ارسال پیامک گروهی در اندروید

از مجموعه مطالب آموزشی

شاید برای شما هم پیش آمده است که در بعضی شرایط نیاز پیدا کرده ایم یک پیامک حاوی اطلاعات خبری یا مهم را همزمان برای چندین نفر ارسال کنیم و یا آنقدر وقت کافی نداریم تا  برای چند نفرجداگانه همان متن را با محتوای یکسان یکی یکی ارسال کنیم و ضمن اینکه زمان بر می باشد تکراری بیهوده می باشد. مثلا ممکن است قرار است یک جلسه هماهنگ شده برویم و در ساعات آخر زمان شروع آن تغییر می کند و این اطلاع رسانی تغییر ساعت با یک پیامک فوری بهترین راه می باشد. در این زمان مطمئنا اگر بتوانیم تغییر ساعت را همزمان به تمامی مدعوین جلسه اطلاع رسانی کنیم راه بسیار بهتر و مناسب تری می باشد تا برای اطلاع رسانی و انجام امورات خود پیامک مدنظر را همزمان و طی یک حرکت به تعداد مخاطبان زیادی که در دستگاه موبایل اندرویدی وجود دارد ارسال کنیم. خال سوال پیش می آید که ارسال پیامک گروهی در اندروید چگونه ممکن است؟ و چطور می توانیم از طریق گوشی اندرویدی دست به چنین حرکت ضروری بزنیم؟ ما در این مقاله قصد داریم به نحوه آموزش ارسال پیامک یا اس ام اس گروهی در گوشی اندروید بپردازیم. با یارانه کمک همراه باشید.


ارسال پیامک گروهی در اندروید چگونه انجام می شود؟

ارسال پیامک گروهی اصلاحا همان ارسال همزمان یک پیام برای چندین مخاطب می باشد. که تحت عنوان پیامک گروهی شناخته شده است. برای ارسال پیامک گروهی در اندروید روش های متعددی وجود دارد. با توجه به اینکه این عمل مورد نیاز کاربران بسیار زیادی شده است با پیشرفت تکنولوژی و ورود  ورژن های جدید گوشی موبایل در بازارضمن افزودن امکانات بیشتر در گوشی های اندرویدی این نیاز مورد انتظار کاربران تامین شده است. مثلا علاوه بر امکانات گوشی اندرویدی اپلیکیشن هایی نیز طراحی شده اند که در این امر یاری رسان هستند. حال ما برای ارسال پیامک گروهی دو روش اصلی و کاربردی را برای شما در این مقاله شرح می دهیم. چنانچه برای این امر نیاز به توضیحات بیشتری داشتید می توانید با کارشناس کمک رایانه تماس حاصل فرمایید. در ادامه به شرح دو روش می پردازیم. با ما همراه باشیدروش اول

ارسال پیامک گروهی در اندروید با انتخاب چند مخاطب از برنامه ارسال پیامک اندروید

اگر گوشی همراه اندروید باشد به احتمال بسیار زیاد از این روش پشتیبانی می کند اگر بعد از امتحان کردن متوجه شدیم اعمال نمی شود از روش دوم استفاده می کنیم. مراحل زیر را برای روش اول به ترتیب اجرا می کنیم: توجه کنید مراحل دقیق زیر با توجه به محیط کاربری گوشی اندروید و فضای آن ممکن است متفاوت باشد.

1.  برنامه پیامک گوشی خود را بازکنید.

2.  علامت مداد شکل را لمس کنید که  صفحه نوشتن پیامک نمایش داده شود

3.  در قسمت اضافه کردن مخاطبین بخش فوقانی گوشی مخاطب و یا مخاطبین مد نظر را یک به یک ادد کنید. شما حتی می توانید مخاطبینی که از قبل اضافه نشده اند با شماره تماس بنویسید.

4.سپس محتوای پیامک را وارد کرده وپیامک را ارسال کنید. به این صورت ارسال پیامک گروهی اندروید صورت می پذیرد.


نکته مثبت این روش همان اضافه کردن مخاطبین حتی با شماره تماس می باشد. اگر این روش در گوشی اندروید شما قابل اجرا نبود روش دوم را که در ادامه توضیح می دهیم امتحان کنید.


ارسال پیامک گروهی در اندروید با ساختن گروه در لیست مخاطبین

این روش تقریبا در تمامی گوشی های اندروید قابل اجرا می باشد که در این روش شما با ساختن گروه مخاطبین همزمان محتوای پیام را به مخاطبین ارسال می کنید . توجه کنید مراحل این روش با توجه به محیط کاربری گوشی ها ممکن است متفاوت باشد. ولی به صورت کلی شامل مراحل زیر است :

1. لیست مخاطبین (contant) گوشی اندروید را باز کنیم

2. به بخشی که  بنام گروه (group)  نام گذاری شده است مراجعه کنیم

3. حالا باید دستور ساخت (group) را ایجاد کنیم برای این عمل باید گزینه های همچون creat a New group و یا علامن بعلاوه را در گوشی لمس و انتخاب کنیم.

4. سپس از ما خواسته می شود یک نام برای گروه انتخاب کنیم

5.در مرحله بعد باید مخاطبین مد نظر را به گروه اضافه کنیم

6. در مرحله آخر باید گزینه ای که امکان ارسال پیامک گروهی در اندروید را فراهم می کند لمس کنیم در اغلب گوشی ها با نام  Send group  message ارایه شده است. و درنهایت محتوای پیام مد نظر را تایپ و ارسال می کنیم. به این صورت با ساختن گروه هایی در گوشی اندروید به راحتی پیام های مختص آن را با یک حرکت به مخاطبین شان ارسال می کنیم. مثلا گروه کارمندان که تنها مخاطبین آن کارمندان مدنظر می باشند.برنامه های ارسال پیامک گروهی در اندروید

با پیشرفت ساخت اپلیکیشین ها برنامه ها و اپلیکیشن هایی طراحی شده اند که برای ارسال پیامک گروهی در اندروید یاری رسان هستند که در یک پنل حرفه ای تر با امکانات  بهتر و بیشتر این کار رو انجام می دهند. و می توانیم با مدیریت بهتر پیامک گروهی در اندروید را ارسال کنیم. برنامه هایی مانند:

اپلیکیشن اندروید ارسال پیامک انبوه

 Multi sms& group sms

این برنامه ها به راحتی در گوگل پلی و بازار و دیگر فروشگاه های ارائه دهنده برنامه های اندرویدی یافت می شوند. خلاصه از آنچه خواندیم

با مطالعه مقاله بالا برای ارسال همزمان محتوای یک متن برای تعداد مخاطبین بالا با ارسال پیامک گروهی در اندروید آشنا شدیم. دو روش معمول و رایج را با  ذکر مراحل دقیق انجام این عمل شرح دادیم. به اپلیکیشن ها و برنامه هایی که طراحی شده اند تا ارسال پیامک گروهی در اندروید را آسان تر و مدیریت شده انجام می دهند اشاره کردیم. شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با موضوع این مقاله از کمک یارانه درخواست خود را مطرح کنید.دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد