آموزش دانلود از تورنت

از مجموعه مطالب آموزشی

تا به حال نام تورنت به گوشتان خورده است ؟ حتما برای شما هم پی آمده است که در حال گشت و گذاردر اینترنت با سایت و لینک های تورنت مواجه شده باشید. بسیاری از کاربرانی که زیاد از اینترنت دانلود می کنند حتما با µTorrent کار کردند و بیشتر دانلود های خود را از طریق Torrentانجام می دهند.

تورنت در اصل یک شبکه است ، بزرگ ترین شبکه اشتراک گذاری فایل بین کاربران در سرار دنیا ، به این صورت که بطور مثال زمانی که یک کاربر یک فیلمی را در کامپیوتر خود به اشتراک می گذارد ، این فیلم به سرعت انتشار می یابد و به هزاران کامپیوتر دیگر ارسال خواهد شد.

اما اگر تازه با شبکه گسترده تورنت آشنا شدید و طرز استفاده آن را نمی دانید جای هیچگونه نگرانی نیست ، کارشناسان رایانه کمک برای شما عزیزان در این مطلب قصد دارند نحوه دانلود کردن فایل از تورنت را آموزش دهند.

چطور با تورنت دانلود کنیم ؟

ما برای شما لینک دانلود نرم افزار تورنت را قرار دادیم میتوانید  وارد صفحه دانلود نرم افزار µTorrent شوید و به راحتی فایل دانلودی نرم افزار را نصب کنید.

برای دانلود از تورنت با uTorrent باید ابتدا اقدام به دانلو نرم افزار نمایید سپس آن را اجرا نمایید.


نکته : اگر قصد دانلود از تورنت را دارید در مرحله اول باید وارد سایت های شویم که آدرس فایل های تورنت را در قالب های با فایل کم حجم قرار داده باشند .

مثال: فرض کنید قصد دانلود یک آلبوم موسیقی را داریم که تقریبا 100 مگابایت حجم آن می باشد با استفاده از فایل تورنت آن می توانیم با 10 کلیوبایت به این آلبوم دست پیدا کنیم فایل های تورنت تقریبا دارای اطلاعاتی در مورد آدرس فایل می می باشند. 

نکته2 : نکته مهم دیگری که این قسمت دارد این می باشد که باید به خاطر داشته باشیم که فایل های تورنت با فرمت  Torrent.” میباشند  و بسیار حجم پایینی دارند. 

دانلود از طریق فایل تورنت چگونه می باشد؟

 در ابتدا باید فایل تورنت خود را که دارای پسوند  “Torrent.” می باشد آماده نماییم.


نکته: فایل های تورنت را باید تنها از سایت های که فایل تورنت می گذارند دانلود نمایید. 

برای درسترسی به این سایت هاکافیست مرورگر خود را باز کرده سپس عبارت  “Download Torrents” را تایپ و سرچ نمایید. 

در مرحله دوم نصب و استفاده از فایل تورنت باید برگردیم به نرم افزار تورنت “uTorrent” که در قسمت قبل باز کرده بودیم.


در این قسمت از کار با تورنت باید روی آیکن + کلیک کنیم مجدد  گزینه ی “Add Torrent From File” را انتخاب نماییم.


وقتی پنجره را مشاهده کردید فایل تورنت مورد نظر خود را انتخاب نماید سپس آن را باز کنید.


همانطور که مشاهده می کنیم پنجره ای برای ما باز میشود که اطلاعات فایلی که می خواهیم دانلود کنیم را نشان میدهد 


در پنجره ای که برای ما باز شده یک کادر بزرگ سمت راست وجود دارد که  تمامی فایل هایی را که فایل تورنت آدرس آنها را برای دانلود کردن آماده کرده نمایش داده میشود.


این قسمت کمک بزرگی برای ما به حساب می آید زیرا می توانیم تنها فایل های که مهم است و می خواهیم را برای دانلود انتخاب نماییم  پس فایل های اضافی دانلود نمی شود .


برای انجام روند دانلود تنها بایدOKکنید تا دانلود تورنت آغاز شود 


همانطور که مشاهده می کنید در این قسمت  به پنجره اصلی نرم افزار بر میگردیم و  دانلود شروع  میشود.


دو نکته مهم این قسمت SIZE ,STATUS  میباشد size حجم کل فایل ما را نمایش می دهد و status میزان پیشرفتی که دانلود ما انجام داده است نمایش می دهد 


اگر قصد دارید روند دانلود را متوقف نمایید باید روی آن راست کلیک کرده و سپس گزینه ی “Pause” را انتخاب نمایید .


و اگر به اشتباه روند دانلود را متوقف کرده اید باید همان روند قبل را انجام داده ولی اینبار روی گزینه ی  “Start” کلیک نمایید.

دانلود تورنت به همین آسانی بود  اگر قصد آشنایی بیشتر با تب های تورنت را دارید در ادامه همراه رایانه کمک باشید .

تب files در تورنت چیست ؟

این تب در تورنت خیلی کاربردی می باشد و برای مشاهده دانلود های ما است یعنی فایل های که در صف دانلود وجود دارند در این تب نمایش داده میشود.

تب lnfo در تورنت چیست ؟در این تب اطلاعاتی راجع به فایل، حجم دانلود شده از آن، سرعت دانلود و... نمایش داده میشوند.

تب peers در تورنت چیست ؟
این تب برای رساندن اطلاعاتی در رابطه با فایل دانلود ما ، حجم دانلود شده از آن ،سرعت دانلود ما و مشخصات این چنینی می باشد . 

تب Trackers در تورنت چیست ؟

لیست سایت هایی که شما را به کامپیوتر هایی که فایل ها را از طریق آنها دانلود می کنید در این بخش وجود دارد . این سایت ها در نگاه کلی به سایت های  “Tracker”  معرف می باشند .

تب Speedدر تورنت چیست ؟


برای داشتن اطلاعات کامل در رابطه با  سرعت دانلود باید وارد این تب شویم چنانچه با مطالعه مطلب بالا موفق به استفاده از فایل های تورنت و دانلود با تورنت نشده اید می توانید از کارشناسان خدمات کامپیوتری رایانه کمک در این زمینه استفاده نمایید و مشکلات کامپیوتری خود را در کمترین زمان ممکن برطرف نمایید همچنین جهت آشنایی و آموزش کامپیوتر و موبایل به صورت کاربردی می توانید از اینستاگرام رایانه کمک در این زمینه دیدن فرمایید.


آموزش تصویری دانلود از تورنت

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد