بهترین DNSهای پرسرعت و رایگان 2021

از مجموعه مطالب آموزشی

آیا میدانید بهترین DNSهای پرسرعت و رایگان 2021 برای کنسول و کامپیوتر کدامند؟ روش‌های مختلفی برای دورزدن فیلترینگ و افزایش سرعت اینترنت وجود دارد که از بهترین آنها می‌توانبه DNS Server اشاره کرد. در این مطلب قصد داریم لیستی ازبهترین DNS ها را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آنها بتوانید به‌صورت رایگان به سرورهای مختلف جهان متصل شوید  پس پیشنهادمی‌کنم تا انتهای این مطلب خدمات کامپیوتری تلفنی رایانه کمک دنبال کنید.

تابه‌حال شده در زمان بازی‌های آنلاین آن‌قدر پینگ بالایی داشته باشید که نتوانید هیچ کاری انجام دهید. در چنین واقعی بهترین راهکاری که به فکر کاربران می‌رسد استفاده از vpnاست تا بتوانند  با دور زدن تحریمها به سرور های پر سرعت خارجی متصل شده و پینگ بهتری داشته باشند.

vpnها می‌توانند پروتکل‌های امنیتی داخلی و خارجی رادور بزنند اما این کار را با فدا کردن سرعت اینترنت کاربر انجام می‌دهند به همین دلیل اگر بهترین فیلترشکن هم استفاده کنید، بازهم ممکن است با قطعی و وصلی یا افت شدید اینترنت روبرو شوید به همین دلیل اصلاً نمی‌توان آنها را گزینه مناسبی دانست اما چاره چیست؟

درچنین مواقعی استفاده از سرورهای DNSراهکاری فوق العاده نسبت به VPNها هستند زیرا علاوه بر این که می‌توانند تحریم‌های داخلی و خارجی را دور بزنند، در سرعت اینترنت خِللی وارد نمیکنند. به همین دلیل شما می‌توانید بدون افت کیفیت به هر وبسایتی دسترسی داشته باشید و یا به تجربه بازیهای آنلاین خود با پینک فوق‌العاده پایین بپردازید.

به‌طورکلی سرورهای DNS مختلفی وجود دارد که برخی از آنها رایگان وبرخی پولی هستند و کاربران می‌توانند بسته به شرایط خود از آنها استفاده کنند. امادر این مطلب قصد داریم بهترین سرورهای دی‌ان‌اس رایگان مخصوص بازی و وب‌گردی سال جدید را به شما معرفی کنیم تا به‌صورت رایگان از آنها استفاده کنید.

دراین مطلب ما به معرفی دی ان اس هایی می پردازیم که بیشتر برای پایین اوردن تایمپینگ مورد استفاده قرار می گیرند. اما قبل از اینکه به معرفی بهترین DNSهای پرسرعت و رایگان بپردازیم ابتدا باید با مفهوم دی‌ان‌اس آشنا شویم.
 

سرور دی‌ان‌اس DNSSERVER چیست؟

سازوکار DNS تقریبا شبیه vpnاست، یعنی سعی میکند ابتدا ما را به یک سرور خارج از کشور متصل کرده و از آنجا فرایند آپلود و دانلود انجام شود.

درواقع در سرور DNS درخواست کاربر به جای این که مستقیما به سرورهای گوگل برود ابتدا به سرورهای DNSرفته و در آنجا بررسی می شود. پس از اینکار سرور DNS درخواست شما را تجزیه و تحلیل کرده و به سمت گوگل ارسال میکند تاجواب را دریافت کند. پس از دریافت اطلاعات مورد نظر شما از طریق گوگل، سرورهای DNS این اطلاعات را باتوجه‌ به الگوریتم های خود رمزگذاری کرده و برای شما ارسال می‌کند.همین رمزگذاری باعث می شود که سیستم های فیلترینگ نتوانند متوجه اطلاعات دریافتی شما شوند.

درواقع DNS Server  به سروری گفته می‌شود که درخواست دامنه مورد نظر کاربر را به‌صورتadress IPدریافت کرده و نتیجه نهایی را پس از رمزگذاری به کاربر نهایی نمایش می‌دهد.

خب اکنون که با شیوه کارکرد dns آشناشدید، وقت آن است که به معرفی بهترین DNSسرورهای عمومی و رایگان بپردازیم که برای وبگردی، دانلود فایل، بازی آنلاین و اتصال تلویزیون و... مورداستفاده قرار می‌گیرد.

 1 . بهترین DNS server برای ایران با  GooglePublic DNS

فکرنکنم فردی در دنیا وجود داشته باشد و تا کنون از سرویس‌های شرکت گوگل استفاده نکرده باشد. کمپانی گوگل یکی از بهترین دی‌ان‌اس های عمومی را دارد تا کاربران بدون هیچ مشکلی بتوانند از آن استفاده کنند.

دی‌ان‌اس رایگان گوگل را می‌توانید به‌راحتی بر روی دستگاه خود اعمال کرده و از آن استفاده کنید جالب است بدانید که بیشتر سیستم‌ عامل‌های روز دنیا به‌صورت پیش‌فرض از دی‌ان‌اس رایگان استفاده می‌کنند زیرا به‌راحتی بر روی دستگاهی مختلف مانند کامپیوتر، لپ‌تاپ،کنسول، تلویزیون و...  فعال شده و کار می‌کند.

همچنین از مزیت‌های آن می‌توان به امنیت دی‌ان‌اس اشاره کرد، زیرا این سرویس مستقیماً ازطرف

GOOGLEپشتیبانی میشود بنابراین می‌توانید از امنیت اطلاعات خود کاملامطمئن باشید. بنابراین اگر به دنبال DNS عمومی با امنیت بالا هستید می‌توانید از سرور های گوگل در این زمینه استفاده کنید.

نکته: اگر در هر قسمت با ابهام یا ایراد روبرو شدید می‌توانید از بخش نظرات با ما درارتباط باشید و خدمات کامپیوتری آنلاین دریافت کنید.

 

GooglePublic DNS  IPv4

8.8.8.8 (Primary)

8.8.4.4(Secondary)

GooglePublic DNS  IPv6

2001:4860:4860::8888, 2001:4860:4860::8844

 

2 . Cloudflare بهترین DNS سرورهایعمومی و رایگان سال جدید

Cloudflare یکی دیگر از کمپانی های فعال در حوزه اینترنت است که بیشتر افرادآن را به دلیل شبکه توزیع محتوا یا همان CDN های قدرتمند می‌شناسند، اما اخیرا بر روی راه اندازی سرور DNS رایگان هم کار می‌کند تا همه کاربران به‌صورت عمومی به این سرویس دسترسی داشته باشند.

ازاین رو کاربران برای دستیابی به بهترین دی‌ان‌اس های شرکت Cloudflareمی‌توانند نرم افزار 1.1.1.1 را دانلود کنید. نسخه اولیه اپلیکیشن 1.1.1.1 ابتدا برای گوشی های اندرویدی و آیفون معرفی شداما پس از مدت به‌صورت رسمی نرم افزار آن برای کامپیوتر ویندوزی و مک هم عرضه تا همه کابران بتوانند از DNS عمومی و رایگان کلودفلر استفاده کنند.

ازنظر امنیت اطلاعات هم می‌توانید به سرورهای Cloudflare کاملا اطمینان داشته باشید زیرا علاوه بر سرعت بالا، حریم خصوصی فوق‌العاده دارد که باعث دلگرمی کاربران میشود. به همین دلیل شما می‌توانید مطمئن باشید که اطلاعات آنها در هیچ مکانی منتشر نمی‌شود. بنابراین اگر به دنبال یک شرکت خصوصی هستید که سرور DNSرایگان و عمومی ارائه می‌دهد قطعا کلودفلر جزو را انتخاب کنید.

 

Cloudflare IPV4

Primary: 1.1.1.1

secondary: 1.0.0.1

Cloudflare IPV6

2606:4700:4700::1111 and2606:4700:4700::1001.

 

 

3 .  OpenDNS بهترین DNS  پرسرعت و رایگان برای ایران

اگردر حوزه IT فعالیت داشته باشید قطعا شرکت Cisco را با قطعات الکترونیکی نظیر (روتر، مودم و...) آن می‌شناسید. یکی دیگر از امکاناتی که این شرکت در کنار محصولات خود ارائه می‌دهد. سرورهای DNS است.

سیسکودر سال 2005 سروری به نام OpenDNSبرای ارائه دی‌ان‌اس های رایگان عمومی تأسیس کرد تا همه افراد بتوانند به اینترنتبدون مرز دسترسی داشته باشند. از مزیت‌های دی‌ان‌اس Cisco می‌توان به امنیت فوق‌العاده در کنار سرعت بالا آن اشاره کرد کهبرای استریم و تجربه بازی‌های آنلاین بسیار کار آمد است. بنابراین اگر گیمرهستید وبه دنبال دی‌ان‌اس Dns free server  هستید، می‌توانید از IP شرکت سیسکو استفاده کنید.

اماقطعاً سرعت بالا و امنیت تنها دلایلی نیست که ما OpenDNS را در لیست بهترین DNSهای پرسرعت و رایگان   قرار دادیم. این سایت به شما این امکان را می‌دهدتا درصورتی ‌که مشکل اینترنتی روبرو شدید، به بخش پشتیبانی آن ایمیل داده و موضوع را با آنها در میان بگذارید. مطمئن باشید که اگر مشکل از سمت PublicDNS آنها باشد به سرعت آن را رفع می‌کنند.

همچنین این سایت به‌ غیر از امکانات گفته شده قابلیت‌های بیشتر دیگر هم دارد که برای استفاده از آنها لازم است اشتراک تهیه کنید. در کل اگر به دنبال کد dns خصوصی رایگان هستید می‌توانید از سرویس OpenDNS استفاده کنید.

 

OpenDNS IPV4

Primary: 208.67.222.222

secondary: 208.67.220.220

OpenDNS IPV6

2620:119:35::35. 2620:119:53::53.


 


4 . ComodoSecure DNS بهترین DNS های رایگان و عمومی برای کنسول و کامپیوتر

یکی دیگر از بزرگ‌ترین Public DNS ها در دنیا متعلق به ComodoGroup است که یک گروه ارائه‌دهنده خدمات هاستینگ بوده و به‌تازگی سرورهای مخصوصی برای ارائه خدمات دی‌ان‌اس برای کامپیوتر و کنسول بازی ارائه داده است.

بااینکه این گروه به‌تازگی وارد این عرصه شده‌اند اما توانسته‌اند در بازه زمانی کم کاربران زیادی را به سمت خود جلب کرده تا از دی‌ان‌اس رایگان آنها استفاده کنند.این دی ان اس علاوه بر امنیت، سرعت بالای داشته و به‌راحتی بر روی کنسول‌های بازی  set می‌شود.

به همین دلیل اگر به دنبال Dns برای کامپیوتر  و کنسول باز خود هستید پیشنهاد ما استفاده از Comodo Secure DNSاست.

Comodo Secure DNS ipv4

Primary: 208.67.222.222

secondary: 208.67.220.220

 

 

5 .Quad9  بهترین DNSرایگان عمومی برای بازی‌های ویدیویی

Quad9 که جزو آخرین موارد از لیست بهترین DNSهای پرسرعت و رایگان  میباشد یک وب‌سایت هاستینگ بوده که به‌تازگیوارد این حوضه شده است.

یکیاز ویژگی‌های منحصر به Quad9امنیت آن است که به‌راحتی می‌تواند امنیت کاربر خود را تأمین کند. بارها شده استکه در طول وبگردی با سایت‌ها آلوده و فیشینگ روبرو شده‌ایم که ممکن است هر فردی راگرفتار کنند اما با اینکه جزو سرویس‌های دی‌ان‌اس رایگان (Dnsfree internet ) دسته بندی می‌شود اما به‌راحتی می‌تواند سایت‌هایویروسی و آلوده را شناسایی کرده و این موضوع را سریعاً به کاربر ارائه دهد.

البتهاین ویژگی در بیشتر سی‌دی‌ان های سایت‌های مختلف وجود دارد اما کمتر کمپانی این خدمت را در نسخه رایگان dnsخود به‌صورت عمومی قرار می‌دهد تا همه افراد بتوانند از آن استفاده کنند، اما درکل شما می‌توانید از طریق کدهای زیر از این خدمات استفاده کنید.

Quad9 DNS IPv4

9.9.9.9, 149.112.112.112
9.9.9.10, 149.112.112.10

Quad9 DNS IPv6
2620:fe::fe, 2620:fe::9

 

6 . CleanBrowsing  بهترین dns برای اینترنت مخابرات مخصوص کودکان

امروزهبا پیشرفت تکنولوژی دسترسی مردم به هرگونه محتوا درون اینترنت به‌سادگی فراهم شدهاست و بسیاری از والدین نگران هستند که مبادا کودکان آنها به موضوعات غیراخلاقی وبزرگسالان دسترسی داشته باشد.

CleanBrowsing یک شرکت خصوصی است که dns عمومی برای کنترل والدین به‌صورت رایگان عرضه می‌کند تا کاربران بااستفاده از آنها جلوی دسترسی بچه ها ی خود را به محتوا غیرمجاز را بگیرند

زمانیکه دی‌ان‌اس رایگان CleanBrowsing  بر روی هر دیوایسی فعالشود به‌صورت خودکار کاربر را از واردشدن به وب‌سایت‌های غیراخلاقی منع  می‌کند.

ازنظر امنیت و سرعت می‌توانید مطمئن باشید زیرا تمام خط مشی حریم خصوصی توسط این شرکترعایت می‌شود. همچنین نرم افزار مخصوصی به نام CleanBrowsing برای سیستم عامل ویندوز و مک طراحی شده است که این امکان را بهکاربران می‌دهد تا با زدن یک کلیک این dnsرا فعال و غیر فعال کنند. اما جای تعجب دارد که این برنامه برای تلفن‌هایهمراه عرضه نشده است.

امادر کل شما می‌توانید بدون نصب کردن این برنامه به‌صورت رایگان به IP آنها دسترسی داشته باشید و باتوجه ‌به شرایط خود یکی از آنها راانتخاب و به دستگاه خود اضافه کنید.


CleanBrowsing Family IPv4
185.228.168.168
185.228.169.168

CleanBrowsing Family IPv6
2a0d:2a00:1::, 2a0d:2a00:2::


جمع‌بندی

به‌طورکلیDNSهای رایگان مختلفی وجود دارد که مردم بسیاری ازآنها استفاده می‌کنند اما در این مطلب " بهترین DNSهای پرسرعت و رایگان " قصد داشتیم مواردی رابه شما معرفی کنیم که در کنار سرعت بالا امنیت خوبی داشته باشند. اما اگر در هربخش با سوال یا مشکل کامپیوتر روبرو شدید می‌توانید با شماره‌های 9099071540 و 0217129با خدمات کامپیوتری تلفنی رایانه کمک در ارتباط باشید و مشاوره تلفنی و اینترنتی رایگان دریافت کنید.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد