تماس با کارشناس

بهترین نرم افزارهای قفل کردن اطلاعات کامپیوتر

از مجموعه مطالب آموزشی

حفظ حریم خصوصی و امنیت داده ها مسئله ای است که اگه قدیما خیلی بهش توجه نمیکردی الان دیگه حواست جمعتر شده و واست خیلی مهمه که دستیابی افراد دیگه به اطلاعاتت غیر ممکن بشه اهمیت این موضوع موقع استفاده از یک سیستم مشترک بیشتر هم میشه؛ خوشبختانه به لطف نرم افزارهای مختلف امکان رمزگذاری اطلاعات کامپیوتر فراهم شده و میتونی با بهترین نرم افزارهای قفل کردن اطلاعات کامپیوتر که در ادامه بهت معرفی میکنم از اطلاعاتت محافظت کنی؛ پس اگه به حریم خصوصی و حفظ داده های سیستمت اهمیت میدی بزن بریم... 😉

📌 اجازه بده قبل از معرفی بهترین نرم افزارها یک سایت آموزشی عالی رو بهت معرفی کنم تا بتونی با کمک مقاله هاش اطلاعات خودت رو کاملتر کنی؛ بزن روی لینک سایت آموزش کامپیوتر و موبایل رایانه کمک و از کلیییی مقاله ی آموزشی و کاربردی لذت ببر 😊.

فهرست

معرفی محبوبترین نرم افزارهای رمزگذاری اطلاعات

قفل کردن پوشه در ویندوز 10 با نرم افزار Folder Lock (پیشنهاد رایانه کمک)

قفل فولدر در ویندوز 7 با Symantec Drive Encryption

قفل پوشه در ویندوز 10 با نرم افزار axcrypt

حفاظت از فایلهای سیستم با  CryptoExpert 

رمزنگاری و مراقبت از داده ها با VeraCrypt

امنیت فایلها با نرم افزار DiskCryptor

رمزگذاری پوشه ها در نسخه های مختلف ویندوز با Folder Guard

قفل کردن پوشه در ویندوز 10 بدون نرم افزار

و اما کلام آخر رایانه کمک...

معرفی محبوبترین نرم افزارهای رمزگذاری اطلاعات

بطور کلی محافظت و قفل کردن فایل و پوشه های حساس در گوشی و کامپیوتر واسه بالا بردن امنیت خیلی مهمه و با وجود برنامه های متنوعی که به این منظور طراحی و عرضه شده اند میتونی خیلی راحت رمزگذاری رو انجام بدی؛ مثلا یکی از برنامه های کاربردی واسه قفل کردن برنامه های گوشی اندروید، Applock نام داره و میتونی با دانلود Applock خیلی راحت از اطلاعات حساس گوشی محافظت کنی؛ واسه سیستمهای کامپیوتری هم که تا دلت بخواد برنامه داریم و در ادامه میخوام محبوب ترین نرم افزارهای قفل کردن فایل در نسخه های مختلف ویندوز رو بهت معرفی میکنم.

قفل کردن پوشه در ویندوز 10 با نرم افزار Folder Lock (پیشنهاد رایانه کمک)

یکی از بهترین برنامه ها واسه قفل کردن درایو و فایل ها برنامه ی Folder Lock نام داره که میتونی علاوه بر ویندوز 10 در نسخه های 7 و 8 ویندوز هم ازش استفاده کنی. این برنامه حجم خیلی کمی داره و میتونه از فایلهای شخصی، پوشه ها، درایوهای قابل حمل و حتی فایل های یو اس بی به خوبی محافظت کنه. برای کار با این برنامه باید طبق مراحل زیر پیش بری:

اول نرم افزار رو نصب و اجرا کن.

حالا در پنجره ی پیش روی در کادر سبز رنگ یک رمز وارد کن.

در این مرحله با گزینه های موجود در پنجره ی Add Items to Lock  اطلاعات مختلف مثل فایل، درایور و پوشه رو وارد برنامه کن تا رمزگذاری بشه.

حالا اگه به آن اطلاعات احتیاج داشته باشی حتما باید رمز رو وارد کنی و کسی که رمز رو نداره امکان دسترسی به اطلاعات رمزگذاری شده رو نخواهد داشت؛ به همین سادگی! 😍

قفل کردن پوشه در ویندوز 10 با نرم افزار  | کمک رایانه

مهمترین ویژگیهای این برنامه که با نام Lock & Hide Folder هم شناخته میشه رو در زیر واست آوردم:

🔷 کیبورد مجازی

🔷 گرافیک جذاب

🔷 رمزگذاری سریع

🔷 رابط کاربری آسان

🔷 پاک کردن تاریخچه

🔷 حذف دائمی فایلها

🔷 محافظت خودکار از برنامه ها

🔷 امنیت در برابر دستگاه های قابل حمل

🔷 تهیه ی نسخه پشتیبان به صورت خودکار

قفل فولدر در ویندوز 7 با Symantec Drive Encryption

از دیگر برنامه های محبوب واسه رمزگذاری فایل و پوشه ها در نسخه های مختلف ویندوز، Symantec Drive Encryption نام داره، میتونی واسه رمزگذاری فایلهایی که واست اهمیت داره از این برنامه استفاده کنی چون بهت اجازه میده همه یا بخشی از هارد سیستم رو رمزگذاری کنی. مهمترین ویژگیهای رمزگذاری سیمانتک عبارت است از:

🔷 محافظت از اطلاعات در برابر دسترسی غیرمجاز

🔷 رمزگذاری فایل ها، درایو خارجی، USB  و...

🔷 حفاظت از اطلاعات ارسالی از ایمیل

🔷 مجهز به پلتفرم رمزگذاری PGP

🔷 اشتراک گذاری ایمن فایلها

رمزگذاری پوشه در ویندوز 10 بدون نرم افزار | کمک کامپیوتر تلفنی

پیشنهاد مطلب: مقاله بهترین نرم افزارهای کامپیوتری برای مدیریت وبکم رو از دست نده. 

قفل پوشه در ویندوز 10 با نرم افزار axcrypt

AxCrypt یکی دیگه از بهترین برنامه ها واسه رمزگذاری پرونده و فایلهای کامپیوتر است که به صورت منبع باز بوده و میتونی ازش واسه رمزگذاری، رمزگشایی، فشرده سازی و... استفاده کنی. یکی از مهمترین مزیتهای این برنامه رمزگذاری بسیار ساده ی فایلهاست به طوری که با یک کلیک راست میتونی خیلی راحت فایل و پوشه های مورد نظر سیستمت رو قفل کنی. در ادامه مهمترین ویژگیهای axcrypt رو واست آوردم:

پشتیبانی از 13 زبان

رابط کاربری بسیار ساده

ویرایش و مدیریت رمز عبور

قفل فولدر در ویندوز 7  | تعمیر کیس

حفاظت از فایلهای سیستم با  CryptoExpert 

اگه به فکر قفل کردن پوشه در ویندوز 7 با نرم افزار هستی و دنبال یک برنامه ی قدرتمند واسه محافظت از فایل و پوشه ها هستی بهت CryptoExpert  رو پیشنهاد میکنم که میتونی ازش هم در نسخه ی 7 ویندوز و هم نسخه های دیگه استفاده کنی. یکی از ویژگیهای جذاب این نرم افزار ارائه ی فایلهای پشتیبان است به طوری که میتونی از پوشه و فایلهای مختلف نسخه پشتیبان بگیری؛ در ضمن CryptoExpert  از الگوریتم AES-256 واسه رمزگذاری استفاده میکنه. ویژگیهای دیگه ی کریپتو اکسپرت رو در ادامه واست آوردم:

ایجاد محلهای ذخیره سازی یا Vault

محافظت کامل از برنامه و داده ها

اشتراک گذاری Vault در شبکه

دسترسی راحت به پرونده ها

قفل پوشه در ویندوز 10 با نرم افزار  | حل مشکل رایانه

رمزنگاری و مراقبت از داده ها با VeraCrypt

یکی دیگه از نرم افزارهای رمزگذاری که حتما باید اسمش رو در این لیست بیارم VeraCrypt نام داره، این برنامه ی رایگان یک دیسک رمزگذاری شده ی مجازی ایجاد میکنه و میتونه یک بخش یا کل هارد رو قفل کنه، مهمترین ویژگیهای این برنامه عبارت است از:

پشتیبانی از الگوریتمهای مختلف رمزگذاری

رمزگذاری روی درایوهای هارد دیسک

نمایش یا مخفی کردن درایوها

امنیت فایلها با نرم افزار DiskCryptor

DiskCryptor یک برنامه ی رمزگذاری منبع بازه که میتونی باهاش همه یا بخشی از پارتیشنهای سیستمت رو رمزگذاری کنی، این نرم افزار سرعت بالایی در قفل کردن پوشه و فایلها داره و مهمتر از همه اینکه میتونه درایوهای دیسک سخت، USB و SDD رو هم رمزگذاری و ازشون محافظت کنه. این نرم افزار از الگوریتم رمزگذاری AES-256 واسه قفل کردن پوشه ها استفاده میکنه و همونطور که میدونی شکستن این الگوریتم غیر ممکنه.

حفاظت از فایل های سیستم | راهنمای کامپیوتر

رمزگذاری پوشه ها در نسخه های مختلف ویندوز با Folder Guard

فرقی نداره کاربر ویندوز 7، 8 یا 10 هستی میتونی با دانلود فولدر گارد با کرک خیلی راحت روی فایلهای مورد نظرت رمز بذاری و تازه آن پوشه رو از دید دیگران مخفی کنی میدونی پنهان کردن فایل چقدر میتونه به بالا رفتن امنیت اطلاعات حساس و مهمت کمک کنه، به خصوص در سیستمهایی که چند کاربر داره؛ این فایلها تا وقتی که پسورد رو وارد نکنی مخفی خواهد ماند. مهمترین ویژگیهای نرم افزار Folder Guard عبارت است از:

گرافیک جذاب

رابط کاربری ساده

رمزگذاری با امنیت بالا

پنهان کردن فایل و فولدرها

قابلیت فقط خواندنی کردن فایلها

پشتیبانی از NTFS، FAT32 ،FAT

محدود کردن درایوهای DVD، CD، USB ، floppy

قفل کردن پوشه در ویندوز 10 بدون نرم افزار

شاید دلت نخواد از برنامه هایی که بهت معرفی کردم واسه قفل کردن اطلاعات کامپیوتر استفاده کنی، باید بهت بگم که در ویندوز 10 یک ابزار جذاب واسه رمزگذاری دیسک وجود داره که میتونی بدون نصب واسه فایل و پوشه هات رمز بذاری؛ اسم این ابزار BitLocker است و واسه محافظت از درایو و فایلهای ویندوز بدون نرم افزار بهترین گزینه است؛ واسه استفاده از این روش طبق مراحلی که در ادامه بهت توضیح میدم پیش برو:

در قدم اول باید بری سراغ کنترل پنل و بعدش گزینه ی BitLocker Drive Encryption یا BitLocker Drive رو انتخاب کنی.

پشتیبانی کامپیوتر | Folder Guard  رمزگذاری پوشه ها با

حالا در پنجره ی باز شده گزینه ی BitLocker رو روشن کن. ببین مثلا اگه میخوای کل درایو C رو رمزگذاری کنی باید درایو c رو انتخاب کرده و روی  Turn On BitLocker کلیک کنی.

حالا در پنجره ی جدید یک رمز عبور جدید وارد کرده و بعد از تاییدش گزینه ی Next رو انتخاب کن.

قفل کردن پوشه در ویندوز 10 بدون نرم افزار | حل مشکل گوشی

راستی حواست باشه که این رمز رو به خاطر بسپاری و فراموش نکنی.

در این مرحله باید گزینه ی Start Encryption یا "شروع رمزگذاری" رو انتخاب کنی.

خُب دیگه با انجام این مراحل درایوی که میخواستی رمزگذاری شده و اگه بخوای بهش دسترسی داشته باشی باید رمز رو وارد کنی؛ دیدی چقدرررر راحت بود! 😉

و اما کلام آخر رایانه کمک...

در آخر ازت تشکر میکنم که با من همراه بودی و امیدوارم الان دیگه خیلی خوب با بهترین نرم افزارهای قفل کردن اطلاعات کامپیوتر آشنا شده باشی و بتونی با استفاده از این برنامه ها امنیت اطلاعات و داده های حساس رو بالا ببری؛ اگه در نصب و استفاده از این نرم افزارها سوال یا مشکلی داشتی اصلا نگران نباش چون کارشناسان رایانه کمک در کنارت هستند میتونی از طریق شماره های 9099071540  و  0217129 با متخصصین این مجموعه تماس گرفته و مشکلت رو حل کنی.

راستی اگه دوست داری در جریان جدیدترین اخبار تکنولوژی قرار بگیری کافیه اینستاگرام رایانه کمک رو دنبال کنی.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد