نقد و بررسی کامل بازی it takes two

از مجموعه مطالب آموزشی

یکی از بهترین بازی های که  اخیراً به صورتCO_OP  تجربه کردم it takes two است. بازی که به موضوع اختلافات خانوادگی جامعه به بهترین شکل اشاره کرده و سعی میکند تا حد بسیاری اثرات منفی آن را در قالب یک داستان مهیج نمایش دهد.

با ما باشید تا بیشتر با بازی شاهکار it takes two آشنا شویم که سازنده اصلی آن اعلام کرده که اگر از تجربه آن لذت نبردید، من 10000 دلار به شما مرجوع می‌کنم! با تیم فنی رایانه کمک همراه باشید.


نگاهی کوتاه به بازی it takes two

ساخته جدید استودیو هیزلایت که زیر نظر بازی ساز معروف جوزف فارس ساخته شده است، یک شاهکار است که دقیقا نمی‌توان سبک خاصی برای آن مشخص کرد زیرا قرار دادن بازی It Takes Two در سبک از پیش مشخص شده، محدود کردن آن است و یک بی احترامی برای اثر فاخر محسوب می‌شود.

زیرا استودیو هیزلایت در بازی قبلی خود (A Way Out ) به خوبی نشان داده بود که به راحتی می‌تواند بازی بسازد که از ترکیب چنین سبک مختلف تشکیل شده به طوری که گیمر از هر لجظه بازی لذت ببرد.
داستان بازی it takes two

داستان اصلی این بازی حول محور یک خانواده سه نفره می‌چرخد که در حومه یک شهر بزرگ زندگی تا بتوانند از پس مشکلات خود برآیند.

اما داستان از آن جایی قوت می‌گیرد که پدر و مادر این قصه تصمیم می‌گیرند به دلیل اختلافات خود از هم جدا شوند و در یکی از زمان های که در حین کشمکش هستند، دختر کوچک این خانواده صدای آنها را می‌شوند و به اتاق خود رفته و در حالی که دو تا از عروسک های دستساز خود را برداشته و در حال گریه است، اشک هایش بر روی عروسک ها ریخته و روح پدر و مادر او به عروسک ها منتقل می‌شود.

با این که گیمر های بسیاری علاقه داشتند تا اطلاعات بیشتری از علت جدایی دو کاراکتر کودی و می بیشتر شرح داده می‌شد و گیمر به صورت یهویی وسط داستان قرار نمی‌گرفت، اما لحظات تلخ و خنده دار بین این دو شخصیت اصلی بازی بسیار عالی طرحی شده و میتواند این نقص را جبران کند.

حالا باید پدر و مادر دخترک  از کالبد جدید خود خارج شوند که روند داستان بازی را روایت می‌کند و گیمر لازم است یکی از کاراکتر ها را انتخاب کرده و با انجام کار تیمی این داستان را به انتها برساند.


گیم پلی بازی ایت تیکز تو

پایه اصلی گیم پلی بازی it takes two بر روی بخش دو نفره به صورت CO OP بنا شده است، و برای تجربه آن به یک همبازی دیگر نیاز دارید.

همان طور که اندکی با بخش داستان بازی آشنا شدیم در طول گیم پلی بازی شما باید یکی از دو کاراکتر کودی یا می را هدایت کنید تا بتوانید ماموریت های بازی را انجام دهید و از طرف دیگر همبازی شما لازم است کاراکتر دوم را هدایت کند.

علت اصلی این که بازی نیاز به پلیر همزمان دارد این است که درون it takes two هوش مصنوعی برای کاراکتر ها طراحی نشده است و به همین دلیل کامپیوتر نمی‌تواند آن را هدایت کند. از این رو برای تجربه بازی حتما نیاز به یک دوست یا فرد خانواده دارید تا شما را همراهی کند و هر مرحله را با صحبت با یکدیگر و هماهنگی با هم به اتمام برسانید.

البته نیازی نیست نگران خرید این بازی باشید زیرا اگر می‌خواهید به صورت آنلاین یا از راه دور با دوستان خود آن را تجربه کنید، کافی است، یکی از شما این بازی را خریداری کرده و فرد دوم به صورت مهمان  وارد بازی شود.

از طرف دیگر پیام اخلاقی این بازی است که نشان میدهد کار تیمی بین زن و شوهر بسیار ارزش دارد و نباید برای هر کاری سریعا به راه حل طلاق فکر  کنند.
بررسی گرافیک بازی It Takes Two

گرافیک بازی به سبک فانتزی و به صورت انمیشن های خمیری طراحی شده است اما این موضوع نباید شما را دلسرد از آن کند که با یک بازی ضعیف روبرو هستید.

همان طور که می‌دانید این بازی توسط استودیو تازه تاسیس هازلایت ساخته شده، پس نمی‌توان بابت کیفیت انیمیشن ها و نوع مینیمالیستی به آن ایراد گرفت، اما باید گفت که این شرکت تا جایی که در توان داشته، برای این بازی زحمت کشیده به طوری که بازی با جزئیات بسیار بالایی طراحی شده.

مراحل بازی با بالاترین کیفیت طراحی شده، تمامی اجزا و اشیا که در مراحل مختلف مشاهده می‌کنید همگی با هم متفاوت هستند و باعث می‌شود هیچ محیط مشابهی در طول بازی مشاهده نکنید.

اما می‌توان از بعد جلوه های نوری و بصری اندکی از بازی ایراد گرفت زیرا در برخی از مراحل کاملا احساس می‌کنید که نور پردازی می‌توانست از این بهتر باشد و بازتاب نور از روی برخی اشیا و وسایل کمی مصنوعی است به عنوان مثال اگر بازتاب نور بر روی صورت کاراکتر های کودی و می را مشاهده کنید، کاملا به این موضوع پی خواهید برد.

اما در کل رنگ بندی عناصر مختلف درون بازی، طراحی مراحل، پالت های رنگی مناسب همگی به بهترین شکل ممکن طراحی شده اند که به هیچ عنوان، چشم را اذیت نکرده و کنتراست خوبی دارند.


 نقد طراحی بازی It Takes Two

در یک کلام باید گفت عالی.

تمام اِلمان ها و جزئیات بازی با بالا ترین کیفیت ممکن طراحی و در جای خود قرار دارند به طوری که انگار این بازی مانند یک قایقی که بر روی دریایی آرامی قرار دارد و تا زمانی که سفر گیمر را به پایان نرساند، او را رها نمی‌کند.

 هر وسیله و اشیایی در این بازی به دلیل خاصی طراحی شده است و این گونه نیست که عملاً برای شلوغ کردن فضای بازی وجود داشته باشند، تمامی المان ها برای خلق اتمسفر های زیبا و پر شور و گاهی برای محیط های سنگین و افسرده به زیبایی طراحی شده است. 

همچنین یکی از مزیت های زیبا بازی It Takes Two  نبود کالکتیبل ها در آن هستند. اگر اندکی با بازی های ویدیویی آشنا باشید می‌دانید که بیشتر سازندگان بازی های امروزی برای طولانی تر کردن گیم پلی کاربران، سعی میکنند اشیا مخفی را در بازی قرار دهند تا گیمر با گشت و گذار درون بازی و یافتن آنها زمانی که بازی به انتها می رسد را بیشتر کند، اما این ویژگی به طور کلی داخل بازی It Takes Two طراحی نشده و بیشتر بر روی طراحی مراحل و داستان بازی وقت گذاشته شده است که از نظر من انتخابی هوشمندانه بوده است.
بررسی موسیقی بازی It Takes Two

مکمل اصلی گرافیک درون بازی جلوه های صوتی آن است، از این جهت بازی استودیو هازلایت به بهترین نحو ممکن این کار را انجام داده است.


موزیک بازی متناسب با هر منطقه تغییر می‌کند و در هر شرایط شما را درون اتمسفر آن غرق می‌کند، به عنوان مثال در محیط های که بازی جنبه معمایی پیدا می‌کند موزیک راز آلود می‌شود، در محیط های استرس زا، اکشن می‌شود و در قسمت های که با کتاب عشق در حال صحبت هستید موسیقی پر انرژی می‌شود تا در کنار مکالمات طنز آمیز آن لذت بازی دو چندان شود.


همچنین جوزف فارس با وسواس کامل بهترین صداپیشه ها را دعوت کرده تا پروسه صداگذاری کاراکتر ها به عالی ترین شکل انجام شود، و انصافا در این بخش بسیار موفق بوده، پیشنهاد تیم کارشناسان رایانه کمک برای درک بهتر از این موضوع این است که حتما بازی را با هدست یا هدفون تجربه کنید تا معنی دقیق جمله " انتقال احساس از روی لحن صدا " را درک کنید.


در کل باید گفت  که یکی از اصلی ترین نقاط قوت بازی صداگذاری بازی بر روی کاراکترها و محیط بازی است و می‌توان به این نتیجه رسید که این بازی بیشتر سعی می‌کند تا شما شنونده داستان بازی باشید و به همین خاطر بر روی این بخش در بازی تاکید شده است.
واکنش منتقدین و بهترین سایت های بررسی بازی درمورد It Takes Two

در این بخش سعی می‌کنیم نقد کوتاه بهترین وبسایت های دنیا در مورد بازی it takes two را به شما منتقل کنید. البته برخی از نقد قول ها برای روان تر خوانده شدن به زبان فارسی، اندکی تغییر کرده اند.


سایت IGN Italia

 It Takes Two آخرین تقدیس برای دیدگاه جوزف فارس و یک جهش شایسته برای استودیو هازلایت است. اگر به دنبال تجربه یک بازی با بهترین دوست خود هستید، تجربه ای که در آن می‌توانید ذوق سازندگان آن را نفس بکشید در یک نگاه باید گفت اگر عاشق بازی های ویدیویی هستید، It Takes Two چیزی است که نباید آن را از دست بدهید.


سایت GameSpot

این بازی بسیار چشمگیر است. It Takes Two بهترین پلتفرمر سه بعدی است که بعد از زمان Super Mario Odyssey بازی کرده ام و مانند آن دارای ویژگی های متنوعی است (نظر منتقد gamespot). شما ممکن است سوار قورباغه شوید یا با بالهایی خود پرواز کنید و یا مانند قلعه ای بازی DIABLO به سبک  hack and slash  قلع و قمع کنید.

علی رغم انجام کارهای کاملاً غیر انسانی و وحشیانه در بازی ، It Takes Two موفق می شود به خوبی از عهده هر مکانیکی برآید. این دومین بازی معروف از استودیو Hazelight است و در حالی که A Way Out طرفداران زیادی داشت ، به نظر میرسد این استودیو برای موفق شدن فقط به عرضه دو بازی نیاز داشت.


سایت GameMAG

بازی ویدیویی It Takes Two بزرگترین شگفتی بهار امسال است. در حالی که جهان هنوز در یک قفل همه گیری کرونا قرار دارد و بازی ها پشت سر هم به تأخیر می افتند ، Josef Fares ما را به یک ماجراجویی دیوانه وار هدایت می کند که پر از ایده های درام و گیم پلی جذاب است.


سایت LevelUp

It Takes Two با وجود ایراداتی که دارد یک بازی خاص و بسیار روان و صیقل یافته است. این بازی پر از شگفتی ، مکانیک جدید و احساسات بسیار است. که برای طرفداران بازی های CO_OP لازم است آن را تجربه کنند.


سایت GamingBolt

گرچه داستان و شخصیت های آن می توانستند بهتر از کار درآید ، اما It Takes Two یک بازی CO _OP خارق العاده است که استادانه از ژانر به ژانر دیگری حرکت می کند و هرگز خسته کننده نمی‌شود.جمع بندی

در کل اگر به دنبال یک بازی CO_OP  خوش ساخت و داستان های دراماتیک هستید، می‌توانید بازی It Takes Two  را از لینک های انتهای صفحه دانلود و نصب کنید

به یاد داشته باشید که اگر در هر بخش از نصب بازی با مشکل یا سوال خاصی روبرو شدید، می‌توانید با کارشناسان رایانه کمک در ارتباط باشید و به حل مشکلات کامپیوتری یا تلفن همراه کامپیوتر خود بپردازید.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد