تماس با کارشناس

ارورهای معروف برای اجرای بازی - قسمت دوم

از مجموعه مطالب آموزشی

از اتفاقات ناخوشایندی که ممکن است یک گیمر آن را تجربه کند این است که بعد از دانلود کردن بازی موردنظر در هنگام اجرا و نصب یعنی دقیقا زمانی که شوق زیادی برای انجام بازی دارد با مشکل مواجه شود اما جای نگرانی نیست تیم رایانه کمک همیشه سعی میکند با ارائه مطالب مفید و به روز برای رفع خطاهایی که کاربران گزارش می کنند راه حل ساده ای برای رفع ارور در نصب بازی ها ارائه کند پس هر زمان که به مشکلی در این زمینه برخوردید میتوانید به سایت رایانه کمک مراجعه کنید.

در این مطلب با قسمت دوم ارورهای معروف برای اجرای بازی در خدمت شما هستیم. ارور معروف دیگری که خیلی از دوستان با آن مواجه میشوند مربوط به نصب نبودن برنامه پیش نیازی تحت عنوانMicrosoft visual c++ است که این پیش نیاز تنها یک برنامه نیست بلکه یک مجموعه برنامه است که برای اجرای  تقریبا همه بازی ها و خیلی از برنامه های دیگر بر روی سیستم نیاز دارید.

✴️✴️ تماس با کارشناسان فنی رایانه کمک  : ☎️از طریق تلفن ثابت 9099070192 و 📱 از طریق موبایل 0217129

 

 

 برنامه Microsoft Visual C++ Redistributable چیست؟

Microsoft Visual C++ Redistributable یک محیط یکپارچه توسعه نرم‌افزارIDE   برای زبان‌های برنامه نویسی سی و سی پلاس پلاس است که توسط شرکت مایکروسافت ارائه می‌شود؛ این برنامه ابزاری برای توسعه و رفع ایراد کدهای سی پلاس پلاس در اختیار برنامه نویسان قرار می‌دهد مخصوصاً کدهایی که برای رابط نرم افزاری ویندوز، DirectX و دات نت فریم ورک  (Microsoft .NET Framework) نوشته شده‌اند.

برخی از برنامه ها که با استفاده از کتابخانه ها و Component های زبان ++Visual C نوشته شده‌اند، به طور عادی بر روی سیستم اجرا نمیشوند و برای اجرا نیازمند تعدادی فایل هستند که باید بر روی سیستم موجود باشند. Microsoft Visual C++ Runtime در حقیقت تعدادی فایل مورد نیاز سیستم عامل است تا بتواند برنامه های نوشته شده تحت این زبان ها را اجرا کند.

همونطور که گفتیم این پیش نیاز یک برنامه نیست بلکه مجموعه برنامه است که تا این لحظه که این مطلب را برای شما مینویسیم این نسخه ها توسط مایکروسافت ارائه شده است که بهتر است تمام این نسخه ها را بر روی سیستم خود نصب کنید (یه پیشنهاد برای دوستای گیمر دارم کاری به اینکه ویندوز شما ۳۲ بیتی است یا ۶۴ بیتی نداشته باشید. استثنا,هر دو نسخه ۳۲-۶۴ این پیش نیاز را بر روی سیستم خود نصب کنید)

 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2005 x86
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2005 x64
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2008 x86
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2008 x64
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2010 x86
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2010 x64
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2012 x86
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2012 x64
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2013 x86
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2013 x64
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2015 x86
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2015 x64
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2017 x86
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2017 x64
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2019 x86
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2019 x64

 

در صورت نصب نبودن مایکروسافت ویژال سی پلاس پلاس، ما با ارور های زیر مواجه خواهیم شد :

the application has failed to start because the side-by-side configuration is incorrect

همانطور که مشاهده میکنید چنانچه در عبارت پیغام ارور از لغت side-by-side استفاده شده باشد ما متوجه این موضوع خواهیم شد که پیش نیاز مایکروسافت، ویژوال سی پلاس پلاس بر روی سیستم ما نصب نیست!

ارور دوم به دلیل  نصب نبودن مایکروسافت ویژال سی پلاس پلاس

the program can’t start because msvcp100.dll is missing from your computer

باز هم اگر دقت کنید هر اروری که داخلش متن msvcr یا msvcp بود مربوط به نصب نبودن این پیش نیاز است و میتوانید برای حل این مشکل برنامه Microsoft Visual C++ Redistributable را نصب کنید.

 

برای رفع پینگ و افزایش سرعت اینترنت میتوانید بهترین DNS های پرسرعت و رایگان 2024 را از 

 دانلود ۷۱۳۹۸ ، سایت دانلود نرم افزار های پرکاربرد کامپیوتر و تلفن همراه دریافت کنید.

 

ارور سوم به دلیل نصب نبودن برنامه Microsoft Visual C++ Redistributable

اگر با دقت به متن ارور توجه بفرمایید عبارت 0xc000007b را مشاهده خواهید کرد که این عبارت 0xc000007b دقیقا مربوط به عدم نصب برنامه Microsoft Visual C++ Redistributable می باشد. بنابراین برای رفع این ارور در باز نشدن بازی ها میبایستی نرم افزار مایکروسافت ویژوال سی پلاس پلاس را نصب کنید.

برای مشاهده نسخه های نصب شده از نرم افزار Microsoft Visual C++ بر روی سیستم می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

 • در سیستم عامل ویندوز وارد بخش کنترل پنل شوید و مراحل زیر را طی کنید.
 • وارد گزینه sprograms and feature شوید.
 • در صورت مشاهده  نرم افزار Microsoft Visual C++ در لیست نرم افزار های نصب شده شما مطمئن خواهید شد که این پکیج بر روی سیستم شما نصب است.

در صورتی که پکیج مایکروسافت ویژوآل سی پلاس پلاس بر روی سیستم شما نصب باشد اما شما همچنان با ارورهایی از این قبیل رو به رو میشوید برای رفع مشکل می توانید تمامی نسخه های این نرم افزار را از سیستم خود حذف و مجدد اقدام به نصب تمامی نسخه  های پکیج مایکروسافت ویژوآل سی پلاس پلاس کنید.

باید به این نکته توجه داشته باشید طبق پیشنهاد مایکروسافت از آنجایی که نرم‌افزارهای مختلف از نسخه های مختلف این نرم‌افزار استفاده می کنند شما برای اجرای برنامه های مختلف میبایستی پکیج کامل نرم‌افزار  Microsoft Visual C++  را بر روی سیستم خود نصب داشته باشید.

رعایت نکات کلی برای اجرای بهتر بازی ها

بعد از رسیدگی به سه ارور بالا لازم است به نکاتی که در ادامه میگوییم توجه کنید چون اگر شما با خطاهای اجرای بازی روبرو می شوید که در این مقاله از آنها نام نبرده بودیم، با رعایت کردن یک سری نکات کلی و ساده که در ادامه برای شما بیان می کنیم خیلی از ارورهای بازی ها که با آنها روبرو می شوید برطرف می شوند. 
از قسمت تنظیمات رزولوشن بازی را نسبت به قدرت گرافیکی سیستمتان تنظیم کنید اگر آن را پایین بیاورید بازی به شکل روانتری اجرا خواهد شد.
🔹 بازی را به عنوان ادمین اجرا کنید برای این کار کافی است از مسیر System Preferences > Users > Lock icon تنظیمات را روی ادمین قرار دهید.
🔹 Cache های بازی را حذف کنید. پاک کردن این اطلاعات باعث می شود بازی با سرعت بیشتری اجرا شود.
🔹 برای رفع خطای نصب بازی و اینکه در اجرای بازی به مشکل نخورید نرم افزارهای موردنیاز گیم ها مثل برنامه Visual C++ که راجع به آن صحبت کردیم و برنامه هایی مثل DirectX و NET Framework را نصب داشته باشید. 
🔹 دقت کنید که کارت گرافیک و ویندوزتان را بروزرسانی کرده باشید چون آپدیت کردن آنها تاثیر بسیار خوبی روی عملکرد کامپیوتر شما خواهد داشت.

برنامه رفع ارور بازی

البته روش دیگری هم وجود دارد که در آن نیازی به نصب جداگانه برنامه های پیش نیاز بازی ها مثل Visual C++ که درباره آن صحبت کردیم نیست؛ در واقع میتوان از برنامه رفع ارور بازی برای این کار استفاده کرد عملکرد این برنامه ها به صورتی است که تقریبا از تمام فایل های سیستمی ویندوز پشتیبانی می کنند و به شکل اتوماتیک فایل های DLL که دچار مشکل شده اند را جایگزین میکنند و تمام فایل ها و برنامه هایی که برای اجرای بازی به آنها نیاز می باشد را دانلود می کنند بنابراین با استفاده از برنامه رفع ارور بازی می توانید نصب برنامه های موردنیاز را به آن بسپارید. نرم افزارهایی مثل RuntimePack و All in One Runtimes از نمونه های شناخته شده می باشد که با کلیک روی نام برنامه میتوانید به سادگی آنها را از سایت رایانه کمک نصب نمایید.

 

 

سخن پایانی

در این قسمت از مقاله به ادامه ارورهای معروف بازی پرداختیم. و ارور مربوط به پیش نیازMicrosoft visual c++  را بررسی کردیم. در قسمت بعدی این مقاله به ارورهای دیگری از بازی ها خواهیم پرداخت. همچنان با ما همراه باشید. برای هرگونه سوال در رابطه با این گونه ارورها می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید. شما می توانید برای دریافت پاسخ سوال های خود از طریق تلفن های ثابت با شماره 9099070192 و از طریق موبایل با شماره  0217129 با کارشناسان رایانه کمک در ارتباط باشید.

 

📌 رفع مسئولیت: محتوای این صفحه صرفاً برای اطلاع رسانی است و در صورتی که تسلط کافی برای انجام موارد فنی مقاله ندارید حتما از کارشناس فنی کمک بگیرید.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد