تماس با کارشناس

ارورهای معروف برای اجرای بازی - قسمت دوم

از مجموعه مطالب آموزشی

با قسمت دوم ارورهای معروف برای اجرای بازی در خدمت شما هستیم. ارور معروف دیگری که خیلی از دوستان با اون مواجه میشوند مربوط به نصب نبودن برنامه پیش نیازی تحت عنوان Microsoft visual c++ هست که این پیش نیاز یک برنامه نیست بلکه یک مجموعه برنامه است که برای اجرای  تقریبا همه بازی ها و خیلی از برنامه های دیگر بر روی سیستم نیاز دارید.

✴️✴️ تماس با کارشناسان فنی رایانه کمک  : ☎️از طریق تلفن ثابت 9099071540 و 📱 از طریق موبایل 0217129

 

 

 برنامه Microsoft Visual C++ Redistributable  چیست؟

Microsoft Visual C++ Redistributable یک محیط یکپارچه توسعه نرم‌افزارIDE برای زبان‌های برنامه نویسی سی و سی پلاس پلاس است که توسط شرکت مایکروسافت ارائه می‌شود؛ این برنامه ابزاری برای توسعه و رفع ایراد کد های سی پلاس پلاس در اختیار برنامه نویسان قرار می‌دهد مخصوصاً کدهایی که برای رابط نرم افزاری ویندوز، DirectX و دات نت فریم ورک (Microsoft .NET Framework) نوشته شده‌اند.

برخی از برنامه ها که با استفاده از کتابخانه ها و Component های زبان ++Visual C نوشته شده اند، به طور عادی بر روی سیستم اجرا نمیشوند و برای اجرا نیازمند تعدادی فایل هستند که باید بر روی سیستم موجود باشد. Microsoft Visual C++ Runtime در حقیقت تعدادی فایل مورد نیاز سیستم عامل است تا بتواند برنامه های نوشته شده تحت این زبان ها را اجرا کند

همونطور که گفتیم این پیش نیاز یک برنامه نیست بلکه یک سری مجموعه برنامه هستند که تا الان که داریم این مطلب رو برای شما مینویسم این نسخه ها توسط مایکروسافت ارائه شده است که بهتر است تمام این نسخه ها را بر روی سیستم خود نصب کنید (یه پیشنهاد برای دوستای گیمر دارم کاری به اینکه ویندوز شما ۳۲ بیتی است یا ۶۴ بیتی نداشته باشید. استثنا,هر دو نسخه ۳۲-۶۴ این پیش نیاز را بر روی سیستم خود نصب کنید)

 

 

 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2005 x86
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2005 x64
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2008 x86
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2008 x64
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2010 x86
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2010 x64
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2012 x86
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2012 x64
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2013 x86
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2013 x64
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2015 x86
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2015 x64
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2017 x86
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2017 x64
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2019 x86
 • Microsoft Visual C++ Redistributable 2019 x64
 •  

 

در صورت نصب نبودن ماکروسافت ویژال سی پلاس پلاس ما با ارور های زیر مواجه خواهیم شد :

the application has failed to start side-by-side configuration is incorrect

همانطور که مشاهده میکنید  چنانچه  متن پغام ارور از  لغت side-by-side استفاده شده باشد ما متوجه این موضوع خواهیم شد که  پیش نیاز ماکروسافت ویژال سی پلاس پلاس بر روی سیستم ما نصب نیست!

 

ارور دوم به دلیل  نصب نبودن ماکروسافت ویژال سی پلاس پلاس

 

the program can’t start because msvcp100.dll is missing from your computer

 

 

باز هم اگر دقت کنید هر اروری که داخلش متن msvcr یا msvcp بود مربوط به نصب نبودن این پیش نیاز است و میتوانید برای حل این مشکل برنامه Microsoft Visual C++ Redistributable  را نصب کنید.

 

نرم افزار Run-time Pack را می توانید از سایت دانلود ۷۱۳۹۸ دانلود کنید.

سایت ۷۱۳۹۸ ، سایت دانلود نرم افزار های پرکاربرد کامپیوتر و تلفن همراه

 

ارور سوم به دلیل نصب نبودن برنامه Microsoft Visual C++ Redistributable

 

 

اگر با دقت به متن ارور توجه بفرمایید عبارت  0xc000007b   را مشاهده خواهید کرد که این عبارت  0xc000007b  دقیقا مربوط به عدم نصب برنامه Microsoft Visual C++ Redistributable  می باشد. بنابراین برای رفع این ارور در باز نشدن بازی ها میبایستی نرم افزارماکروسافت ویژال سی پلاس پلاس را نصب کنیم.

 • برای مشاهده نسخه های نصب شده از نرم افزار Microsoft Visual C++ بر روی سیستم می توانیم مراحل زیر را انجام دهیم:
 • در سیستم عامل ویندوز وارد بخش کنترل پنل میشویم و مراحل زیر را طی میکنیم
 • وارد گزینه program and feature میشویم
 • در صورت مشاهده  نرم افزار  Microsoft Visual C++ در لیست نرم افزار های نصب شده شما مطمئن خواهید شد که این پکیج بر روی سیستم شما نصب است

در صورتی که پکیج ماکروسافت ویژآل سی پلاس پلاس بر روی سیستم شما نصب باشد اما شما همچنان با ارور هایی از این قبیل رو به رو میشوید برای رفع مشکل می توانید تمامی نسخه های این نرم افزار را از سیستم خود حذف و مجدد اقدام به نصب تمامی نسخه  های پکیج ماکروسافت ویژآل سی پلاس پلاس کنید

توجه به این نکته داشته باشید طبق پیشنهاد ماکروسافت از آنجایی که نرم افزار های مختلف از نسخه های مختلف این نرم افزار استفاده می کنند برای اجرای نرم افزار های مختلف ما میبایستی پکیج کامل نرم افزار  Microsoft Visual C++  را بر روی سیستم خود نصب داشته باشیم.

 

 

کلام آخر

در این قسمت از مقاله به ادامه ارورهای معروف بازی پرداختیم. و ارور مربوط به پیش نیاز  Microsoft visual c++  را بررسی کردیم. در قسمت بعدی این مقاله به ارورهای دیگری از بازی ها خواهیم پرداخت. همچنان با ما همراه باشید. برای هرگونه سوال در رابطه با این گونه ارورها می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید. شما می توانید برای دریافت پاسخ سوال های خود از طریق تلفن های ثابت با شماره 9099071540 و از طریق موبایل با شماره  0217129 با کارشناسان رایانه کمک در ارتباط باشید

 

📌 رفع مسئولیت: محتوای این صفحه صرفاً برای اطلاع رسانی است و در صورتی که تسلط کافی برای انجام موارد فنی مقاله ندارید حتما از کارشناس فنی کمک بگیرید.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد