تماس با کارشناس

دانلود Persian fonts

دانلود فونت های فارسی


دانلود انواع فونت فارسی

برای مشاهده وب سایت ها و همچنین برای ایجاد فایل های ورد و یا فتوشاب در بسیاری از مواقع ما نیاز داریم که ویندوز ما یا به عبارتی سیستم عامل ما از فونت های فارسی پشتیبانی کند .در صورتی که این فونت ها بر روی سیستم عامل ما نصب نباشد مشکلاتی از قبیل باز نشدن فایل های اکسل، ورد و همچنین برخی از وب سایت ها که با زبان فارسی طراحی شده اند را خواهیم داشت . لینک دانلود سری فونت های B ( فونت فارسی ) و همچنین سری font های IPT  ( فونت فارسی ویندوزی) توسط گروه فنی رایانه کمک برای شما تهیه شده  ، برای دانلود فونت فارسی b nazanin ، b mitra ، b titr ، b yekan و یا برای دانلود فونت ipt nazanin ، ipt lotus ، ipt zar و ... می توانید دانلود مجموعه فونت فارسی قرار داده شده در انتهای این مطلب استفاده کنید.

همچنین پیشنهاد می‌کنم، برای یادگیری ترفند های آموزش کامپیوتر یپج اینستاگرام و اپارات رایانه کمک را دنبال کنید

 

فهرست

دانلود انواع فونت فارسی

دانلود مجموعه فونت فارسی رایانه کمک

ویژگی پکیج کامل فونت های فارسی

فونت چیست؟

فونت فارسی چیست؟

دانلود فونت های مختلف فارسی

فونت های IPT چیست؟

فونت IPT در چه برنامه ای استفاده می‌شود؟

دانلود فونت های فارسی با فرمت IPT

بدنه متن چه فونتی داشته باشد ؟

متن های تحت وب چه فونتی باید داشته باشند؟

سوالات متداول

 

دانلود مجموعه فونت فارسی رایانه کمک شامل فونت های :زیر است 

فونت بی عربی ، فونت بی ارشیا ، فونت بی بدر ، فونت بی بدر بی دی ، فونت بی کامپوست ، فونت بی کامپوست تی بی ، فونت بی دعوت ، فونت بی الهام ، فونت بی اصفهان بی دی ، فونت بی فانتزی ، فونت بی فرناز ، فونت بی فردوسی ، فونت بی هما ، فونت بی جدید بی دی ، فونت بی کامران ، فونت بی کامران بی دی ، فونت بی کامرانو، فونت بی کودک کو ، فونت بی کودبی ، فونت بی لوتوس ، فونت بی اوتوس بی ، فونت بی مجید ش ، فونت بی میترا ، فونت بی میترا بی دی ، فونت بی نسیم بی ، فونت بی نازن بی ، فونت بی نازنین ، فونت بی رویا ، فونت بی روسا بی دی ، فونت بی سینا بی دی ، فونت بی تبس سو ، فونت بی تافیگو ، فونت بی تیتر بی دی ، فونت بی ترافیک ، فونت بی یا جی بی ، فونت بی یاقوت ، فونت بی یکان ، فونت بی زر ، فونت بی زر بولد ، فونت ایران نستالژیک

 

 

ویژگی پکیج کامل فونت های فارسی  

 • زیبا سازی متون فارسی
 • سازگار با مجموعه ی آفیس
 • نوشتن حروف فارسی به صورت نستعلیق Nastaligh
 • سازگار با تمام نسخه های ویندوز
 • دارای فونت های جدید و متنوع

فونت چیست؟

 فونت به اجتماعی از کاراکتر های متنی و علائمی که داره ظاهر مشخص هستند می گویند که با استفاده درست آنها می توانید متن دلخواه خود را بنویسید.

 تقریباً تمامی فونت های یک محل ذخیره سازی دارند که در سیستم عامل های مختلف تفاوت دارد این مسیر در ویندوز  Windows\font می باشد.

داشتن فونت مناسب در نوشتن مطالب و مقالات مختلف بسیار مفید و ارزشمندی می‌باشد همانطور که می دانید دست خط افراد با همدیگر فرق می کند به همین دلیل فونت های مختلفی داریم که با هم متفاوت می باشند اما همه آنها دارای زیبایی‌ و قابلیت های خاصی می باشند در ادامه می‌خواهیم پرکاربردترین فونت ها فارسی را معرفی نماییم .

پرکاربردترین فونت ها فارسی کدام می باشند؟

فونت فارسی چیست؟

فونت فارسی چیست ؟ و دانلود فونت فارسی  مناسب فارسی موضوعی می باشد که در این قسمت قصد بررسی آن را داریم .

 انواع فونت فارسی چیست  و اصلا فونت فارسی چیست؟ و چگونه باید بهترین فونت فارسی را برای خودمان پیدا کنیم 

 زمانی که تکنولوژی هنوز معنی  پیدا نکرده بود و مفهوم امروزی را نداشت افراد مجبور بودند برای نوشتن مطالب خود از دست خط استفاده کنند.

 امروزه با گسترش صنعت چاپ و وجود داشتن تکنولوژی های متنوع دیگر دست خط معنای آنچنانی ندارد و افراد مهم برای نوشتن نامه و مطالب خود از فونت استفاده می کنند اگر همچنان با سوال فونت چیست و تعریف دقیق فونت دچار مشکل هستید در ادامه همراه رایانه کمک بمانید.

 

دوست داری با بهترین فونت های اینستاگرام آشنا بشی؟ فونت های که اگر داخل استوری و پست ها استفاده باعث زیبایی چند برابر بیشتر میشه؟ پییشنهاد من اینه که بهترین فونت های اینستاگرام از دست ندی.

دانلود فونت های مختلف فارسی 

در ادامه به معرفی مرسوم ترین و پرکاربردترین فونت های فارسی میپردازیم.

دانلود فونت میترا و نازنین 

همانطور که ما در این مطلب دانلود فونت میترا و دانلود فونت نازنین را داریم این فونت بسیار کاربردی می باشد هر فونتی دارای استانداردهای خاص خود می باشد این فونت بین اندازه ی ۱۰ تا ۱۵ بسیار زیبا می باشد و کسانی که این سایز را لازم دارند بهتر است از این فونت استفاده کنند پس اگر جزو افرادی هستید که می‌خواهید در نشریه های مختلف و نامه های ویژه از فونت استفاده کنید بهتر است از فونت میترا و عدد ۱۱ آن استفاده کنید . زیرا بسیاری اداری و مناسب اینکار می باشد.

دانلود فونت تاهوما Tahoma

این فونت بسیارکاربردی می باشد و بهترین سایز استفاده از این فونت ۸ تا ۱۱ می باشد و برای وب سایت های ایرانی بسیار مفید می باشد.

دانلود فونت فارسی ایران سنس Iran sans

یکی از پرطرفدار ترین فونت های فارسی ایران سنس می‌باشد که در اکثر وب‌سایت‌ها و اپلیکشین های فارسی از آن استفاده می‌شود .

این فونت  قابلیت‌های فراوانی دارد یکی از قابلیت‌های آن هماهنگ بودن زبان فارسی و انگلیسی می باشد از دیگر قابلیت های مهم فونت ایران سنس به روز بودن  ، ثابت ماندن، خوانایی و ظاهر فونت می باشد .

 Times New Roman

یکی از بهترین فونت ها  برای تیتر ها  Times New Roman می باشد که در سایت ۱۲ تا ۱۵ استفاده می شود.

 این فونت زمانی که بزرگ می شود شکل ظاهری را به هم می‌ریزد و همچنین کیفیت فونت را پایین نخواهد آورد .این فونت ها که در این قسمت گفته شد از نوع بهترین خود می باشند و بهتر است برای مقالات مهم و وب سایت خود از این گونه فونت ها استفاده کنید در ادامه همراه رایانه دانلود بمانید تا بدانید از چه فونت هایی در کجا استفاده کنید.

فونت های IPT چیست؟

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم یکی از فرمت های متنی که برای سیستم عامل ویندوز قابل شناسایی است فونت ipt است.

با استفاده از این  format می‌توانید به راحتی در برنامه های پیشفرض ویندوز فارسی تایپ کنید و از font مختلف آن بهره ببرید.

فونت IPT در چه برنامه ای استفاده می‌شود؟

اگر با برنامه های مختلف مانند اتوکد، و محصولات ادوبی کار کرده باشید، با به هم ریختی و برعکس نوشتن فونت های فارسی در این گونه برنامه ها  آشنایی دارید.

از این رو اگر می‌خواهید بدون هیچ مشکلی در نرم افزار اتوکد فارسی تایپ کنید پیشنهاد تیم کارشنان فنی رایانه کمک استفاده از فونت های IPT است.

برای دانلود این بسته می‌توانید به انتهای صفحه بروید و پس از نصب به اضافه کردن فونت ipt به کامپیوتر بپردازید.

 

 

دانلود فونت های فارسی با فرمت IPT

در پکیج فونت فارسی (ای پی تی)  بیشتر فونت های پر کاربرد زبان فارسی در آن قرار داده داده شده است و می‌توانید از آنها استفاده کنید.

با دانلود این بسته 64 فونت پارسی به رایگان به آسانی به تایپ فارسی در اتوکد و کدفا اقدام کنید.

دانلود فونت ipt nazanan  ، دانلود فونت ipt iransans   ، دانلود فونت ipt barani  ، دانلود فونت ipt sina  ، دانلود فونت ipt jaded   ، دانلود فونت ipt kaj ، دانلود فونت ipt koodak   ، دانلود فونت ipt lotus  ، دانلود فونت ipt arabics  ،  دانلود فونت ipt arshia  ، دانلود فونت ipt Shiraz  ، دانلود فونت ipt Hamid  ، دانلود فونت ipt Kidnap  ، دانلود فونت ipt Rose  ، دانلود فونت ipt badr   ، دانلود فونت ipt esfehan  ، دانلود فونت ipt fantezi  ، دانلود فونت ipt yekan و...

دانلود فونت فارسی برای اینشات 

اگر برای شما سوال است که آیا فونت های فارسی برای اینشات هم مناسب است؟ جواب مثبت است . در لینک دانلود انتهای فایل ما برای شما لیست کامل فونت های که میتوانید در این برنامه استفاده کنید را آماده کرده ایم، این فونت ها مجموعه کامل از بهترین font های فارسی است که هر فردی برای تولید محتوا نیاز دارد.

بنابراین برای دانلود فونت فارسی  برای اینشات تنها کافی است به انتهای صفحه رفته و بر روی نمایش لینک های دانلود کلیک کنید.

بدنه متن چه فونتی داشته باشد ؟

اگر می خواهید متن فارسی بنویسید بهتر از فونت های فارسی استفاده کنید بهترین فونت های فارسی نازنین  ، میترا ، روز  ، یاقوت ،  لوتوس و آریا می باشد این انتخاب ها به دلیلی می باشد که این فونت ها هم خوانایی خوبی دارند و هم متن ما را زیبا میکند .

سرتیترها باید  چه فونتی داشته باشند؟

بهتر است برای سر تیتر را از فونت های تیتر و یا همان استفاده کنید همچنین برای خوانایی بهتره سر تیتر را همیشه سر تیتر خود را Bold کنید .

متن های تحت وب چه فونتی باید داشته باشند؟

 اگر قصد قرار دادن متن خود را در  وبسایت دارید بهترین کار استفاده از فونت های انگلیسی می باشد دلیل آن هم مشخص است شاید کسی که می‌خواهد فونت شما را از سایت شما بردارد فونت فارسی نداشته باشد.

 فونت های یکان و ایران سنس برای وب سایت ها بسیار مناسب و کاربردی می باشد زیرا کاربران زیادی از این فونت ها استفاده می کنند.

سوالات کاربران از کارشناسان رایانه کمک در مورد دانلود انواع فونت فارسی:

در این بخش سعی میکنیم به شایع ترین سوالات کاربران در مورد برنامه فتوشاپ بپردازیم. در صورتی که با سوال یا مشکل خاصی در زمینه، دانلود، نصب و استفاده از مجموعه کامل فونت های فارسی با مشکل روبرو شدید، کافی است از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

آیا کل فونت های بی B برای دانلود قرار داده شده است؟

بله مجموعه کامل فونت های فارسی به صورت پکیچ و رایگان در اختیار کاربران قرار داده شده است که میتوانید آنها را دانلود کرده و نصب کنید.

آیا میتوان از فایل کامل همه فونت های فارسی بر روی گوشی استفاده کرد؟

خیر. فونت ها به صورت جداگانه در اختیار شما قرار داده شده است تا متناسب به سیستم عامل خود فونت مورد نظر را دانلود و نصب کنید.

به عنوان مثال فونت های مخصوص ویندوز بر روی تلفن همراه اجرا نمیشود و لازم است فونت های مخصوص تلفن همراه را از انتهای صفحه دانلود کنید.

اگر دوست داری فونت گوشی اندروید خودت رو خیلی ساده تغییر بدی با من تا انتهای مطلب "روش تغییر اندازه و سایز فونت در گوشی های اندروید" همراه باش تا با هم یاد بگیریم.

آیا امکان تغییر فونت ویندوز وجود دارد؟

بله. اما بهتر است این کار را انجام ندهید! نام فونت پیشفرض ویندوز Segoe UI است و به دلیل اینکه خوانا و کاربردی بوده سال ها است که مایکروسافت آن را تغییر نداده است. اما برخی کاربران ممکن است علاقه داشته باشند فونت کامپیوتر را تغییر دهند که با این کار ممکن است تنظیمات نوشتاری ویندوز با مشکل روبرو شود. به همین دلیل پیشنهاد کارشناسان خدمات کامپیوتر رایانه کمک این است که فونت ویندوز را تغییر ندهید.

نصب کامل فونت های مختلف فارسی روی کامپیوتر و لپ تاپ چگونه انجام میشود؟

تیم فنی رایانه کمک سعی کرده است تا حد امکان فرایند نصب فونت بر روی کامپیوتر را به شما ساده کند، به همین دلیل اگر قصد دارید پکیج فونت های فارسی را بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ خود نصب کنید.

ابتدا کافی است فایل مورد نظر را دانلود کرده و سپس با نرم افزار winrar اطلاعات درون آن را استخراج کنید.

سپس با موس تمام فونت های درون پوشه را انتخاب کرده و کلی راست کنید.

در اخرین مرحله بر روی install all کلیک کنید، اکنون منتشر بمانید تا تمام فونت های مورد نظر بر روی دستگاه شما نصب شود.

اکنون میتوانید از فونت فارسی در کامپیوتر خود استفاده کنید.

 

 

بهترین فونت های فارسی چیست؟

در ایران به لطف طراحان امروزی فونت های فارسی بسیاری طراحی شده است که کاربران از آنها استفاده می‌کنند از این رو اگر در سطح وب جستجو کنید با فونت های فارسی رایگان و غیر رایگان مختلفی روبرو میشوید که هر کدام زیبایی مخصوص به خود را دارند.

اما طبق بررسی انجام شده مشخص شد کاربران ایرانی بیشتر از فونت های فارسی مخصوص استفاده می‌کنند که در ادامه به آنها میپردازیم.

 • فونت های سری B فارسی برای نگارش کتاب، نامه، اسناد رسمی و...
 • فونت ایران سانس فارسی برای استفاده در وبسایت و وبلاگ ها

دوست داری با فونت نستعلیق روی استوری اینستاگرام داخل گوشی ایفون بنویسی، میدونی چقدر قشنگه برای عکس نوشته! به نظر من مطلب " آموزش نوشتن متن با فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام" رو از دست نده.

بهترین فونت های انگلیسی کدام اند؟

فونت های انگلیسی به دلیل اینکه بیشتر در دنیا استفاده میشوند، تنوع و وزن های مختلفی دارند به همین دلیل نمیتوان به صورت قطعی گفت که بهترین فونت خارجی کدام است. اما طبق نظر کاربران در سال جدید از محبوبت ترین فونت های خارجی سال 2022 یک لیست تهیه شد که به شرح زیر است.

 • فونت Helvetica ، محبوب ترین فونت برای نگارش
 • فونت Calibri ، بهترین فونت برای نگارش
 • فونت Futura ، بهترین فونت حارجی در سبک کلاسیک
 • فونت Garamond ، برترین فونت خارجی کلاسیک
 • فونت Times New Roman  ، بهترین فونت برای تالیف کتاب و روزنامه
 • فونت Arial ، معروف ترین فونت خارجی در دنیا
 • فونت Cambria ، بهترین فونت برای نوشته های لاتین و روزنامه

 

تصویر محیط نرم افزار فونت فارسی

در هر مرحله از نصب و فعال سازی نرم افزارها یا بازی ها به مشکلی بر خوردید با رایانه کمک تماس بگیرید
تماس با تلفن ثابت : 9099070192 - تماس با موبایل: 0217129

پسورد فایل فشرده : 9099071540

 

 • اابتدا فایل را از قسمت لینک های دانلود ، دانلود کنید.
 • فایل را از حالت zip خارج کنید.
 • فونت ها را داخل پوشه ی fonts در درایو c کپی کنید.

چنانچه در نحوه نصب و استفاده از فونت های فارسی با مشکل مواجه شدید، میتوانید با شماره  ۹۰۹۹۰۷۱۵۴۰ و ۷۱۲۹-۰۲۱ جهت حل مشکلات رایانه ای خود با کارشناسان رایانه کمک تماس بگیرید.

 

 

 • مشکل جدا نوشتن حروف فارسی در برخی از فونت ها
 •  

 

همچنین برای دیدن فیلم های آموزشی رایانه کمک میتوانید از خدمات آنلاین کامپیوتری رایانه کمک در اینستاگرام و آپارات بهرمند شوید.

دیدگاه کاربران

" با سلام. پسورد فایلهای زیپ چی هست؟ "

" سلام مصطفی جان رمز تمام فایل ها شماره مرکز رایانه کمک هستش یعنی 9099071540 هستش، فقط یاد تباشه که به انگلیسی وارد کنی این عدد رو "

" عرض ارادت ممنون از مطالب مفید و البت. رایگان "

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد