فرستادن پیام واتساپ بدون اضافه کردن مخاطب

از مجموعه مطالب آموزشی

نرم افزار پیام‌رسان واتساپ به یکی از پرکاربردترین پیام رسان های دنیا تبدیل شده و توانسته کاربران زیادی را به استفاده از واتس اپ مجاب کند. با توجه به اینکه هر نرم افزار ممکن است دارای مشکلات و محدودیت هایی باشد، پیام رسان واتساپ نیز از این قائده مستثنا نبوده و یکی از مهم ترین محدودیت های WhatsApp عدم ارسال پیام بدون ذخیره شماره تلفن مخاطب می باشد.

به سوال یکی از کاربران از کارشناسان رایانه کمک در رابطه با فرستادن پیام متنی بدون افزودن مخاطب در واتس اپ توجه کنید:

” کاربر: الو رایانه کمک.

کارشناس : رایانه کمک بفرمایید.

کاربر: روشی برای فرستادن پیام از طریق نرم افزار پیام رسان واتساپ بدون اینکه شماره ای را در لیست مخاطبین خود اضافه کنم، وجود دارد؟

کارشناس : خیر ، شما نمیتوانید از طریق نرم افزار واتس اپ به کسی که در لیست مخاطبین شما وجود ندارد ، پیامی ارسال کنید. اما شما میتوانید از طریق این سه روش برای ارسال پیام بدون ذخیره کردن شماره‌ی تماس مخاطب در واتس اپ اقدام کنید. “

با تیم آموزشی رایانه کمک همراه شوید تا با روش ارسال پیام از طریق واتساپ بدون نیاز به ذخیره کردن شماره‌ مخاطب آشنا شوید.

ارسال پیام به افرادی که شماره‌شان را ذخیره نکرده‌اید در واتس اپ

یکی از بزرگترین مشکلات مربوط به WhatsApp این است که برنامه پیام رسان واتساپ فقط به شما امکان ارسال پیام به افرادی که در لیست مخاطبین شما هستند، را نمی دهد. برای اینکه بتوانیم به یک شخص جدید در واتساپ پیام متنی بفرستیم، باید ابتدا آنها را به دفترچه تلفن خود اضافه کرده و منتظر همگام سازی WhatsApp بمانیم.

برنامه نویسان نرم افزار WhatsApp برای حل این مشکل در صفحه سوالات متداول وبسایت رسمی واتس اپ راه حلی ارائه کرده اند. اگر بخواهیم یک ارسال پیام به شماره‌ی ذخیره نشده‌ در واتساپ را انجام دهیم ، به این لینک رفته و به جای phonenumber شماره‌ی مد نظر خود را وارد نمایید.

مثال :  https://wa.me/12345678900

نکته: جهت وارد کردن شماره تلفن نیازی به گذاشتن + یا ۰۰ در پیش شماره نیست و پس از وارد شدن به سایت بالا QR کدی به شما نمایش داده می شود که میتوانید با استفاده از دوربین گوشی خود آن را اسکن کرده و بدون افزودن شماره تماس در لیست مخاطبین از طریق واتس اپ پیام ارسال کنید.

فرستادن پیام بدون نیاز به ذخیره مخاطب در واتس اپ با نرم افزار جانبی

همچنین می توانید از یک برنامه جانبی برای ارسال پیام به شماره های ذخیره نشده در لیست مخاطبین از آن استفاده کرد. این نرم افزار ها از پیوند wa.me به روش غیرمستقیم استفاده می کنند. نرم افزار Easy Message و Click to chat  از اپلیکیشن‌های رایگان پلی استور اندروید هستند که بدون استفاده از تبلیغ و دسترسی های خاص می توانند بدون نیازبه افزودن مخاطب پیام متنی در واتس اپ ارسال کنند.

روش استفاده از نرم افزار های ارسال پیام به افرادی که در لیست مخاطبین شما نیستند، بسیار ساده بوده و فقط کافیست پیام و شماره تلفن مخاطب خود را در آن وارد کرده و سپس اقدام به فرستادن پیام کنید.

چگونه بدون افزودن مخاطب در واتس اپ پیام بفرستیم؟

سریع ترین روش برای ارسال پیام در واتساپ به افرادی که شماره‌شان را ذخیره نکرده‌اید ، استفاده از روش انتخاب متن در گوشی های اندرویدی است، البته شایان ذکر است که این روش در تمامی گوشی ها عملی نمی باشد. برای این کار شماره‌ی تلفن مخاطب خود را در جایی تایپ کرده و سپس شماره‌ی تایپ شده را به طور کامل انتخاب کنید.

 پس از انتخاب شماره تایپ شده ، سیستم عامل اندروید به شما پیشنهاداتی مانند کپی کردن ، بریدن ، درج کردن و یا تماس گرفتن می دهد، شما میتوانید با انتخاب بیشتر یا همان سه نقطه گزینه های دیگر را مشاهده کنید. همانطور که در تصویر می بینید یکی از این گزینه ها ارسال پیام در واتس اپ می باشد.

نکته: این روش در گوشی هایی که از اندروید خام (Android one) استفاده میکنند، بررسی شده و به طور کامل انجام پذیر است.

در دنیای پیشرفته امروزی نرم افزارهای پیام رسان توانسته اند خود را به جایگاه ویژه ای در بین مردم برسانند. کاربران نرم افزارهای مسنجر مانند واتس اپ ، تلگرام و اسکایپ در صورت وصل بودن اینترنت ، تماس صوتی از طریق واتس اپ و اسکایپ را گزینه به صرفه تری نسبت به راه های معمولی میدانند. رایانه کمک با سابقه بیش از ۹ سال در زمینه حل مشکلات کامپیوتری و تلفن همراه با توجه به بالا رفتن محبوبیت شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام ، صفحه آموزش های کاربردی کامپیوتر و تلفن همراه را راه اندازی کرده که شما میتوانید با دنبال کردن صفحه اختصاصی اینستاگرام رایانه کمک از این آموزش ها استفاده کنید.

 

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد