آموزش جلوگيری از اجرای پاپ آپ در فايرفاكس | حذف تبلیغ Firefox

از مجموعه مطالب آموزشی

 

آموزش جلوگيری از اجرای پاپ آپ در فايرفاكس

پاپ آپ نوعي تبليغات آنلاين مي باشد كه در پنجره هاي كوچكتر و جدا از صفحه اصلي براي بازديدكنندگان سايت باز مي شوند. كه شامل يك پيشنهاد يا تبليغ است كه به طور ناگهاني بر روي صفحه نمايش ظاهر مي شود بسياري از سايت ها براي درآمدزايي و تبليغ از اين پاپ آپ ها استفاده مي كنند. تا نظر كاربران را به خود جلب كند. اما در بعضي مواقع براي بازديدكنندگان كلافه كننده مي شود و لازم است غير فعال شوند. رايانه كمك در اين مقاله تصميم دارد به راهكارهاي جلوگيري از اجراي پاپ آپ در فاير فاكس بپردازد پس تا انتهاي مقاله با ما همرا ه باشيد.

  

جلوگيري از اجراي پاپ آپ در فاير فاكس با تنظيمات فايرفاكس

همانطور كه در مقدمه اشاره كرديم پاپ آپ ها در مرورگر فايرفاكس، شامل يك پيشنهاد يا  تبليغ مي باشد كه ب  طور ناگهاني بر روي صفحه نمايش ظاهر مي شوند تا نظر كاربر را به خود جلب كرده و تبليغات خود را انجام دهند. شايد شما هم بار ها تجربه كرده ايد اين پيغام ها همانقدر كه مي تواند پيشنهادات جذابي باشند ولي ممكن است شما هم از آن ها كلافه  شده باشيد و لازم باشد براي مدتي غيرفعال كنيد. در ادامه به چگونگي غيرفعال كردن اجراي پاپ آپ در مرورگر فايرفاكس خواهيم پرداخت.

 

 

 

دیدی بعضی وقتا فایل ی که داخل مرورگر فایر فاکس داری میبینی رو نمیتونی پرینت بگیری، این مشکل ربطی به پرینتر نداره و مرورگر فایل فاکس مربوطه! پیشنهاد میکنم برای جلوگیری از این موضوع حتما مطلب " مشکل پرینت در فایر فاکس " را مطالعه کنی.

 

جلوگیری از اجرای پاپ آپ در فایرفاکس از طریق تنظیمات فایرفاکس

یکی از راه های غیر فعال كردن popup در فایرفاکس، اعمال تنظیماتي در فایرفاکس مي باشد. براي انجام اين كار كافيست مراحل زير را انجام دهيم:

1. فایرفاکس را باز مي كنيم سپس روی سه خط گوشه سمت راست و بالا اشاره و گزینه Options را انتخاب مي کنیم.

2. سپس از منوی سمت چپ گزینه Privacy and Security را انتخاب مي کنیم.

3. برای غیر فعال كردن popup در فایرفاکس ، تیک گزینه Block pop-up windows را مي برداریم.

 

 

4. در مرحله بعد اگر می خواهیم به پاپ آپ سایت خاصی اجازه نمایش بدهیم روی دکمه Exceptions كلیک و URL مد نظرمان را وارد مي کنیم و بر روی دکمه Allow کلیک کرده و Save changes را مي زنيم.

 

 

 

غیر فعال کردن popup در فایرفاکس از طریق افزونه ها

راه دیگری که برای غیر فعال كردن پاپ آپ در فایرفاکس وجود دارد ، استفاده از افزونه ها مي باشد. افزونه ها نرم افزار هاي كوچكي هستند كه قابليت هاي بيشتري به مرورگر اضافه مي كنند. و به كمك افزونه ها مي توان پاپ اپ ها را غير فعال كرد.

غیر فعال کردن popup در فایرفاکس با افزونه Strict Pop-up

با استفاده از این افزونه دیگر هیچ پیغام پاپ آپی برای ما نشان داده نمي شود و همه پيغام ها را بلاک می كند. عيب این افزونه این است که همه پنجره هایی که به طور جداگانه باز شود را هم پاپ آپ شناسایی کرده و آن را هم بلاك می کند.

برای دانلود و نصب این افزونه کافیست وارد سایت موزیلافایرفاکس بشويم و ان را دانلود ونصب كنيم. سپس بر روی Add to Firefox کلیک مي كنيم. این افزونه رایگان مي باشد و نیاز به پرداخت هزینه ندارد.

  

دوست داری کاربردی ترین اکستنشن های فایرفاکس رو داشته باشی؟ میدونی کدوم ها خوب هستن و کدوم ها ارزش دانلود ندارن! من بهت میگم کافیه با من تا انتهای مطلب " معرفی اکستنشن های کاربردی مرورگر فایرفاکس " همراه باشی.

 

غیر فعال کردن پاپ آپ در فایرفاکس با افزونه Adblock Plus

افزونه Adblock Plus یکي ديگر افزونه هايي مفيد برای غیر فعال كردن popup در فایرفاکس  مي باشد. که برای استفاده از این افزونه هم می توانیم آن را دانلود کنیم و سپس گزینه Add to firefox را انتخاب کنیم تاب ر روي مرورگر فاير فاكس نصب شود. این افزونه نیز رایگان مي باشد. و پنجره هاي پاپ آپ را مسدود مي كند.

 

 

سخن پاياني

تبليغات پاپ آپ نوعي تبليغات آنلاين مي باشند كه در پنجره اي كوچكتر و جدا از صفحه اصلي باز مي شوند تا در معرض ديد كاربران  قرار گيرند. اين پنجره ها اغلب اوقات با يك يك تبليغ همراه هستند تا توجه كاربران را به خود جلب كنند. اينگونه تبليغات از نظر اندازه استاندارد خاصي ندارند و در هر نوع پنجره اي ظاهر مي شوند وگاهي بيش از حد نمايش داده مي شوند و براي كاربران مزاحمت ايجاد مي كنند.

همين دليلي مي شود كه كاربران بخواهند آن را غير فعال كنند. در اين مقاله به بررسي سه راهكار براي جلوگيري از اجراي پاپ آپ در فايرفاكس پرداختيم. اميدوارم اين مطلب براي شما كاربر گرامي مفيد بوده باشد. شما نيز مي توانيد در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با جلوگيري از اجراي پاپ آپ در فاير فاكس با كارشناسان ما در رايانه كمك تماس حاصل فرماييد. برای تماس با رایانه کمک می توانید از طریق تلفن های ثابت با شماره 9099071540 و از طریق موبایل با شماره  0217129 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد