تماس با کارشناس

ساخت میتینگ در زوم

از مجموعه مطالب آموزشی

چگونه در زوم میتینگ بسازیم؟

آموزش ساخت گروه ویدیویی یا جلسه در Zoom یکی از سوالات مکرر کاربران در این روزهای اخیر بوده است. همانطور که می دانید سال  های اخیر شیوه کار به صورت دورکاری برای بسیاری از مشاغل معمول شده است و اپلیکیشن ها و برنامه هایی که قابلیت برگزاری جلسات تصویری را دارند ابزار مناسبی برای این کار محسوب می شوند. برنامه زوم  zoom یکی از برنامه های پرطرفدار برای برگزاری ویدئو کنفرانس و Meeting می باشد و در سال 2011  با هدف فراهم کردن فضای مجازی مناسب برای ویدئوکنفرانس تولید شده است. ممکن است هنگام برقراری جلسات خود با ارور مواجه شوید که البته این  ارور 3087 قابل حل می باشد و مشکلی در ساخت میتینگ ایجاد نمیکند.

 پس از شیوع بیماری کرونا استفاده از نرم  افزارهایی با قابلیت ایجاد تماس تصویری بیشتر شده است نحوه استفاده از برنامه زوم بسیار ساده است و ما در مقالات گذشته آموزش ثبت نام و نصب برنامه زوم را به شما ارائه دادیم در ادامه مقاله همراه ما باشید تا نحوه ساخت میتینگ در زوم یا Zoom  را برای شما شرح دهیم.

✴️✴️ رفع مشکلات آفیس با کارشناسان فنی رایانه کمک  : ☎️از طریق تلفن ثابت 9099071540 و 📱 از طریق موبایل 0217129

 

آنچه در این مقاله می خوانیم:

نرم افزار زوم (Zoom) چیست؟

تفاوت نسخه رایگان و پولی برنامه زوم چیست؟

چطور میتینگ زوم Meeting برگزار کنیم؟

نحوه انجام میتینگ آزمایشی در زوم به چه صورت است؟

چگونه به یک جلسه زوم ملحق شویم

چطور جلسات Meeting را در برنامه زوم ضبط کنیم؟

چطور شرکت کنندگان برنامه زوم می توانند جلسات را ضبط کنند؟

چت کردن در جلسات زوم چطور انجام می شود؟

چگونه در برنامه زوم دست خود را بالا ببریم؟

برنامه ریزی یک جلسه در برنامه زوم چطور انجام میشود؟

پاسخ به سوالات متداول کاربران در رابطه بانحوه ساخت میتینگ در زوم یا Zoom

سخن آخر

 

نرم افزار زوم (Zoom) چیست؟

برنامه زوم یکی از پلتفرم های مجازی است که بستری  برای تشکیل گروه و ارائه کنفرانس تصویری می باشد. زوم یک اپلیکیشن و نرم‌ افزار است که در هر دستگاهی که دوربین داشته‌ باشد، از جمله موبایل، تبلت و آی‌پد، قابل‌ استفاده است. از زوم برای موارد زیر استفاده می شود:

  • برگزاری جلسات مجازی
  • برگزاری وبینار و کلاس آنلاین
  • دیدارهای مجازی با اقوام و دوستان
  • برگزاری مهمانی تولد یا سایر جشن‌ها.

 

تفاوت نسخه رایگان و پولی برنامه زوم چیست؟

برنامه زوم دارای 2 نسخه رایگان و پولی است که به طبع با صرف هزینه، به ویژگی های بیشتری دسترسی پیدا خواهیم کرد ولی نسخه رایگان نیز قابلیت های فراوانی دارد و برای آموزش های آنلاین، برگزاری جلسات و ... بسیار کارآمد است. قابلیت های مختلف این برنامه و اینکه به طور کلی نرم افزار زوم چیست و نحوه کار با آن چگونه است را ما به طور مفصل در مقالات گذشته ذکر کردیم . قابل ذکر است در نسخه رایگان با محدودیت زمان 40 دقیقه ای روبرو هستید همچنین در حین یک جلسه بیش از 100 نفر را نمی توانید دعوت نمایید.

چطور میتینگ زوم Meeting برگزار کنیم؟

گاهاً وجود یک اتاق جلسه مجازی برای فعالیت های شغلی یا آموزشی ضرورت پیدا می کند . برنامه زوم در ایران نیز یک انتخاب برتر در این زمینه می باشد.

پیش نیاز برگزاری جلسه ویدئویی یک دستگاه هوشمند می باشد که از قبل برنامه زوم را روی آن نصب کرده باشید با انتشار برنامه زوم برای اندروید،آیفون،ویندوز محدودیتی در سیستم عامل خود نخواهید داشت. بعد از ورود به حساب کاربری برنامه زوم روی گزینه NEW Meeting کلیک نمایید با این کار ساده یک اتاق کنفرانس ایجاد می کنید و در مرحله بعد با استفاده از لیست مخاطبین و یا واردکردن آدرس ایمیل آن ها را به حضور در جلسه دعوت می نمایید.

زوم میتینگ | دفترخدمات کامپیوتری

هر جلسه ویدئویی یک لینک عضویت به خود اختصاص می دهد که می توانید این شناسه را از طریق ایمیل یا برنامه های پیام رسان برای مخاطبین خود ارسال نمایید.

زوم در ایران | تعمیرات کامپیوتر

 

نحوه انجام میتینگ آزمایشی در زوم به چه صورت است؟

گاهی جلسات از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و بهتر است شرکت کنندگان قبل از شروع جلسه از صحت عملکرد وب کم یا دوربین و میکروفون مطمئن شوند کافی است چند دقیقه وقت بگذارید و با طی مراحل زیر از بروز هرگونه وقفه در جلسات جلوگیری کنید. با استفاده از مرورگر اینترنت خود وارد سایت اصلی برنامه زوم بشوید بعد روی گزینه Test Zoom  کلیک نمایید یا به صورت مستقیم از لینک تست برنامه زوم  اینکار را انجام دهید.  در ادامه در کادر آبی گزینه JOIN  را کلیک نمایید.

برنامه زوم برای اندروید | سرویس کامپوتر

 

در این مرحله به صفحه ای هدایت میشوید تا مشخص نمایید از نسخه دسکتاپ برای تست استفاده شود ( Launch Meeting) یا از نسخه وب (Join from Browser)  که پس از انتخاب هریک از این ها و فشردن گزینه Allow  می توانید دوربین و میکروفون خود را تست نمایید.

 

کاربرد نرم افزار | پشتیبان کامپیوترzoom

 

در انتها برای تأیید عملکرد برنامه زوم  یک کادر محاوره ای با پیام "Speaker and microphone looks good" ظاهر می شود، و با زدن دکمه leave  می توانید تست برنامه را خاتمه دهید.

چگونه به یک جلسه زوم ملحق شویم؟

برای ملحق شدن به جلسه زوم نیازی نیست حتما برنامه را نصب کرده باشید و از طریق نسخه وب نیز می توانید به عنوان یکی از اعضا در جلسه حضور پیدا کنید. همانطور که اشاره شد میزبان از طریق ایمیل یا برنامه پیام رسان یک کد URL برای شما ارسال میکند کافی است روی این شناسه کلیک کنید.

اگر برنامه زوم را روی گوشی یا کامپیوتر خود نصب کرده باشید بعد از اجرای برنامه گزینه JOIN را بفشارید.

در ادامه صفحه ای را مشاهده می کنید که باید در کادر اول Metting ID را وارد نمایید و در کادر دوم نام کاربری خودتان را تایپ کنید تا در جلسه شرکت نمایید. نام کاربری را به دلخواه باید وارد کنید و meeting id نیز از طریق برگزار کننده کنفرانس برای شما ارسال می شود.

 

دانلود زوم | مشاور کامپیوتر

 

چطور جلسات Meeting را در برنامه زوم ضبط کنیم؟

برنامه زوم بدون نیاز به نصب برنامه جانبی دیگری امکان ضبط جلسات را به میزبان می دهد. کافی است پس از برگزاری جلسه دکمه  Record را بزنید و برای توقف ضبط روی دکمه Stop Recording کلیک کنید. در نهایت دکمه قرمزی را مشاهده میکنید با عنوان  End Metting که برای خاتمه دادن به جلسه باید آن را انتخاب نمایید.

آیا زوم رایگان است | تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ در محل

چطور شرکت کنندگان برنامه زوم می توانند جلسات را ضبط کنند؟

امکان ضبط جلسات زوم تنها توسط میزبان جلسه انجام می شود ولی می تواند به بعضی از اعضا یا همه آن ها امکان ضبط ویدئو را بدهد.

ابتدا باید گزینه Manage participant ( مدیریت شرکت کنندگان ) را انتخاب کنید و بعد از برگزیدن مخاطب گزینه More  را بزنید و بعد در منوی  باز شده Allow Record  را بفشارید.

استفاده از زوم در ایران | تعمیرات سخت افزار تلفنی

نکته قابل توجه اینکه اگر میزبان این دسترسی را برای شرکت کنندگان فراهم نکند می توانید ار برنامه های جانبی مانند Video solo و یا snagit برای ضبط جلسات استفاده کنید.

چت کردن در جلسات زوم چطور انجام می شود؟

فضای مجازی در بین کاربران محبوبیت پیدا می کند که علی رغم محیط روان و ساده نزدیکترین شرایط را به فضای حقیقی فراهم کند. همانطور که در جلسات حضوری چشم در چشم سایر همکاران یا همکلاسی های خود با زبان بدن یا گفتار تأیید یا عدم موافقت خودمان را اعلام میکنیم در حین برگزاری جلسات نیز چنین نیازی احساس می شود. از قسمت chat   برنامه زوم می توانیم نظرات خود را در قالب پیام متنی ارسال نماییم.

ارسال پیام نیز کار راحتی است کافی است روی گزینهchat   در صفحه اصلی برنامه کلیک کنید  و در ادامه متن خود را تایپ و برای مخاطب ارسال نمایید. علاوه بر پیام متنی می توانید انواع فایل را نیز از این طریق ارسال کنید.

 

ساخت میتینگ آزمایشی در زوم | پشتیبانی 24ساعته

 

چگونه در برنامه زوم دست خود را بالا ببریم؟

علاوه بر چت و استفاده از قابلیت ارسال ایموجی ،در برنامه زوم ویژگی هایی مانند دست بلند کردن، مخالفت با یک جمله، دست زدن نیز وجود دارد. برای دسترسی به این ابزار کافی است روی 3 نقطه یا  more  کلیک کنید و بعد گزینه Raise Handبرنامه زوم را انتخاب نمایید.

چگونه در زوم میتینگ بسازیم؟ | کمک رایانه

برنامه ریزی یک جلسه در برنامه زوم چطور انجام میشود؟

هرچند که محدودیتی در برگزاری جلسات از پیش تعیین شده وجود ندارد ولی برخی از کاربران ترجیح می دهند با برنامه ریزی بیشتر  جلسات را مدیریت کنند برای این کار برنامه زوم قابلیتی را پیش بینی نموده است. کافی است بعد از اجرای برنامه زوم روی گزینه schedule کلیک نمایید و گزینه های این صفحه را تنظیم کنید و جزئیات جلسه را مدیریت کنید نام جلسه را عوض کنید و با استفاده از تقویم زمان جلسه را تنظیم نمایید.

نحوه استفاده از برنامه زوم

 برخی از اختیارات میزبان جلسات زوم به شرح زیر است:

- امکان ضبط ویدئو توسط شرکت کنندگان با نظر او انجام می شود.

- ممکن است صدای تمام اعضا را روی حالت میوت بگذارد تا نویز و صدای اضافی در روند جلسه پیش نیاید.

- می تواند برای ادامه جلسه یک میزبان جانشین تعیین کند تا کاربر دیگری ادامه جلسه را مدیریت کند.

- می تواند چت را کنترل کند و گفتگوی غیر کلامی را مسدود سازد.

  • می تواند صرفاً برای برخی از افراد امکان ارسال فایل در زوم  را ایجاد نماید.

 

پاسخ به سوالات متداول کاربران در رابطه بانحوه ساخت میتینگ در زوم یا Zoom

در این قسمت به تعدادی از سوالات کاربران در رابطه با ساخت گروه ویدیویی یا کنفرانس در برنامه Zoom  پاسخ خواهیم داد. کارشناسان مجرب و متخصص رایانه کمک برای ارائه خدمات کامپیوتری خود از طریق تماس تلفنی و پاسخگویی آنلاین به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند

شما می توانید برای دریافت پاسخ سوال های خود از طریق تلفن های ثابت با شماره 9099071540 و از طریق موبایل با شماره  0217129 با کارشناسان رایانه کمک در ارتباط باشید.

چگونه در زوم میتینگ بسازیم؟

برگزاری جلسه در برنامه زوم کار سختی نیست فقط کافیست با استفاده از نرم افزار زوم اقدام  به ساخت میتینگ جدید کنید برای اینکار :

  • کافیست پس از ورود به اکانت خود، چند گزینه برای شما نمایش داده خواهد شد، برای ایجاد گروه ویدیویی روی New Meeting کلیک کنید
  • در ابن مرحله از ساخت میتینگ در زوم، وارد یک اتاق کنفرانس یا میتینگ می شوید، برای دعوت افراد دیگر به این گروه روی گزینه Invite ضربه بزنید.

آیا امکان اسال لینک عضویت در کنفرانس زوم از طریق ایمیل وجود دارد؟

بله. شما می توانید لینک عضویت در کنفرانس را از طریق سرویس های ایمیل برای کاربران موردنظر خود ارسال کنید.

چگونه میتوانم تصویر پشت تماس ویدیویی در برنامه  زوم  را تغییر بدهم؟

- ابتدا برنامه زوم را دانلود، نصب و سپس باز کنید. پس از باز شدن برنامه ، آیکون تنظیمات در گوشه بالا سمت راست پنجره انتخاب کنید. این پنجره تنظیمات را باز می کند.

در صفحه سمت چپ پنجره تنظیمات، گزینه زمینه مجازی  Virtual Background  را انتخاب کنید.

در زیر پیش نمایش ، انتخاب های مختلفی از زمینه های پس زمینه را می توانید پیدا کنید. همچنین می توانید کادر کنار من یک صفحه سبز  I Have A Green Screen  یا آینه فیلم من  Mirror My Video را انتخاب کنید.

 

رایانه کمک

 

سخن آخر

ضمن قدردانی از همراهی شما امیدواریم اطلاعات مفیدی در خصوص ساخت میتینگ در زوم ارائه کرده باشیم اگر مشکلی در حین استفاده از این برنامه داشتید میتوانید با مجموعه رایانه کمک تماس بگیرید. رایانه کمک سالها است در زمینه حل مشکلات اینترنتی و کامپیوتری در کنار شما است، راه های تماس با ما از طریق ثبت سرویس های حضوری و همچنین شماره هوشمند 9099071540 که از طریق تلفن های ثابت و شماره اعتباری 0217129 میتوانید با ما در ارتباط باشید.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد