تماس با کارشناس

آموزش ارتقا کامپیوتر گیمینگ (از معرفی تا راهنما خرید!)

از مجموعه مطالب آموزشی

چگونه کامپیوتر گیمینگ خود را ارتقا دهیم؟ سوالی است که امکان دارد ذهن هر گیمری را به خود مشغول کند و به دنبال یک راه حل ساده و ارزان قیمت برای آن باشد.

بروزسانی سخت افزار کامپیوتر یک موضوع کاملاً پیچیده است به همین دلیل هر فردی نمی‌تواند ادعا کند که می‌تواند کامپیوتر خود را ارتقا دهد زیرا علاوه بر داشتن بودجه مناسب، به تخصص و مهارت شناختن قطعات هم لازم است. در این مقاله قصد داریم یک راهنما ارتقا کامپیوتر مخصوص بازی به شما ارائه دهیم تا با مطالعه آن بتوانید یک دید خوب برای بروزرسانی کیس یا لپ تاپ خود داشته باشید.

سخت افزار کامپیوتر اصلی‌ترین بخشی است که برای اجرای نرم افزار و بازی‌های کامیپوتر موثر است از این رو هر چه سخت افزار قوی‌تری داشته باشید امکان اجرای بازی‌های نسل جدید برای شما ساده‌تر است.

اما همانطور که می‌دانید با پیشرفت علم بازی‌های نسل جدید نیاز به سخت افزار قوی‌تری برای اجرا دارند و اگر به ارتقا سخت افزار کامپیوتر گیمینگ خود توجه نداشته باشید خیلی زود قطعات آن قدیمی می‌شوند. از این رو برخی کاربران بدون دانش قبلی اقدام به خرید قطعات سخت افزاری و بستن آن روی کیس خود می‌کنند. اما پس از مدتی با مشکلاتی مانند داغ شدن بیش از حد کامپیوتر، نیم سوز شدن سخت افزار و یا خدا نکرده سوختن قطعه سخت افزاری می‌کند.

فرایند ارتقا دادن سخت افزار کار ساده ای نیست و نیاز به دانش اسمبل کردن کامپیوتر گیمینگ دارند. بنابراین برای جلوگیری از مشکلات اینچنینی بهترین کار این است که دانش سخت افزاری داشته باشید و یا یک راهنما کلی برای ارتقا کامپیوتر گیمینگ داشته باشید.

اما قبل از اشاره به این موضوعات لازم است به این موضوع اشاره کنیم که ارتقا سخت افزار کیس کامپیوتر به چه معناست.

 

 آنچه در این مقاله مطالعه میکنید:

ارتقا سخت افزار کامپیوتر چیست؟

چرا باید کامپیوتر خود را ارتقا دهیم؟

قدم اول: برای ارتقا سخت افزار لپ تاپ و کامپیوتر چه قطعاتی لازم است؟

قدم دوم: اولویت بندی خرید قطعات کامپیوتر

خرید مادربورد نسل جدید، اولین قدم در ارتقا سیستم گیمینگ

خرید ssd ، دومین مرحله برای افزایش عملکرد کامپیوتر با ارتقا آن

ارتقای کامپیوتر گیمینگ با کارت گرافیک قدرتمند

خرید RAM برای سیستم گیمینگ

ارتقا کامپیوتر چقدر هزینه دارد؟

بهترین راه برای ارتقا کامیپوتر و لپ تاپ گیمینگ چیست؟

جمع بندی

 

ارتقا سخت افزار کامپیوتر چیست؟

اگر قصد داشته باشید به زبان کتابی آپگرید کامپیوتر را توضیح دهیم باید گفت که به کلیه فرایندهای که برای بهبود کیفیت کامپیوتر انجام می‌شود ارتقا کامپیوتر گفته می‌شود.

اما اگر به زبان ساده قصد توضیح آن را داشته باشید، هر قطعه سخت افزاری نسل جدیدی که بر روی مادربورد کامپیوتر خود وصل کنید یک نوع بروزرسانی سخت افزاری کامپیوتر شناخته می‌شود.

برخی کاربران فرض می‌کنند که ارتقا کیس کامپیوتر گیمینگ فقط به خرید و یا اضافه کردن سخت افزار جدید محدود می‌شود، اما اینگونه نیست شما می‌توانید با بروزرسانی درایور کامپیوتر خود به میزان کافی کیفیت بهترین دریافت کنید. اما چرا لازم است کامپیوتر گیمینگ خود را ارتقا دهیم.

 

 

چرا باید کامپیوتر خود را ارتقا دهیم؟

پاسخ به این سوال کمی شخصی است، بلاخره هر کس دلیل قانع کننده از بروزرسانی سخت افزار کامپیوتر یا لپ تاپ خود دارد. برخی علاقه دارند باز یهای نسل جدید را روی دستگاه خود اجرا کنند. برخی علاقه دارند کیفیت بهتری دریافت کنند، برخی نیاز به اجرا برای های گرفیکی 2023 دارند و...

اما در کل تمام این مسیرها به یک جا خطم می‌شود و آن هم اسمبل کردن کیس قوی‌تر است. برای ارتقا کیس کامپیوتر راهکارهای ساده ای وجود دارد اما لازم است یک راهنما کامل داشته باشید. یک راهنمایی که به شما توضیح می‌دهد تا بهترین انتخاب را زمان خرید قطعات سخت افزاری آن هم در این گرانی داشته باشید.

 

GPU-Z یکی از نرم افزار های پر کاربرد برای مشاهده ی سخت افزار گرافیک است. برای دانلود نرم افزار  GPU-Z مقاله مار رو از دست نده.

قدم اول: برای ارتقا سخت افزار لپ تاپ و کامپیوتر چه قطعاتی لازم است؟

همانطور که می‌دانید هر کامپیوتر از مجموعه قطعات سخت افزاری تشکیل شده است که هر کدام وظیفه خاصی دارند. اگر یکی از این قطعه‌ها با قدیمی یا با مشکل روبرو شده باشد. در این زمان بهترین کار تعویض و ارتقا سخت افزار کامپیوتر یا لپ تاپ شماست.

اما یک مرحله قبل از ارتقا سخت افزار کیس و لپ تاپ این است که با سایر قطعات کامپیوتر آشنایی داشته باشید! بدانید که هر قطعه چه نام دارد! هر قطعه چه فعالیتی در کامپیوتر انجام می‌دهد! و از کجا متوجه شدیم برای ارتقا سخت افزار کامپیوتر برای بازی باید از کدام قطعات شروع کنیم؟

برای پاسخ به سوالات مطرح شده، از قبل کارشناسان سخت افزار رایانه کمک یک ویدیو کامل درباره این موضوع آماده کرده اند که می‌توانید آن را مشاهده کنید.

توجه داشته باشید که اگر در هنگام ارتقا سخت افزار کامپیوتر و لپتاپ خود با مشکل یا سوال خاصی روبرو شدید، کافی است از طریق بخش نظرات همین مقاله با ما در ارتباط باشید و یا با شماره 02140774580 تماس حاصل فرمایید تا مستقیماً به واحد سخت افزار رایانه کمک متصل شوید.

قدم دوم: اولویت بندی خرید قطعات کامپیوتر

خوب حالا که با سایر قطعات از طریق ویدیو بالا آشنا شده اید وقت آن است که اقدام به خرید کنیم. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید اولویت بندی قطعات سخت افراز کامپیوتر است، برخی کاربران رایانه کمک هستند که بدون اینکه به اولویت بندی توجه داشته باشند، مستقیم اقدام به خرید سخت افزار می‌کنند و بعد از خرید متوجه می‌شوند که کامپیوتر آنها از آن پشتیبانی نمی‌کند و یا امکان اتصال سخت افزار به مادربورد وجود ندارد.

به همین دلیل در ادامه تک به تک اولویت بندی کرده و به شما بهترین راهنما خرید و ارتقا سخت افزار کامپیوتر را ارائه می‌کنیم.

 

خرید مادربورد نسل جدید، اولین قدم در ارتقا سیستم گیمینگ

شایدکمی عجیب باشد که اولین مورد به مادربورد برای بروز کردن کامپیوتر گیمینگ اشاره کردیم، اما صبور باشید تا توضیح دهیم. به طور معمول اگر از یک فرد بپرسید، بهترین راهکارها برای ارتقا و بروزرسانی سیستم چیست؟ در اولین قدم به شما خرید بهترین کارت گرافیک‌های جدید را پیشنهاد می‌کند ولی لازم است توجه داشته باشید که حتی قوی‌ترین سخت افزار هم خریداری کنید لازم است برای استفاده از آنها به مادربرد متصل کنید.

به طور کلی مادربرد های گیمینگ بسیاری طراحی شده است هر کدام مناسب برای یک فعالیت خاص است از این رو پیشنهاد می‌کنم برای اطلاعات بیشتر برای راهنما خرید مادربورد از لینک زیر اقدام کنید.

راهنما خرید مادربررد کامپیوتر

 

خرید ssd ، دومین مرحله برای افزایش عملکرد کامپیوتر با ارتقا آن

مرحله بعدی بعد از تهیه یک نسخه جدید از مادربوردهای گیمینگ حالا نوبت به خرید ssd می‌رسد، هاردهای ذخیره سازی حالت جامد یکی از اصلی‌ترین قطعات در بالا رفتن سرعت کامپیوتر دارند.

هارد دیسک‌های HDD به دلیل اینکه تنها یک هد مخصوص خواندن و نوشتن دارند کمی کندتر نسبت به حافظه‌های SDD هستند. SSD ها این ماکان را به شما می‌دهند تا بتوانید با سرعت بسیار بالایی اطلاعات خود را بر روی هارد ذخیره کرده و فراخوانی کنید.

تفاوت حافظه SSD با HDD بیشتر در بازی‌های ویدیویی خود را نشان می‌دهد و اگر یک فضای ذخیره سازی SSD داشته باشید متوجه می‌شوید که چقدر بر روی میزان کیفیت بازی شما تاثیر دارد.

حافطه های SSD کیفیت و طول عمر بیشتری دارند و برای ارتقا کامپیوتر گیمینگ بسیار مناسب هستند. از این رو در مقاله دیگر بهترین حافظه‌های SSD را به شما معرفی کردیم که می‌توانید با مطالعه آن یک راهنما کامل از حافظه‌های کامپیوتر داشته باشید.

برای این کار پیشنهاد می‌کنم مطلب "راهنما خرید بهترین حافظه ssd برای کامپیوتر و لپ تاپ" را مطالعه کنید.

 

ارتقای کامپیوتر گیمینگ با کارت گرافیک قدرتمند

مرحله بعدی برای ارتقا سیستم گیمینگ نوبت به کارت گرافیک می‌رسد، مطمئن هستم بسیاری از شما کاربران عزیز انتظار داشتید تا سریعاً به این بخش برسیم. کارت گرفیک به دلیل اینکه بیشتر میزان پردازش در بازی‌های کامپیوتر و نرم افزارهای گرافیکی را دارد، ارتقا آن بسیار حائز اهمیت است. اما همانطور که گفتیم اگر بهترین کارت گرافیک سال جدید هم داشته باشید اما مادربرد شما آن را شناسایی نکند و یا پاور کیس شما نتواند میزان انرژی آن را تامین کند، کارت گرافیک شما عملاً غیر قابل استفاده است.

از این رو در این مرحله نوبت به خرید کارت گرافیک است. امروزه که به دلیل اشباه شدن بازار ایران از کارت گرافیک‌های مختلف، قسمت کارت گرافیک کاهش داشته و شما می‌توانید با یک بودجه متوسط یک کارت گرافیک خوب خریداری کنید. گرچند کارشناسان رایانه کمک خرید کارت گرافیک دست دوم را به شما پیشنهاد نمی‌کنند زیرا ریسک آن بالا است و اما در صورتی که فروشنده خاصی را میشناسید با بودجه متوسط می‌توانید جدیدترین کارت گرافیک شرکت NVIDIA را خریداری کنید.

خوشبختانه در مقاله ای دیگر تحت عنوان بهترین کارت گرافیک‌های سال، جدیدترین تولیدات شرکت‌های خارجی با قیمت به شما معرفی کردیم که می‌توانید آن را مطالعه کرده و برای بستن کیس گیمینگ از آن کمک بگیرید.

 

خرید RAM برای سیستم گیمینگ

مرحله بعدی داشتن برای ارتقا دادن کیس گیمینگ توجه به رم دستگاه است. اگر "کارت گرافیک" را یک دست انسان در نظر بگیریم "رم کامپیوتر" نقش انگشتان دست را دارد. وقتی کارت گرافیک جدید خود را با خرید نسل جدید رم کامپیوتر اقدام می‌کنید دیگر کامپیوتر شما همان کامپیوتر همیشگی نیست!

حالا با یک قول سخت افزاری روبرو هستید که می‌تواند هر بازی کامپیوتر را ببلعد و بهترین پردازش را در بازی‌های شما داشته باشد. کارشناسان رایانه کمک پیشنهاد می‌کنند اگر قصد اسمبل سیستم گیمینگ دارید بهتر است بودجه خود را بین خرید کارت گرافیک و خرید رم کامپیوتر تقسیم کنید تا بهترین نتیجه را داشته باشید.

در صورتی که قصد خرید رم کامپیوتر را دارید پیشنهاد میکنم نگاهی به راهنما خرید بهترین مارک RAM های کامپیوتر داشته باشد.

 

ارتقا کامپیوتر چقدر هزینه دارد؟

یکی از سؤالاتی که بسیاری از کاربران از کارشناسان سخت افزار می‌پرسند این است که هزینه ارتقا کامپیوتر برای بازی چقدر است؟ و یا برای ارتقا کیس و لپ تاپ گیمینگ خود چقدر هزینه کنیم؟

همانطور که می‌دانید هر ساله قطعات سخت افزاری جدیدی معرفی می‌شوند که نسبت به هم نسل‌های قبلی خود قوی‌تر بوده و قسمت بالاتری دارند. به همین دلیل هر چه برای ارتقا سخت افزار خود بیشتر هزینه کنید قطعاً سخت افزار بهتر و قدرتمندتری خواهید داشت.

بنابراین پیشنهاد واحد تعمیرات سخت افزار کامپیوتر ما این است که تا جایی که امکان دارد بودجه خود را برای ارتقا کامپیوتر گیمینگ خود افزاریش دهید تا دستگاهی داشته باشید که چندین سال قابلیت ساپورت کردن ویدیو گیم‌های نسل جدید را داشته باشد.

 

بهترین راه برای ارتقا کامیپوتر و لپ تاپ گیمینگ چیست؟

بستن کیس گیمینگ نیاز به تجربه و تحصص دارد. برخی کاربران بر فرض اینکه هر چه سخت افزار بهتری خریداری کنند قطعاً پردازش بهتری خواهند داشت اقدام به بروزکردن قطعات کیس کامپیوتر خود می‌کنند.

اما این موضوع ممکن است باعث ایجاد مشکل شود. و یا در برخی مواقع دیده شده که فروشندگان سودجو بعد از اینکه متوجه می‌شوند دانش کافی نسیت به این موضوع ندارید امکان دارد هزینه بیشتری از شما دریافت کنند. بهترین کار در این شرایط این است که با کارشناسان متخصص در حوزه ارتقا کامپیوتر در ارتباط باشید و از آنها برای تهیه و یا بروزرسانی کامپیوتر خود راهنمایی دریافت کنید. برای اینکار پیشنهاد می‌کنم با شماره 9099070192 و 0217129 تماس حاصل فرمایید.

 

جمع بندی

روش‌های ارتقا کامپیوتر گیمینگ بسیاری وجود دارد که در این مقاله سعی کردیم بهترین را به شما معرفی کنیم. راهنما ارتقا سیستم مخصوص بازی توسط کارشناسان رایانه کمک انجام شده در کل می‌توانید از این مقالات استفاده کنید.

در صورتی که با سوال یا ابهام خاصی در این مقاله روبرو شده اید از بخش نظرات همین مقاله با ما در ارتباط باشید.

دیدگاه کاربران

" سلام با بودجه حداقل 30 میلیونی میشه سیستم گیمینگ بست؟ "

" سلام بله برای مشاوره خرید سخت افزار میتونید تماس بگیرید با رایانه کمک همکاران راهنماییتون می کنند "

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد