معرفی کامل بازی Assassin's Creed Mirage ، اخبار اساسین کرید میراژ

از مجموعه مطالب آموزشی

بلاخره پس از مدت‌ها انتظار یوبیسافت به صورت رسمی نسخه جدید بازی اساسین کرید را با نام میراژ معرفی کرد. طبق تریلر و توضیحاتی که داده شد قرار است این نسخه ما را دوباره به ریشه‌های بازی اساسین کرید برگرداند، اما چه اطلاعاتی تا کنون از بازی اساسین کرید Mirage منتشر شده است؟ با کارشناسان رایانه کمک همراه باشید تا  آخرین اطلاعات بازی اساسین کرید میراژ را بررسی کنیم .

 

هر سال یوبیسافت در انتهای پاییز کنفرانس مخصوص به خود را برگزار می‌کند و در آن بازی‌های نسل جدید خود را معرفی می‌کند. امسال در کنفرانس یوبیسافت به صورت رسمی نسخه جدید بازی اساسین کرید به نام میراژ معرفی شد که قرار است در بهار سال 2023 عرضه جهانی شود. طبق توضیحات و تریلرهای سینماتیک متوجه شدیم که در این نسخه جدید بازی حول محور شخصیت بَسیم در اساسین کرید والهالا است و قرار است گیمر زندگی این کراکتر را در دوران جوانی تجربه کند.

 

آنچه مطالعه میکنید:

از یک DLC  ساده تا یک IP کامل!

کاراکتر اصلی بازی اساسین کرید Mirage  کیست؟

بازی اساسین کرید سراب در کدام کشورها جریان دارد؟

روشن، استاد شخصیت بسیم در AC Mirage  

بازی اساسین کرید میراژ برای بر روی کدام پلتفرم‌ها منتشر می‌شود؟

قیمت بازی Assassin's Creed Mirage  چقدر است؟

مدت زمان اتمام بازی چقدر است؟

نتیجه گیری

 

از یک DLC  ساده تا یک IP کامل!

طبق اطلاعاتی که در ابتدا کنفرانس داشته شد قرار بود نسخه میراژ یک DLC برای بازی اساسین والهالا باشد که دوران جوانی basim را به نمایش بگذارد اما بعد از بررسی مشخص شد این عنوان می‌تواند به صورت کاملاً جدا یک عنوان رسمی باشد.

به همین دلیل کارکنان روی این بازی تصمیم گرفتند با اضافه کردن المان های جدید  آن را به یک فرنچایز جدید تبدیل کنند از این رو اصل محور بازی Assassin's Creed Mirage مخفی کاری است و از آنجایی که بازی اساسین کرید والهالا یک اشکن ماجراجویی است همگام سازی این دو با هم کمی سخت بود بنابراین تصمیم تیم ارشد یوبیسافت این شد که اساسین کرید بعدی Assassins Creed Mirage یک نسخه مستقل باشد.

اساسین کرید میراج | دفتر خدمات کامپیوتری 

کاراکتر اصلی بازی اساسین کرید Mirage  کیست؟

افرادی که نسخه والهالا بازی را تجربه کرده باشند قطعاً با کاراکتر بسیم آشنایی دارند که یک دوست و همراه برای eivar است. در واقع یوبیسافت با بهره گیری از یک آنتاگونیست از بازی AC Valhalla سعی کرده داستان را مانند شخصیت اتزیو رشد بدهد.

بدون اسپویل داستان بازی اساسین کرید والهالا می‌توان گفت که در نسخه جدید این بازی شما دوران جوانی بسیم را تجربه می‌کنید که در خاور میانه زندگی میکرده است.

Basim Ibn Ishaq در ابتدا یک جوان دزد بوده که با جیب بری از افراد مختلف در بازارهای پر رونق عراق روزگار خود را سپری میکرده که طبق داستان وارد گروه اساسین ها شده و اکنون یکی از اساسین های حرفه ای به شمار می‌رود.

روند داستان به این صورت است که شما آموزش می‌بینید و رفته رفته به یک اساسین تبدیل می‌شوید تا به سراغ افراد فرقه (order of the ancients) بروید. در واقع داستان بازی میراژ به 11 تا 18 سال قبل از نسخه والهالا اساسین کرید اشاره دارد که بسیم دوران اساسین شدن خود را از کجا شروع کرده و وارد این فرقه شده است. از طرف دیگر گفته می‌شود که داستان بازی در طول زمان در حال حرکت است بنابراین در قسمت‌های مختلف دوران زندگی بسیم را مشاهده می‌کنیم.

 

بازی اساسین کرید سراب در کدام کشورها جریان دارد؟

روند اصلی بازی در شهر بغداد در قرن 9 میلادی است و در دوره حکومت عباسی اتفاق می‌افتد.

البته شایعی‌های زیادی تا کنون از این بازی منتشر شده است به عنوان مثال برخی میگویند که در برخی قسمت‌ها بازی پای بسیم به ایران باستان هم باز می‌شود اما هنوز هیچ خبر رسمی برای این موضوع وجود ندارد به همین دلیل فعلاً نمی‌توان در مورد این موضوعات به صورت رسمی توضیحی ارائه کرد، اما طبق گفته توسعه دهندگان اساسین کرید جدید، بازی فقط در شهر بغداد خلاصه نمی‌شود. همچنین در تریلر CG منتشر شده از بازی در یک قسمت دیده می‌شود که بسیم در حال تمرین است که گفته می‌شود مکان آن قلعه الموت در حال ساخت است که امروزه در قزوین واقع شده است. اما باز هم باید گفت که همه اینا ها فقط حدس و گمان است.

اما شهر بغداد بازی اساسین کرید میراژ هم بزرگ است و شامل 4 منطقه بزرگ می‌شود، به احتمال زیاد این بخش بندی شهر دقیقاً مانند سری‌های قدیمی است که هر قسمت از شهر توسط یک فرد رهبر می‌شود.

طبق تریلرهای منتشر شده از بازی، می‌توان متوجه شد که تیم سازنده آنها به خوبی توانسته است محیط و اتمسفر شهر بغداد آن زمان را به تصویر بکشد. در کل همچنان مشتاق هستیم که اخبار جدیدی از ساخت هجدید استودیو یوبیسافت منتشر شود تا به این مقاله اضافه کنیم.

 بازی Assassin's Creed Mirage | مشاور کامپیوتر

 

روشن، استاد شخصیت بسیم در AC Mirage  

اگر تریلر CG بازی اساسین کرید میراژ را داده باشید در همان ابتدا صدای استاد بسیم که یک خانم است به گوش می‌رسد که در حال قول گرفتن از بسیم برای فدا کردن خود در راه فرقه است.

روشن نام استاد اساسین بسیم است که گفته می‌شود او تعلیم بسیم را بر عهده داشته جالب است بدانید که صدا پرداز شخصیت روشن  «شهره آغداشلو» است. شهره اغداشلو هنرمند قدیمی ایرانی الاصل  که در بازی‌های Mass Effect 2 ، Mass Effect 3 ، Destiny و Destiny 2 صدای آن را شنیده ایم.

این موضوع که یک ایرانی در ساخت بازی حضور دارد نشان می‌دهد که یوبیسافت به خوبی به صداگذاری کاراکتر های خاور میانه ای توجه کرده است.

 

بازی اساسین کرید میراژ برای بر روی کدام پلتفرم‌ها منتشر می‌شود؟

تا الان سابقه نداشته که یوبیسافت باز یهای خود را به صورت انحصاری روی برخی از محصولات ارائه دهد. از این جهت نسخه جدید بازی اساسین کرید برای تمام کنسول‌ها نسل 8 و 9 و کامپیوتر در تاریخ بهار 2023 عرضه می‌شود.

Assassin's Creed Mirage برای پلی استیشن 5، سری ایکس باکس، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، رایانه‌های شخصی از طریق فروشگاه Epic Games و Ubisoft Store و Luna در سال 2023 قابل دسترس خواهد بود.

همچنین از طریق پلتفرم یوبیسافت کانکت این امکان وجود دارد بازی را پیش خرید کنید با پیش خرید بازی امتیازات بیشتری در بازی برای شما در نظر گرفته می‌شود که پس از معرفی کامل آن متوجه خواهیم شد.

اگر از گیمر های قدیمی باشی قطعا بازی استراتژی جنرال ها رو میشناسی؟ نسخه جدیدش رو دیدی؟ دوست داری همون نسخه قدیمی رو دوباره با گرافیک بهتر و دوبله فارسی تجربه کنی؟ دانلود بازی جنرال های 1 و زیرو هاور

 

قیمت بازی Assassin's Creed Mirage  چقدر است؟

تا کنون قرار است بازی اساسین کرید جدید در سه قیمت مختلف عرضه می‌شود.

 

1 . نسخه original

طبق آخرین قیمت گذاری که برای بازی انجام شده، نسخه عادی بازی فقط 49.99 دلار قیمت دارد.

با توجه به اینکه بیشتر بازی‌های نسل 8 قیمت 60 دلاری داشتند و نسل 9 تقریباً 70 دلار معرفی می‌شوند، اما بازی اساسین کرید جدید قیمت پایینی دارد. همین موضوع  باعث شد که بسیاری از گیمرها احساس بدی نسبت به بازی اساسین جدید داشته باشند و فرض کنند که مشکلی وجود دارد.

در همین زمان یکی از عوامل تیم سازنده اساسین کرید میراج اعلام کرد که ابعاد این بازی کمی کوچک‌تر بوده و داستان آن هم از نسخه والهالا و اودیسی کمتر است.

در واقع همان شایعه که قرار بود نسخه میراژ اساسین در قالب دی ال سی برای اساسین کرید والهالا عرضه شود قوت می‌گیرد. نسخه والهالا و ادیسه اساسین کرید هر کدام بیش از 60 ساعت گیم پلی داشتند اما در میراژ به دلیل اینکه بیشتر تمرکز بر روی مخفی کاری است، احساس می‌شود داستان کوتاه‌تر داشته باشد و به طبع آن مپ بازی از نسخه‌های قدیمی کوچک‌تر اما پرجزئیات تر باشد.

 

2 . نسخه deluxe edition

با این که بازی تقریباً 50 دلار قیمت دارد اما باز هم برای ما کاربران ایرانی هزینه زیادی دارد و نسخه دیلاکس ادیشن بازی اساسین کرید میراژ 59.99 دلار قیمت دارد که شامل یک سری امتیازات و آیتم ها در همان ابتدا بازی است، همچنین یک DLC مخصوص بازی هم در نسخه دیلاکس روی بازی وجود دارد. این DLC به داستان 40 دزد بغداد اشاره دارد که یک داستان قدیمی از کتاب هزار و یک شب است.

 

3 . نسخه collection edition

و نوع سوم پیشخرید بازی اساسین کرید میراژ 149.99 دلار قیمت دارد که در کنار امتیازات نسخه دیلاکس ادیشن بازی، یک اکشن فیگور بر روی بازی وجو دارد. این اکشن فیگور که از روی شخصیت بسیم داستان ما ساخت شده 22 سانتی متر اندازه دارد که با جزئیات تمام از روی لباس جدید این کاراکتر طراحی شده است. همچنین در کنار آن یک نقشه فیزیکی و یک استیل بوک در نسخه کالکشن کیس اساسین کرید میراژ به شما داده می‌شود.

 در تصویر زیر می‌توانید تفاوت هر سه نسخه پیشخرید بازی را مشاهده کنید.

 Assassin's Creed Mirage | سرویس کامپیوتر 

مدت زمان اتمام بازی چقدر است؟

طبق اخبار رسمی داستان بازی اساسین کرید میراژ کوتاه  ولی عمیق است به همین دلیل برای 100% تمام کردن بازی به  15 تا 20 ساعت نیاز خواهید داشت تا داستان اصلی را به اتمام برسانید.

طبق اطلاعات منتشر شده از یوبیسافت نقشه بازی تقریباً با نسخه AC rogue یک اندازه است. بنابراین نمی‌توان انتظار یک بازی با عظمت بزرگ را داشته باشیم.

 

نتیجه گیری

با توجه به تریلر و نقدهای که به صورت کوتاه از بازی منتشر شده است می‌توان تا حدودی مطمئن باشیم که نسخه جدید بازی اساسین کرید میراژ تا حدودی می‌تواند ما را به ریشه‌های بازی اساسین کرید برگرداند، اما همچنان نمی‌توان تصمیم نهایی در مورد این موضوع گرفت زیرا با توجه به سابقه یوبیسفات امکان دارد ما را با یک تریلر پر زرق و برق گول زده باشد.

ولی به هر حال ما تمام گیمرها امیدوار هستیم که ورژن جدید بازی اساسین کرید باشد که پس از تجربه آن سال‌ها خاطرات بسیم را مانند اتزیو با خود جا به جا کنیم.

نطر شما در مورد بازی اساسین کرید میراژ چیست؟

آیا این نسخه می‌تواند ما را به ریشه‌های بازی برگرداند و یا هنوز لازم است منتظر بمانیم؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها برای ما یادداشت کنید.  

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد