تماس با کارشناس

راهنمای جامع مدیریت نوتیفیکیشن‌ها روی آیفون و آیپد

از مجموعه مطالب آموزشی

محتوای نوتیفیکیشن‌های دریافتی در گوشی‌های هوشمند تو بخش خاصی به اسم نوتیفیکیشن سنتر به کاربرا نشون داده می‌شه. برای دسترسی به این قسمت کافیه انگشت دستت رو به سمت بالا روی صفحه لاک اسکرین بکشی.

البته با کشیدن انگشت از قسمت بالا به سمت پایین و نیمه چپ صفحه نمایش تو هر صفحه دیگه‌ای هم می‌تونی به این بخش دسترسی پیدا کنی. باید بهت بگم که کاربرا می‌تونن نوتیفیکیشن‌های دریافتیشون رو جوری تنظیم کنن که روی صفحه لاک اسکرین نشون داده نشه و حتی می‌تونن کاری کنن موقعی که یه نوتیفیکیشن دریافت می‌کنن یه صدای خاص برای اون‌ها پخش بشه تا اون‌ها را از دریافت نوتیفیکیشن آگاه کنه.

من تو این مقاله قصد دارم یه راهنمای جامع و کامل برای مدیریت نوتیفیکیشن‌ها روی آیفون و آیپد در اختیارت قرار بدم تا با خوندن این راهنما بتونی این بخش رو به راحت‌ترین شکل ممکن مدیریت کنی. پس اگه تو هم دوست داری تنظیمات نوتیفیکیشن در آیفون ۱۳ و سایر آیفون ها رو یاد بگیری پیشنهاد می‌کنم خوندن ادامه این مقاله رو از دست ندی.

 

 فهرست

 🟠نحوه سایلنت کردن نوتیفیکیشن‌ها به چه صورت انجام می‌شود؟

 🟠نحوه مدیریت صدای نوتیفیکیشن‌ها روی آیفون و آیپد

 🟠نحوه تغییر حالت نمایش نوتیفیکیشن‌ها به چه صورت است؟

 🟠نحوه خاموش کردن نوتیفیکیشن اس‌ام‌اس‌ها

 🟠نحوه پنهان کردن نوتیفیکیشن‌ها در آیفون و آیپد به چه صورت است؟

 🟠نحوه پاکسازی نوتیفیکیشن‌ها به چه صورت انجام می‌شود؟

 🟠جمع بندی

 

 

نحوه سایلنت کردن نوتیفیکیشن‌ها به چه صورت انجام می‌شود؟

اگه قصد سایلنت کردن نوتیفیکیشن‌ها در آیفونت رو داری می‌تونی با فشار دادن دکمه سایلنت، دکمه اکشن باتن و حالت Do Not Disturb این کار رو انجام بدی. از اونجایی که آیپدها فاقد دکمه سایلنت و اکشن باتن هستن برای سایلنت کردن نوتیفیکیشن‌ها در اون‌ها باید از طریق حالت Do Not Disturb اقدام کنی.


راحت‌ترین راهی که می‌تونی برای سایلنت کردن نوتیفیکیشن‌ها به کار بگیری استفاده از دکمه سایلنت و اکشن باتنه.

تو آیفون‌هایی که دکمه سایلنت دارن کافیه این دکمه رو به سمت پایین بکشی و بعد از اینکه رنگ نارنجی در محفظه رو دیدی نشون دهنده اینه که نوتیفیکیشنات دیگه سایلنت شدن. توی اون دسته از آیفون‌ها که اکشن باتن دارن هم کافیه این دکمه رو فشار بدی و یکم نگه داری تا وقتی که آیکون سایلنت رو روی صفحه نمایش ببینی.


البته یه روش مشترک هم بین آیفون و آیپد هم برای سایلنت کردن نوتیفیکیشن‌ها وجود داره و اون هم استفاده از حالت Do Not Disturb هست.

برای فعال کردن این حالت تنها باید انگشتت رو از نیمه راست بالای صفحه به طرف پایین بکشی تا وارد بخش کنترل سنتر بشی. حالا تنها کاری که باید انجام بدی اینه که روی آیکون Focus  ضربه بزنی و از منویی که برات به نمایش دراومده گزینه Do Not Disturb  رو انتخاب کنی.


در صورتی که قصد تنظیم زمانبندی خاصی برای فعال کردن این قابلیت داری می‌تونی وارد مسیر Settings> Focus> Do Not Disturb  بشی و زمانبندی مورد نظرت را در این بخش اعمال کنی.


حالا فکر کن که یه اپلیکیشن خاص روی گوشیت نصب کردی و می‌خوای هیچ کدوم از نوتیفیکیشن‌هایی که از طرف اون اپلیکیشن برات ارسال میشه رو روی صفحه نبینی.

برای انجام این کار کافیه وارد مسیر Settings> Notifications  شی و یکم صفحه رو به سمت پایین اسکرول کنی و اپلیکیشن مورد نظرت را انتخاب کنی و بلافاصله بعد از اینکه گزینه Allow Notifications  رو دیدی اون رو به حالت غیر فعال در بیاری. با انجام این کار دیگه هیچ نوتیفیکیشنی از اون اپلیکیشن توی صفحه بهت نشون داده نمی‌شه.


💥پیشنهاد مطلب: گوشی آیفون جدید خریدی نگران اطلاعاتت هستی؟ مقاله انتقال اطلاعات از آیفون قدیمی به آیفون جدید حتما به دردت می خوره. 

نحوه مدیریت صدای نوتیفیکیشن‌ها روی آیفون و آیپد

در صورتی که تمایل به ویرایش و مدیریت صدای نوتیفیکیشن آیفون 13 و سایر آیفونها و آیپد را داری باید به صورت زیر عمل کنی:

1.     وارد مسیر Settings> Sounds & Haptics  شو.

2.     حالا یکم صفحه رو به سمت پایین اسکرول کن تا بتونی تنظیمات مربوط به صدای اس‌ام‌اس‌ها، رینگتون و غیره رو ببینی.

3.     حالا با رفتن به بخش مربوط به هر کدوم، امکان تنظیم صدای هشدار و تغییر اون‌ها در صورت تمایل برات فراهمه.


نحوه تغییر حالت نمایش نوتیفیکیشن‌ها به چه صورت است؟

در صورتی که تمایل به تغییر حالت نوتیفیکیشن‌ها داری باید به صورت زیر عمل کنی:

1.     وارد مسیر Settings> Notifications شو و سپس وارد منوی مربوط به هر اپلیکیشن شو.

2.     حالا برای اینکه حالت نمایش نوتیفیکیشن ها رو تغییر بدی و اون رو شخصی سازیش کنی کافیه از سه تا گزینه‌ای که در این بخش در اختیارت قرار گرفته استفاده کنی.


3.     مثلاً از قسمت بالایی تصویر زیر می‌تونی مشخص کنی که نوتیفیکیشن‌ها تو کدوم بخش از صفحه نشون داده بشه. این بخش شامل سه گزینه لاک اسکرین، نوتیفیکیشن سنتر و بنر هست و می‌تونی به دلخواه خودت یکی از اون‌ها رو انتخاب کنی.

4.     در صورت انتخاب حالت Banners  تو قسمت بعدی باید اقدام به انتخاب حالت نمایش بنرها کنی که دو تا گزینه Temporary و Consistent  به معنی موقت و دائمی رو می‌تونی انتخاب کنی. اگه گزینه Temporary رو انتخاب کنی بلافاصله بعد از دریافت نوتیفیکیشن جدید یه بنر بالای صفحه به نمایش در میاد که چند ثانیه باقی می‌مونه و بعد از اون خود به خود محو میشه. در صورت انتخاب گزینه Consistent هم بنر به نمایش دراومده تا وقتی که اون رو به سمت بالا هدایت نکنی و روش ضربه نزنی تو همون قسمت ثابت باقی می‌مونه.

5.     تو قسمت بعدی سوئیچ Sounds  وجود داره که در صورت فعال کردنش موقع دریافت نوتیفیکیشن جدید یه صدای هشدار برات پخش میشه. پس در صورتی که این گزینه غیر فعال باشه موقع دریافت نوتیفیکیشن جدید صدایی هم نخواهی شنید.

6.     گزینه آخر در این صفحه هم Badges   هست که در صورت فعال بودن سوئیچش به تعداد نوتیفیکیشن‌هایی که دریافت کردی عدد متناظر با اون رو روی آیکون اپلیکیشن مربوطه می‌بینی. امکان غیر فعال کردن این گزینه هم با کشیدن سوئیچ اون به سمت مخالف وجود داره.

 

نحوه خاموش کردن نوتیفیکیشن اس‌ام‌اس‌ها

در صورتی که قصد خاموش کردن نوتیفیکیشن اس‌ام‌اس‌ها رو داری باید به صورت زیر عمل کنی:

در ابتدا وارد مسیر Settings> Notifications> Messages شو و سوئیچ Allow Notifications  رو در حالت خاموش قرار بده. با انجام این کار دیگه هیچ نوتیفیکیشنی با دریافت پیامک جدید برات ارسال نمی‌شه و موقع دریافت پیام‌های جدید هیچ هشداری رو دریافت نخواهی کرد. حتی این قابلیت رو داری که نوتیفیکیشن‌های مربوط به پیام‌های یه شخص خاص رو خاموش کنی.


برای انجام این کار وارد اپلیکیشن Messages شو و انگشتت رو روی آیتم مربوطه نگهدار و از منوی پاپاپی که برات به نمایش دراومده گزینه Hide Alerts  رو انتخاب کن. از این به بعد دیگه هیچ نوتیفیکیشنی از سمت اون شخص روی صفحه مشاهده نمی‌کنی. البته اگه قصد داری کلاً دیگه هیچ پیامی از اون طرف دریافت نکنی کافیه اونو بلاکش کنی.


برای دریافت راهنمایی بیشتر درباره نحوه خاموش کردن نوتیفیکیشن اس‌ام‌اس‌ها میتونی با کارشناسان رایانه کمک با استفاده از تلفن های ثابت : 9099070192 و شماره: 0217129 برای ارتباط از طریق موبایل تماس بگیری تا به جواب سوالاتت برسی.

💥پیشنهاد مطلب: اگر آیفون یا آیپد شما دچار مشکلات نرم افزاری شده است یکی از روش های حل مشکل ریستور کردن. در مقاله ریستور کردن آیفون این موضوع و بررسی کردیم. 

نحوه پنهان کردن نوتیفیکیشن‌ها در آیفون و آیپد به چه صورت است؟

اگه فکر می‌کنی دوست نداری همه نوتیفیکیشن‌هات روی صفحه لاک اسکرین به نمایش در بیاد باید بهت بگم که راهکار و ترفندی وجود داره که می‌تونی به کمک اون اقدام به پنهان کردن نوتیفیکیشن‌ها در آیفون و آیپد کنی. چون نمایش دادن پیام روی صفحه ایفون برای همه خوشایند نیست. برای انجام این کار کافیه به صورت زیر عمل کنی:

1.     وارد مسیر Settings> Notifications  شو.

2.     صفحه رو به سمت پایین بکش و روی اپلیکیشنی که قصد پنهان کردن نوتیفیکیشن‌های اون رو داری ضربه بزن.

3.     حالا صفحه ای درست مثل شکل زیر برات به نمایش در میاد که توی این صفحه در صورت برداشتن تیک گزینه Lock Screen می‌تونی نوتیفیکیشن‌های مربوط به اون اپلیکیشن رو پنهان کنی.

4.     با انجام این کار در صورت دریافت نوتیفیکیشن جدید از اون اپلیکیشن این نوتیفیکیشن‌ها روی صفحه لاک اسکرین به نمایش در نمیاد.


راستی دلیل نیامدن نوتیفیکیشن پیام در ایفون می تونه به خاطر غیر فعال شدن این ویژگی از طریق تنظیمات این بخش باشه.

💥پیشنهاد مطلب: تو  ارسال پیام با iMessage به مشکل خوردی؟ یه سر به  مقاله حل مشکل iMessage Not Delivered در آیفون بزن. 

نحوه پاکسازی نوتیفیکیشن‌ها به چه صورت انجام می‌شود؟

همانطور که تا الان متوجه شدی اغلب نوتیفیکیشن‌های آیفون و آیپد تو قسمت نوتیفیکیشن سنتر و لاک اسکرین به نمایش در میان. اما برای پاکسازی این نوتیفیکیشن‌ها از این قسمت‌ها باید چیکار کنیم؟

اگه نوتیفیکیشن‌ها رو تو قسمت لاک اسکرین می‌بینی برای پاک کردن اون باید انگشتت رو از سمت راست صفحه به صورت کامل به سمت چپ بکشی.

البته با کشیدن انگشت روی نوتیفیکیشن و کشیدنش به سمت چپ و انتخاب گزینه Clear  هم می‌تونی همین کار رو انجام بدی و به همین راحتی نوتیفیکیشن مورد نظر را از این بخش پاک کنی.


حالا برای پاک کردن نوتیفیکیشن‌هایی که تو قسمت نوتیفیکیشن سنتر به نمایش در میاد باید درست مثل تصویر پایین گزینه X  رو که در شکل با فلش نمایش داده شده رو انتخاب کنی و اقدام به پاک کردن نوتیفیکیشن از این قسمت کنی.


جمع‌ بندی

تو این مقاله سعی کردم با ارائه یک راهنمای جامع برای مدیریت نوتیفیکیشن‌ها روی آیفون و آیپد بهت کمک کنم تا نوتیفیکیشن‌هات رو به بهترین شکل ممکن مدیریت کنی.

اگه این راهنما رو به صورت دقیق مطالعه کرده باشی دیگه به راحتی آب خوردن می‌تونی نوتیفیکیشن‌هات توی آیفون و آیپد رو کنترل و مدیریت کنی و تنظیمات مختلف اون‌ها رو به راحتی انجام بدی.

اگر سوالی در رابطه با نحوه مدیریت نوتیفیکیشن‌ها روی آیفون و آیپد داشتی می‌تونی در بخش کامنت این سوال‌ها رو باهام مطرح کنی تا بتونم در بخش کامنت بهت جواب مناسب رو بدم.

در نهایت می‌خوام ازت تشکر کنم که تا آخر این مقاله با من همراه بودی و امیدوارم تونسته باشم به درستی نحوه مدیریت نوتیفیکیشن‌ها روی آیفون و آیپد رو بهت یاد بدم.

اگر سوالی درباره نحوه مدیریت نوتیفیکیشن‌ها روی آیفون و آیپد داشتی، به راحتی می‌تونی با خدمات کامپیوتری رایانه کمک با استفاده از تلفن های ثابت : 9099070192 و شماره: 0217129 برای ارتباط از طریق موبایل تماس بگیری تا به جواب سوالاتت برسی و کارشناسان ما سوالاتت را در کمترین زمان پاسخ می دهند و ابهاماتت را برطرف می کنند.

دیدگاه کاربران

" مرسی از تیم رایانه کمک واقعا کاربردی بود مقاله تون "

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد