جلوگیری کردن از آپلود شدن تصاویر روی آی کلود iCloud

از مجموعه مطالب آموزشی

 

آپلود شدن تصاویر روی آی کلود iCloud معمولا باعث میشود که فضای آیکلود شما پر شود و باعث میشود فایل های مهمی که نیاز است بر روی ای کلود ذخیره کنیم را نتوانیم به راحتی ذخیره کنیم! به همین دلیل اکثر افراد ترجیح میدهند از ذخیره شدن عکسهای خود روی آیکلود جلوگیری کنند تا این فضا را برای ذخیره کردن شماره ها و نوت ها و دیگر اطلاعات مهم استفاده کنند ، همچنین زمانی که عکس ها در iCloud ذخیره میشود کاربر با ارور iCloud storage is full رو به رو میشود که یکی از راه های حل این ارور حذف عکس ها از روی آیکلود است. تا فضا برای ذخیره سازی دیگر اطلاعات آزاد شود.

 آنچه خواهید خواند:

کاربرد آیکلود چیست؟

معرفی سرویس iCloud Photo Library

بررسی فعال بودن iCloud photo library

جلوگیری از حذف عکسهای  آیفون زمان خاموش کردن photo در iCloud

غیر فعال کردن عکسها در آکلود و ذخیره عکسها در مک

پشتیبان آیفون رایانه کمک

 کاربرد آیکلود چیست ؟

یکی از قابلیت هایی که شرکت اپل در اختیار کاربران خود قرار داده است فضای ایکلود است ، مقدار رایگان این فضا برابر است با 5 گیگ که ایمیل ها ، عکسها و دیگر سند های مهم را میتوانید در این فضا ذخیره کنید برای مثال شما میتوانید note های گوشی آیفون و یا کانتکت هایی که در گوشی خود ذخیره میکنید را در این فضا ذخیره کنید تا در صورت نیاز در هر کجایی با وارد شدن به صفحه icloud.com و وارد کردن اپل آی دی و پسورد به این اطلاعات دسترسی داشته باشید.

 

بیشتر بخوانیم: بهترین نرم افزار انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر

 

معرفی سرویس iCloud Photo Library

یکی از پر کاربرد ترین سرویس هایی که در آیکلود مورد استفاده قرار میگیرد کتابخانه ذخیره عکس های گوشی است، اما از آنجایی که عکس هایی که توسط گوشی آیفون گرفته میشود بسیار سنگین است، ذخیره کردن عکس ها در فضای آیکلود باعث سنگین شدن این فضا و رو به رو شدن کاربر با ارور های icloud میشود، برای حل این مشکل اغلب کاربرها تصمیم میگیرند از این فضا برای ذخیره کردن فایل های کم حجم تر استفاده کنند بنابراین این گزینه را در تنظیمات اپل خاموش میکنند که البته با خاموش کردن آن ممکن است با چالش هایی رو به رو شوند که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

بررسی فعال بودن iCloud photo library

اولین کاری که برای غیر فعال کردن ذخیره شدن تصاویر در آیکلود لازم است انجام دهیم این است که بررسی کنیم که آیا iCloud photo library فعال است یا خیر برای انجام اینکار مراحل زیر را انجام میدهیم:

1-به تنظیمات گوشی آیفون خود بروید

2-بر روی اپل آی دی و نام خودتان که در بالای تنظیمات قرار دارد تپ کنید و صفحه مرتبط با تنظیمات اپل آی دی خود را باز کنید.

3-در صفحه ی تنظیمات اپل آی دی بر روی iClouds ضربه بزنید و این تنظیمات را باز کنید.

4-همانطور که مشاهده میکنید ممکن است عکس ها در این قسمت روشن باشند که لازم است آن را خاموش کنیم اما با خاموش کردن این گزینه عکس ها از روی آیکلود پاک میشوند و بر روی گوشی شما نیز ذخیره نمیشوند، و لازم است کاری کنیم که این عکسها بر روی گوشی ذخیره شوند.

 

غیر فعال کردن ذخیره تصایر در آیلکود | رایانه کمک

 

جلوگیری از حذف عکسهای  آیفون زمان خاموش کردن photo در iCloud

برای اینکه از حذف شدن عکس ها در زمان خاموش کردن عکس ها در تنظیمات آیکلود جلوگیری کنیم فقط کافیه زمانی که تاگل photo را انتخاب میکنیم تا خاموش شود بر روی Download Photos & Videos کلیک کنیم. با زدن این گزینه قبل از اینکه غیرفعال سازی انجام شده همگام سازی انجام می‌شود، و تمامی عکس‌هایی که بر روی آیکلود ذخیره داشتید، از روی iCloud Photo Library دانلود میشود و بر روی گوشی شما ذخیره میشود.

غیر فعال کردن عکسها در آکلود و ذخیره عکسها در مک

اگر بخواهیم جلوگیری از ذخیره شدن عکسها در آیکلود را از طریق دستگاه مک انجام دهیم لازم است مسیری متفاوت را طی کنیم با انجام اینکار از آپلود شدن تصاویر روی iClouds جلوگیری میکنیم و دیگر فضای آیکلود ما بی دلیل پر نخواهد شد، برای انجام اینکار مراحل زیر را طی میکنیم

ابتدا در دستگاه مک وارد بخش photo میشویم.

حالا بر روی preferences کلیک میکنیم و وارد تنظیمات مک میشویم

حالا لازم است فضای iClouds را انتخاب کنیم.

داخل تنظیمات iClouds تصاویر را با نام photo مشاهده میکنید که میتوانیم با کلیک بر روی گزینه رو به رو آن را خاموش کنید اما زمانی که بر روی آن کلیک میکنیم تا خاموش شود یک پاپ آپ با گزینه های مختلف نمایش داده میشود

اطمینان حاصل کنید که گزینه  iCloud Photo Library and Download Originals  در حالت انتخاب قرار دارد در این حالت ابتدا عکس ها بر روی دستگاه مک شما ذخیره میشوند و سپس این گزینه  خاموش میشود.

جلوگیری از سیو شدن عکسا روی آیکلود در مک | رایانه کمک

پشتیبان آیفون رایانه کمک

برخی از افراد به دلیل قرار نگرفتن عکس های خود در دست افراد سو استفاده گر نگران روشن بودن گزینه photo در iCloud هستند و قصد جلوگیری از آپلود شدن تصاویر روی آی کلود را دارند اما این نگرانی کاملا بی مورد است اگر موضوع سو استفاده از عکسهای شماست باید بگوییم که اپل برای حفظ امنیت اطلاعات اشخاص را به صورت رمزنگاری شده در آیکلود نگه داری میکند تا کسی امکان هک کردن را نداشته باشد اما اگر دلیل شما صرفا شخصی است این مورد به کنار و بهتر است گزینه photo را در تنظیمات iCloud خاموش کنید.

نکته ی بعد اینکه ما توصیه میکنیم گزینه سیو شدن تصاویر بر روی آیکلود را خاموش نگه دارید چرا که در ایران امکان افزایش فضای iClouds به راحتی برای شما فراهم نیست پس بهتر است اطلاعات کم حجم تر و البته مهم تر خود را در این فضا نگه دارید، چرا که ممکن است به دلیلی به گوشی خود دسترسی نداشته باشید اما برخی فایل های مهم را نیاز باشد در جای خارج از گوشی خود نگهداری کنید تا بتوانید از روی هر دیوایسی به آن دسترسی داشته باشید، بنابراین بهتر است گزینه photo در iCloud خاموش باشد. با غیرفعال کردن سرویس iCloud Photo Library فضا را برای ذخیره کردن فایل های مهم باز نگه خواهید داشت

در صورتی که در رابطه با آیفون ، نرم افزارهای نصب شده بر روی آیفون و یا کامپیوتر و موبایل سوالی داشته باشید میتوانید با کارشناسان رایانه کمک در تماس باشید برای تماس با ما شماره 9099071540 را از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت شماره گیری کنید ، همچنین برای تماس با ما از طریق موبایل میتوانید از شماره 0217129 استفاده کنید.

 

 

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد