سبزرنگ شدن صفحه نمایشگر

از مجموعه مطالب آموزشی

سبزرنگ شدن صفحه نمایشگر چه علتی دارد؟

زمانی که کامپیوتر را روشن می‌کنم فقط تصویر سبزرنگ را می‌بینم؟

صفحه لپ‌تاپ من رنگ سبز شده و به‌سختی می‌توانم با آن کار کنم؟

بعد از مدتی کارکردن با سیستم صفحه نمایشگر به رنگ سبز تغییر می‌کند؟ 

 از مشکلات متداولی که در نمایشگر کامپیوترهای رومیزی یا نمایشگر لپ‌تاپ می‌تواند ایجاد شود تغییر رنگ کل صفحه‌نمایش یا بخشی از صفحه‌نمایش است که ممکن است با رنگ‌های همچون صورتی یا سبز مواجه شوید چنین حالتی در نمایشگرها می‌تواند علت‌های متفاوت و مختلفی داشته باشد در این مطلب رایانه کمک قصد دارد دلایلی که باعث ایجاد این رخداد می‌شود را برای شما شرح دهد.

 اگر شما هم با مشکل سبز یا صورتی شدن صفحه نمایشگر خود مواجه شدید باید اقدامات زیر را انجام دهید:


1- اتصالات کابل نمایشگر

اگر از کامپیوتر رومیزی استفاده می‌کنید، بررسی نمایید که کابل متصل شده از مانیتور به کیس به‌درستی در جای خود قرار گرفته برای اطمینان بیشتر دو سر آن را از مانیتور و کیس جدا نموده و مجدداً بررسیکنید. بررسی کردن اتصالات در لپ‌تاپ کار دشواری می‌باشد که نیاز به تخصص دارد و باید در این زمینه از افراد متخصص راهنمایی و کمک بگیرید.


2- گرم‌شدن بیش از حد سیستم

 گاهی اوقات با افزایش دمای سیستم و قرارگرفتن سیستم در محیط‌های گرم ممکن است قطعات الکترونیکی سیستم تحت تأثیر قرار بگیرند درصورتی‌که سیستم خود را چک نموده و متوجه داغی آن شدید برای مدت 20دقیقه سیستم را خاموش نگه دارید و فضای اطراف را خنک کنید و مجدداً بررسی نمایید که مشکل برطرف شده است یا خیر.


3- بررسی وجود میدان‌های مغناطیسی

 ممکن است گاهی وجود ابزارهایی مثل بلندگوهای قوی که آهنربا دارند روی تصویر نمایشگر اثر منفی داشته باشند اگر در نزدیکی نمایشگر خود میدان مغناطیسی وجود دارد آنها را از نمایشگر خود دور نمایید و مجدداً چک کنید که مشکل سبز یا صورتی شدن تصویر نمایشگر حل شده باشد.


4- استفاده از یک نمایشگر دیگر

 می‌توانید با استفاده از اتصال سیم خروجی کارت گرافیک دستگاه خود را به یک نمایشگر جدید متصل کنید اگر با اتصال سیستم به یک نمایشگر جدید مشکلی از سبز یا صورتی بودن نمایشگر را مشاهده نکردید می‌تواند ایراد در نمایشگر شما باشد اما اگر در نمایشگر دوم هم با همین مشکل مواجه شدید اتصال خود را با یک کابل دیگر امتحان نمایید اگر همچنان مشکل برطرف نشده باشد ایراد در سخت‌افزار کارت گرافیک شما می‌باشد که برای حل آن باید کارت گرافیک خود را تعمیر یا تعویض نمایید.


سخن آخر

رایانه کمک در تلاش است که با ارتقای سطح دانش کاربران خود و با استفاده از آموزش‌های متعدد در زمینه کامپیوتر، گوشی و لپ‌تاپ بتواند نیازهای پایه‌ای کاربران را برطرف نماید، شما با برقراری تماس با شماره 0217129 و 9099071540 می‌توانید به‌صورت 24ساعته با مشاورین رایانه کمک صحبت کنید و هرگونه سؤال در ارتباط با مطلب فوق یا هر مشکل دیگر مشاوره نمایید و برای دیدن آموزش‌های بیشتر اینستاگرام و آپارات رایانه کمک را دنبال کنید.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد