تماس با کارشناس

قابلیت سوییچ خودکار پروکسی ها در تلگرام

از مجموعه مطالب آموزشی

فیلتر شدن نرم افزار Telegram در بسیاری از کشورها باعث شده تا کمپانی این شرکت تصمیم بگیرد تا یک Proxy  داخلی فعال کند و قابلیت پروکسی خود را در آپدیت های گذشته خود معرفی کرد. قابلیت های این پروکسی برای کاربران بسیار کابردی است، و می تواند کمک بزرگی به کاربران ایرانی برای اتصال همیشگی به این اپلیکیشن باشد. اما این پروکسی ها نیز از فیلترینگ در امان نبوده اند، زیرا هرچند وقت یکبار سرورهای آن از دسترس خارج می شوند، همین امر باعث می شود که بعد از مدتی اتصال کاربر به سرورهای  تلگرام قطع شود. درآپدیت جدید این کمپانی این مشکل را برای کاربران خود حل کرده است که می توان با قابلیت سوئیچ خودکار Proxy   این مشکل را برطرف کرد.

سوئیچ خودکار می تواند به شما کمک کند تا اگر Proxy   انتخاب شده شما قطع یا وصل نشد، به طور خودکار خود تلگرام، به نزدیک ترین پروکسی فعال وصل شده و مشکل قطع شدن رفع می شود.

در ادامه همراه ما باشید تا در خصوص پروکسی تلگرام و آموزش های فعال سازی پروکسی و سوییچ خودکار پروکسی صحبت کنیم.


در این مقاله چه خواهیم خواند؟

پروکسی تلگرام چیست؟

نحوه فعال سازی پروکسی تلگرام

ویژگی Auto-Switich Proxies

فعال کردن پروکسی (به صورت دستی)

انواع Proxy در تلگرام

چگونه پروکسی تلگرام را حذف کنیم؟

سخن آخر

پروکسی تلگرام چیست؟

Telegram در آخرین نسخه آپدیت خود قابلیت به نام Proxy Setting را به گوشی های اندروید، ویندوز و آی او اس اضافه کرده که کاربران بتوانند با استفاده از پروکسی در زمان فیلتر شدن دسترسی پیدا کنند. در ادامه با نحوه فعال سازی پروکسی تلگرام  آشنا می شویم.

دوست داری در کمتر از 5 دقیقه هر فیلمی رو کیفیتش رو بالا ببری؟ اونم رایگان!!! سایت افزایش کیفیت فیلم اندروید

نحوه فعال سازی پروکسی تلگرام

برای فعال سازی Proxy در Telegram لازم است مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا، لازم است نرم افزار تلگرام خود را آپدیت کنید.

سپس مانند تصویر زیر لازم است ابتدا سوئیچ Use Proxy را در تلگرام فعال کنید.

سپس به محض فعال کردن Use Proxy، گزینه Auto-Switich Proxies را فعال کنید.

در صورتی که در ابتدا پروکسی  روی تلگرام خود ست نکرده باشید  باید از طریق کانال هایی که پروکسی های مختلف برای اتصال قرار می دهند یک پروکسی را به لیست پروکسی های تلگرام خود اضافه کنید و یا به صورت دستی یک پروکسی را در این بخش اضافه کنید . یعد از مدت چند ثانیه اگر پروکسی وصل نشد به سراغ تست پروکسی بعدی بروید و آن را انتخاب کنید. کافی است روی پروکسی مورد نظر خود ضربه بزنید و گزینه connect to proxy را انتخاب کنید تا پروکسی مورد نظر فعال شود.

ویژگی Auto-Switich Proxies

در نسخه جدید تلگرام، هنگامی که روی گزینه Use Proxy کلیک کنید و بخواهید آن را فعال کنید، گزینه جدید در پایین آن نمایش داده می شود که Auto-Switich Proxies نام دارد.

در واقع قابلیت سوئیچ خودکار به شما کمک می کند تا اگر Proxy انتخاب شده بعد از مدتی از کار اقتاد یا وصل نشد، به صورت خودکار Telegram، نزدیک ترین پروکسی فعال رو برای وصل شدن به سرور  انتخاب می کند.

در واقع، Auto-Switich Proxies کاری را انجام می‌دهد که تا پیش از این، ما کاربران ایرانی به صورت دستی انجام می‌دادیم.

وقتی یک پروکسی وصل نمی‌شد؛ در فهرست پروکسی‌های خود می گشتیم  و پروکسی دیگری انتخاب می‌کردیم و آن‌قدر این کار تکرار می‌شد تا اینکه یک پروکسی وصل شود. اما با فعال کردن این گزینه نرم افزار به صورت خودکار بهترین پروکسی فعال را انتخاب و به آن سوییچ می کند

همچنین در پایین بخش auto switch proxy می توانید مدت زمان انتظار برای سوییچ شدن خودکار را از بین 5 ثانیه تا 60 ثانیه انتخاب کنید .این زمان انتظار برای این در نظر گرفته شده است که ممکن است برخی از پروکسی ها با کمی تاخییر متصل شوند و یا قطع و وصلی های کوتاهی داشته باشند. با تنظیم کردن این گزینه شما مشخص  می کنید که قابلیت auto switch بعد از چه مدت زمان از غیرفعال شدن پروکسی فعلی به دنبال پروکسی جدید بگردد.

نکته: قابلیت سوییچ خودکار پروکسی تلگرام تنها در بین پروکسی های اضافه شده به لیست پروکسی ها به دنبال پروکسی جدید می گردد و در صورتی که پروکسی فعالی در لیست نداشته باشید می بایست به صورت دستی و یا از طریق کانال های ارائه دهنده پروکسی یک پروکسی فعال جدید به لیست خود اضافه کنید. در ادامه فرایند افزودن پروکسی تلگرام به صورت دستی را برای شما شرح می دهیم

فعال کردن پروکسی (به صورت دستی)

برای وارد کردن Proxy به صورت دستی لازم است مراحل زیر را انجام دهید:

برنامه تلگرام را باز کنید.

روی منوی سه نقطهای یا سه خطی که در گوشه بالای صفحه دیده میشود، ضربه بزنید.

حالا setting یا تنظیمات را انتخاب کنید.

در این مرحله گزینۀ date and storage یا داده و ذخیره سازی را کلیک کنید.

روی گزینۀ proxy setting ضربه بزنید. اگر این گزینه را مشاهده نمیکنید، یک بار تلگرام خود را آپدیت کرده و دوباره مراحل را پشت سر بگذارید.

حالا در بالای صفحه روی گزینهuse proxy ضربه بزنید تا روشن شود.

سپس add proxy را لمس کنید.

در این مرحله اطلاعات پروکسی خود را وارد کنید. در اولین بخش نوع پروکسی را مشخص کنید سپس آدرس IP پروکسی، در بخش دوم، پورت و در بخشهای سوم و چهارم username و password پروکسی ( در صورت انتخاب پروتکل mtproto باید به جای پسورد secret key را وارد کنید) رو وارد کنید.

در آخر روی علامت تیک کلیک کنید تا اطلاعات وارد شده ذخیره شوند.

انواع Proxy در تلگرام

در برنامه Telegram سه نوع پروکسی وجود دارد، که شامل موارد زیر می باشد:

MT Proto

پروکسی MT Proto در واقع یک نوع پروتکل امنیتی بوده که هدف آن ایجاد ارتباط کاملآ امن و غیر قابل مسدود می باشد و این پروتکل با استفاده از رمز نگاری بسیار قدرتمند و امن خود، ارسال های پیام رسان را به صورت رمزنگاری End To End ارسال می کند.

این نوع از پروکسی فقط برای استفاده از پیام رسان تلگرام استفاده می شود و توسط تیم برنامه نویسی تلگرام طراحی شده است. برای رفع فیلتر مرورگرها و یا سایر برنامه های دیگر نمی توان از MT Proto استفاده کرد.

Socks5 Proxy

Socks5 Proxy یک پروتکل اینترنت است که بسته های شبکه را بین کلاینت و سرور به وسیله پراکسی سرور انتقال می دهد.

SOCKS5 همچنین امکان اصالت‌سنجی کاربران را نیز ارائه می‌کند تا تنها کاربران شناسایی شده بتوانند از سرویس استفاده کنند.

این مدل از Proxy فقط در تلگرام استفاده نمی شود، بلکه برای سایر برنامه ها و حتی باز کردن سایت های دیگر نیز می توانیم از آن استفاده کنیم. البته برای این منظور نیاز به برنامه های دیگر با قابلیت اتصال به این پروتکل می باشد.

Http

این مدل از پروکسی هم به صورت عمومی در برنامه های مختلف در دسترس هست و برای تمام برنامه ها قابلیت اجرا دارد. یعنی می توانیم از این نوع پروکسی برای کل برنامه های گوشی و کامپیوتر استفاده کنیم. پروکسی های http جز ساده ترین نوع پروکسی ها محسوب میشه و در حال حاضر به دلیل امنیت پایین تر و امکان فیلترینگ راحت تر از آن کمتر استفاده می شود.

چگونه پروکسی تلگرام را حذف کنیم؟

برای غیر فعال سازی Proxy لازم است مراحل زیر را انجام دهید:

 ابتدا وارد اکانت تلگرام شده و از آیکون 3 خط در نوار سمت بالا وارد تنظیمات  Setting شوید.

 در صفحه‌ای که برای شما باز شد، گزینه Data and Storage را انتخاب کنید.

 حالا به پایین صفحه بیایید و گزینه Proxy Setting را انتخاب کنید.

در این صفحه باید تیک Use proxy را غیر فعال کنید سپس می توانید اقدام به حذف پروکسی ها کنید.

 برای حذف پروکسی های تلگرام به صورت کلی کافیست در انتهای لیست پروکسی ها گزینه delete all را انتخاب کنید و یا برای حذف تکی پروکسی ها با نگه داشتن انگشتتان روی هر یک از پروکسی ها میتوانید گزینه delete را از منوی باز شده انتخاب و پروکسی مورد نظر را حذف کنید.


سخن آخر

در این مقاله به بررسی قابلیت سوییچ خودکار پروکسی ها در تلگرام پرداختیم. امیدوارم این مطلب برای شما کاربر گرامی مفید بوده باشد. شما نیز می‌توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با قابلیت سوئیچ خودکار در پروکسی با کارشناسان ما در رایانه کمک تماس بگیرید. برای تماس با رایانه کمک می‌توانید از طریق تلفن‌های ثابت با شماره 9099070192 و از طریق موبایل با شماره  0217129 تماس بگیرید. 

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد