فعال کردن پیغام حذف فایل در ویندوز

از مجموعه مطالب آموزشی

فعال نبودن پیغام تایید حذف فایل ها و پوشه ها در ویندوز مشکلی می باشد که بسیاری از کاربران تعمیرات کامپیوتری رایانه کمک با آن مواجعه می شوند .

همانطور که اطلاع دارید در ویندوزهای قدیمی تر یعنی ویندوز ۷ و ویندوز های قبل از آن زمانی که قصد پاک کردن یک فایل و یا یک پوشه را داشتیم ابتدا آن را انتخاب کرده سپس بر روی دکمه delete کلیک می کردیم با فشردن دکمه پاک کردن یک پیغام نمایش داده می شد که به آن پیغام تایید حذف یا همان delete confirmation dialog box  می گفتند.

از زمانی که ورژن جدید ویندوز به بازار آمد یعنی از ویندوز ۸ به بعد تایید حذف فایل در در ویندوز به صورت پیش‌فرض غیرفعال شد .

غیر فعال شدن پیغام حذف تایید در ویندوز  باعث شد زمانی که ما قصد پاک کردن یک عکس یا موزیک  را داریم پیغامی جهت حذف کردن محتوا در ویندوز برای ما نمایش داده نشود .

یعنی تنها باید فایل مورد نظر خود را انتخاب کرده سپس روی دکمه Delete کلیک نمایید تا محتوای مد نظرتون به سطل آشغال انتقال یابد.

با وجود اینکه این مسئله موضوع مهمی به حساب نمی آید اما ممکن است گاهی برای ما دردسر شود دلیلش نیز مشخص است زیرا ممکن است به صورت اتفاقی پوشه ای  یا محتوایی مهم پاک شود و ما متوجه پاک شدن آن نشویم .

به همین دلیل رایانه کمک به کسانی که قصد فعال کردن پیغام تایید حذف در ویندوز را ندارد توصیه می کند .قبل از پاک کردن سطل آشغال ابتدا آن را بررسی نمایید تا فایل به اشتباه در سطل زباله  لپ تاپ یا کامپیوتر ما نرفته باشد.  


فعال کردن پیغام تایید حذف فایل ها و پوشه ها در ویندوز 10 و 8

همانطور که گفتیم نداشتن پیغام حذف فایل در ویندوز ممکن است برای ما دردسر ساز شود به همین علت در این قسمت قصد داریم مزیت و کاربرد غیر فعال کردن پیغام تایید حذف فایل ها و پوشه ها را برای شما توضیح دهیم جهت کسب اطلاعات بیشتر همراه رایانه کمک آنلاین بمانید.
پیغام تایید حذف فایل ها و پوشه ها در ویندوز چه مزایا و کاربردی دارد ؟

بسیاری از کاربران رایانه کمک که کاربر ویندوز ۷ و ویندوز های  قدیمی تر بوده اند گفتند اصلاً چرا باید همچین آپشنی  به ویندوز جدید اضافه شود ؟

لازم به ذکر است که بدانید مایکروسافت این کار را بدون دلیل انجام نداده است.  این کار شاید به نظر کار آسونی بیاید اما این پیام باعث کندی عملکرد ما می شود.

 کاربران حرفه ای ویندوز معمولاً کارهای خود را به سرعت انجام میدهند به همین دلیل این کار ممکنه باعث پایین امدن سرعت عملکردشان شود .

 تصور نمایید یک پوشه با ۴۰۰ عکس دارید  و می خواهید از بین آنها 200 عکس را که تکراری می باشد پاک کنیم پس ما باید هر بار دکمه پاک کردن یعنی Delete را بفشاریم سپس دکمه Enter را بفشارید و این کار خیلی خسته کننده است پس با غیرفعال کردن پیغام خطا حذف ویندوز به جای دوکلید تنها یک کلید را فشار می دهیم و در زمان بسیار صرفه جویی می شود.

اگر جزو افرادی هستید که سرعت عمل برایتان اهمیتی ندارد و سیستمی با فایل های بسیار مهم دارید در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی فعال کردن تایید حذف رسیدگی نمایید .


فعال کردن نمایش پنجره‌‌ی تأییدیه‌ حذف در ویندوز 10 و 8

برای فعال کردن پیغام تایید حذف یا همان delete confirmation dialog box باید مطابق زیر مراحل را به ترتیب انجام دهید .

لپ تاپ  ، کامپیوتر خود را روشن کرده در صفحه دستکتاپ روی آیکن سطل زباله یا Recycle bin راست کلیک نمایید.

در این قسمت properties را انتخاب نمایید .

پس از انتخاب این گزینه پنجره Recycle bin properties برای ما نمایان می شود .
فعال کردن پیغام تایید حذف فایل ها در ویندوز ۱۰ مرحله دوم

در قسمت پایین این پنجره  گزینه ی Display delete confirmation dialog  موجود می باشد این گزینه به معنی نمایش پیغام تایید حذف می باشد ما برای نمایش دادن پیغام تایید حذف فایل در ویندوز باید تیک این گزینه را قرار دهیم  پس از انتخاب این گزینه روی گزینهok  کلیک کنید  با انجام این کارد پنجره تایید حدف فایل نمایش داده می شود.
غیر فعال کردن پیغام حذف فایل در ویندوز10

 اگر با انجام مراحل بالا و اجرا کردن پیغام خطای حذف فایل در ویندوز دچار مشکل شده برای غیر فعال کردن این پیام همانند مراحل بالا عمل کرده و تیک گزینه  Display delete confirmation dialog را غیر فعال نمایید .

چنانچه با مطالعه و مطلب بالا موفق به فعال کردن و غیر فعال کردن پیغام  حذف فایل در ویندوز نشده اید می توانید از کارشناسان کمک رسان تعمیرات کامپیوتری و آموزش کامپیوتر رایانه استفاده نمایید و مشکلات خود را در کمترین زمان ممکن به صورت تلفنی برطرف کند

 همچنین برای کسب آموزشهای کاربردی کامپیوتر و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تازه ترین تکنولوژی روز دنیا از اینستاگرام رایانه کمک و آپارات رایانه کمک دیدن فرمایید . 


دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد