معرفی بازی معرفی بازی resident evil 8 (Resident Evil Village)

از مجموعه مطالب آموزشی

شاید شما هم یکی از بازیکن­های قهار رزیدنت اویل باشید. رزیدنت اویل resident evil  از زمانی که نسخه اول خود را منتشر کرد ما را با جهان خودش آشنا کرد. تریلر جدید رزیدنت اویل 8 ( resident evil 8) یا همان Resident Evil Village اطلاعت هیجان انگیزی از داستان و گیم پلی بازی ارائه نمود. این مجموعه به دست شینجی میکامی و کپکام خلق شد و تا به الان نسخه­های بسیار زیادی  را منتشر کرد ه است.این مجموعه بازی تا به حال دستخوش تغییرات زیادی شده است همانقدر که موفق و محبوب بوده است اما نقطه ضعف­هایی را نیز داشته است. ولی همیشه طرفداران خود را دارد. در این مقاله سعی داریم با  بازی رزیدنت ایول 8 (resident evil 8 ) بیشتر آشا شویم. پس اگر شما از طرفداران همیشه در صحنه این بازی هستید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.
داستان بازی (Resident Evil Village)

داستان رزیدنت اویل به این صورت می­باشد که در ادامه وقایع رزیدنت اویل 7 ساخته شده است. و شخصیت ایتن وینترز در آن همچنان حضور دارد. ایتن پس از وقایع نسخه قبل زندگی به ظاهر آرامی را در کنار میا شروع کرده است. و آنچه که در نمایش­های بازی تا اکنون دیده ایم و تریلر جدید هم تاکید مجدد روی این قضیه داشت و جنبه­های دیگری از آن را رونمایی کرد، دردسر­های جدید ایتن با ورود کریس رد فیلد به خانه اش شروع می­شود. و کریس بچه ایتن را می­دزدد و همین قضیه پای شخصیت کریس را به روستا می­کشاند که در تریلر­ها نشان داده می­شود. به نظر می­آید در دنیای بازی با شخصیت­های شروری مواجه خواهیم شد که حتی برخی از آن­ها ناشناس هستند. در ادامه داستان انگیزه اصلی ایتن در رزیدنت ایول 8 (resident evil 8) پیدا کردن فرزندش می­باشد، برای همین در این مسیر با دشمنان مختلفی روبرو می­شود و همین دشمنان مانع رسیدن او به دخترش می­شوند. اسم دختر ایتن رز است و در ادامه شاهد ماموریتی می­شویم که به پیدا شدن رز در قلعه مربوط می­شود. تریلر نسخه اخیر بازی بیشتر تمرکز خود را بر دشمنانی که نشان می دهد، متمرکز کرده است..


کریس رد فیلد در بازی رزیدنت

حضور کریس رد فیلد کاراکتری بود که نسخه هفتم بازی رزیدنت را به نسخه­های قبلی پیوند می­زد. کریس رد فیلد در رزیدنت اویل 8 نیز حضور دارد. و همان شخصیتی است که دختر ایتن را می­دزد و نکته جالب اینجاست که کریس در بازی­های قبل همیشه در حال مبارزه با زامبی­ها، و دشمنان شرور جهان رزیدنت بوده است و چه اتفاقی می افتد که دختر ایتن را می­دزد. در این مورد دو تئوری مطرح می­شود. یکی اینکه برگرفته از تاثیرات سلاح بیولوژیکی E می­باشد؛ که از قابلیت­های مهم این سلاح کنترل ذهن می­باشد و امکان در اختیار گرفتن ذهن  شخص آلوده را دارد و در نتیجه کریس هم چنین وضعیتی دارد و بدون اختیار خویش دختر ایتن را می­دزد. و در تئوری دوم ماهیت وجود دختر ایتن است که به دلیل تولد ایتن با قدرت­های منحصر به فرد و حتی خطرناک، آینده اش تهدیدی برای همه باشد و هدف کریس هم از دزدین دختر ایتن جلوگیری از وقوع اتفاقات بعدی می­باشد. و اگر این تئوری درست باشد به این می­رسیم؛ پس چرا ایتن در نهایت به دست افرادی مثل دیمیترسکو می­افتد و تفکری خیرخواهانه از کریس به چشم نمی­آید.  در نتیجه شاهد پازل­هایی غیر قابل پیش بینی در این بازی هستیم.


دیمیترسکو در بازی پرطرفدار رزیدنت resident

مشهور ترین چهره ای که این روز­ها طرفداران رزیدنت از آن صحبت می­کنند؛ کسی نیست جز زن سفید پوشی که در نمایش بازی دیده ایم و اسمش لیدی دیمیترسکو می­باشد این شخصیت در این بازی خصوصیات خون آشامی دارد؛ چرا که در صحنه ای از تریلر­های قبلی شاهد نوشیدن خون توسط او بودیم! و جدا از این اگر صحبت­های دیمیترسکو را در بازی اخیر رزیدنت بررسی کنیم به داستان­های جالبی می­رسیم. نکته اول اینکه با همه ابهتی که دیمیترسکو دارد ولی در راس دشمنان در بازی رزیدنت ایول 8 ( resident evil 8) نیست. چرا که در صحنه ای که در ان دیمیترسکو در حال صحبت با تلفن می­باشد در حال گزارش دادن به شخصیتی دیگری است که او را مادر میراندا خطاب می­کنند و مشخص است میراندا شخصیتی قدرتمند است و دیمیترسکو از او  فرمان می­برد. و از طرفی دیمترسکو سه دختری که در بازی شاهد بوده ایم را دختران من خطاب می­کند. برخی می­گویند واقعا دختران او هستند و برخی معتقدند صرفا نیرو­هایی تحت فرمان دیمیترسکو هستند. و کل این کاراکتر­ها موجودات غیر طبیعی و غیر انسانی هستند.


در یک قسمت دیگر بازی تریلر شاهد قابلیت­هایی مثل احضار حشرات و ناخن­های مرگبار و خنجر مانند دیمیترسکو هستیم که نظر دوم را بیشتر تایید می­کند.

بازی رزیدنت و هایزنبرگ

و اما قسمت دیگر داستان بازی رزیدنت 8 ( resident evil 8) مربوط به شخصیت هایزنبرگ می­باشد. اگر نمایش اخیر بازی را تماشا کرده باشید در چند ثانیه مردی با عینک دودی وکلاه را می­بینیم که سلاحی چکش مانند  بزرگی در دست دارد و در صحبت­هایش ایتن را به چالش می­کشاند. و به احتمال زیاد کاراکتری که دیمیترسکو در صحبت هایش به نام هایزنبرگ معرفی می­کند؛ همین شخص می­باشد. و با توجه به مکالمه شان که به فرار ایتن از او اشاره می­کند پیش از ورود دیمیترسکو به عمارتش با هایزنبرگ روبرو می­شویم و در بخش دیگر تریلر در قسمتی که دیمیترسکو را در کنار سه کاراکتر که دختران سیاه پوش هستند می بینیم هایزنبرگ را  برادر خود خطاب می کند.

ودر نهایت آخرین نکته از صحبت­های دیمیترسکو  اشاره به یک مراسم می­شود که برای میراندا بسیار مهم است و دیمیترسکو به میراندا اطمینان می­دهد؛ نمی­گذارد مراسم خراب شود. و از این صحبت می­توان به این پیش بینی رسید که حضور ایتن در قلعه دیمیترسکو برای رسیدن به هدفش منجر به خراب شدن مراسم بشود. هدف اصلی ایتن هم پیدا کردن دخترش می­باشد شاید این مراسم مرتبط با دختر ایتن باشد.تصویر چهارخاندان در بازی resident

 اخرین نکته ای که از بازی رزیدنت ایول 8 ( resident evil 8) می­توانیم متوجه  بشیم مربوط به تصویری است که چهار خاندان یعنی دیمیترسکوف هاینزنبرگ، مورئو، و بنوینتو را نمایش داده است. که همگی تحت یک فرمان قدرتمند هستند. و احتمال می­رود همان مادر میراندا باشد. در بازی رزیدنت اویل 8 ( resident evil 8) با دیمیترسکو و هایزنبرگ آشنا شدیم و دو خاندان دیگر شاید نقش پررنگ خود را نمایش بدهند.

و مهم تر از اسامی این چهارخاندان لوگویی است که در تصویر وجود دارد و شبیه به لوگوی آمبرلا می­باشد. در نتیجه این چهارخاندان بی ارتباط به آمبرلا نیستند. و ممکن است مادر میراندا هم با اسم واقعی در این داستان نباشد و این شخصیت چهره ای آشنا باشد که پشت این اسم پنهان است! این تئوری­های داستان که جذاب می­باشد به  بهترین شکل  در بازی رزیدنت ایول 8 ( resident evil 8) به نمایش در می­آید که از طرفی می تواند نسخه­های قدیمی و جدید این بازی را به هم وصل کند.

با توجه به تئوری­هایی که از بازی رزیدنت ایول 8 ( resident evil 8) تا اکنون بررسی کردیم باید انتظار پیچش­های داستانی جذاب و فوق العاده ای از رزیدنت 8 ( resident evil 8) داشته باشیم.
دنیای هیجان انگیز رزیدنت 8

یکی از جذابیت­هایی که در بازی رزیدنت اویل 8 ( resident evil 8) دیده می­شود و مخاطبین را سرذوق آورده است. بحث دنیایی است که  بازی در آن جریان دارد. وقایع بازی در دو محیط به نمایش در می­آیند یکی محیطی سرد و روستایی و برفی که این فضا شاید جذاب نباشد ولی برای ساختن فضایی ترسناک و وحشت آور مناسب است و همین برگ برنده ای برای بازی رزیدنت شده است که آن را به نسخه ای مهیج تبدیل کند. و دیگر علاوه بر حضور عمارت­هایی مجلل از عمارت اسپنسر تا قصر سالار، یک قلعه بزرگ در روستا که ماجرا­های عجیب و غریبی را درون خود دارد به چشم می­آید و بازیکن انتظار ورود به آن را می­کشد.
دشمنان دیگر رزیدنت اویل 8

تا اینجای مقاله دشمنانی که در بازی با آن روبرو می­شویم را شرح دادیم مثل کاراکتر­های دختران سیاهپوش، دیمیترسکو، هایزنبرگ و یا کریس. اما در کنار این کاراکتر­ها با دشمنان دیگر روبرو خواهیم شد؛ که با جمع بندی بازی تا به الان، این دشمنان خوی وحشی دارند و شبیه گرگینه هستند و در این بازی شاهد صحنه عجیب این موجودات با سلاح سرد بزرگ هستیم. به نظر می­آید مینی باس بازی هستند. و در کنار این موجودات، موجودات دیگر زامبی مانند دیده می­شودکه با سرعت کندی به سمت بازیکن می­آیند و در دست­هایشان سلاح سرد مانند شمشیر و تبر وجود دارد. و بنظر می رسد بیشتر هدف این موجودات ترساندن بازیکن باشد.
جمع بندی گیم پلی بازی  رزیدنت ایول 8 ( resident evil 8)

به نقل از سازنده­های بازی، در این نسخه تعامل بین بازیکن و بازی بسیار عمیق تر و جزئی تر از نسخه­های قبل می باشد. صحنه­های اکشن در این نسخه بیشتر است و پازل­های بازی جلوه پررنگ تری دارند. مثلا در صحنه ای از بازی ایتن با دستان بسته در تله گرفتار شده است و راهی برای فرار می­خواهد و صحنه­هایی دیگری که پازل­های بازی هستند و در کنار اکشن­هایی که در بازی وجود دارد معماهایی هستند که  بازی رزیدنت اویل 8 ( resident evil 8) را جذاب تر کرده است. یکی از مکانیک­های جالب داستان این بازی بحث دفاع کردن در برابر دشمن و عقب راندن دشمن می­باشد و برای اجرای آن باید با به موقع گرفتن دست جلوی دهان و لگد زدن دشمنان را دور کنیم. و نکته جالب دیگری که وجود دارد این است که ایتن امکان برداشتن سلاح دشمنان پس از کشتن آن­ها و افتادن شان بر روی زمین را دارد. همچنین امکان شکستن جعبه­های چوبی، یا حضور قسمت­های مخفی در گوشه وکنار بازی، و ایستراگ­های مختلف مواردی هستند که در بازی رزیدنت 8 دیده می­شود و به جذابیت بازی افزوده است.
سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم تا اطلاعات بیشتر ی از داستان رزیدنت ایول 8  (resident evil 8) یا (Resident Evil Village  )را در اختیار علاقه مندان و کاربران این بازی قرار دهیم داستان بازی را در بعضی صحنه­های مهم و تریلر­های جذاب بررسی کردیم. برخی از شخصیت­های این نسخه را معرفی کردیم و نکات جدید را اشاره کردیم. همچنین قابلیت­های جدید این بازی را معرفی کردیم. . بازی رزیدنت ایول 8 (resident evil 8) نسخه ترسناکتری از نسخه­های قبل می­باشد که رمز و راز­های بیشتری دارد و همین به جذابیت آن افزوده است. امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد و از آن بهره کافی را ببرید. شما می­توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با این مقاله با کارشناسان ما در رایانه کمک تماس حاصل فرمایید.


دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد