قرار دادن پسورد بر روی فایل pdf و جلوگیری از ویرایش

از مجموعه مطالب آموزشی

رمز گذاشتن بر روی فایل پی دی اف میتواند یکی از مزیت های بسیار عالی به شمار میرود چرا که با اینکار میتوانید از ویرایش pdf جلوگیری کنید و هر کسی نتواند تغییری در فایل پی دی اف شما اعمال کند، یا حتی امکان پرینت گرفتن از فایل پی دی اف را ببندید تا دیگران این امکان را نداشته باشند که کتاب الکترونیکی شما را چاپ کنند و از آن سو استفاده کنند. در این مقاله که از طرف کارشناسان پشتیبان برنامه های کامپیوتری رایانه کمک نوشته شده است قصد داریم به شما یاد دهیم که چطور بر روی فایل پی دی اف خود رمز بگذارید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

چگونه روی فایل پی دی اف رمز بگذاریم؟

در این مقاله قصد داریم انجام مراحل رمزگذاری بر روی فایل پی دی اف را با یک نرم افزار فوق العاده ساده و راحت به شما آموزش دهیم ، نرم افزار nitro pdf pro یکی از بهترین نرم افزارهای ویرایش پی دی اف است که در حال حاضر کاربران بسیاری در حال استفاده از آن هستند، برای قرار دادن پسورد بر روی فایل pdf نیز میتوانید از این نرم افزار استفاده کنید قبل از هر چیز لازم است این نرم افزار را بر روی سیستم خود نصب داشته باشید.

✅برای اینکار بر روی لینک دانلود این نرم افزار کلیک کنید و نسخه مناسب با ویندوز خود را دانلود و نصب کنید : دانلود نرم افزار نیترو nitro pdf pro

روش گذاشتن پسورد برای پی دی اف (PDF)

حالا که نرم افزار مناسب اینکار را دانلود کردین بهتر است به سراغ مراحل انجام کار برویم و با روش پسورد گذاشتن بر روی فایل های pdf آشنا شویم برای انجام اینکار مراحل زیر را انجام میدهیم :

ابتدا فایل پی دی اف مورد نظر را با نرم افزار nitro باز کنید برای اینکار میتوانید بر روی فایل مورد نظر کلیک راست کنید و گزینه open with را انتخاب و سپس گزینه nitro pdf pro را انتخاب کنید.

حالا وارد سربرگ protect  میشویم و گزینه password security را انتخاب میکنیم.

 

چگونه روی فایل پی دی اف رمز بگذاریم؟ | پشتیبان نرم افزار های ویندز رایانه کمک

 

در پنجره ای که برای شما باز میشود همانطور که مشاهده میکنید میتوانید دسترسی های مختلفی را تعریف کنیم که هر کدام را بررسی میکنیم.

✴️✴️ خدمات رایانه کمک : حل مشکلات نرم افزارهای ویندوز در کمترین زمان : ☎️ تماس از تلفن ثابت 9099071540 و 📱 تماس از طریق موبایل 0217129

 

روش گذاشتن پسورد برای پی دی اف (PDF) | خدمات رایانه ای رایانه کمک

 

اگر گزینه open password را در قسمت require a password to open the document تیک دار کنید به این معنی است که برای باز کردن فایل پی دی اف پسورد قرار داده اید یعنی به محضی که کاربر بر روی فایل پی دی اف ارسالی شما کلیک میکند ابتدا لازم است پسورد را وارد کند و سپس میتواند فایل را مشاهده کنید

دو قسمت در این بخش دارید قسمت password که لازم است پسورد خود را بنویسید و قسمت confirm password که لازم است پسورد خود را تکرار کنید که از اشتباه وارد کردن پسورد جلوگیری شود.

 

جلوگیری از ویرایش و پرینت pdf

اینکار برای اعمال کردن محدودیت در فایل پی دی اف انجام میشود، یکی دیگر از راه کارهایی که میتوانیم یک فایل pdf را امن نگه داریم این است که برای آن محدودیت تعریف کنیم، به این معنی که اگر کاربر این فایل را باز کرد نتواند تغییری در آن ایجاد کند و یا اینکه نتواند این فایل را پرینت بگیرید برای انجام اینکار مراحل زیر را دنبال میکنیم

ابتدا در قسمت permissions گزینه require password to change security setting and access specific function را انتخاب کنید تا گزینه ی پسورد گذاری برای ویرایش pdf در اختیار شما قرار داده شود.

حالا در قسمت بالا پسورد خود را وارد کنید و در قسمت confirm پسورد انتخاب شده را یک بار تکرار کنید تا از اشتباه وارد کردن پسورد جلوگیری کنیم

حالا در قسمت pring allow میتوانید پرینت گرفتن فایل پی دی اف را محدود کنید

همچنین در قسمت change allow میتوانید از ویرایش کردن فایل pdf جلوگیری کنید.

 

روش گذاشتن پسورد برای پی دی اف (PDF) | پشتیبان نرم افزار رایانه کمک 

 

✴️✴️خدمات رایانه کمک : حل مشکلات ویندوز ویندوز از راه دور : ☎️ تماس از طریق تلفن های ثابت سراسر کشور با شماره 9099071540 و 📱 تماس از طریق موبایل با شماره 0217129

محدود کردن دسترسی کپی مطالب و عکس داخل پی دی اف

به صورت دیفالت این دسترسی محدود است یعنی اگر فایلی را به پی دی اف تبدیل کنیم نمیتوانیم مطالب داخل آن را کپی کنیم و یا عکس های آن غیر قابل سیو شدن است اما ممکن است گاهی کاربر به اشتباه گزینه ای که در ادامه گفته میشود را تیک دار کرده باشد که این باعث میشود دیگران به راحتی بتوانند متن های داخل فایل پی دی اف شما را کپی کنند و یا عکس های آن را سیو کنند

در قسمت پایین بخش امنیت pdf همانطور که مشاهده میکنید گزینه ای تحت عنوان enable copying of text, images and other content داریم اگر این گزینه را تیک دار کنید دیگران به راحتی میتوانند فایل پی دی اف شما را کپی کنند بنابراین برای محدود کردن کپی متن و عکس داخل فایل پی دی اف لازمه این گزینه تیک نداشته باشد.

 

محدود کردن دسترسی کپی مطالب و عکس داخل پی دی اف | پشتیبانی کامپیوتر رایانه کمک

برداشتن قفل فایل pdf با نرم افزار SysTools PDF Unlocker

در صورتی که شما با یک فایل قفل شده pdf مواجه شدید به کمک این نرم افزار می توانید قفل آن را باز کنید روش کار این برنامه بسیار ساده می باشد اما باید به این نکته اشاره کنیم که ممکن است بر روی همه فایل های pdf کار نکند. برای برداشتن قفل فایل pdf مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ابتدا برنامه Systools PDF Unlcoker را  دانلود بر روی سیستم خود نصب کنید
  • بعد از جرای برنامه بر روی گزینه Unlock pdf کلیک کنید
  • سپس در پنجره جدید بر روی دکمه browse  بالای صفحه کلیک کنید و فایل pdf رمز داری که قصد دارید قفل آن را بشکنید را باز کنید.
  • در مرحله بعد بر روی دکمه browse درپایین صفحه کلیک کنید تا مسیر ذخیره سازی فایل جدید بدون رمز را مشخص کنید و در نهایت بر روی دکمه ok کلیک کنید .

 

حذف رمز پی دی اف | حل مشکلات نرم افزار

  • در آخر کافیست بر روی دکمه Unlock PDF کلیک کنید تا یک فایل جدید در مسیر مشخص شده برای شما ایجاد می شود که بدون رمز خواهد بود.

حذف رمز pdf | رایانه کمک

 استفاده از فایل پی دی اف برای افراد کم بینا

یکی از قابلیت هایی که نرم افزار nitro در زمان سیو و تعیین امنیت فایل پی دی اف در اختیار شما قرار میدهد این  است که بتوانید مشخص کنید افراد کم بینا با استفاده از دستیار ویندوز بتوانند این فایل پی دی اف را بخوانند لازم است شما این دسترسی را بر روی فایل خود فعال کنید تا ویندوز بتواند فایل پی دی اف را برای افراد کم بینا بخواند برای اینکار در بخش پایین امنیت فایل pdf در نرم افزار nitro کافیه گزینه enable text access for screen reader device for the visually impaired را تیک دار کنید به همین راحتی فایل شما قابل خواند و یا قابل بزرگنمایی برای افراد نابینا و کم بینا میشود.

 

پسورد بر روی فایل پی دی اف | پشتیبان نرم افزار رایانه کمک

سوالات متداول در زمینه قرار دادن پسورد بر روی فایل pdf  و جلوگیری از ویرایش

در ادامه به سوالات کاربران در زمینه قرار دادن پسورد بر روی فایل pdf  و جلوگیری از ویرایش می پردازیم  پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

آیا امکان حذف پسورد فایل های pdf وجود دارد؟

بله در صورتی که به رمز فایل پی دی اف دسترسی داشته باشید می توانید در همان بخش password security  تیک گزینه require a password to open the document  را بردارید. و یا از طریق برنامه pdf unlocker قفل فایل پی دی اف را بشکنید.

آیا برای قرار دادن پسورد بر روی فایل pdf  و جلوگیری از ویرایش نیاز به برنامه خاصی می باشد؟

بله برای این کار نیاز به نرم افزار های مختلف ویرایش فایل pdf مانند نرم افزار nitro pdf pro  می باشد.

آیا نرم افزاری برای قرار دادن رمز روی فایل pdf در گوشی های هوشمند هم وجود دارد؟

بله نرم افزار های مختلفی مانند protect pdf برای گوشی های هوشمند وجود دارند که میتوان به کمک آنها این کار را انجام داد.

سخن آخر پشتیبان ویندوز رایانه کمک

امیدواریم از این آموزش نهایت استفاده را برده باشید، این مقاله برای افزایش امنیت فایل های pdf برای شما نوشته شده  بود ، و سعی کردیم یکی از نرم افزارهای بسیار پر کاربرد را در این مقاله به شما عزیزان معرفی کنیم و کار کردن با آن را به شما آموزش دهیم ، در صورتی که در این زمینه سوالی داشته باشید میتوانید از طریق تلفن های ثابت سراسر کشور با شماره 9099071540 و از طریق موبایل با شماره 0217129 با کارشناسان رایانه کمک در تماس باشید.

 

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد