دلایل احتمالی مشکل دریفت دوال سنس پلی استیشن 5 و روش حل مشکل

از مجموعه مطالب آموزشی

دلایل احتمالی مشکل دریفت دوال سنس پلی استیشن 5 و روش حل مشکل آن به چه صورت است؟

همان طور که میدانید چند ماهی هست که از زمان عرضه پلی استیشن 5 گذشته است.

اما اکنون برخی از بازیکنان پلی استیشن 5 با مشکل جدیدی در کنترل دوال سنس به نام دریفت روبه رو شده اند.

اما دیگر جای نگرانی وجود ندارد زیرا در این مقاله آموزشی از مجموعه مقالات آموزشی رایانه کمک قصد داریم تا دلایل احتمالی مشکل دریفت دوال سنس پلی استیشن 5 به همراه شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم و روش های کاربردی را  جهت بر طرف شدن این مشکل را برایتان شرح دهیم .

جالب است بدانید که دلیل اصلی این مشکل در ویدیوی جدیدی که توسط وب سایتiFixit  ارائه شده‌ ،به طور کامل مشخص شده است.

تحقیقات iFixit مشخص می‌کند اجزای موجود در دوال سنس، به راحتی و تنها با بیش از ۴۰۰ ساعت بازی، از عمر عملیاتی خود فراتر می‌روند.

پیشنهاد میکنم 13 نکته جالب در مورد PlayStation 5 که به تازگی به کنسول های سونی اضافه شده را مطالعه کنید.

در اصل  IFixIt اشاره می‌کند ،که گرچه این عدد به نحوه بازی و نوع بازی‌هایی که انجام می‌دهید بستگی دارد، اما دوال‌ سنس احتمالا چیزی حدود ۴۰۰ ساعت عمر داشته باشد این آمار بر اساس بازی‌های Call of Duty محاسبه شده است.

در ضمن دوال سنس با وجود فناوری جدید و مهیج خود، از همان سخت‌افزار جوی استیک‌ قدیمی کنترلرهای ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس وان الایت استفاده می‌نماید ، به دلیل اینکه بعضی از مشکلات آنها قابل جلوگیری و پیش بینی میباشد.

اکنون وب‌سایت   iFixitبا ورود به داخل این کنترلر این مشکل را مورد بررسی قرار داده است.

همان طور که گفتیم تحقیقات صورت گرفته نشان میدهد اجزای موجود در دوال سنس به آسانی و فقط با بیشتر از 400 ساعت بازی، از عمر عملیاتی خود فراتر می‌روند. و ممکن است از کار بی افتند.

اما سوال این است که در مرحله اول چه چیزی موجب رانش دوال سنس میشود؟

در واقع آن طور که به نظر میرسد مشکل به سایش پتانسیومتر‌ها مربوط است،

جالب است بدانید از پتانسیومترها به عنوان یک مقاومت سه پایانه با یک پیوند یا دکمه لغزنده دارای ویرایش برای بخشبندی ولتاژ به کار برده میشود و اکثر کنترلرهای جدید از این پتانسیومتر‌ها استفاده می‌کنند.

با اینکه علل های دیگر هم در رخ دادن این اتفاق موثر هستند مثل : تکان دادن کنترلر، مکانیزم خودمحور و فنردار دوال سنس که کمی کشیده می‌شود و این کشیدگی باعث ایجاد یک نقطه خنثی جدید می‌شود.

این فنر کشیده شده قادر است تا پتانسیومترها را گول بزند و کاری کند که پتانسومتر ها تصور کنند که انگشت کاربر مداوم بر روی آن ها قرار دارد.( حتی هنگامی که انگشت شما روی آن قرار ندارد.)

پیشنهاد میکنم مطالب " آموزش انتقال بازی‌های پلی استیشن 4 به پلی استیشن 5 " و "  اتصال دسته پلی استیشن 5 به کامپیوتر و لپ تاپ " مطالعه کنید.

 

آلاینده هایی مثل گرد و غبار را نیز فراموش نکنید این آلاینده ها با گذشت زمان میتوانند تاثیر زیادی بر روی مکانیزم اجرایی دوال سنس شما بگذارد.

اخرین راه حلی که میتوان به آن اشاره کرد این میباشد که برای حل چنین مشکلی ، اقدام به باز کردن کنترلر و انجام برخی تغییرات در اجزای داخلی دوال سنس نمایید.

 بهتر است برای باز کردن کنترلر و انجام برخی تغییرات در اجزای داخلی از یک کارشناسان کمک بگیرید یا اینکه اگر با اجزای داخلی این کنترلرها آشنایی ندارید، می‌توانید آن را برای نمایندگان تعمیر معتبر ارسال کنید.

البته شما میتوانید برای این کار از کارشناسان مجرب ما نیز کمک بخواهید تا آنها شما را در این زمینه یاری کنند.

 

سخن پایانی

امیدواریم از خواندن مطلب دلایل احتمالی مشکل دریفت دوال سنس پلی استیشن 5 و روش حل مشکل همانند سایر مطالب آموزشی ما لذت برده باشید و برای شما مفید و کاربردی واقع شود.

در این مطلب کارشناسان مجرب رایانه کمک روش های کاربردی و موثری را جهت برطرف کردن مشکل دریفت دوال سنس در پلی استیشن 5 را برایتان شرح دادند تا در این زمینه به مشکلی برنخورید.

اگر در رابطه با هر یک از مراحل شرح داده شده به مشکلی برخوردید یا با سوالی در این زمینه مواجه شدید میتوانید با متخصصان مجرب مجموعه ما تماس حاصل نمایید، تا در ضمن برخورداری از مشاوره اینترنتی و رایگان ما به اطلاعات علمی خود نیز بیفزاید.

در ضمن شما میتوانید در رابطه با مشکلات رایانه ای و سخت افزاری خود نیز ار متخصصان ما راهنمایی بخواهید.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد