تماس با کارشناس

کارت گرافیک‌ GeForce RTX 4000 در سال ۲۰۲۳ به بازار میآید

از مجموعه مطالب آموزشی

خبری که به دست ما رسیده نشان از آن دارد که در کارت گرافیک های سری RTX 4000 پردازنده گرافیکی Ada Lovelace انویدیا استفاده خواهد شد این کارت گرافیک با این پردازنده گرافیکی گویا از تابستان 2022 در دست تولید قرار گرفته است و تا سایت 2023 وارد بازار خواهد شد که عموم افراد میتوانند از آن استفاده کنند.

Greymon55 که از منابع غیررسمی و مشهور توییتری خبر آورده است اینگونه عنوان میکند که از اواسط تابستان 2022 پرازنده گرافیکی Ada Lovelace انویدیا در کارت های گرافیک RTX 4000 در حال استفاده شدن است تا به مرحله تولید برسد و افراد بتوانند از آن استفاده کنند، همیشه دیده شده از زمانی که انویدیا محصول جدیدی را شروع به تولید میکند تا زمانی که به دست افراد برای استفاده میرسد حدود یک سال میگذرد، بنابراین ما چنین انتظاری را داریم که از اویل سال 2032 ما شاهده عرضه شدن کارت گرافیک های سری RTX 4000 باشیم.

میدانیم که پردازنده گرافیکی AD102 در کارت های گرافیک پرچمدار انویدیا سری RTX 4000 استفاده شده است که به  احتمال زیاد برنامه به صورتی پیش خواهد رفت که تا اواخر سال آینده میلادی تولید این مدل را خواهیم دید. بنابراین تا قبل از پایان سال 2022 ما این سری از کارت گرافیک ها را با این پردازنده مشاهده نخواهیم کرد.

اما پردازنده گرافیکی Lovelace لازم است تا اواسط سال 2022 به تولید انبوه خود رسیده باشد تا ما در اوایل سال 2023 شاهد این باشیم که این محصول روانه بازار شده است و در دست عموم قرار گرفته است، احتمالا کارت گرافیک‌ GeForce RTX 40 بعد از دو نسل جهش بین نسلی مشابهی را در مقایسه با سری GeForce RTX 30 روانه بازار خواهد شد.

ما در این پردازنده های جدید جهش فوق العاده ای را خواهیم دید، چرا که کارت های گرافیک RTX 40 که از تنولوژی ساخت 5 نانومتری TSMC استفاده میکنند و با معماری Ada Lovelace ساخته شده اند توان مصرفی خیلی بالایی خواهند داشت به طوری که کاملا این موضوع برای همگان چشم گیر خواهد شد.

 

GPU-Z یکی از نرم افزار های پر کاربرد برای مشاهده ی سخت افزار گرافیک است. برای دانلود نرم افزار  GPU-Z مقاله مار رو از دست نده.

سرعت کلاک پرازنده گرافیکی Ada Lovelace  چقدر است؟

در رابطه با سرعت کلاک پرازنده گرافیکی Ada Lovelace  باید بگوییم فرکانس مدلهای مختلف در این پردازند بین اعداد 2.2 گیگاهرتز تا 2.5 گیگاهرتز متغیر است، اگر این مواردی که گفته شده است درست باشد همانطور که بالاتر نیز اشاره کردیم ما شاهد یک انقلاب عظیم و پیشرفت چشمگیری خاهیم بود ، چرا که در سری امپر ما با میانگین سرعت متوسط 1.7 تا 1.9 گیگاهرتز رو به رو هستیم در صورتی که سرعت گفته شده از 2 گیگاهرتز بالاتر خواهد بود پس فرکانس کلاک بسیار عالی را خواهیم داشت، مانند کارت گرافیک سری پاسکال که از مرز 2 گیگاهرتز زمانی که گذشت جزو اولی پردازنده هایی بود که این عدد را رد کرده است.

خدمات رایانه کمک : اگر در ارتقا کامپیوترت نیاز به کمک داری ما میتوانیم از راه دور و به صورت تلفنی همراه شما باشیم کافیه با شماره 9099071540 از طریق تلفن های ثابت تماس بگیرید.

همچنین در رابطه با مدل پرچم‌دار RTX 4090 که البته ممکن است با در نظر گرفتن پردازنده AD102 هر نام دیگری برای این سری انتخاب شود، لازم است به ۱۸۴۳۲ هسته CUDA مجهز شود و اگر این مشخصات را داشته باشد حتمادر فرکانس ۲.۲ گیگاهرتز ۸۰ ترافلاپس توان گرافیکی را به ما خواهد داد که این عدد واقعا میتواند دنیای گرافیک را تکان دهد،اگر این گفته هایی که شنیده ایم و این پیش بینی هایی که انجام شده است درست باشد بنابراین پرچم‌دار سری 40 حدود دو برابر قوی‌تر RTX 3090 وارد بازار خواهد شد و دو برابر قوی تر بودن خود یک غوغایی به پا خواهد کرد این گفته ها و پیش بینی های انجام شده با ادعای افزایش حداکثر ۲.۵ برابری توان پردازنده‌های Ada Lovelace نسبت به نسل قبل نیز تطبیق هایی دارد که لازم است آن را در نظر بگیریم

نظر شما چیست ؟ در بخش دیدگاه ها نظرات خودتان را برای ما بنویسید؟

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد