دانلود بازی PES 2020

دانلود بازی پِس 2020

بازی PES 2020 . اگر بخواهیم یکی از بهترین بازی های جهان را نام ببریم، قطعاً در زیر شاخه سبک ورزشی نام pes از شرکت توسعه دهنده ژاپنی به نام Konami می‌درخشد. بازی efootball pes 2020 یکی از معروف ترین بازی های سبک ورزشی است که بین تمامی گیمر های طرفداران زیادی دارد.

تاریخچه بازی pro evolution soccer

اولین نسخه شبیه ساز فوتبال در سال  ۱۹۹۵ به نام  J . J.League Jikkyou Winning Eleven وارد بازار شد که فقط برای کنسول پلی‌استیشن آن زمان عرضه شد،  اما از لحاظ گرافیکی و گیم پلی بسیار با نسخه های امروزی فاصله داشت. نسخه بعدی آن که در سال ۲۰۰۱ وارد بازار شد ، اولین pes بود که برای پلی‌استیشن ۲ و پلی‌استیشن یک عرضه شد و می‌خواست نام پر آوازه سری pes را بر روی زبان تمامی بازی کنان جهان بیندازد.

همان طور که مطمئنا تمامی بازیکن ها می‌دانند سال های بسیاری از که وضعیت بازی های شبیه ساز ژانر ورزشی به این پویایی امروز نبودند و حرف اول را در بازی های شبیه ساز فوتبال ، فقط و فقط بازی های شرکت Konami می‌زد؛ و هر سال پس از سال ۲۰۰۱ میلادی برای تمامی پلتفرم های ( Pc , PlayStation ,Xbox ) عرضه می‌شد. از همین رو بازی های دیگری مانند فیفا زیر سایه این معروفیت pes ، پیشرفت کردند، اما در سالهای اخیر تعداد بازیکنان بازی پی اس کم و کمتر می‌شد.

گیمر ها از بخش های مختلفی از بازی نظیر ( دوربین بازی ، طراحی صورت کاراکتر ها ، انیمیشن های ضعیف صورت بازیکنان و…) ایراداتی گرفته بودند، ولی کونامی همچنان به روند ساخت هر ساله بازی ادامه می‌داد و نسبت به این نظرات و انتقادات بی تفاوت بود. این موضوع دلیل افت شدید طرفداران بازی در نسل های پنجم و ششم شد. اما پس از انتشار آخرین نسخه نسل ششم بازی pes شرکت کونامی یک تکانی به خود داده و برای شروع نسل هفتم بازی یک pes بسیار عالی و بهتر از نسخه های قبلی خود وارد بازی کرد .این بار بسیار بهینه تر از نسخه های قبلی خود بود و همین موضوع باعث محبوبیت دوباره این سری دوست داشتنی شد .

در واقع پس از این که pes 2020 را با رقیب دیرینه خود یعنی fifa 2020 مقایسه کردیم، به این نتیجه رسیدیم ، که دیگر نباید انتظار پیشرفت زیادی در این دو نسخه باشیم، زیرا هر دو شرکت konami  و electronic arts هر دو به بهترین شکل توانسته اند. یک بازی شبیه ساز فوتبال را طراحی و توسعه دهند و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نکرده اند و دیگر چیزی نمانده که بازی ها کاملا شبیه به دنیای واقعی ارائه دهند.

زیرا اگر به دنبال ساخت یک بازی ورزشی که بسیار شبیه به دنیای واقعی است ،باید به دنبال یک تغییر بزرگ باشند تا بازی و دنیای سبک های ورزشی را متحول کند. البته هر تغییر در بازی ، مثبت نیست و گاهی ادامه دادن یک بازی در مسیر موفقیت قبلی خود بسیار ارزشمند تر است. اما بگذارید از موضوع زیاد خارج نشویم و ببینیم آیا بازی pes 2020  بهترین بازی شبیه ساز در سبک ورزشی است ؟

آیا می‌توان از بازی pes 2020  به عنوان بهترین بازی سری pes نام برد ؟

آیا می‌توان به این نتیجه رسید که pes2020 بهتر است یا fifa2020 ؟

پس با تیم فنی رایانه کمک همراه باشید تا با هم به نقد و بررسی بازی  pes از تمامی جنبه ها بپردازیم.

نقد بازی eFootball Pro Evolution Soccer 2020

اولین چیزی که زمان خرید بازی متوجه آن شدیم این است که شرکت کونامی نام این نسخه را از Pro Evolution Soccer به eFootball Pro Evolution Soccer 2020 تغییر داده و در اول نام این سری محبوب ، عبارت efootball را اضافه کرده است. آن طوری که گفته شده دلیل این کار از طرف شرکت سازنده بازی این بوده که در نسخه جدید بازی pes ، وعده یک تحول و پیشرفت بسیار بزرگ در سیستم گیم پلی بازی را داده بودند؛ که بهترین نحو ممکن این موضوع را می‌توان در طراحی شخصیت و صورت بازیکنان دید .

 حل مشکل سیاه شدن صفحه هنگام اجرای بازی

گرافیک بازی pes 2020

بازی مانند تمامی نسخه های بازی pes  از نظر گرافیکی و بصری بسیار عالی کار شده، طراحی صورت بازیکنان دست کمی از چهره واقعی بازیکنان در دنیای واقعی ندارد؛ ولی متأسفانه همچنان انیمیشن چهره بازیکنان چنگی به دل نمی‌زند. در واقع پس از آغاز بازی گرافیک pes به معنای واقعی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و شاهد یک عنوان فوتبالی واقعا زیبا هستید که حتی از نسخه های قبلی خود نظیر pes 2019 و ۲۰۱۸ بهتر عمل کرده است.

 از لحاظ انیمیشن ، طراحی لباس و شخصیت بازیکنان گرفته تا طراحی چمن ها و تماشاچیان درون استادیوم و سایه بازیکنان ، همه و همه با بهترین کیفیت و وضوح کار شده اند . چیزی که واقعاً ما را به وجد آورد طراحی صورت بازیکنان بازی بود که بسیار عالی و پر جزئیات کار شده بود . اما باید باز هم همانطور که در بالا گفته شد ، انیمیشن ها و حرکتهای بازی در بسیار از قسمت ها ایراد داشته و یا از نسخه های قدیمی آن استفاده شده است.

به طور مثال ( زمانی که تیم خود را انتخاب می‌کنید و وارد محیط بازی می‌شود، انیمیشن ورود بازیکنان به داخل زمین چمن ، ورود داور ها به زمین بازی  ، عکس‌العمل مربی تیم پس از هر بار اتفاقات درون بازی، طراحی محیط های خارجی و داخلی استادیوم ها و باشگاه های مختلف و حتی حرکت های تماشاچیان ) همگی شباهت بسیار زیادی به نسخه قبلی pes دارند. در اصل می‌توان گفت که پی اس جدید شبیه نسخه قبلی خود بوده و شرکت بزرگ کونامی فقط به بهبود گرافیکی آنان اهمیت داده و تمامی دقت خود را بیشتر بر روی بخش گیم پلی و طراحی بازیکنان گذاشته، ولی همچنان انتظار بیشتری از شرکت konami سر بازی ۲۰۲۰ pes می‌رفت.

 گیم پلی بازی pes

مسئله دیگری که در گیم پلی بازی ما را شگفت زده کرد، دوربین جدید بازی pes 2020  بود که به طور کامل با نسخه های دیگر خود متفاوت بود. دوربین جدید بازی PES که به نام STADIUM در بازی شناخته می‌شود ، دقیقا بازی را از جایی است که تمامی گزارشگران برای فیلم برداری به آن سکوی می‌روند و از آن نقطه به پخش زنده بازی می‌پردازند.

کونامی به این دلیل این کار را انجام داده تا حس واقع گرایانه تری به بازیکن منتقل کند و گیمر حس کند که واقعا در جایگاهی در استادیوم نشسته و در حال دیدن یک بازی واقعی است. کونامی با این که در کارنامه خود همیشه توجه نکردن به نظرات طرفداران خود را دارد، اما انگار این بار فَرَجی شده و بلاخره دوربین پر از ایراد فنی که در نسخه های قبلی بسیار مورد آزار گیمر ها بود ، با ساخت یک دوربین خیلی بهتر عوض کرده است.

در واقع به جرات می‌شود گفت یکی از دلایلی که می‌توان بین بازی  PESو FIFA  فرق گذاشت، همین دوربین جدید کونامی است که بسیار بهتر از دوربین ساخت شرکت الکترونیک ارتس عمل می‌کند. زمانی زیبایی طراحی دوربین بازی   PES و گرافیک خوب بازی به چشم میاید که بازی شروع به نشان دادن کات سین خاصی در بازی می‌کند، همین زوم کردن در محیط بازی و بر روی صورت بازیکنان ، هم زیبایی دوربین جدید را به رخ گیمر ها می‌کشاند و هم طراحی بسیار عالی چهره کاراکترها چهره بازیکنان در بازی بسیار عالی تر از نسخه جدید فیفا کار شده است. از همین رو باعث محبوبیت بیشتر بازی در بین بازیکنان شده ، طبق گفته شرکت توسعه دهندگان ، موتوری که با آن به طراحی صورت بازیکنان می‌پرداختند بهبود یافته و همین موضوع باعث شده که در نسخه های جدید بازی کیفیت بافت بهتری داشته باشیم.

اما همچنان انتظارات بالاتری از این شرکت ژاپنی می‌رفت، زیرا هنوز هم در بعضی از قسمت ها مانند تتوی بازیکنان که بر بدن خود زده اند و یا چهره صورت بازیکنان لیگهای دسته پایین تر، ایراداتی دیده می‌شود .

حل مشکل کامپیوتر | حل مشکل گوشی | رایانه کمک تلفنی

نکات مثبت بازی pes 2020

از نکات مثبت گیم پلی بازی pes 2020 ، می‌توان به بهبود فیزیک برخورد ها در بازی اشاره کرد که نسبت به نسخه pes 2019 بسیار بهتر و طبیعی تر کار شده است.

با سیستم جدید pes شاهد برخورد ها ، پاس ها ، شوت ها و تکل های طبیعی تر هستیم و همچنین به لطف سیستم و طراحی بهتر بازی دیگر خبر از پاس های تو عمقی که یک ضرب توپ را بدون هیچ برخوردی به بازیکن خط حمله می‌رساند، نیستیم .

سرعت بازی pes2020  نسبت به pes 2019  به صورت خیلی محسوسی افزایش داشته که بازی را وارد یک فاز جدیدی از هیجان می‌کند و برای رسیدن به گل ، باید عکس العمل به موقعی داشته باشید 

آیا می‌توان بازی pes 2020 را بهترین بازی سبک ورزشی نامید ؟

حال با این که تمامی قسمت های بازی را نقد کرده ایم، باید این هم اضافه کنیم که می‌توان بازی  pes2020 را یکی از بهترین بازی های فرنچایز محبوب pes نامید.

 باید این مسئله را مد نظر داشته باشید که اگر از طرفداران پراپاقرص این سری محبوب هستید از تغییرات گیم پلی بازی لذت خواهید برد، اما اگر تا به حال با سری بازی های fifa ارتباط برقرار می‌کردید.  باید بیان کرد که تغییرات گیم پلی بازی اصلاً برای شما لذت بخش نیست. بازی pes از تمامی لحاظ ها ، پیشرفت بسیار خوبی داشته و توانسته بیش از گذشته ما را با یک بازی ورزشی واقع گرایانه روبرو کند. در یک کلام باید گفت که نسبت به fifa پیشرفت چشمگیری نداشته است.

 قسمت های مختلف بازی pes

کونامی این بار یک خانه تکانی بسیار عالی به قسمت مستر لیگ بازی pes2020 داده و سعی کرده تا این عنوان را تبدیل به یک بازی شبیه ساز واقعی فوتبال بکند، قسمت مستر لیگ بازی بسیار سخت تر نسخه های قدیمی خود نظیر pes2019 , 2018 شده است. به طوری که دیگر نمی‌توانید به راحتی بهترین بازیکن ها را به تیم خود جذب کرده و تیم خود را به یک تیم غیر قابل شکست تبدیل کنید.

در بازی EFOOTBALL PES 2020 باید خود را آماده یک چالش بسیار سخت در قسمت MASTER LEAGUE کنید، زیرا برای گرفتن هر بازیکنی که به قول معروف سرش به تنش می‌ارزد باید بارها و بارها به نشست طولانی با مدیران تیم حریف بپردازید؛ تا شاید به نتیجه دلخواه خود برسید. همچنین باید اضافه کنم که در مستر لیگ جدید مربی های با طراحی فوق‌العاده به بازی اضافه شده است که از میان آن‌ها می‌توان به کرایوف و مارادونا معروف اشاره نمود .


بخش آنلاین و مالتی پلیر بازی pes

جدا از بخش های متفاوت بازی که می‌توانند بازی Pes2020 را بهتر و سرگرم کننده تر از نسخه های قبلی خود کنند. باید به بخش آنلاین بازی هم یک نگاهی هم بندازیم ، قسمت آنلاین بازی pes 2020 همچنان مانند نسخه های قبلی دارای نقص های مختلفی است. یکی از  شایع ترین مشکلات قسمت آنلاین بازی پی اس، بخش مچ میکینگ بازی است . سیستم مچ میکینگ بازی بسیار ضعیف است به طوری که باید مدت طولانی منتظر باشد تا حریفی برای شما پیدا شود تا بتوانید با آن مسابقه بدهید. این مدت ، زمانی طولانی تر می‌شود که با فیلتر های مخصوصی که در بازی تعبیه شده است محدوده این مچ میکینگ را کم تر کنید .

در واقع اگر محدوده جستجو بازی را برای پیدا کردن حریف کمتر کنید باید مدت زمان بیشتری منتظر باشید، اگر هیچ محدودیتی لحاظ نکنید زمان زیادی طول نمی‌کشد. اما امکان این که سطح فردی که برای بازی با شما پیدا می‌شود بسیار بالاتر باشد، زیاد است. همچنین شرکت کونامی بخش کوآپ هم در بازی قرار داده که آن هم مانند بخش آنلاین بعد از مدتی خسته کننده می‌شود .

  آموزش رفع ارور ISDone.dll در هنگام نصب بازی در ویندوز 

بخش match day و MY CLOUB در درون بازی pes 2020

حال که از قسمت خسته کننده آنلاین و CO- OP بازی بیرون بیاییم بخش آنلاین در بازی pes وجود دارد به نام match day. مچ دی یک حالت جدید است که با توجه به بازی های روز دنیای واقعی حرکت می‌کند، در واقع مچ دی یک رویداد event است که در آن بازی های مهم آن روز به صورت واقعی برگزار می شود تا تمامی بازی بازان هم بتوانند آن را تجربه کنند.

به طور مثال اگر قرار است امروز شنبه ساعت  ۵ بعد از ظهر یک بازی واقعی بین تیم های بارسلونا و یوونتوس برگزار شود، در قسمت MTCHDAY بازی PES این رویداد فعال است و بازیکنان می‌توانند این بازی را به صورت مجازی بازی کنند و از آن لذت ببرند . در آخر این رویداد بهترین بازی کنان که بازی را برنده شده اند ، دوباره با یک دیگر مسابقه داده تا بهترین گیمر بازی PES مشخص شود. جدا از این که مچ دی یک دیدار بسیار پر هیجان است که تمامی بازی کنان سری PES را به چالش می‌کشد، باید گفت که ارزش این مسابقات به جوایزی است که در پایان رویداد به بهترین بازیکن داده می‌شود.

یکی دیگر از بخش هایی که ما را در قدیمی بازی به وجد می آورد، قسمت MY CLOUB بازی PES بود . همان طور که همه شما میدانید در قسمت مای کلاب ابتدا یک تیم ضعیف به شما داده می‌شود و شما به عنوان کسی که باید این تیم را هدایت کنید، شروع به بازی با دیگر تیم ها و با هر برد ، برای تیم خود معروفیت و مقداری پول به دست می‌آوردید. همچنین با افزایش پول و معروفیت می‌توانید ، بازیکنان و مربی حرفه ای برای تیم خود خریداری کرده تا شانس بهترین شدن تیم خود را افزایش دهید، اما باید گفت که قسمت مای کلاب بازی PES 2020 نسبت به سری های قبلی خود هیچ پیشرفت قابل چشمگیری نداشته و دقیقا همان نسخه قبلی است که در این نسخه هم تکرار شده است .

بخش آفلاین بازی pes2020

سایر حالت های آفلاین بازی مانند become a legend هم مانند سری های قبلی خود در این نسخه هم تکرار شده و دارای بخش جدیدی نیستند. اما بحث تیم های درون بازی به بهترین شکل ممکنه رعایت شده کونامی تا کنون لایسنس  ۱۸ تیم مختلف را برای این نسخه از بازی محبوب pes گرفته و تمامی بازیکنان این لیگ ها واقعی ، با نام و لباس واقعی خود هستند . از لیگهای معروفی که در این قسمت جدید در بازی حضور دارند می‌توان به ( لیگ Campeonato Brasileiro Série B و… ) اشاره نمود . همچنین کونامی از سال ۲۰۱۴ تا به امروز لایسنس لیگ های آسیایی هم خریداری کرده و از این رو برخی از باشگاهای معروف ایرانی در درون بازی pes2020 حضور دارند.

قسمت Master league در بازی pro evolution succer

همان طور که در ابتدا مقاله به آن اشاره کردیم طراحی بازی بسیار عالی کار شده، اما انیمیشن های بازی شباهت بسیار زیادی به نسخه های قبلی خود دارد . قسمت Master league هم از این موضوع مستثنا نیست و به راحتی می‌توان در قسمت های مختلف مانند مصاحبه مربیان بعد از بازی ، مصاحبه با مربی پس از خرید و یا فروش یک بازیکن ، لحظه قرار داد بستن بازیکن با مربی خود ، صحبت بازیکنان بعد از بازی با خبرنگاران و حتی حرکت های مربی در کنار زمین به تکراری بودن این حرکات پی برد .

همچنین بسیاری از افراد به گزارشگر درون بازی که بسیار ابتدایی به گزارشگری بازی می‌پردازد ایراداتی گرفته اند . صحبت های گزارشگر بازی بسیار مصنوعی بوده به طوری که انگار یک ربات به جای یک انسان برای گزارشگری بازی قرار داده اند . اینکه صدای گزارشگر را به صورت مصنوعی و رباتی ، با یک سبک و بدون کمترین تغییر بشنوید، هر چند هم که آن فرد معروف باشد، پس از گذشت مدتی خسته و کسل کننده می‌شود.

اما باید گفت که صدا گزاری بسیار خوب کار شده و می‌شود این موضوع را در کنار بخش گزارشگر بازی یک جوری این موضوع را نادیده گرفت. یکی دیگر از ایرادات بازی می‌توان به داوری عجیب بازی اشاره نمود . یکی از انتقاداتی که همیشه به PES وارد بوده، عکس العمل داور و علی‌الخصوص بازیکن، در مواقع حساس بوده است. البته درست است که در این نسخه مقداری از ایرادات فنی بازی حل شده ، اما هنوز هم برای گیمرها راضی کننده نبوده است. به طور مثال درگیری ها پس از تکل های خشن، خطا در موقعیت های حساس، دریافت کارت قرمز و … هیچ فرقی نسبت به گذشته نکرده اند و همین آسیب جدی به لذت بازیکن از بازی وارد می‌کند.

سیستم مورد نیاز برای بازی pes

طبق سایت های بزرگ و معروف دنیای گیم مانند IGN و gamespot و… سیستم مورد نیاز برای بازی  e football pes 2020 معرفی شده است که به شرح زیر است.

حداقل سیستم مورد نیاز بازی pro evolution soccer         

 • سیستم مورد نیاز : از ویندوز ۷ ( ۶۴ بیتی ) ، ویندوز ۸ ( ۶۴ بیتی ) ، ویندوز ۱۰ ( ۶۴ بیتی )
 • پردازنده : Intel Core i5-3470 و یا  AMD FX 4350
 • کارت گرافیک : Nvidia GTX 670 و یا AMD RX580
 • میزان رم : ۴ گیگابایت
 • دایرکت ایکس : نسخه ۱۱
 •  فضای مورد نیاز : ۴۰ گیگابایت


 سیستم پیشنهادی بازی pro evolution soccer 2020        

 •  سیستم عامل : ویندوز ۱۰ ( ۶۴ بیتی )
 • پردازنده : Intel Core i5-8600K و یا  AMD Ryzen 7 2700Xو یا قوی تر
 •   کارت گرافیک : NVIDIA GTX 760 و یا  AMD Radeon R9 270Xو یا قوی تر
 •  دایرکت ایکس : نسخه ۱۲
 •  فضای مورد نیاز : ۴۰ گیگ


 

نکات مثبت بازی PES 2020

 • بازی از لحاظ طراحی بسیار عالی کار شده و این موضوع را به راحتی در بخش های خاصی مانند ( چرخ زدن توپ بر روی چمن ، طراحی صورت بازیکنان ، چین خوردن لباس بازیکنان در حال دویدن  ) و… کاملا می‌توان به این نتیحه رسید که کونامی به بهترین شکل ممکنه pes را طراحی کرده است .
 • بازی pes2020 از لحاظ زیبایی بصری بسیار پر جزئیات کار شده به صورتی که نور پردازی بازی و کیفیت چمن ها می‌تواند شما را ساعت ها به خود خیره کند .
 • به لطف زاویه جدید دوربین بازی را  بسیار جذاب تر و هوشمندانه کرده است.


نکات منفی بازی PES 2020

 • برخلاف ادعا های شرکت توسعه دهنده بازی ، چهره بایکنان بسیار هم بدون ایراد نیست.
 • بخش مستر لیگ و مای کلاب بازی هیچ تغییر خاصی نسبت به نسخه قبلی خود نکرده است.
 • در چهره ی بازیکنان بازی هیچ احساس خاصی دیده نمی‌شود.
 • بخش افلاین بازی تغییر خاصی نکرده .
 • بخش داوری بازی بسیار آزار دهنده است .

سخن پایانی

 در آخر ممنونم که تا انتهای مطلب نقد و بررسی بازی pes 2020 همراه  ما بودید، امیدوارم این مطلب برای شما سودمند واقع شده باشد. اگر در هر قسمت از دانلود و نصب و راه اندازی بازی eFootball Pro Evolution Soccer 2020 با مشکل خاصی روبرو شدید، می‌توانید با مجموعه رایانه کمک تماس گرفته و از کارشناسان ما مشاوره تلفنی و اینترنتی دریافت کنید. همچنین می‌توانید مشکل کامپیوتری خود را از قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا از خدمات کامپیوتری آنلاین و رایگان برخوردارد شوید.

اگر طریقه دانلود از تورنت را نمی‌دانید، پیشنهاد می‌کنم مطلب  دانلود از تورنت  را مطالعه نمایید و یا پست مرتبط به روش دانلود از تورنت  که در اینستاگرام رایانه کمک و اپارات گذاشته شده را مطالعه نمایید.

در هر مرحله از نصب و فعال سازی نرم افزارها یا بازی ها به مشکلی بر خوردید با رایانه کمک تماس بگیرید
تماس با تلفن ثابت : 9099071540 - تماس با موبایل: 0217129

پسورد فایل فشرده : 9099071540

 • پس از این که به دانلود بازی تورنت PES 2020 پرداختید، با استفاده از برنامه WINRAR  اطلاعات درون فایل ZIP را استخراج کنید.
 • سپس بر روی آیکن SETUP بازی PES 2020 کلیک کرده و آن را نصب کنید.
 • مورد خاصی تا کنون به کارشناسان حل مشکلات کامپیوتری رایانه کمک گزارش نشده است.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد