تماس با کارشناس

راهنمای خرید بهترین مودم های همراه 4G

از مجموعه مطالب آموزشی

راهنمای خرید بهترین مودم های همراه 4G یکی از کاربردی ترین مطالب می باشد که هنگام خرید مودم همراه باید حتما به نکات آن توجه کنید. 

استفاده از اینترنت در دنیای امروزه بسیار رایج است و بسیاری از کار های ما به وسیله اینترنت صورت میگیرد به طوری که اینترنت امروزه بخش جدانشدنی از زندگی ما را تشکیل می‌دهد.

در این مقاله از سری مقالات رایانه کمک به بررسی و راهنمای خرید مودم های همراه 4G می‌ پردازیم و ،بهترین مودم های همراه 4Gرا به شما کاربران گرامی معرفی میکنیم.

بدنیست بدانیم ازان ترین مودم جیبی آن دسته از مودم هایی هستند که به USB متصل می شوند. که  به این مودم ها دانگل می گویند. جدیدترین مدل های مودم با باتری کار می کند و از شبکه های LET و 4G و 5G پشتیبانی می کنند. در این مقاله به بررسی نکاتی می پردازیم که هنگام خرید مودم های همراه 4Gزمان زیادی را صرف مقایسه و بررسی دیگر محصولات نکنید.

اما استفاده از مودم همراه چه مزیتی دارد؟ استفاده از مودم همراه 4G باعث می‌شود که هر زمانی و هر مکانی که به اینترنت نیاز داشتیم به آسانی به اینترنت دسترسی پیدا کنیم.مودم های همراه 4G هنگامی که به اینترنت دسترسی نداریم بسیار کاربردی و موثر می‌باشد.

در ادامه کارشناسان بخش حل مشکلات کامپیوتری رایانه کمک شما را با بهترین مودم های همراه 4G آشنا خواهد کرد، پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

راهنمای خرید مودم و نکاتی قبل از خرید مودم

هنگام خرید مودم به شبکه های قابل پشتیبانی در مودم  باید توجه کرد. در مودم های جیبی شبکه های قابل پشتیبانی به تکتولوژی ساخت مودم و سیم کارتی مربوط میشود که درون مودم قرار داده می شود. بنابراین برای خرید بهترین مودم جیبی لازم است مشخصات دستگاه را بررسی کنیم. و سیم کارت مدنظر را نیز بررسی کرده که چه شبکه ای را پشتیبانی می کند. 

اینکه مودم شما از چه اپراتورهایی پشتیبانی می کند بسیار حائز اهمیت است. بعضی از مودم های جیبی تنها به ارائه خدمات به ایک اپراتور محدود می شوند. اگر تصمیم دارید مودم بخرید و خدمات  بهتری داشته باشید به این ننکته اول توجه کنید چه اپراتورهایی را پوشش می دهد و قابلیت دانلود  واستفاده چند کاربر را  به  صورت همزمان فراهم می کند. برای خرید بهترین مودم پیشنهاد می شود آخرین تکنولوژی را  بررسی کرده و سپس دستگاه را انتخاب می کنیم. 

می خوای خاموش بودن چراغ ای دی اس ال مودم  خودت درستش کنی؟ مطلب حل مشکل روشن نشدن چراغ ADSL" می تونه بهت کمک کنه.

آنتن دهی مودم

هنگام خرید لازم است به موضوع آنت دهی مودم توجه  شود. آنتن دهی مودم نیز مانند تلفن همراه که از سیم کارت ان استفاده می شود در برخی مناطق آنت دهی مناسبی ندارد و نمی توان از ان استفاده کرد. سازندگان مودم جیبی برای حل این مشکل از انت های کابلی استفاده کرده اند چرا که امکان انتن دهی را تقویت کرده.

اغلب مودم های همراه مجهز به انت داخلی هستند و رد برخی مودم ها این قابلیت وجود دارد خود کاربر به ان مودم آنت اضافه کند. برای قیمت مودم لازم است این نکته  را هم  بگوییم مودم هایی که امکان اتصال انت خارجی یا  به اصلاح OUTDOOR در آن ها وجود دارد قیمت بالاتری دارند. و البته سرویس بهتری دارند. از مهم ترین ویژگی های بهترین مودم جیبی آنتن با سیگنال دهی عالی است.

ارسال و دریافت پیامک در مودم

لازم است به این نکته توجه کرد که مودم انتخابی شما امکان دریافت و یا ارسال پیامک را داشته باشد. چرا که امکانات بیشتری را ارائه می دهد. امکاناتی مثل اطلاع از وضعیت بسته اینترنتی، شارز و تمدید بسته و پشتیبانی از کدهای USSD می باشد.

صفحه نمایش مودم های همراه 

برای خرید بهترین مودم همراه لازم است  به صفحه نمایش مودم دقت کنیم. صفحه نمایش یک مودم جیبی هر اطلاعاتی که می خواهید مشاهده کنید را در اختیارتان می گذارد. مانند: شارژ باقی مانده، آنتن، تعداد افراد که  متصل به مودم می باشند، حجم اینترنت، سرعت انتقال، دریافت داده و  مواردی از این اطلاعات که بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود. در حال حاضر دو نوع  صفحه نمایش وجود دارد یکی LCD و دیگری LED که  صفحات LED وضوح بهتر، سرعت تصویر بالاتر و کیفیت بالاتری دارند.

برای انتخاب بهترین مودم جیبی لازم است قدرت و سرعت  صفحه های لمسی را در نظر داشته باشید. اندازه  صفحه نمایشف وضوح و کیفیت در قیمت مودم موثر است.

 

اگر دائم اینترنت شما قطع میشه ممکن مودم خراب باشه می دونی علائم خرابی مودم چیه؟

باتری مودم جیبی

مودم های جیبی انواع مختلفی دارند. خرید بهترین مودم های خانگی، و مودم هایی با قابلیت  سیم کارت دار و بدون  سیم کارت به  باتری باید توجه کرد. مودم جیبی بی سیم ظرفیت بالای باتری مهم است چرا که  به  شارز مکرر نیاز نداریم. نسل جدید باتری ها در حدود 300 تا 2500 امپر ساعت ظرفیت دارد که تا 12 ساعت می تواند شارژ شود. برای خرید بهترین مودم همراه  بهتر است باتری با ظرفیت خوب انتخاب شود.

پشتیبانی از دستگاه های بیشتر در مودم

به  طور کلی هرچه یک مودم  بتواند دستگاه های بیشتری را پشتیبانی کند بهتر است. در مودم های همراه معمولا تا 5 دستگاه می تواند متصل شود. که در اکثر مودم های جیبی به همین صورت است. برخی مودم های جدید تا 32 دستگاه را هم پشتیبانی می کنند. هرچه اپراتور سیم کارت  قوی تر باشد پهنای باند بیشتر و سرعت بالاتری ارائه می دهد.

مودم همراه 4G چیست؟

( تکنولوژی 4G  چیست؟ )

قبل از  پاسخ به سوال مودم همراه 4G چیست؟ اجازه دهید تا کمی درباره مفهوم مودم همراه 4G،صحبت کنیم.

ممکن است برای شما این سوال پیش آمده باشد که چه فرقی بین  4GوlTE و TDLTE وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت ،در بیان ساده تفاوت بین 4G و lTE این میباشد که G به معنای نسل است و 4G به معنای نسل جدید داده یا اینترنت های موبایل نسل چهارم میباشد کابرانی که از اینترنت 4G در موبایل یا تبلت خود  استفاده میکنند میتوانند از سرعتی برابر ۱۰۰ مگابایت بهره ببرند.

خب اکنون که با مفهوم تکنولوژی 4G آشنا شدید وقت آن است که با راهنمای خرید بهترین مودم های همراه 4G آشنا شویم.


چرا مودم همراه 4G بخریم؟

( چرا مودم همراه 4 جی بخریم ؟! )

مودم های سیم کارتی یا همان مودم های همراه یکی از وسیله های جدید برای برقراری ارتباطات است که در میان مردم بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. و سوال اغلب کاربران راهنمایی برای انتخاب بهترین مودم سیم کارت خور می باشد.

مودم های همراه به دو دسته تقسیم میشوند دسته اول مودم هایی هستند که با یک سیم کارت معمولی مانند تلفن های همراه کار می کنند و دسته دوم مودم های TD  هستند که تنها میتوان به صورن ثابت از آنها استفاده نمایید.

یکی دیگر از ویژگی های جذاب مودم های همراه این است که مودم های همراه هیچ نیازی به اتصال به برق ندارند، بر خالف مودم های دیگری که به وسیله برق مستقیم کار می‌ کنند این مودم ها از طریق باطری داخلی تعبیه شده در آنها کار می کنند و هر چند وقت یکبار کافیست تا باطری آنها شارژ شود.

مودم های همراه با استفاده از اپراتور های تلفن همراه کار می‌ کنند این قابلیت کاربردی ،مودم های همراه موجب میشود که آن را به هر جایی که دوست دارید ببرید و و درهر مکانی و هرجایی که میخواهید به اینترنت دسترسی داشته باشید.

همچنین میتوانید سیم کارتی را که درون مودم قرار داده اید به هر میزانی که علاقه دارید شارژ کنید و برای آن بسته های اینترنتی متناسب با نیازتان تهیه کنید.

بسیاری از کاربرانی که با پشتیبانی و خدمات کامپیوتری آنلاین رایانه کمک تماس می‌گیرند در هنگام ریست کردن مودم با مشکل باز نشدن صفحه  ۱ . ۱ . ۱۶۸ . ۱۹۲ روبرو می‌شوند. از این رو می‌توانید برای حل مشکل مودم خود از بخش نظرات همراه کارشناسان رایانه کمک باشید و با نوشتن سوال خود، در کمترین زمان ممکن به جواب سوال خود دست یابید.

مزیت های مودم همراه 4G

( مودم های همراه 4G چه مزیت های دارند؟ )

با تهیه مودم همراه 4G می‌توانید از اینترنت نسل چهارم با سرعت حداکثر ۱۰۰ مگابایت در ثانیه در هر مکانی که در آن حضور دارید استفاده نمایید. البته این سرعت در ایران بسیار کمتر از این مقدار می باشد.

از قابلیت های دیگر این مودم که میتوان به آن اشاره کرد این میباشد که با روشن کردن حالت WlFl HOTSPOTمیتوانید مصرف باتری موبایلتان را کاهش دهید و فقط با داشتن مودم همراه 4G علاوه بر استفاده از اینترنتی پر سرعت و به صرفه ، مصرف باتری خود را نیز کاهش دهید.

یکی دیگر مزیت های مودم همراه 4G به صرفه بودن آن مخصوصا برای افرادی است که مدام در سفر میباشند .

اگر هر فردی به صورت جداگانه بر روی موبایل خود از یک بسته اینترنتی استفاده کند، باید هزینه های زیادی را برای خرید این بسته های اینترنتی تقبل کند، در حالی که این بسته ها زود ،به اتمام می‌ رسند.

اما در مودم همراه 4G این هزینه ها به نسبت کمتر می شود زیرا تنها یک بسته برای چند نفر که به مودم متصل می شوند کافیست و همه میتوانند از این اینترنت پرسرعت و به صرفه استفاده کنند. مودم هایی هم که مودم دو سیم کارته هستند از برتری ویزه ای برخوردارند. که با قراردادن دو سیم کارت حتی از اپراتورهای مختلف می توان بسته های متنوعی را خریداری کرد.

درهنگام خرید بهترین مودم همراه 4G باید به چه ویژگی هایی توجه کنیم؟

در هنگام خرید مودم همراه 4G باید به این نکته ها  توجه داشته باشید که وزن واندازه مودم طوری باشد که بتوانید به راحتی آن را حمل کنید ویژگی های دیگری که در خرید مودم باید به آن دقت کنید آنتن دهی مناسب ،سرعت خوب و باتری مرغوب است که در تهیه مودم همراه  4G باید در نظر داشته باشید.


معرفی بهترین مودم های همراه 4G در بازار ایران

 

همان گونه که مشاهده میکنید در قسمت زیر ،برای شما کاربران گرامی برخی از برترین مودم های همراه موجود در بازار را قرار داده ایم تا درهنگام خریداری مودم دچار شک و تردید نشوید.

 

سوالات متداول کاربران برای خرید بهترین مودم همراه

در این قسمت به پرسش و پاسخ سوالاتی می پردازیم که کاربران از کارشناسان رایانه کمک سوال کرده اند.

تفاوت مودم و روتر در چیست؟ 

- در جواب این پرسش می توان گفت تفاوت اساسی مودم و روتر در نقشی است که هنگام اتصال به اینترنت دارند. مودم پلی بین خانه و اینترنت محسوب می‌شود، روتر مسئول ایجاد شبکه محلی درون خانه است. مودم بدون وجود روتر می تواند به اینترنت متصل شود ولی در روتر این صدق نمی کند.

آیا مودم های قابل حمل از امنیت کافی برخورداند؟

- بله همه مودم های خانگی  و قابل حمل دارای تنظیمات امنیتی هستند. و بهتر است رمز قوی برای آن انتخاب شود

هنگام خرید بهترین مودم همراه به چه نکاتی توجه کنیم؟

-برای انتخاب بهترین مودم بهتر است به نکاتی مانند: برند سازنده، شبکه های قابل پشتیبانی، شیار و رابطه ها، پشتیبانی از ارسال و دریافت پیامک، نشانگر LED، صفحه نمایش، نوع و ظرفیت باتری، مدت شارژدهی باتری، سرعت انتقال داده ها، تعداد دستگاه های قابل حمل و قیمت را توجه کرد.

سخن آخر

دراین مقاله به ارائه نکات و راهنمای خرید بهترین مودم های همراه 4G موجود در بازار پرداختیم.

آشنایی با بهترین مودم های همراه  به شما کمک می کند در هنگام خرید مودم 4G همراه زمان طولانی را برای مقایسه و بررسی محصولات صرف نکنید و در صورت لزوم از اطلاعاتی که رایانه کمک در اختیارتان قرار داده است استفاده نمایید.

اما چنانچه در رابطه با هر یک از قسمت شرح داده شد نیاز به توضیحات بیشتری داشتید با کارشناسان مجرب رایانه کمک تماس بگیرید.

کارشناسان حاضر در مجموعه رایانه کمک  با بهره گیری از بروز ترین ترفند ها شما را در حل مشکلات موبایلی یاری می‌کنند.

همچنین در صورتی که به اخبار و تکنولوژی های روز علاقه من هستید پیشنهاد می کنیم صفحه رسمی اینستاگرام رایانه کمک و اپارات را نیز دنبال کنید.

جهت تماس با کارشناسان فنی رایانه کمک و حل مشکلات کامپیوتری می توانید با شماره های ۹۰۹۹۰۷۱۵۴۰ ، 0217129 تماس حاصل فرمایید

 

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد