دانلود Persian fonts

دانلود فونت های فارسی


برای مشاهده وب سایت ها و همچنین برای ایجاد فایل های ورد و یا فتوشاب در بسیاری از مواقع ما نیاز داریم که ویندوز ما یا به عبارتی سیستم عامل ما از فونت های فارسی پشتیبانی کند .در صورتی که این فونت ها بر روی سیستم عامل ما نصب نباشد مشکلاتی از قبیل باز نشدن فایل های اکسل، ورد و همچنین برخی از وب سایت ها که با زبان فارسی طراحی شده اند را خواهیم داشت . لینک دانلود سری فونت های B ( فونت فارسی ) و همچنین سری font های IPT  ( فونت فارسی ویندوزی) توسط گروه فنی رایانه کمک برای شما تهیه شده  ، برای دانلود فونت b nazanin ، b mitra ، b titr ، b yekan و یا برای دانلود فونت ipt nazanin ، ipt lotus ، ipt zar و ... می توانید از مجموعه فونت فارسی قرار داده شده در سایت دانلود رایانه کمک استفاده کنید.

همچنین پیشنهاد می‌کنم، برای یادگیری ترفند های آموزش کامپیوتر یپج اینستاگرام و اپارات رایانه کمک را دنبال کنید


حل مشکل کامپیوتر | حل مشکل گوشی | رایانه کمک تلفنی

فایل دانلودی فونت فارسی رایانه کمک شامل فونت های

فونت بی عربی ، فونت بی ارشیا ، فونت بی بدر ، فونت بی بدر بی دی ، فونت بی کامپوست ، فونت بی کامپوست تی بی ، فونت بی دعوت ، فونت بی الهام ، فونت بی اصفهان بی دی ، فونت بی فانتزی ، فونت بی فرناز ، فونت بی فردوسی ، فونت بی هما ، فونت بی جدید بی دی ، فونت بی کامران ، فونت بی کامران بی دی ، فونت بی کامرانو، فونت بی کودک کو ، فونت بی کودبی ، فونت بی لوتوس ، فونت بی اوتوس بی ، فونت بی مجید ش ، فونت بی میترا ، فونت بی میترا بی دی ، فونت بی نسیم بی ، فونت بی نازن بی ، فونت بی نازنین ، فونت بی رویا ، فونت بی روسا بی دی ، فونت بی سینا بی دی ، فونت بی تبس سو ، فونت بی تافیگو ، فونت بی تیتر بی دی ، فونت بی ترافیک ، فونت بی یا جی بی ، فونت بی یاقوت ، فونت بی یکان ، فونت بی زر ، فونت بی زر بولد ، فونت ایران نستالژیک

ویژگی فونت های فارسی

زیبا سازی متون فارسی

سازگار با مجموعه ی آفیس

نوشتن حروف فارسی به صورت نستعلیق Nastaligh

سازگار با تمام نسخه های ویندوز

دارای فونت های جدید و متنوع

فونت فارسی چیست؟

فونت فارسی چیست ؟ و انتخاب فونت فارسی  مناسب فارسی موضوعی می باشد که در این قسمت قصد بررسی آن را داریم .

 انواع فونت فارسی چیست  و اصلا فونت فارسی چیست؟ و چگونه باید بهترین فونت فارسی را برای خودمان پیدا کنیم 

 زمانی که تکنولوژی هنوز معنی  پیدا نکرده بود و مفهوم امروزی را نداشت افراد مجبور بودند برای نوشتن مطالب خود از دست خط استفاده کنند.

 امروزه با گسترش صنعت چاپ و وجود داشتن تکنولوژی های متنوع دیگر دست خط معنای آنچنانی ندارد و افراد مهم برای نوشتن نامه و مطالب خود از فونت استفاده می کنند اگر همچنان با سوال فونت چیست و تعریف دقیق فونت دچار مشکل هستید در ادامه همراه رایانه کمک بمانید.

فونت چیست؟

 فونت به اجتماعی از کاراکتر های متنی و علائمی که داره ظاهر مشخص هستند می گویند که با استفاده درست آنها می توانید متن دلخواه خود را بنویسید.

 تقریباً تمامی فونت های یک محل ذخیره سازی دارند که در سیستم عامل های مختلف تفاوت دارد این مسیر در ویندوز  Windows\font می باشد.

داشتن فونت مناسب در نوشتن مطالب و مقالات مختلف بسیار مفید و ارزشمندی می‌باشد همانطور که می دانید دست خط افراد با همدیگر فرق می کند به همین دلیل فونت های مختلفی داریم که با هم متفاوت می باشند اما همه آنها دارای زیبایی‌ و قابلیت های خاصی می باشند در ادامه می‌خواهیم پرکاربردترین فونت ها فارسی را معرفی نماییم .

پرکاربردترین فونت ها فارسی کدام می باشند؟

فونت میترا و نازنین 

همانطور که ما در این مطلب دانلود فونت میترا و دانلود فونت نازنین را داریم این فونت بسیار کاربردی می باشد هر فونتی دارای استانداردهای خاص خود می باشد این فونت بین اندازه ی ۱۰ تا ۱۵ بسیار زیبا می باشد و کسانی که این سایز را لازم دارند بهتر است از این فونت استفاده کنند پس اگر جزو افرادی هستید که می‌خواهید در نشریه های مختلف و نامه های ویژه از فونت استفاده کنید بهتر است از فونت میترا و عدد ۱۱ آن استفاده کنید . زیرا بسیاری اداری و مناسب اینکار می باشد.

فونت تاهوما Tahoma

این فونت بسیارکاربردی می باشد و بهترین سایز استفاده از این فونت ۸ تا ۱۱ می باشد و برای وب سایت های ایرانی بسیار مفید می باشد.

ایران سنس Iran sans

یکی از پرطرفدار ترین فونت های فارسی ایران سنس می‌باشد که در اکثر وب‌سایت‌ها و اپلیکشین های فارسی از آن استفاده می‌شود .

این فونت  قابلیت‌های فراوانی دارد یکی از قابلیت‌های آن هماهنگ بودن زبان فارسی و انگلیسی می باشد از دیگر قابلیت های مهم فونت ایران سنس به روز بودن  ، ثابت ماندن، خوانایی و ظاهر فونت می باشد .

 Times New Roman

یکی از بهترین فونت ها  برای تیتر ها  Times New Roman می باشد که در سایت ۱۲ تا ۱۵ استفاده می شود.

 این فونت زمانی که بزرگ می شود شکل ظاهری را به هم می‌ریزد و همچنین کیفیت فونت را پایین نخواهد آورد .این فونت ها که در این قسمت گفته شد از نوع بهترین خود می باشند و بهتر است برای مقالات مهم و وب سایت خود از این گونه فونت ها استفاده کنید در ادامه همراه رایانه دانلود بمانید تا بدانید از چه فونت هایی در کجا استفاده کنید .

فونت های IPT چیست؟

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم یکی از فرمت های متنی که برای سیستم عامل ویندوز قابل شناسایی است فونت ipt است.

با استفاده از این  format می‌توانید به راحتی در برنامه های پیشفرض ویندوز فارسی تایپ کنید و از font مختلف آن بهره ببرید.

فونت IPT چیست و در چه برنامه ای استفاده می‌شود.

اگر با برنامه های مختلف مانند اتوکد، و محصولات ادوبی کار کرده باشید، با به هم ریختی و برعکس نوشتن فونت های فارسی در این گونه برنامه ها  آشنایی دارید.

از این رو اگر می‌خواهید بدون هیچ مشکلی در نرم افزار اتوکد فارسی تایپ کنید پیشنهاد تیم کارشنان فنی رایانه کمک استفاده از فونت های IPT است.

برای دانلود این بسته می‌توانید به انتهای صفحه بروید و پس از نصب به اضافه کردن فونت ipt به کامپیوتر بپردازید.

دانلود فونت های فارسی با فرمت IPT

در پکیج فونت فارسی (ای پی تی)  بیشتر فونت های پر کاربرد زبان فارسی در آن قرار داده داده شده است و می‌توانید از آنها استفاده کنید.

با دانلود این بسته 64 فونت پارسی به رایگان به آسانی به تایپ فارسی در اتوکد و کدفا اقدام کنید.

دانلود فونت ipt nazanan  ، دانلود فونت ipt iransans   ، دانلود فونت ipt barani  ، دانلود فونت ipt sina  ، دانلود فونت ipt jaded   ، دانلود فونت ipt kaj ، دانلود فونت ipt koodak   ، دانلود فونت ipt lotus  ، دانلود فونت ipt arabics  ،  دانلود فونت ipt arshia  ، دانلود فونت ipt Shiraz  ، دانلود فونت ipt Hamid  ، دانلود فونت ipt Kidnap  ، دانلود فونت ipt Rose  ، دانلود فونت ipt badr   ، دانلود فونت ipt esfehan  ، دانلود فونت ipt fantezi  ، دانلود فونت ipt yekan و...

از چه نوع فونت هایی در کجا استفاده کنیم ؟

در این قسمت قصد داریم به شما آموزش استفاده درست از فونت های فارسی را بدهیم جهت کسب

بدنه متن چه فونتی داشته باشد ؟

اگر می خواهید متن فارسی بنویسید بهتر از فونت های فارسی استفاده کنید بهترین فونت های فارسی نازنین  ، میترا ، روز  ، یاقوت ،  لوتوس و آریا می باشد این انتخاب ها به دلیلی می باشد که این فونت ها هم خوانایی خوبی دارند و هم متن ما را زیبا میکند .

سرتیترها باید  چه فونتی داشته باشند؟

بهتر است برای سر تیتر را از فونت های تیتر و یا همان استفاده کنید همچنین برای خوانایی بهتره سر تیتر را همیشه سر تیتر خود را Bold کنید .

متن های تحت وب چه فونتی باید داشته باشند؟

 اگر قصد قرار دادن متن خود را در  وبسایت دارید بهترین کار استفاده از فونت های انگلیسی می باشد دلیل آن هم مشخص است شاید کسی که می‌خواهد فونت شما را از سایت شما بردارد فونت فارسی نداشته باشد.

 فونت های یکان و ایران سنس برای وب سایت ها بسیار مناسب و کاربردی می باشد زیرا کاربران زیادی از این فونت ها استفاده می کنند.

سوالات کاربران از کارشناسان رایانه کمک در مورد فونت فارسی:

آیا فونت فارسی با مجموعه ی آفیس  سازگار است ؟

تصویر محیط نرم افزار فونت فارسی


در هر مرحله از نصب و فعال سازی نرم افزارها یا بازی ها به مشکلی بر خوردید با رایانه کمک تماس بگیرید
تماس با تلفن ثابت : 9099071540 - تماس با موبایل: 0217129

پسورد فایل فشرده : 9099071540

  • اابتدا فایل را از قسمت لینک های دانلود ، دانلود کنید.
  • فایل را از حالت zip خارج کنید.
  • فونت ها را داخل پوشه ی fonts در درایو c کپی کنید.

چنانچه در نحوه نصب و استفاده از فونت های فارسی با مشکل مواجه شدید، میتوانید با شماره  ۹۰۹۹۰۷۱۵۴۰ و ۷۱۲۹-۰۲۱ جهت حل مشکلات رایانه ای خود با کارشناسان رایانه کمک تماس بگیرید.


  • مشکل جدا نوشتن حروف فارسی در برخی از فونت ها

همچنین برای دیدن فیلم های آموزشی رایانه کمک میتوانید از خدمات آنلاین کامپیوتری رایانه کمک در اینستاگرام و آپارات بهرمند شوید.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد