تماس با کارشناس

مهمترین ارورهای هارد دیسک

از مجموعه مطالب آموزشی

خطاهای هارد دیسک میتواند منجر به بدترین اتفاقاتی شود که یک کاربر میتواند با آن رو به رو شود که در این مطلب آموزشی از سایت رایانه کمک قصد داریم 10 تا از مهمترین پیغام های خطای هارد دیسک ها یعنی hdd ها و حافظه های ssd را مورد بررسی قرار دهیم همانطور که میدانید هارد دیسک برای ذخیره سازی فایل ها مانند عکس ها ، فیلم ها ، موسیقی و دیگر اطلاعات استفاده میشود بنابراین این  مطلب میتونه برای شما خیلی مهم و کاربردی باشد  پس تا انتهای این مطلب همراه با ما باشید تا با نحوه تعمیر هارد دیسک و همچنین ارور های مهم هارد دیسک آشنا شوید.

قبلا با قطعات مختلف سیستم های کامپیوتر مانند رم ، کارت گرافیک و cpu حتی نحوه اورکلاک کردن قطعات مختلف آشنا شدیم ، همچنین تفاوت ssd  و hdd  را با هم یاد گیرفتیم در این آموزش میخواخیم ارور های هارد دیسک و ارور های ssd را بررسی کنیم به صورت کلی هارد دیسک ها و حافظه های جانبی خطالهای مشابهی دارند که صفرتا صد آنها را یاد خواهیم گرفت.

برخی مواقع بررسی یک خطا ممکن است  دشوار باشد و در برخی مواقع و تا زمانی که هارد از کار نیافتد و یا صداهای عجیب و غریبی از خود تولید نکند این امکان برای ما مقدور نیست که متوجه خرابی در هارد شویم.بنابراین بدون معطلی به سراغ خطاهای مربوط به هارد دیسک میرویم:

 

در این مطلب عنوان های زیر را بررسی خواهیم کرد :

  • ارور  0x80071ac3  هارد دیسک و دلیل مواجه با آن
  • مواجه شدن با پیغام ارور هارد  Hard Drive Not Found (3f0)
  • مواجه با خطای ارور 301 هادر
  •  خطای هارد Hard Disk Read Error Occurred Press Ctrl + Alt + Del to Restart
  • رو به رو شدن با ارور Hard Drive Error BIOHD-8 هارد لپتاپ یا کامپیوتر
  •  خطای هارد با ارور  Hard Drive Error Code 0142
  • خطای The Request Failed Due to Fatal Device Hardware Error در هارد دیسک
  • ارور Disk is Full هارد
  • دلایل رو به رو شدن با ارور Code 45 چیست ؟ 

 

ارور  0x80071ac3  هارد دیسک و دلیل مواجه با آن

مواجه با خطای  هارد 0x80071ac3  در بیشتر مواقع زمانی رخ میدهد که شما به عنوان یک کاربر یک هارد اکسترنال را به ویندوز 10، 8 و یا 7 متصل میکنید . علت اصلی  که ممکن است شما با این خطای هارددیسک 0x80071ac3  مواجه شودید وجود بدسکتور بر روی هارد است. این بد سکتورها ممکن است به علت خاموش شدن یکباره سیستم و یا قطع برق در حین کار کردن سیستم و یا فشار دادن دکمه پاور برای خاموش کردن سیستم در نظر داشته باشید بدون Shutdown کردن میباشد .

همچنین قابلیت  ReadyBoost، و علاوه بر آن درایورهای ناقص یا معیوب و یا حتی منسوخ شده ، و یا ارورهای کامپیوتری، بد سکتورهای موجود در دستگاه هایی که به طور اکسترنال نصب می‌شوند ممکن است  ارور 0x80071ac3  را ایجاد کند.

 

 

مواجه شدن با پیغام ارور هارد  Hard Drive Not Found (3f0)

در زمان بوت شدن لپ تاپ این امکان وجود دارد که  شما صفحه ای دارای پس زمینه سیاه مشاهده کنید که پیغام خطای Boot device not found, please install an operating system on your Hard disk. Hard Disk (3F0) را مشاهده کنید که این ارور کامیپوتری به شما اعلام می‌کند که دیوایس و یا بهتر بگوییم هارد که از روی آن بوت انجام می‌شود پیدا نمی‌شود و این ارور هارد در واقع  از شما میخواهد تا سیستم عامل را در هارد نصب کنید  بنابراین یا هارد را شناسایی نمیکند و یا ممکن است با اینکه هارد شناسایی میشود ویندوز نصب شده بر روی هارد شناسایی نمیشود که در این حالت حتی زمانی که سیستم را ریستارت کنید باز هم این خطا به شما نمایش داده می‌شود.

عواملی که میتواند منجر به ارور Hard drive (3F0) شود را بد سکتور شدن هارد یا خراب شدن ساختار پارتیشن ویا حتی خراب شدن کابلی که هارد به مادربرد متصل میشود در نظر گرفت. ممکن است در یک تکان و یک جا به جایی کیس این کابل جدا شده باشد و پس از آن شما با این پیغام خطای هارد مواجه شوید .

علاوه بر این MBR یا سکتور بوت موجود در هارددیسک و یا خراب شدن کنترلر SATA روی مادربرد می‌توانند علت‌های دیگر خطای Hard drive (3F0) باشد. این خطا می‌تواند کل اطلاعات هارد شما را پاک کند.

 

مواجه با خطای ارور 301 هادر

فرقی نمیکند از ویندوز 10 استفاده کنید و یا از ویندوز های قدیمی تر در هر صورت ممکن است با این نوع از پیغام خطای SMART 301 Hard Drive  به صورت کاملا غیر منتظره ای برای شما رخ دهد  این ارور هارد نشان از این دارد که هارددیسک مکانیکی (HDD) یا درایو حالت جامد (SSD) که بر روی کامپیوتر نصب شده است، آسیب دیده است در نظر داشته باشید که این خطا زمانی رخ میدهد که میخواهید ورد به سیستم داشته باشید  

اگر شما هم با این پیغام خطای هارد رو به رو شدین احتمال بسیار زیادی وجود دارد که هارد دیسک به زودی زود خراب شود. خطای هارد SMART 301 Hard Drive ممکن است به دلایل متفاوتی ایجاد شود که از این بین می‌توان به خرابی SMART هارددیسک یا خرابی تراشه کنترلر IDE /SATA مادربرد اشاره کرد.

یکی دیگر از مواقعی که ممکن است شما با خطای 301 هارد رو به رو میشوید نصب و حذف اشتباه برنامه ها و یا ناقص نصب کردن و ناقص حذف کردن برنامه‌ها است که ممکن است کلید های نامعتبر در رجیستری ویندوز ایجاد شود بنابراین ما متوجه شدیم این ارور صرفا مرتبط با خرابی هارد نیست بلکه ممکن است مشکل از ویندوز باشد و شما با نصب مجدد ویندوز مشکل کامپیوتری خود را حل کنید، حمله ویروس‌ها و بد افزار ها، خاموش کردن ناگهانی سیستم از عوامل دیگری هستند که می‌توانند موجب ایجاد این خطا در هارد شوند.

 

 

 خطای هارد Hard Disk Read Error Occurred Press Ctrl + Alt + Del to Restart

این ارور هارد به این  معنا است که ویندوز نصب شده مشکلی را در هارد شما شناسایی کرده است و یا در فرآیند خواندن هارددیسک برخی مشکلات وجود دارد، این پیغام خطای هارد  هم مانند پیغام قبلی زمانی رخ میدهد که سیستم درحال بوت شدن است و اجازه نمیدهد عملیات بوت انجام شود. همانطور که مشاهده میکنید در این ارور از شما میخواهد دکمه‌های Ctrl + Alt + Del را فشار دهند تا سیستم شان ریستارت شود ممکن است شما کلید های گفته شده را بفشارید اما باز همین پیغام خطا را مشاهده می‌کنند و ویندوزشان بوت نمی‌شود.

میدونی هارد درایو کامپیوتری که خراب شده چطوری کار میکنه! یا از کجا بفهمیم هارد خراب شده و نیاز به تعویض داره؟ داخل مطلب " نشانه های خرابی هارد" به صورت کامل به تمام این موضوعات اشاره کردیم.

 

علت بروز خطای Hard Disk Read Error Occurred Press Ctrl + Alt + Del to Restart

علت خطای Hard Disk Read Error Occurred Press Ctrl + Alt + Del to Restart ممکن است خرابی هارد، قابل بوت نشدن هارد، خرابی کابل‌هایی که با آن هارد به کامپیوتر متصل است ، مشکلات تنظیمات بایوس، MBR خراب شده و خاموش کردن یکباره سیستم باشد. علاوه بر این اگر جدول پارتیشن به درستی پیکربندی نشده باشد ممکن است با این پیغام خطای هارد مواجه شوید که با ریپیر کردن ویندوز در این حالت مشکل برطرف میشود.

 

 رو به رو شدن با ارور Hard Drive Error BIOHD-8 هارد لپتاپ یا کامپیوتر

ارور Hard Drive Error BIOHD-8 زمانی که رخ می‌دهد سیستم ریستارت می‌شود. این پیغام خطا در واقع کد ارور S.M.A.R.T هارد است که عنوان می‌کند هارد خراب شده است و این امکان وجود ندارد که سیستم  به درستی به هارد وصل شود. این خطا غالبا در مادربردها هم  ممکن است اتفاق بیافتد.

 

علت خطای هارد Hard Drive Error BIOHD-8

از دلایلی که ممکن است این خطا  بروز کند می‌توان به حمله ویروس‌ها و بد افزارها، تغییر فایل‌ها در رجیستری اشاره کرد همچنینایجاد فرگمنت در ویندوز و غیره میتواند منجر به رخ دادن این ارور و در نتیجه خرابی هارد شود.

 

 

پیشنهاد مطلب: یکی از اصلی ترین قطعه سخت افزاری که درون هر کامپیوتری وجود دارد، مادربرد، برای اینکه بیشتر ازش بدونی مقاله مادربرد چیست رو از دست نده

خطای هارد با ارور  Hard Drive Error Code 0142

خطای هارد که با کد ارور Hard Drive Error Code 0142 نمایش داده میشود  پیغام خطای بوت به شمار میرود که ممکن است در زمان روشن کردن سیستم به شما نمایش داده شود. به این موضوع توجه کنید که این خطای هارد خاص می‌تواند عواقب زیادی داشته باشد. اگر شما این با این خطای هارد مواجه شدین ممکن است مجبور به تعویض هارد شوید در مواجه با این خطا بهتر است با کارشناسان رایانه کمک تماس بگیرید و در تماس تلفنی خود مشکل هارد دیسک خود را بیان کنید تا کارشناسان ما این خطا را بررسی کنند برای تماس با کارشناسان رایانه کمک میتوانید از طریق تلفن های ثابت با شماره 909071040 و از طریق موبایل با شماره 0217129 تماس حاصل فرمایید .

این خطا نشان از آن دارد که  که کامپیوتر شما یک خرابی هارد را تجربه کرده است و این خرابی ممکن است به علت خرابی پردازنده و یا خرابی هارد HDD  باشد و یا یک سیستم عامل کرش شده باشد. یا ممکن است سیستم شما هارد را شناسایی نکند یعنی ممکن است خرابی کابل هایی که هارد را به مادربرد وصل می‌کند و خراب شده داده‌ها یا MBR در هارد نیز می‌توانند موجب ایجاد این خطا در هارد شوند.

 

 

مواجه شدن با پیغام ارور The Parameter is Incorrect

این اروری که بر روی کامپیوتر خود مشاهده میکنید یکی از رایجترین خطاهایی است که در خطای هارد رو به رو میشوید که در بیشتر مواقع در هاردهای اکسترنال ممکن است اتفاق بیوفتد  زمانی که شما با این ارور مواجه میشوید سیستم از کپی کردن فایل‌های شما جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود که هارد غیرقابل دسترس باشد و نتواند فایل های خود را کپی کنید.بنابراین زمانی که با این خطا مواجه میشوید نمیتوانید فایل‌ها را از هارد اکسترنال به سایر مکان هارد سیستم انتقال دهند.

 

در این مواقع حتی اگر هم به اطلاعات هارد بتوانید دسترسی داشته باشید باز هم امکان کپی کردن و انتقال آنها وجود ندارد . علت ایجاد خطای هارد The Parameter is Incorrect می‌تواند منبع تغذیه ضعیف یا پورت USB بد و یا خرابی هارد HDD و جدا کردن نامناسب هارد اکسترنال از سیستم باشد. وجود بد سکتورهای در هارد اکسترنال نیز ممکن است موجب ایجاد این خطا باشد.

 

 

این خطای هارد زمانی اتفاق می‌افتد که دستگاه غیر قابل دسترس شده باشد و کاربر وقتی که سعی دارد فایل را کپی یا انتقال دهد این پیغام خطا را دریافت می‌کند. سیستم عامل ویندوز زمانی که موفق به شناسایی دستگاه‌های ورودی یا خروجی نمی‌شود هم این پیغام خطا را نمایش می‌دهد. سخت افزارهای سیستمی خراب، تنظیمات یا نصب اشتباه، شل شدن کابل‌ها و اتصالات، خرابی هارددیسک و غیره می‌توانند دلایل اصلی این کد خطای هارد شوند.

 

 

ارور Disk is Full هارد

یکی از رایج ترین ارور های هارد ، خطای هارد Disk is Full است که به شما بیان می‌کند هارد کاملا پر شده و فضای خالی وجود ندارد.وقتی که هارد سیستم فضای کمی دارد برخی از برنامه‌ها از کار می‌افتند و بنابراین به درستی کار نمی‌کنند و در برخی مواقع ممکن است باعث کرش شدن یا هنگ کردن سیستم شود.

ویروس‌ها و بد افزارها ممکن است فایل هایی را در هارد سیستم شما ایجاد کنند و شما ممکن است فایل‌های بسیار حجیمی را ذخیره کرده باشند. فایل‌های نصب ویندوز قبلی، فایل‌های موقت و فایل‌های سیستمی دیگر می‌توانند باعث اشغال شدن فضای پارتیشن سیستم شوند.

 

 

پیغام ارور هارد  This Hardware Device is Not Connected to The Computer (Code 45)

همانطور که میدانید دستگاه‌های جانبی متفاوتی مثل کیبورد، ماوس، فلش مموری، هارد اکسترنال و غیره ممکن است به سیستم متصل باشد. کد خطای ۴۵ زمانی رخ میدهد که سیستم عامل قادر به برقراری ارتباط با دستگاه‌های متصل شده به آن نیست و یا دیوایس های متصل شده به مادربرد نمی‌تواند توسط ویندوز شناسایی شود و در نهایت به کاربر نمایش داده می‌شود.

 

دلایل رو به رو شدن با ارور Code 45 چیست ؟

خرابی فریم ویر، ایجاد شدن گرمای بیش از حد ، خرابی قطعات الکترونیکی متصل به مادربرد، تغییر ولتاژ ناگهانی برق، خرابی‌های قطعات داخلی یا مکانیکی متصل روی مادربرد ، خراب شدن فایل‌های اطلاعات بر روی سیستم ، تغییر در رجیستری ویندوز و غیره از دلایل اصلی ایجاد کد خطای ۴۵ در کامپیوتر به شمار میرود.

 

 

سخن آخر

همانطور که متوجه شدین در این مطلب مهمترین خطاهای هارد دیسک و حافظه های جانبی را بررسی کردیم امیدواریم این آموزش مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد همانطور که میدانید میتوانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه های سایت مطرح کنید تا در اسرع وقت به پرسش کامپیوتر شما پاسخ داده شود این بخش ، بخش پاسخگویی رایگان به سوالات کامپیوتری است و در صورتی که میخواهید با کارشناسان رایانه کمک صحبت کنید میتوانید از طریق تلفن های ثابت با شماره 9099070192 و از طریق تلفن های موبایل با شماره 0217129 بوده است

دیدگاه کاربران

" مگه شما مطالب سایت خودتون نمینویسید ... چرا من توی 7 تا سایت رفتم دقیقا همه همین نوشتن .. کلمه به کلمه خط به خط مثل هم هستن ... همش بلدین کپی پیست بکنید .. "

" دوست عزیز ما لینک اول هستیم اینکه بقیه میان از ما کپی می کنند دست ما نیست واقعا "

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد