تیک آبی اینستاگرام چیست؟

از مجموعه مطالب آموزشی

اپلیکیشن اینستاگرام در میان مردم دارای محبوبیت زیادی است زمانی که شما دارید از اینستاگرام استفاده می کنید تیک آبی یکسری پیج ها را مشاهده می کنید و ممکن است سوالاتی ذهن شما را مشغول کرده باشد. نظیره اینکه، چرا اینستاگرام به من تیک آبی نمی دهد؟ چطور می‌توانم تیک آبی بگیرم؟ کجای راه را اشتباه رفتم که نمی‌توانم  تیک آبی بگیرم؟ اگر شما هم جزو افرادی هستید که این پرسش ها شما را مشغول کرده است که در ادامه مطلب به همراه شرکت رایانه کمک باشید. 

قبل از اینکه اینستاگرام جعبه سیاه قوانین گرفتن تیک آبی را باز نماید فقط  تعداد محدودی از افراد شناخته شده تیک آبی داشتند خیلی از افراد نمی دانستند که آنها چگونه توانستند این مقام بالا که در حد گرفتن جایزه نوبل می باشد را دریافت نمایند.

 از ۲۸ اوت ۲۰۱۸  امکان ارسال درخواست برای دریافت تیک آبی  برای سلبریتی ها و سایر کاربران این شبکه اجتماعی به صورت مستقیم فراهم شد. از این رو قصد داریم در ادامه مطلب راه گرفتن این تیک آبی و چالش‌های پیش رو برای به دست آوردن این مقام را به شما شرح دهیم. 


مراحل گرفتن تیک آبی چیست؟

1. در مرحله اول به حساب کاربری که بسته گرفتن تیک آبی برای آن را دارید بروید.

2. حالا بعد از باز کردن برنامه روی عکس پروفایل خود کلیک نمایید تا صفحه اطلاعات حساب کاربری تان باز شود.

3.  اکنون روی آیکون  () کلیک نمایید تا منوی کشویی سمت راست برای تان باز شود.

4. سپس از میان گزینه ها آیکون () را انتخاب نمایید. این آیکون در سمت راست نمایشگر دستگاه اندرویدی شما قرار دارد.

5. اکنون در میان گزینه هایی که در بخش تنظیمات می باشد روی گزینه Account کلیک نمایید. 

6. حال در بخش تنظیمات حساب کاربری باید صفحه را پایین بکشید و Request verification را انتخاب نمایید.


7.سپس در این مرحله فرمی برای تان باز می شود که نام کاربری تان را در فیلد username نوشته است و باید در قسمت full name نام کامل تانیا نام شرکتی که دارنده این حساب می باشد را بنویسید.


8.   در این مرحله عکسی از مدارک معتبر خود مانند گواهینامه یا پاسپورت برای اینستاگرام ارسال نمایید و اگر می‌خواهید برای کسب و کاری نشان آبی دریافت نمایید باید تصویری از مجوزها یا اوراق مالیاتی آن شرکت را ارسال نمایید.

9. در آخر برای ارسال درخواست باید روی دکمه Send کلیک نمایید تا درخواست برایتان ارسال شود.


اکنون چه می شود آیا تیک آبی میگیرم؟

شما بعد از ارسال  درخواست بلافاصله تیک آبی نمیگیرید، باید صبر کنید تا اینستاگرام به درخواست شما رسیدگی نماید و بعد از بررسی های لازم مشخص می شود که آیا شما می توانید یک سلبریتی اینستاگرام باشید یا خیر. اگر با گذشت چند روز نتیجه نگرفتید ناراحت نشوید و منتظر بمانید تا پیام اینستاگرام برایتان ارسال شود. این کار ممکن است چند هفته طول بکشد.اگر جواب درخواست ارسال کرده شما مثبت نبود تمام درها برای معروفیت به روی شما بسته نمی‌شود، زیرا شما می‌توانید درخواست خود را 30 روز بعد مجدداً برای اینستاگرام ارسال نمایید.


چه نکاتی برای اینستاگرام مهم می‌باشد که به اکانت تیک آبی می‌دهد؟

زمانی که در ۲۸ ماه اوت ۲۰۱۸ تیک آبی اینستاگرام اضافه شد، این شرکت معیار های خود را برای دادن تیک آبی به کاربرانش شفاف‌تر بیان کرد. در ادامه مطلب همراه شرکت آنلاین رایانه کمک باشید تا به توضیح آن بپردازیم.


 •  باید کاربری که درخواست داده شناخته شده باشد

یکی از نکات بسیار مهم برای دریافت تیک آبی اینستاگرام  این می باشد که این امکان به هرکسی داده نمی شود، فقط اشخاص و شرکت هایی که در مرد بین مردم شناخته شده هستند می‌توانند این تیک آبی را دریافت نمایند. اگر در بین مردم شناخته شده نیستید از گرفتن نشان تیک آبی صرف نظر نمایید.


 •  فقط برای یک حساب اقدام به گرفتن نشان کرده باشند

شما می توانید ازیک حساب کاربری برای ارسال درخواست تیک آبی اقدام نمایید. به عبارت دیگر هر فرد یا شرکت فقط می تواند یک اکانت تائید شده داشته باشد و تنها استثنا در این زمینه شرکت‌هایی هستند که حساب‌های مختلف برای زبان های گوناگون دارند. مانند مک دونالد ایتالیا و مک دونالد انگلیس.


 • بخش اطلاعات شخصی اش کامل باشد

اینستاگرام افرادی را تعیین می کند که اطلاعات پروفایل شما مانند بیو، نام،  آدرس سایت و ایمیل شان کامل باشد و در کنار داشتن عکس پروفایل پست در حساب کاربریشان داشته باشند.


 •  حساب کاربری عمومی باشد

 برای داشتن تو باید حساب کاربری تان عمومی باشد.


 • درخواست به اینستاگرام دروغ گفته نشود

اگر دوست دارید که درخواست که برای اینستاگرام ارسال کردید مورد قبول واقع شود نباید اطلاعات دروغ و غیرشفاف به اینستاگرام بدهید. اگر در غیر این صورت باشد شانس گرفتن تیک آبی برای تان از بین می‌رود و باعث ممنوعیت یا بسته شدن حساب کاربری‌تان می‌شود.


 • مزایای گرفتن تیک آبی اینستاگرام چیست؟

گرفتن تیک آبی در اینستاگرام برای بسیاری از کاربران امکان بیشتر دیده شدن دارد اما این تمام فایده تیکه آبی نمی‌باشد و مواردی که در ادامه مطلب به آن اشاره می کنیم از جمله مزایای این ویژگی می باشند.


 •  جلوگیری از سوء استفاده افراد سودجو

 یکی از مهمترین ویژگی های تیک آبی که به کاربران می دهد این است که هر کس نام فرد تایید شده را جستجو نماید در ابتدای لیست با اکانت حقیقی فرد مورد نظر روبرو می شود و می‌تواند به راحتی فرد مورد نظر خود را فالو نماید. در این صورت هیچ فالوری از دست نمی‌رود.


 • باعث معروفیت شما می شود

تیک آبی گرفتن برای اکانت خود باعث می‌شود مهم بودن شما یا شرکتتان را به سایر افرادی که حساب شما را مشاهده می کنند نشان دهد که چند رسانه برای حفظ حقوق معنویت آن و جلوگیری از کپی به اکانت تان اطلاع می‌دهد.


 • ترفند های گرفتن تیک آبی بدون داشتن شرط های اینستاگرام

افراد بسیار شما را فالو کنند

تیک آبی را اینستاگرام برای افراد و شرکت‌هایی اختصاص می‌دهد که فالور های زیادی داشته باشند. بنابراین بهتر است شما با شیوه هایی که گفته شده در مقاله ۵ تکنیک دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام فالوور جذب نمایید یا با نصب برنامه اینستایار در اندرویدها فالوور بگیرید و در آخر بتوانید اینستاگرام را متقاعد نمایید.


 • ساختن اکانت های فیک

زمانی که اینستاگرام تیک آبی را به برنامه خود اضافه کرد تا افراد سودجو نتوانند با اعتبار افراد معروف در این فضا بازی نمایند. بنابراین اگر شما چند حساب کاربری با نام خود بسازید و آن‌ها را به اینستاگرام گزارش دهید این شرکت را متقاعد می‌کنید که فرد معروفی هستید و باید تیک آبی بگیرید. در این صورت دیگر افراد سودجو نمی‌توانند از اعتبار شما سوء استفاده نمایند.


 • کاربر محبوب اینستاگرام شوید

 مانند سایر شبکه‌های اجتماعی، اینستاگرام به تولید کنندگان محتوای منحصر به فرد که باعث جذب  افراد به این برنامه اینستاگرام می‌شود احترام می‌گذارد. اینستاگرام افرادی که فعالیت زیادی در اینستاگرام دارند را افراد محبوب خود می داند. بنابراین اگر مایل هستید که  تیک آبی را دریافت نمایید باید به اینستاگرام ثابت کنید که برای کمک به او آمدید و باعث رونق برنامه اینستاگرام می‌شوید.


 • به نسبت فالوور هایتان لایک داشته باشید

با الگوریتم های پیچیده ای که در نرم افزار اینستاگرام  وجود دارد به راحتی می‌شود نسبت فالوورها به لایک ها را مقایسه کرد و متوجه شد که آیا شما فالوور فیک دارید یا خیر. بنابراین برای این که با درخواست تیک آبی با مشکلی روبرو نشوید بهتر است از نرم افزار اینستایار برای افزودن فالوور و لایک استفاده نمایید.


 • اکانت های خود را به هم متصل نمایید

اگر شما در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و فیسبوک حساب کاربری دارید بهتر است آن‌ها را از طریق لینک به هم متصل نمایید تا در این صورت واقعی بودن شما به اینستاگرام ثابت شود و به راحتی بتوانید تیک آبی اینستاگرام را دریافت نمایید.


سخن آخر چگونه می‌توانم در اینستاگرام تیک آبی داشته باشم 

در این مطلب ما به شما آموزش داده ایم که چگونه تیک آبی برای حساب کاربری خود دریافت نمایید و داشتن تیک آبی چه ویژگی هایی دارد.

امیدواریم این مطلب هم برای شما مفید بوده باشد شرکت رایانه کمک همیشه در تلاش است که آگاهی هموطنان را در رابطه با تکنولوژی ، مشکلات کامپیوتری و مشکلات تلفن های همراه بالا ببرد ، و چنانچه موفق نشدید که دانگل موس یا کیبورد را ست کنید و در صورتی که با هر گونه مشکل کامپیوتری برخورد کردید میتوانید به صورت تلفنی با شرکت پشتیبان کامپیوتر رایانه کمک با شماره های 9099071540 و 0217129 تماس برقرار کنید و مشکل کامپیوتری خود را برطرف کنید. برای دیدن فیلم های آموزی می‌توانید به سایت آپارات و اینستاگرام مراجعه نمایید.

همچنین در صورت بروز مشکلات سخت افزاری میتوانید کیس و لپ تاپ خود را برای تعمیر به شرکت رایانه کمک انتقال دهید و یا با ثبت مشکل خود در سامانه آنلاین رایانه کمک درخواست خدمات کامپیوتری در محل را داشته باشید.


دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد