقل شده اطلاعی داشته باشد، تنها بر اساس فایل تورنت کاربران را شناسایی کرده و آنها را جهت تبادل فایل به یکدیگر متصل می‌کند. یک فایل تورنت می‌تواند از طریق چند ترکر به اشتراک‌گذاری فایل بپردازد.

مگنت لینک (Magnet link): معمولاً بر روی سایت‌های عرضه کننده فایل تورنت، غیر از حالت دانلود فایل تورنت، حالتی هم وجود دارد که به شما مگنت لینک فایل تورنت را می‌دهد. با فشردن گزینه مگنت لینک، کلاینت شما خود به خود و از طریق یک لینک اقدام به شناسایی فایل تورنت مورد نظر شما می‌کند. در این حالت حتی نیاز به دانلود فایل تورنت هم ندارید. راه دیگر کپی مگنت لینک از روی سایت مبدا و وارد کردن آن در کلاینت است که در ادامه مطلب نحوه این کار آموزش داده خواهد شد. البته ممکن است شناسایی تورنت مگنت لینک توسط کلاینت اندکی زمان ببرد.

و این هم دیگر اصطلاحاتی که ممکن است با آنها روبرو شوید:

تورنت مرده (Dead torrent): به تورنتی اطلاق می‌شود که هیچ شخصی که فایل آن را به صورت کامل در اختیار داشته باشد وجود ندارد. در واقع هیچ «سید»ی برای این تورنت نیست. معمولاً زمانی یک تورنت می‌میرد که از اتصال آخرین «سید» کننده آن زمان زیادی گذشته باشد. به هیچ وجه وقت‌تان را با تورنت‌های مرده تلف نکنید.

ریپر (Ripper): ریپ (Rip) اصطلاحاً به عمل فشرده‌سازی فیلم، موسیقی و عکس گفته می‌شود. ریپر نیز به فردی گفته می‌شود که این فشرده‌سازی را انجام می‌دهد. از آنجا که نحوه فشرده سازی فیلم‌ها در کیفیت آنها تاثیر بسیاری دارد، در دنیای بیت‌تورنت ، ریپرهای خوب، بسیار معروف بوده و کسانی که به صورت حرفه‌ای از طریق تورنت فیلم دانلود می‌کنند، به جز ریپر‌های مورد اعتماد خود، سراغ تورنت فیلم‌های ریپرهای دیگر نمی‌روند.

بهترین موتورهای جست‌وجوگر تورنت و نحوه استفاده

pirate bay : به دلیل مسدود شدن‌ها و حواشی مختلفی که با دزدان دریایی همراه بوده، آنها همچنان درحال فعالیت هستند. اعتبار تورنت‌های دریافتی از این سایت همچنان زیاد است و به «سید» و «پیر»‌های اعلام شده توسط این سایت می‌توان اطمینان کرد، با این حال به دلیل مشکلات اخیر دیگر هیچ فایل تورنتی از روی این سایت قابل دریافت نیست و دریافت تورنت تنها از طریق مگنت لینک ممکن است. دامنه این سایت thepiratebay.org می‌باشد. پایرت‌بی هم اکنون توسط افرادی غیر از موسسان آن اداره می‌شود.

۱۳۳۷x : این جست‌و‌جوگر قدیمی تورنت که مانند همکاران خود بارها تغییر دامنه داده است، یکی از بهترین و معتبرترین سایت‌های جست‌وجوی تورنت است. به تعداد سید و پیرهای اعلام شده توسط این سایت می‌توان اعتماد کرد و البته قابلیت دانلود فایل تورنت را هم دارد. وب سایت ۱۳۳۷x در حال حاضر از طریق دامنه ۱۳۳۷x.to قابل دسترسی است.

 

extratorrent : اکسترا تورنت سایتی که ادعا می‌کند بزرگ‌ترین شبکه تورنت است. در اکثر موارد تورنت مورد نظر خود را می توانید از این سایت دانلود کنید اما  تعداد «سید» و «پیر»های عنوان شده گاهی اوقات غلط است. با این حال بعضی اوقات تورنت‌هایی در آن پیدا می‌شود که در سایت‌های دیگر نیست. extratorrent بارها تغییر دامنه داده است و چندی پیش فعالیت آن نیز متوقف شد، اما بعد از حدود یک ماه فعالیت آن دوباره از سر گرفته شد. اکسترا تورنت از طریق آدرس extratorrent.cd قابل دسترسی است.

 

Limetorrents : موتور جستجوگرلیمو شیرین جزء جست‌وجوگرهای تورنت است که به لحاظ امکانات بسیار کامل بوده و امکان آپدیت کردن تعداد سید و پیر یک تورنت در لحظه را نیز در اختیار کاربر می‌گذارد. با این حال به دلیل کامل نبودن جست‌وجوهایش، نمی توان به عنوان گزینه اول پیشنهاد کرد. در حال حاضر این وبسایت از دامنه limetorrents.cc در دسترس است.

 

Rutor : این سایت را جزو گزینه‌های اول خود قرار دهید! حتماً اگر از پیدا کردن تورنت یک فیلم یا آلبوم موسیقی نا امید شدید، سری هم به این سایت بزنید. البته حواستان باشد که متن توضیحات و مشخصات تورنت را به انگلیسی برگردانید و کامل بخوانید، زیرا بیشتر فیلم‌های ارائه شده روی این سایت با دوبله روسی هستند! این سایت بر روی دامنه rutor.is قرار دارد.

 

Torrentz : سایت تورنتز در واقع یک موتور جست‌وجوگر مرجع است که به ازای یک تورنت، لینک‌های دانلود آن در موتورهای جست‌وجوگر دیگر را معرفی می‌کند. در این سایت می‌توانید تورنت‌های بسیار کم‌یاب را نیز پیدا کنید، با این حال احتمال پیدا کردن تورنت‌های مرده نیز در آن زیاد است. این سایت که مدتی طولانی فعالیتش متوقف شده بود و به تازگی دوباره از سر گرفته شده، در دامنه جدید خود torrentz2.eu قابل دسترس است.

 

Rarbg : درحال حاضر Rarbg یک موتور جست‌وجوگر قدرتمند تورنت فیلم می‌باشد. تورنت هایی که در این سایت عرضه می شوند عموماً از ریپرهای معتبر بوده و در فاصله کمی از عرضه بر روی سایت قرار می گیرند. Rarbg غیر از اینها خود در زمنیه ارائه تورنت‌های فیلم نیز بسیار مشهور است و یکی از سریع‌ترین ریپر‌های فیلم است. Rarbg درحال حاضر با دامنه rarbg.to درحال فعالیت است.

 

EZTV : تخصصی ترین سایت عرضه و جست‌جوی تورنت سریال EZTV است. تقریباً سریالی نیست که در این سایت پیدا نکنید. EZTV تورنت معتبرترین و مشهورترین ریپرهای سریال را بر روی وبسایت خود قرار می‌دهد. این وبسایت درحال حاضر از دامنه eztv.ag در دسترس است.

 

ویژگی های نرم افزار µTorrent

 •  امکان دانلود سریع و بی وقفه از شبکه تورنت
 •  نمایش تعداد کامپیوترهایی که یک فایل را به اشتراک گذاشته اند (Seed)
 •  نمایش تعداد دانلود یک فایل تورنت (Leech)
 •  نمایش مختصات و پهنای باند Seed ها
 •  اتصال به Seed های سریع تر جهت دانلود با سرعت بالا
 • -امکان اولویت بندی برای دانلود ها
 •  امکان تنظیم سرعت دانلود و آپلود
 •  امکان فارسی سازی محیط نرم افزار
 •  حجم بسیار کم در مقایسه با امکانات بسیار زیاد

کاربران رایانه کمک در رابطه با نرم افزار µTorrent چنین سوالاتی را از ما میپرسند

 • آیا نرم افزار تورنت مناسب سیستم عامل های گوشی هم هست؟
 • چطور با µTorrent کار کنیم؟
 • چطور نرم افزار µTorrent را نصب کنیم؟
 • چرا از تورنت استفاده کنیم؟

آیا دانلود فیلم با تورنت امن است؟

برای پاسخ به این سوال باید بگم که بله دانلود از طریق تورنت امن است. نرم افزار µTorrent هیچگونه بدافزار یا ویروسی ندارد. تنها خطری که سیستم شما را در زمان دانلود از تورنت تهدید می‌کند احتمال آلوده بودن فایل‌های دانلود شده است. تمام فایل‌هایی که در تورنت هستند می‌توانند حاوی ویروس باشند و به همین علت است که پیش از دانلود آن‌ها باید به خوبی فایل و محتویات آن را بشناسیم. بعضی از این فایل‌ها ممکن است آلوده به تروجان باشند و آسیب جدی به سیستم شما وارد کنند.

آیا بیت تورنت غیر قانونی است؟

بیت تورنت به تنهایی یک پروتکل است، بنابراین به ترکر ها و محتوای آن ها بستگی دارد که چه چیز قانونی و چه چیز غیر قانونی است. اگر قوانین کپی رایت نقض شوند، ابتدا این ترکر است که باید پاسخگو باشد و سپس کاربرانش. بنابراین به صورت مداوم از ترکر های عمومی فایل دانلود نکنید زیرا آی پی شما در این ترکر قابل مشاهده و ردیابی است.

البته این مسائل در کشور هایی اهمیت دارد که قانون کپی رایت در آنها رعایت میشود و مردم به این قضایا اهمیت میدهند. در کشور ما از آنجایی که کاربران به بسیاری از آلبوم های موسیقی، نرم افزار ها فیلم هاو… به صورت قانونی دسترسی ندارند، تنها راه دانلود آن ها به صورت غیر قانونی است که اشکالی در کشور ما ندارد.

البته اگر میخواهید تنها به صورت قانونی از بیت تورنت استفاده کنید ترکر هایی که فایل های قانونی در دسترس قرار میدهند نیز وجود دارند. در ادامه به معرفی سه مورد از ترکر های قانونی با محتوای زیاد میپردازیم:

Jamendo: یک ترکر موسیقی رایگان که آلبوم های موسیقی رایگان در آن قرار میگیرند و خواننده ها میتوانند آلبوم های خود را در آن البته به صورت رایگان منتشر کنند.
Linux Tracker: یک ترکر برای دانلود آخرین توزیع های سیستم عامل لینوکس که یکی از بهترین راه های دانلود توزیع های لینوکس است.

Clear Bits: یک ترکر برای دانلود فایل های مالتی مدیا.

تصویر محیط نرم افزار µTorrent

 

معرفی بهترین سایت های تورنت در زمینه های مختلف نظیر ( دانلود فیلم، سریال خارجی و دانلود فایل ) با استفاده از برنامه µTorrent
 • بهترین سایت :  The Pirate Bay
 • بهترین سایت برای دوستداران فیلم و سریال :  RARBG
 • بهترین سایت برای دانلود فایل‌های کم یاب و قدیمی : ۱۳۳۷X
 • بهترین سایت برای دانلود تورنت‌های تایید شده و اصل :  Torlock
 • بهترین سایت برای دانلود فیلم :  YTS
 • بهترین سایت برای دانلود تورنت‌های خاص و با کیفیت :  TorrentDownloads
 • بهترین سایت برای دانلود تورنت‌های اصلی :  LimeTorrents
 • وبسایت  Popcorn Time
 • وبسایت  Torrentz2
 • وبسایت ETTV Torrents

در هر مرحله از نصب و فعال سازی نرم افزارها یا بازی ها به مشکلی بر خوردید با رایانه کمک تماس بگیرید
تماس با تلفن ثابت : 9099070192 - تماس با موبایل: 0217129

پسورد فایل فشرده : 9099071540

 • بعد از دانلود نرم افزار قبل از نصب برنامه µTorrent حتما دسترسی اینترنت سیستم خود را قطع کنید.
 • سپس فایل Zip را extract کرده و آنتی ویروس سیستم خود را برای چند دقیقه ای غیرفعال کنید.
 • نرم افزار تورنت احتیاج به کرک کردن ندارد و به راحتی می توانید نصب کنید.
 • پایین آمدن سرعت دانلود با نرم افزار µTorrent
 • خطای Torrent Client عدم دسترسی کاربر
 • مشکل راه اندازی و نصب برنامه µTorrent

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد