ساخت اکانت پلی استیشن PSN برای PS4 و PS5

از مجموعه مطالب آموزشی

اکانت psn برای استفاده از کنسول بازی ، مخصوصا بازی پلی استیشن جزو ضروریات است و معمولا از مهمترین نیاز های یک گیمر محسوب میشود، پس داشتن حساب کاربری پی اس ان از واجبات است که البته به سادگی میتواند اینکار را انجام داد برایس ساخت اکانت PSN  وارد بخش  Playstation Network میشویم اکانت بازی خود را میسازیم اما در ایران این کار کمی سخت و پیچیده است آن هم به این دلیل است که شرکت سونی به صورت مستقیم محصولات خود را به ایران ارائه نمیدهد بنابراین هر چند ساخت این اکانت بسیار ساده است اما اگر به عنوان یک گیمر میخواهید یک اکانت بسازید لازم است مسیر دشوار و پیچیده ای را طی کنید.

پس نه  اینکه ساخت اکانت PSN کار دشواری باشد بلکه به دلایلی انجام اینکار برای کاربران ایرانی کمی سخت است ، از این رو در این مقاله که از طرف مشاورین بازی رایانه کمک برای شما عزیزان نوشته شده است سعی داریم تا کامل ساخت اکانت PSN را به شما عزیزان آموزش دهیم، که امیدواریم برای شما عزیزان این مطلب مفید باشد ، پس تا انتهای این مطلب همراه رایانه کمک باشید.

 چرا ساخت اکانت PNS در ایران سخت است

همانطور که گفتیم شرکت سونی محصولات خود را به صورت مستقیم به ایران ارائه نمیدهد بنابراین وقتی محصولی را تهیه میکنید و اگر به عنوان یک گیمر قصد دارید برای خود یک اکانت ایجاد کنید لازم  است در حین ایجاد اکانت PNS کشور دیگری را ثبت کنید که این موضوع میتواند برای شما چالش ساز باشد ، اما در این آموزش صفر تا صد ساخت اکانت PSN را  بررسی خواهیم کرد پس نگران سختی کار نباشید فقط کافیه با ما همراه باشید.

PSN چیست و کاربرد آن چیست

PSN مخفف عبارت PlayStation Network و یا همان شبکه پلی استیشن است ، قبل از اینکه به سراغ ساخت یک اکانت PSN برویم لازم میدانیم شما با خود این شبکه بیشتر آشنا شوید. شبکه psn که برای پلی استیشن است یک سرویسی است برای توزیع محتوا در بستر شبکه، شما به عنوان یک گیمر با استفاده از این شبکه میتوانید مطالب ، ترفندهای بازی ، اسکرین شات از قسمتی هایی از بازی و یا حتی از رکورد های خود را با دیگران که در شبکه PSN هستند به اشتراک بگذارید، در بین بازیکنان پی  اس ان معروف اس به اینستاگرام سونی ، که توسط خود شرکت سونی ارائه شده است و بازیکنان میتواند با استفاده از آن با هم در ارتباط باشند.

پیشرفت این شبکه به نوعی بوده که امروزه میتواند سرویس ها ، کنسول های مختلف و محصولات جدید که عرضه میکند را از پلی استیشن 4 و پلی استیشن ویتا و محصولات سخت افزاری مرتبط با سونی پشتیبانی کند ، این شبکه همانطور که گفتیم به اینستاگرام سونی معروف است و بستری مناسب برای استریم محتوای ویدئویی و صوتی است که توسط بخش جهانی سرگرمی های سونی ایجادشده و همچنین توسط همین بخش مدیریت  میشود. که در حال رقابت با ایکس باکس لایو مایکروسافت است، تا به اینجا با این اکانت و این بستر آشنا شدین بهتر است ساخت اکانت در پلی استیشن را مرحله به مرحله با هم انجام دهیم.

 

ساخت اکانت PSN و یا اکانت در پلی استیشن

در این بخش به سراغ ساخت اکانت در پلی استیشن یعنی اکانت PSN میرویم ، این آموزش مرحله به مرحله است ما تلاش کردیم مراحل را به صورت کامل به شما توضیح دهیم شما هم مرحله به مرحله روال کار را انجام دهید، در صورتی که در طی انجام کار با مشکلی رو به رو شدین میتوانید با شماره 9099071540 با کارشناسان رایانه کمک در تماس باشید

در قدم اول لازم است بر روی گزینه new user کلیک کنید تا مراحل ساخت اکانت برای شما باز شود.

 

ساخت اکانت PSN و یا اکانت در پلی استیشن | رایانه کمک

 

بنابراین برای ساخت، اکانت پلی استیشن ابتدا وارد محیط کاربری آن میشویم و سپس بر روی گزینه چرخ دنده که در منوی بالا قرار داده شده است ، کلیک میکنید و مانند عکسی که در پایین نمایش داده شده است گزینه new user یا add user را انتخاب را انتخاب میکنیم و شروع به ساخت اکانت در پلی استیشن خودمان میکنیم.

 

ساخت اکانت پلی استیشن | رایانه کمک

 

البته همانطور که متوجه شدین ما میتوانیم اکانت های دیگری نیز بسازیم که میتوانیم برای ساخت آنها نیز بر روی اکانتها کلیک کنیم و پس از ساخت اکانت لاگین شویم ، زمانی که با اکانتی وارد میشویم میتوانیم بازی هایی که در آن اکانت موجود است را اجرا کنیم.

در ساخت اکانت پلی استیشن مرحله 2 تایید و پذیرش لایسنس است لازم است این مرحله را بپذیرید و از آن عبور کنید.

 

 

در این مرحله لازمه قوانین و مقرراتی که برای لایسنس اکانت پی استیشن برای ما قرار داده شده لازمه قبول کنیم یعنی گزینه agree را میزنیم و عبور میکنیم، و حالا در پایین صفحه گزینه تایید یعنی confirm برای ما فعال میشود و میتوانیم تایید این لایسنس را میزنیم.

 

ورد به اکانت پلی استیشن یا PSN

 

ورد به اکانت پلی استیشن یا PSN

پس از قبول کردن قوانین با صفحه ای رو به رو میشویم که میتوانیم با وارد کردن نام کاربری ، آدرس ایمیل و یا با id پلی استیشن وارد اکانت خود شویم ، حالا از آنجایی که قصد داریم یک اکانت جدید برای خود ایجاد کنیم لازم است بر روی گزینه create and account کلیک کنیم تا وارد مراحل ایجاد اکانت جدید PSN شویم.

 

ساخت اکانت PSN و وارد کردن اطلاعات شخصی

در مرحله بعد که در تصویر پایین آن را مشاهده میکنید لازم است که تاریخ تولد خود را به میلادی وارد کنید ، نکته ای که لازم است آن را در نظر داشته باشید این است که تاریخ تولد خود را به اشتباه پایین وارد نکنید چرا که برخی از بازی ها با توجه به رده سنی قابل دسترسی هستند و اگر شما کمتر از سن 18 سال داشته باشید نمیتوانید به بازی که محدودیت سنی دارد وارد شوید بنابراین سن خود را پایین تر از 18 سال وارد نکنید تا بعدا با مشکلی مواجه نشوید.

ایجاد اکانت پلی استیشن و انتخاب کشور و زبان مناسب

حتما یادتان است که در ابتدای این مقاله با هم خواندیم که شرکت سونی برای کاربران ایرانی محدودیت قائل است و محصولات خود را به صورت مستقیم برای ایران ارسال نمیکند ، در این مرحله که نیاز از زبان و کشوی و آدرس ایمیل و یا رمز وارد کنیم، در این مرحله از آنجایی که شما با نرم افزار تغییر آی پی متصل شده اید و کار را انجام میدهید ، احتمالا نام کشور  به صورت اتومات کشور دیگری انتخاب شده باشد اما شما در قسمت انتخاب کشور حتما امریکا رو انتخاب کنید یعنی رو به روی گزینه Country or Region آمریکا را انتخاب کنید و زبان خود را انگلیسی انتخاب کنید

پس از انتخاب این گزینه ها گزینه next را میزنیم و به مرحله بعد میرویم ، حالا لازم است مشخصات اکانت پلی استیشن را وارد کنیم ، به صورتی که در پایین رو به روی هر گزینه توضیح داده ایم این کار را انجام دهید:

 وارد کردن نام و آدرس در ساخت کاربر پلی استیشن | رایانه کمک

Sign-in ID در این قسمت لازم است یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید به صحت آن توجه کنید تا اشتباهی رخ ندهد چرا که بعدا این ایمیل برای تایید کده ا لازم میشود.

Password در این قسمت برای ساخت اکانت پلی استیشن یک رمز انتخاب کنید، این رمز میبایستی پیچیده باشد یعنی حروف بزرگ، حروف کوچک و هم اعداد باشد.

Confirm Password  در این قسمت رمزی که در بالا انتخاب کرده ایم را تکرار میکنیم از آنجایی که لازم است رمز را به درستی وارد کرده باشیم این کادر قرار داده شده که اشتباهی در انتخاب رمز و یادآوری آن نداشته باشیم

پس از اینکه تمامی گزینه های بالا را پر کردین میتوانید با زدن گزینه next  از این مرحله عبور میکنید.

✴️نکته بسیار مهم : به هیچ عنوان رمزتان را فراموش نکنید بهتر است آن را جایی یادداشت کنید تا به هیچ عنوان آن را فراموش نکنید بازیابی رمز شما به راحتی انجام نمیشود!!!

وارد کردن نام و آدرس در ساخت کاربر پلی استیشن

در این مرحله لازم است نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید، پس از وارد کردن نام کاربری و نام خانوادگی از آنجایی که ما کشور آمریکا را برای ساخت اکانت خود انتخاب کردیم با سرچ در اینترنت یک آدرس و یک شماره تلفن معتبر از این کشور را در کادرهای مرتبط با آدرس و کد پستی وارد کنید. در آخر دوباره گزینه next و باز هم به مرحله بعدی می‌روید.

 

تنظیمات حریم خصوصی و انتخاب آواتار

تمام مراحل بالا را به درستی انجام دادین حالا به سراغ انتخاب یک آواتار میرویم ، آواتار عکسی است که در پروفایل چت ها ، بازی ها و گروها استفاده میشود، حالا در قسمتی که id را لازم است انتخاب کنیم لازم است یک آی دی اختصاصی برای خود انتخاب کنیم تا در بازی ها و پروفایل های مختلف از این آی دی استفاده شود

در صورتی که آی‌دی که برای خود انتخاب کردید قابل ثبت نیست به این دلیل است که این id قبلا انتخاب شده است، می‌توانید از لیست پیشنهادی آی‌دی‌هایی  که پیشنهاد داده شده است ، استفاده کنید. حال زمان معرفی مرحله حریم خصوصی می‌باشد. در این قسمت شما می‌توانید انتخاب کنید که گیمرهای دیگر، چه اطلاعاتی مربوط به شما را بتوانند ببینند.مواردی که با آن مسئله ای ندارید دیده شود را انتخاب کنید و تمام به همین راحتی اکانت خود را ساخته اید.

سخن آخر

در این مقاله با هم یادگرفتیم که یک اکانت PSN بسازیم برخی از افراد بر این باور هستند که ساخت اکانت پلی استیشن کار بسیار پیچیده و سختی است، شاید در مراحلی این کار مقداری سخت به نظر برسه اگر با مشکلی رو به رو شدین بهتر است با کارشناسان رایانه کمک در تماس باشید، برای تماس و حل مشکلات بازی خود میتوانید از تلفن ثابت با شماره 9099071540 و از طریق موبایل شماره 0217129 تماس بگیرید.

در این آموزش مرحله ای نبود که به شما گفته نشده باشد ما سعی کردیم تمامی مراحل را برای شما بیان کنیم در صورتی که سوالی داشته باشید میتوانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد