ارسال پیام های خود پاک شونده در واتس اپ

از مجموعه مطالب آموزشی

WhatsApp یکی از پیام رسان های قدرتمندی است که میلیون ها کاربر در دنیا برای ارسال رسانه های خود از آن استفاده می‌کنند.

عموما بیشتر مکالمات ما در واتس اپ با دوستان و افراد نزدیک خودمان است، اما ممکن است در حین چت با افراد غریبه نیازی نداشته باشیم که پیام های ارسال و دریافت شده بر روی حافظه گوشی شما ذخیره شود.

در چنین مواقعی واتس اپ قابلیت ارسال پیام خود تخریب شونده را ارائه می‌دهد که کاربران می‌توانند از امکانات آن استفاده کنند.

به عناون مثال وقتی که پیامی را در گروه یا PV فرد خاصی ارسال کنید، پیام شما به صورت خودکار بعد از مدتی به صورت خودکارحذف می‌گردد، همچنین این پیام هیچ فرقی ندارد که از چه نوعی مانند متن، عکس، ویدیو و... باشد.

در مقاله قبلی به موضوعات " بازیابی چت های حذف شده  واتساپ در اندروید " و "  نصب برنامه واتس اپ بدون شماره تلفن همراه " اشاره کردیم اما در این مطلب قصد داریم، به شیوه قرار دادن تایمر برای پاک شدن پیام ها در واتس اپ بپردازیم، پس برای یادگیری این ترفند در واتس اپ با تیم فنی رایانه کمک همراه باشید.

نکته: همچنین باید گفت که ارسال پیام های حذف شونده واتس اپ در اندورید و IOS به یک صورت بوده و در همه گوشی های هوشمند به یک شکل است.


چگونه در واتساپ قابلیت حذف خودکار پیام را فعال کنیم؟

در اولین مرحله برای ارسال پیام حذف شونده در what’s app مطمئن شوید که آخرین نسخه این اپلیکیشن بر روی دستگاه شما نصب است .

پس از وارد شدن به برنامه وارد سر برگ chats شوید.


وارد صفحه چت فرد یا گروه مورد نظر شوید، و بر روی نام کاربری آن ضربه بزنید.در این مرحله صفحه را کمی به پایین اسکرول کنید و گزینه ناپدید شدن پیام ها ( Disappearing messages ) در واتس اپ را انتخاب کنید.حال در این بخش گزینه ( روشن ) را فعال کنید تا ویژگی مرتبط به حذف خودکار پیام ها در what’s app فعال گردد.

نکته: توجه داشته باشید که روش ارسال عکس ، فیلم و پیام حذف شونده در گروه و کانال های واتس اپ فقط توسط ادمین قابل دسترسی است.


اگر فرایند بالا را به درستی انجام داده باشید در انتهای پیام های شما نوشته زیر نمایش داده می‌شود.


همچنین پس از فعالسازی ارسال پیام های خود پاک شونده در کنار عکس پروفایل گروه یا فرد مورد نظر یک آیکُن ساعت کوچک نمایش داده می‌شود که نمایانگر این است که تا 7 روز دیگر پیام ها به صورت خودکار حذف می‌شوند.


توجه داشته باشید که با انجام این کار همچنان امکان گرفتن اسکرین شات، فوروارد پیام و پشتیبان گرفتن از چت های درون واتس اپ فعال است.

همچنین می‌توانید دوباره با وارد شدن به Disappearing messages ، به غیر فعال سازی ویژگی خودکار پاک کردن پیام واتس اپ اقدام کنید.


سخن پایانی

و در آخر ممنونم که تا پایان مطلب " ارسال پیام های خود پاک شونده در واتس اپ " همراه باشید. اگر در هر قسمت با مشکل یا سوال روبرو شدید، می‌توانید از بخش کامنت ها با کارشناسان رایانه کمک در ارتباط باشید و از آنها مشاوره تلفنی و اینترنتی رایگان در زمینه حل مشکلات کامپیوتری و تلفنی دریافت کنید.

همچنین می‌توانید برای یادگیری ترفند های کامپیوتری پیج اینستاگرام رایانه کمک و اپارات رایانه کمک را دنبال کنید.


دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد