پاسخ به سوالات و مشکلات تلگرام گوشی و کامپیوتر

از مجموعه مطالب آموزشی

 

تا به حال شده زمان نصب کردن تلگرام با مشکل روبرو شوید؟

در این مطلب که از طرق پشتیبان تلگرام رایانه کمک نوشته شده است، سعی می‌کنیم به شایع‌ترین سوالات و مشکلات تلگرامی که تا کنون با آنها روبرو شده اید پاسخ دهیم و راه حل های کاربردی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، پس با ما همراه باشید.

تلگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی پر مخاطب در دنیا محسوب میشود که حتی علی رغم تحریم شدن تلگرام در ایران باز هم بیشتر کاربران ایرانی از آن استفاده می‌کنند. اما هر برنامه ای ممکن است روزی با خطا یا ایراد روبرو شود و تلگرام هم از این قاعده استثنا نیست. در بسیاری از موارد دیده شده کاربران  با خطاهایی نظیر : خطا در نصب تلگرام ، عدم ارسال پیامک تلگرام ، کند شدن آن و یا ارور هایی مانند too many attempts   روبرو شوند که برای حل مشکلات تلگرام دنبال کارشناس هستند که بتواند این ایرادات آن را برطرف کند. به درخواست شما عزیزان در این مقاله ، به برخی از خطا های برنامه تلگرام اشاره کرده و راه حل‌های که می‌تواند مشکلات آن را رفع کند را ارائه بدهیم.

 

چگونه مشکلات تلگرام را رفع کنیم؟

در این مقاله چند روش برای حل مشکلات تلگرام در نظر گرفته شده است.

1 . مطالعه مطلب

اولین روش برای پیدا کردن علت ایراد در تلگرام، مطالعه کامل این مقاله است. در این مطلب سعی می‌کنیم به معروف‌ترین مشکلات نرم افزار تلگرام اشاره کرده و به آنها پاسخ دهیم. بنابراین تمام این مطلب را تا به انتها بخوانید تا بتوانید مشکلات خود را رفع کنید. 

2 . بخش پرسش و پاسخ انتهای مطلب

روش دوم برای پاسخگویی به مشکل تلگرام، استفاده از بخش پرسش و پاسخ انتهای همین مطلب است. در صورتی که جواب سوال شما در این مطلب وجود نداشت، کافی است از بخش نظرات سوال خود را از کارشناسان رایانه کمک بپرسید، با این کار کارشناسان رایانه کمک کامنت شما را مشاهده کرده و در صورت امکان ارسال پاسخ به صورت نوشتاری به آن پاسخ می‌دهند.

3 . تماس با پشتیبان تلگرام رایانه کمک

و مورد آخر ارتباط مستقیم با متخصص‌های فنی رایانه کمک است. در صورتی که مشکل جدی در تلگرام روبرو شده اید، لازم است مشاوره تخصصی دریافت کنید. از همین رو پیشنهاد می‌کنیم با شماره‌های 9099071540 یا 0217129 تماس گرفته تا کارشناسان رایانه کمک مشکل تلگرام شما را رفع کنند.

 چگونه مشکلات تلگرام را رفع کنیم؟| رایانه کمک

1 . رفع مشکل ساخت اکانت در تلگرام

بسیاری از کاربران در وارد شدن به تلگرام مشکل دارند و دقیقاً در همین زمان با مشکل روبرو می‌شوند. بنابراین ما هم دقیقاً از دلایل مشکل در ورود به تلگرام اشاره کرده و هر کدام را توضیح می‌دهیم.

 

ارور phone number flood در تلگرام

خطا phone number flood در تلگرام کامپیوتر و گوشی زمانی به شما نمایش داده می‌شود که بیش از حد تلاش برای وارد شدن به تلگرام کرده اید،

 در واقع اگر چندین بار شماره تلفن خود را وارد کنید و منتظر دریافت کد باشید، تلگرام این رفتار شما را ربات‌گونه قلم‌داد می‌کند و برای مدتی محدود جلوی ورود شما را می‌گیرد. در این زمان ارور phone number flood به ما نمایش داده می‌شود. برای رفع ارور phone number flood کافی است از برنامه خارج شوید و بعد از گذشت چند ساعت دوباره تلاش کنید. به احتمال زیاد مشکل تلگرام رفع می‌شود.

برای جلوگیری از خطای phone number flood بهتر است بیش از 3 بار برای وارد شدن به حساب خود تلاش نکنید و منتظر دریافت کد باشید، اگر باز هم کدی ارسال نشد، گوشی خود را خاموش و روشن کرده و پس از گذشت چند ساعت دوباره تلاش کنید.

 

خطا too many attempts در تلگرام

مشکل بعدی تلگرام که قصد داریم به آن بپردازیم ارور too many attempts است. این مورد هم مانند خطا بالا زمانی نمایش داده می‌شود که چندین بار پشت سر هم تلاش کرده اید تا وارد تلگرام شوید.

البته اگر قصد داشته باشید با چند دستگاه مختلف در یک بازه زمانی کوتاه وارد حساب کاربری خود شوید، متن too many attempts در تلگرام به شما نمایش داده می‌شود.

در واقع معنی خطای too many attempts در تلگرام به این معنا است که بیش از حد تلاش کرده اید و برای اینکه وارد حساب کاربری خود شوید، لازم است چند ساعت بعد تلاش کنید، به طور معمول بعد از گذشت 4 تا 6 ساعت این مشکل برطرف می‌شود و دوباره می‌توانید امتحان کنید. اما اگر مشکل وجود داشت اجازه دهید 24 ساعت بگذرد، به احتمال زیاد مشکل تلگرام رفع شده است.

 

پاسخ به سوالات و مشکلات تلگرام گوشی و کامپیوتر | تعمیر کامپیوتر

 

2 . رفع ریپورت شدن حساب کاربری در تلگرام

ریپورت شدن در telegram، جزو شایع‌ترین مشکلات کاربران در تلگرام محسوب می‌شود.

 تا کنون بارها کاربران با کارشناسان رایانه کمک تماس گرفته و از عمدی یا سهوی ریپورت شدن درتلگرام گلایه کرده اند.

علت ریپورت شدن در تلگرام به موارد زیادی بستگی دارد و در صورتی که قوانین تلگرام را رعایت نکنید مشمول جریمه خواهید شد. مواردی مانند ارسال پیام‌های مزاحمت آمیز به دیگر کاربران، ارسال پیام‌های تبلیغاتی، ارسال محتوا غیر اخلاقی و دارای قوانین کپی رایت بدون حق ناشر و... از مجموعه مواردی است که باعث ریپورت شدن تلگرام می‌شود.

زمانی که با Telegram Report مواجه شوید امکان ارسال پیام به کاربران ناشناس از شما گرفته می‌شود و زمانی که قصد داشته باشید به آنها پیامی ارسال کنید با پیغامی تحت عنوان sorry you can only send messages to mutual contacts در تلگرام روبرو می‌شوید.

برای خارج شدن از ریپورت در تلگرام لازم است یک سری مراحل را انجام دهید.

  • در قدم اول برای رفع ریپورت شدن در تلگرام ابتدا لازم است بر روی ذره بین بالا صفحه کامپیوتر یا تلفن همراه خود کلیک کرده و عبارت @Spambot را جستجو کنید.
  • با این کار در لیست جستجوها یک ربات با همین نام به شما نمایش داده می‌شود که آیکن آن سبز رنگ است.
  • بر روی آن کلیک کرده و ربات را راه اندازی کنید.

 

سوپر گروه تلگرامی حل مشکلات موبایل و کامپیوتر | دفتر خدمات کامپیوتری

 

  • پس از راه اندازی ربات پیغامی به شما نمایش می‌دهد که به زبان انگلیسی گفته می‌شود شما ریپورت شده اید.
  • بعد از نمایش متن چند گزینه به شما نمایش می‌دهد که کافی است بر روی This is a Mistake کلیک کنید. با این کار این پیغام را می‌رسانید که اشتباهی صورت گرفته و شما مرتکب خطایی نشده اید.

 

سوپر گروه تلگرامی حل مشکلات موبایل و کامپیوتر | دفتر خدمات کامپیوتری

 

  • در مرحله بعدی بر روی Yes کلیک کنید.
  • در این مرحله باید گزینه No, I’ll never do any of this را انتخاب نمایید.

 

پرسش و پاسخ درباره تلگرام | تعمیرات کامپیوتر

 

  • در این مرحله از شما خواسته می‌شود یک پیغام به پشتیبانی تلگرام ارسال و شرح بدهید که به اشتباه اکانت تلگرام شما ریپورت شده است.
  • توجه داشته باشید که بهتر است متن ارسالی در این بخش را به زبان انگلیسی وارد کنید.
  • تیم رایانه کمک برای ساده کردن مسیر خارج شدن از ریپورت تلگرام، یک متن انگلیسی آماده کرده است که کافی است این متن را کپی کرده و با اعمال تغییرات در بخش‌های گفته شده، در ربات زیر آن را ارسال کنید.

 

Dear Telegram Support

Unfortunately, a problem has already been prepared and I have not violated the Telegram rules. Please check my account.

Telegram ID (در این بخش آی دی تلگرم خود را وارد کنید)

phone number (در این بخش شماره تلفنی که با آن اکانت تلگرام خود را وارد کنید)

email: (در صورتی که اکانت ایمیلی دارید در این بخش آدرس آن را وارد کنید)

پس از ارسال پیام بالا منتظر بمانید تا نتیجه به ایمیل شما ارسال شود. در صورتی که بدون دلیل خاصی ریپورت شده باشید، مشکل آن رفع می‌شود.

امکان دارد پاسخ پیغام شما بین 1 تا 2 هفته به طول بیانجامد، بنابراین صبور باشید و منتظر بمانید تا نتیجه برای شما ارسال شود.

 

3 . حل مشکل وصل نشدن تلگرام یا مشکل Connecting تلگرام

مورد بعدی که در لیست شایع‌ترین مشکلات تلگرام به آن می‌پردازیم، مشکل وصل نشدن در تلگرام است.

در بسیاری از مواقع دیده شده وقتی وارد تلگرام می‌شوید و منتظر پیغام‌های جدید هستید، عبارت Connecting در بالای تلگرام به شما نمایش داده می‌شود.

این پیغام به این معنی است که برنامه تلگرام سعی می‌کند به سرورهای خود متصل شود تا پیغام‌های جدید را مشاهده کنید اما خللی در این ارتباط وجود دارد.

برای رفع مشکل وصل نشدن تلگرام لازم است چند بخش مختلف را بررسی کنید.

ابتدا مطمئن شوید که اینترنت دستگاه شما متصل است، در صورتی که از وای فال یا داده اینترنت استفاده می‌کنید پیشنهاد می‌کنیم یک بار آن را خاموش و روشن کنید.

 از آنجایی که این برنامه در کشور ما فیلتر است در قدم بعدی برای رفع مشکل تلگرام، حتماً از برنامه‌های تغییر دهنده IP استفاده کنید. پیشنهاد می‌شود چند برنامه در این زمینه بر روی گوشی خود داشته باشید و تک به تک بررسی کنید تا مطمئن شوید ایرادی از اینترنت دستگاه شما وجود ندارد.

در صورتی که همچنان خطای وصل نشدن تلگرام رفع نشد بهتر است یک بار تلگرام را حذف کرده و نسخه بروز آن را نصب کنید. همچنین پیشنهاد می‌شود از نسخ رسمی تلگرام استفاده کرده و از نصب برنامه‌های جانبی مانند (تلگرام طلایی، تلگرام حرفه ای، تلگرام بدون فیلتر و...) اجتناب کنید. در کنار استفاده از فیلترشکن بعد از ورود به برنامه میتوانید از پروکسی های قابل تنظیم در داخل خود برنامه نیز استفاده کنید.

 

حل تلفنی مشکلات تلگرام و مشکلات اینستاگرام | تعمیرات کامپیوتر و لپتاپ در محل

 

4 . رفع عدم ارسال پیام در تلگرام

مورد بعدی که باعث ایجاد سوالات کاربران در تلگرام می‌شود، عدم ارسال پیغام در این نرم افزار است.

در بروزرسانی های جدید که برای تلگرام منتشر می‌شود، کاربرانی که از نسخه قدیمی تلگرام استفاده می‌کنند، دچار مشکل شده اند و گزارش داده اند که نمی‌توانند به مخاطبین خود پیام ارسال کنند.

برای رفع ارسال پیام به مخاطبین در تلگرام در قدم اول بهتر است بررسی کنید که اینترنت شما با مشکل روبرو نشده باشد.

سپس بررسی کنید که فرد مورد نظر شما را بلاک نکرده باشد، در بخش بالا گفته شد وقتی بلاگ شده باشد پیغام sorry you can only send messages to mutual contacts در صفحه چت فرد به شما نمایش داده می‌شود.

در آخر ممکن است ایراد از برنامه تلگرام شما باشد و مطمئن شوید برنامه هنگ نکرده باشد، در صورتی امکان پیشنهاد می‌شود نرم افزار را حذف و دوباره نصب کنید.

 

رفع مشکل عضو نشدن تو کانال و گروه  Too many Communities

تا کنون شده زمانی که قصد دارید وارد کانال یا گروه در تلگرام شوید، پس از  کلیک روی گزینه join ارور Too many Communities نمایش داده شود؟!

Too many Communities معمولا زمانی کاربران با آن روبرو می‌شوند که در گروه و کانال های تلگرامی زیادی عضو هستند. تلگرام مانند تمام شبکه های اجتماعی محدودیت دارد و در صورتی که در کانال و گروه های زیادی عضو باشید. امکان عضو شدن جدید از شما سلب میشود.

خطا Too many Communities به این معنا است که در بیشتر از 250 کانالا یا 250 گروه عضو شده اید و امکان پیوستن در گروه های دیگر وجود ندارد. برای رفع Too many Communities در تلگرام لازم است از برخی گروه یا کانال های که در آنها تعامل ندارید، لفت بدهید. پس از اینکار بعد از 24 ساعت امکان عضو شدن جدید وجود دارد.

 

پرسش و پاسخ مشکلات تلگرام

در قسمت بالا سعی کردیم به مشکلات مختلف تلگرام که بیشتر کاربران با آنها روبرو شده اند اشاره کرده و برای هر کدام راه حل مطمئن به شما ارائه دهیم.

توجه داشته باشید برای پرسش و پاسخ مشکلات تلگرام می‌توانید از بخش نظرات انتهای همین صفحه با ما و دیگر کاربران در ارتباط باشید و در هر زمان با خطایی روبرو شدید، در همین صفحه به جواب برسید.

 

آیا شماره تلفن برای مشکلات تلگرام وجود دارد؟

با این که سایت‌های داخلی و خارجی شماره‌تلفن‌های مختلفی برای تماس با پشتیبانی تلگرام قرار داده‌اند اما تا کنون شرکت تلگرام هیچ شماره تلفنی برای بخش پشتیبانی خود تعبیه نکرده است. از این رو تنها راه مطمئن ارتباطی با کارشناسان پشتیبانی تلگرام استفاده از ربات پشتیبانی تلگرام است.

شرکت رایانه کمک با بهره گیری از کارشناسان متخصص در زمینه رفع مشکلات شبکه اجتماعی، می‌توانند ارور و خطاها و مشکلات شما را در تلگرام حل کنند. به همین دلیل اگر با مشکل یا ابهامی در تلگرام روبرو شده اید، می‌توانید با شماره 9099071540 و 0217129 تماس گرفته و از کارشناسان ما مشاوره تخصصی تلفنی دریافت کنید.

 

 

جمع بندی

امیدوارم اکنون که به انتهای این مقاله رسیده ای توانسته باشید مشکل تلگرام شما رفع شده باشد و مانند روز اول از این برنامه استفاده کنید.

نظر شما در مورد برنامه تلگرام چیست؟ آیا ارزش استفاده کردن را دارد و یا با وجود فیلتر شدن باز هم می‌توان از آن استفاده کرد؟ نظر خود در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد