تشخیص فالوور فیک اینستاگرام

از مجموعه مطالب آموزشی

در این مقاله قصد داریم شرح دهیم چگونه فالوورهای فیک پیج خود را تشخیص دهیم. همانطور که مطلع هستید اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی پرطرفدار برای کاربران شخصی و تجاری می باشد. با توجه به اینکه اعتبار و ارزش یک پیج به طرفداران و فالوورهای واقعی آن می باشد لذا بسیار مهم می باشد که بتوانیم فالوورهای واقعی را از فیک تشخیص دهیم. فعالیت در اینستاگرام برای دست یابی به اهداف تجاری در زمینه کسب و کار و برند سازی مستلزم این می باشد که افراد واقعی دنبال کننده پیج ما باشند برای پست های ما کامنت بگذارند؛ لایک کنند و دنبالمان کنند. به طور کلی واکنش واقعی به محتوای پیج داشته باشند. برای تشخیص فالورهای فیک اینستاگرام سعی داریم نکات کلیدی وکاربردی را برای شما بازگو کنیم تا پیج قوی و حرفه ای را برای کسب و کار و یا هدف خود داشته باشید. با رایانه کمک همراه باشید.

فالوور فیک چیست؟

طی چندین سال اخیرا فعالیت در اینستاگرام پیشرفت چشمگیری دارد به طوری که تبلیغات شرکت ها و تجارت سازی در اینستاگرام از استراتژی مهم و ثابت شده است. از طرفی پیج هایی که این شرکت ها برای تبلیغات خود دایر می کنند نیازمند توجه عظیمی از مشتریان و فعالین حاضر در اینستاگرام می باشد. اینجاست که فالوور اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند. لذا بسیاری از پیج ها برای مهم جلوه دادن و بولد کردن کار خود در مدت زمان اندک از فالوورهای فیک استفاده می کنند. فالوورهای فیک دارای اکانت های فیک هستند که برای پیج ها کامنت فیک می گذارند واینگیجمنت فیک ایجاد می کنند و تنها هدف فالوورهای بالا بردن بزرگ کردن اعداد می باشد و روی کیفیت پیج هیچ گونه تاثیر مثبت ندارند. در ادامه همراه با کمک رایانه به صورت مختصر برخی از ترفند های تشخیص فالوورهای فیک را شرح می دهیم.

 

تشخیص فالور فیک با بررسی محتوای پیج

هنگامی که برای اولین بار به یک پیج اینستاگرامی می رسیم اولین نکته ای که باید دقت کنیم بررسی محتوای پیج و تاریخ اولین پست آن می باشد مثلا با وجود اینکه تنها 20 پست دارد حدود 2 هزار فالوور دارد و اولین پست مربوط به سال گذشته می باشد؛ کاملا شک برانگیز است که فالوورهای آن واقعی نیستند. و لایک فیک و فالوور فیک این پیج را همراهی می کنند. آنچه مهم است فعال بودن پیج و همخوانی تعداد فالور می باشد. اغلب طرفداران واقعی به دنبال پیج هایی هستند که در گوشه اینستاگرام شان به قول معروف خاک نخورد باشد.


شناسایی فالور های فیک با بررسی فالوورهای پیج

هنگامی که وارد پیج می شویم به قسمت فالوورهای آن برویم و یک نگاه کلی به فالوورها بیندازیم آیا نوع فالوورها با موضوع و محتوای پیج همخوانی دارد؟ مثلا مشاهده می کنیم بسیاری از فالوورهای آن افراد خارجی و غیرمرتبط هستند، عکس پروفایل ندارند با آی دی های عجیب و غریب نام گزاری شده اند این موارد نشان می دهد پیج از فالوور فیک لبریز است. افرادی که هیچ سنخیتی با محتوای پیج ندارند و طرفدار واقعی نیستند این پیج را فالو کرده اند.


اینگیجمنت پیج اینستاگرام

اینگیجمنت پیج ( نرخ تعامل مخاطبین پیج اینستاگرام) از موارد مهم تشخیص فالوورهای فیک اینستاگرام می باشد. به طور مثال وارد یک پیج جدید شده ایم و با تعداد بالایی از فالوورهایی که پیج را دنبال می کنند روبرو می شویم از طرفی مشاهده می کنیم این پیج هیچ پست و محتوایی ندارد و مخاطبین وارد هیچ گونه بحث در رابطه با محتوا نیستند. بنظر شما طرفداران واقعی یک پیج و برند به دنبال یک پیج بدون محتوا که حرفی برای گفتن ندارد می باشند؟ معلوم هست که خیر. یا اینکه تعدادی پست دارد ولی با وجود چند هزار فالوور تنها چند نفر پست های آن را لایک کرده اند باز هم شک برانگیز است بنابراین نشان می دهد آن پیج در هیچ دوره فعالیتش نرخ تعامل خوبی نداشته است و دارای اکانت فیک از فالوورهای می باشد صفحات در صورتی رشد خوبی دارند که اینگیجمنت یا نرخ تعامل بالایی داشته باشند. نرخ تعامل پیج بالا نشان می دهد که پیج از رشد خوبی برخوردار است و فالوورهای واقعی آن را همراهی می کنند. میتوانید برای مشاهده نرح تعامل مناسب سری به اینستاگرام رایانه کمک بزنید متوجه خواهید شد که بسیاری از کاربران با ما در تعامل هستند و سوالات کامپیوتری خود را میپرسند، یکی از راه هایی که شما میتوانید با رایانه کمک رایگان در تماس باشید دقیقا پیج اینستاگرام ما میباشد.


تشخیص فالورهای فیک با مطالعه کامنت های پست

کامنت های پست های پیج یکی دیگر از راه های تشخیص فالوورهای فیک اینستاگرام می باشد. هنگامی که وارد پیج مد نظر می شویم به کامنت های پست های یک پیج دقت کنیم گاهی مواقع مشاهده می کنیم بیشتر کامنت ها خارجی هستند و اصلا روشن نیست، چگونه این افراد خارجی باید یک پیج ایرانی را دنبال کنند و کامنت بگذارند. بنابراین متوجه می شویم فالوورهای فیک خارجی این پیج را دنبال می کنند. گاهی اوقات این فالوورها خریداری می شوند چرا که تعرفه آن مناسب تر از فالورهای ایرانی می باشند. یا در موارد محتوای کامنت ها فقط جمله های تکراری وجود دارد مانند ( بسیار خوب. مفید بود و...) و مصنوعی بودن ارتباط را نشان می دهد که نشان دهنده کامنت فیک می باشد.


عکس های تکراری در پیج اینستاگرام

اگر یک پیج با اکانت و برند واقعی باشد هر روز حرف تازه ای برای گفتن دارد پست هایی که منتشر می کند هرکدام محتوای جدیدی است که هدف پیج را دنبال می کند اما اگر به یک پیج برخوردیم که تعداد عکس های تکراری و محتوای تکراری در آن بالا بود به فیک بودن اکانت قطعا باید شک کنیم اکانت فیک توجه نمی کند که آیا محتوایی که می گذارد قبلن منتشر شده است یا نه. و این فیک بودن پیج را آشکار می کند.


آیا برنامه حذف فالوور فیک وجود دارد؟

بله وجود دارد. با توجه به اینکه اهمیت واقعی بودن فالوورهای اینستاگرام و به حداقل رساندن کامنت فیک و یا اکانت فیک در موفقیت یک برند به خوبی آشکار می باشد. حذف دستی فالوورهای فایک زمان بر می باشد. لذا ربات ها و اپلیکیشین هایی طراحی شده است که در این امر ما را یاری می کند.

رایانه کمک در اینجا تعدادی از اپلیکیشن ها را معرفی می کند:

1)    Follower Analyzer

2)    Follower and Unflollower Analytics for Instagram

3)    Followers for Instagram

4)    Followers Insights for Instagram

5)    Followers Tools for Instagram

6)    FollowMeter for Instagram

7)    Reports + Followers Analytics for Instagram

8)    Ghost Unfollowers for Instagram & Fake I.G. Clean

9)    Tracker for Instagram


جمع بندی

با مطالعه مقاله بالا با فالوورفیک آشنا شدیم راه های تشخیص فالوور فیک اینستاگرام را بیان کردیم و به این نتیجه رسیدیم پیج های واقعی و با کیفیت در طول گذر زمان، با وقت گذاشتن برای پیج خود وتولید محتواهای مفید و با کیفیت به هدف خود می رسند و شاهد موفقیت چشمگیر می شوند از فالوورهای فیک استفاد نمی کنند چرا که کیفیت بسیار حائز اهمیت می باشد و تنها فالوورها و طرفداران واقعی یک برند و پیج می توانند نرخ فعالیت پیج را بالا ببرند و باعث بولد شدن پیج بشوند. لذا بهتر است برای پیج خود به این نکات توجه کنیم وهنگام مواجهه با پیج های دیگر اکانت فیک یا واقعی بودن را تشخیص دهیم.دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد