اجرا نشدن فلش پلیر

از مجموعه مطالب آموزشی

اجرا نشدن فلش پلیر برای خیلی از افراد تا به حال باعث باز نشدن فیلم های آنلاین شده ، مطمئنا تا به امروز، به فایل های متحرک در ویندوز و یا فضای مجازی برخورده اید. نرم افزار flash player برنامه ای است که به راحتی می‌تواند این فایل های متحرک را اجرا و حتی ویرایش کند . فلش پلیر نرم افزار معروفی است که از قدیم مورد توجه و نیاز تمامی مرورگر ها بوده، زیرا برای اجرای فایل های که با فرمت gif ساخته شده اند، به این برنامه احتیاج دارند.

امروزه که بحث کلاس های مجازی بسیار داغ است و بیشتر افراد به جای رفتن به کلاس های درس فیزیکی از آموزش های مجازی بهره می‌برنند، برنامه flash player بسیار مورد بازخورد قرار گرفته است. به همین خاطر است که فلش پلیر باید بر روی دیوایس شما نصب باشد تا بتوانید از طریق آن فایل های دورن کلاس مجازی خود را با کیفیت و سرعت تماشا کنید.

اما باید گفت که بسیاری از افراد هستند که در زمینه دانلود، اجرا و نصب برنامه فلش پلیر ( flash player ) مشکل دارند، پس در این مقاله قصد داریم به نصب و فعال سازی و حل مشکلات برنامه فلش پلیر flash player  بپردازیم. از این رو، تیم فنی رایانه کمک را تا پایان مطلب ” مشکلات برنامه flash player “ همراهی کنید.


رفع ایرادات برنامه فلش پلیر flash player

همان طور که می‌دانید اجرا نشدن یک برنامه، می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد، نرم افزار ادوبی فلش پلیر هم از این موضوع مستثنا نیست. به شخصه وقتی برای اولین بار با مشکل پخش فایل های گیف و ویدیو در مرورگر پیش فرض ویندوز خود روبرو شدم، ابتدا همان سایت را در مرورگر دیگری تست کردم؛ مرورگر دوم با ارور  the adobe flash plugin has crashed علت اصلی مشکل پخش نشدن گیف ها را بیان کرد.
خوشبختانه با نوشتن عبارت How To Fix adobe flash plugin has crashed Problem  و به کمک ویدیوهای آموزشی سایت های یوتیوب و آپارات بالاخره توانستم مشکل پخش ویدیو در مرورگر را حل کنم؛ با این حال اجرا نشدن فلش پلیر در کامپیوتر دلایل مختلفی دارد.
باهم به دلایل مشکل فلش پلیر میپردازیم. 

مرورگر خود را آپدیت کنید

یکی از رایج ترین مشکل اجرا نشدن برنامه فلش پلیر ، بروز نبودن مرورگر شما است، در مرورگر های قدیمی، امکان set شدن افزونه فلش پلیر وجود ندارد. برای راه حل این مشکل ابتدا مرورگر سیستم خود را به آخرین نسخه موجود به روز رسانی کنید، سپس اقدام به دانلود و نصب برنامه flash player کنید. برای دانلود آپدیت مرورگر خود، می‌توانید از طریق لینک های زیر اقدام کنید. تا به سایت اصلی دانلود رایانه کمک ارجاع داده شوید.

دانلود آخرین نسخه کروم

دانلود آخرین نسخه فایرفاکس

فلش پلیر خود را بروز رسانی کنید

یکی دیگر از دلایلی که به مشکلات برنامه flash player می‌انجامد، به روز نبودن برنامه فلش پلیر است. پس بهتر است که کاربران ابتدا آخرین آپدیت برنامه flash player را دانلود کرده و سپس اقدام به نصب آن کنند.

دانلود فلش پلیر مرورگر های مختلف

هماهنگ نبودن فلش پلیر با مرورگر کامپیوتر

یکی دیگر از مشکلات برنامه فلش پلیر  flash player می‌توان به هماهنگ نبودن برنامه با مرورگر نصب شده بر روی کامپیوتر اشاره کرد. برای حل این مشکل برنامه flash player را متناسب با مرورگر پیشفرض سیستم خود دانلود و نصب کنید.

نکته مهم : به یاد داشته باشید که مرورگر ها متفاوت در به روزرسانی جدید خود به طور پیشفرض، از فلش پلیر پشتیبانی نمی‌کنند.

 شما کاربران باید برای استفاده از این برنامه باید به فلش پلیر اجازه دسترسی بدهید، تا فلش پلیر بتواند به کار خود ادامه دهد؛ در غیر این صورت برنامه به صورت پیشفرض غیر فعال می‌ماند.

 غیر فعال شدن افزونه فلش پلیر بر روی کامپیوتر

گاهی ممکن است که مشکل اجرا نشدن برنامه فلش پلیر،  غیر فعال شدن افزونه آن باشد. جهت حل این مشکل ابتدا وارد تنظیمات مرورگر خود شده و در بخش افزونه ها ( extension ) به دنبال ادوبی فلش پلیر بگردید. اکنون از فعال بودن آن اطمینان حاصل فرمایید.

چرا کوکی ها برای مرورگر مفید هستند

How To Enable Flash Player On Google Chrome

در صورتی که مرورگر و یا ویندوز شما متفاوت است میتوانید عبارت How To Enable Flash Player On Google Chrome On Windows 64/86 در گوگل سرچ کنید و از ویدیوهای آموزشی مربوط به سیستم خود استفاده کنید. به این نکته توجه داشته باشید برای سریعتر حل شدن مشکل، باید نوع سیستم عامل و ورژن مرورگر خود را در عبارت بالا بنویسیم.

مشکل در تنظیمات نرم افزار فلش پلیر

یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند باعث خطا و عدم اجرای برنامه flash player شود، خرابی در تنظیمات برنامه فلش پلیر است. گاهی مواقع ممکن است به دلایل مختلفی مانند ( ریست شدن اضطراری سیستم ، توقف اجباری برنامه و… ) تنظیمات فلش پلیر دچار مشکل شود و برنامه دیگر نتواند به کار خود ادامه دهد. در چنین مواقعی بهتر است تنظیمات برنامه فلش پلیر را یک بار ریست کنید. برای انجام این کار…

 • ابتدا وارد کنترل پنل دستگاه خود شده و بر روی برنامه فلش پلیر flash player کلیک کنید.


بر روی سر برگ advance کلیک کرده و سپس بر روی گزینه delete all کلیک کنید.


حال در پنجره باز شده تیک گزینه delete all audio and video license files را زده و سپس گزینه delete data را بزنید.

پاک کردن حافظه کش cash برنامه flash player

با توجه به تمامی مشکلات برنامه flash player تا اینجا باید گفت که گاهی ممکن است دلیل اجرا نشدن نرم افزار flash player ، حافظه کش برنامه در مرورگر شما باشد . برای پاک کردن حافظه پنهان برنامه فلش پلیر . . .

 • ابتدا منوی استارت start کامپیوتر خود را باز کنید.
 •  سپس عبارت داخل پرانتز ( %appdata%\adobe )  را در آن جستجو کنید.


حال وارد پوشه مورد نظر شده و به دنبال پوشه ای به نام adobe flash player بگردید؛ پس از یافتن آن، کل محتوای درون پوشه flash player را حذف کنید .


 • پس از حذف پوشه برنامه فلش پلیر توصیه می‌شود کامپیوتر خود را یک بار restart کنید.

حذف و نصب برنامه فلش پلیر flash player

از دیگر مشکلات برنامه flash player ، نصب و بروز نشدن برنامه فلش پلیر است. بسیاری از کاربرانی که روزانه با شرکت رایانه کمک تماس می‌گیرند سوالاتی مبنی بر ” نصب و بروزرسانی برنامه flash player ” دارند. برای حل مشکلاتی این چنینی باید گفت ” برنامه flash player گاهی هنگ کرده یا مشکلاتی مانند اجرا نشدن آن و یا بروز رسانی نشدن فلش پلیر به کاربر نمایش داده می‌شود”،  بهترین راه برای راه حل این مشکل حذف و نصب برنامه flash player است . برای نصب دوباره این برنامه . . .

 • ابتدا بر روی منوی استارت ویندوز خود کلیک کرده و عبارت ( control panel ) را تایپ کنید تا وارد کنترل پنل کامپیوتر خود شوید.
 • سپس بر روی گزینه programs and features کلیک کنید تا وارد آن شوید.
 • حال به دنبال نام برنامه adobe flash player بگردید، پس از یافتن آن بر روی فلش پلیر کلیک راست کرده و گزینه uninstall را بزنید.
 • منتظر بمانید تا نرم افزار فلش پلیر از روی سیستم شما حذف شود.
 • سپس دوباره برنامه فلش پلیر را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید.

حذف و نصب دوباره مرورگر

اگر همچنان مشکل برنامه flash player کامپیوتر شما حل نشد، آخرین راه پیشنهادی حذف و نصب دوباره مرورگر است. گاهی ممکن است مشکل اجرا نشدن نرم افزار flash player از مرورگر شما باشد و با حذف مرورگر خود و نصب دوباره آن، فلش پلیر اجرا شود. برای پاک کردن و نصب دوباره مرورگر کامپیوتر خود . . .

 • ابتدا مانند آموزش که در بالا به آن پرداختیم ، وارد control panel کامپیوتر خود شوید ، سپس گزینه view by را بر روی small icons  بگذارید
 • حال گزینه programs and features را انتخاب کنید.


 • در این پنجره، نام و آیکن تمامی برنامه هایی که بر روی کامپیوتر خود نصب کرده اید، نشان داده می‌شود.
 • حال در این لیست به دنبال نام مرورگر مورد نظر خود بگردید، به طور مثال در این قسمت ما مرورگر Firefox را انتخاب کرده ایم.
 • پس از پیدا کردن مرورگر خود، بر روی آن کلیک راست کرده و سپس بر روی uninstall کلیک کنید.
 • حال منتظر بمانید تا مرورگر مورد نظر از روی کامپیوتر شما پاک شود.


کلام آخر

 در آخر ممنونم که تا پایان مطلب ” مشکلات برنامه flash player ” همراه ما بودید. امیدوارم این مطلب آموزشی برای شما کاربران مفید و سودمند واقع شده باشد. همان طور که در بالا به آن پرداخته شد ، به یاد داشته باشید که مرورگر ها در به روزرسانی جدید خود به طور پیشفرض از فلش پلیر به خاطر مشکلات امنیتی متفاوت پشتیبانی نمی کنند؛ شما کاربران عزیز برای استفاده از این برنامه باید به آن اجازه دسترسی بدهید.

همچنین اگر در هر قسمت از نصب برنامه فلش پلیر flash player ، اجرای برنامه فلش پلیر و… مشکلی برای شما پیش آمد. می‌توانید با تماس تلفنی با شرکت رایانه کمک از کارشناسان ما مشاوره تلفنی دریافت کنید؛ یا در پایین همین مطلب ، مشکل خود را در هر زمینه سخت افزاری و نرم افزاری کامنت کنید تا ما به پاسخ سوال شما بپردازیم .