تماس با کارشناس

آموزش حل مشکل وصل نشدن آیفون به آیتونز (13 روش تخصصی!)

از مجموعه مطالب آموزشی

وصل نشدن آیفون به آیتونز دلایل مختلفی دارد، اعم از مشکلات درون برنامه ای که نرم افزار iTunes با آنها رو به رو شده است و یا مشکلاتی که ممکن است سخت افزاری و یا از سیستم عامل نصب شده باشد، لازم است قبل هر چیزی اگر با خطای “0xE” یا “unknown” رو به رو شدین دلایل سینک نشدن آیفون با آیتونز را بررسی کنید، پس از پیدا کردن دلیل این مشکل به راحتی میتوانید آن را برطرف کنید.

 

 

در این مقاله که از طرف کارشناسان پشتیبان اپل رایانه کمک برای شما عزیزان نوشته شده است میخواهیم راه کارهایی کاملا کاربردی در رابطه با وصل نشدن آیفون به آیتونز itunes را برای شما عزیزان ارائه دهیم، در صورتی که در رابطه با دستگاه های اپل اعم از گوشی های ایفون و یا سیستم های مک سوالی داشته باشید میتوانید از سراسر کشور با شماره 9099070192 از طریق تلفن های ثابت تماس حاصل فرمایید ، همچنین برای راحتی شما عزیزان شماره 0217129  نیز برای تماس از طریق موبایل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

در این مقاله چه خواهیم خواند؟

 عدم اتصال آیفون به کامپیوتر یعنی چه؟

 دلایل شناخته نشدن آیفون توسط آیتونز چیست؟

 برای حل خطای “0xE” یا “unknown” پورت دستگاه را تغییر دهید

مشکل وصل نشدن آیفون به ویندوز 10 با آنلاک کردن قفل گوشی

رفع خطا اتصال آیفون به آیتونز با اجازه دسترسی اپل

رفع وصل نشدن آیفون به itunes به دلیل هنگ

عدم اتصال آیفون به کامپیوتر به دلیل اختلال در apple mobile

حل مشکل کانتکت نشدن آیفون به آیتونز با تغییر تاریخ و ساعت گوشی

وجود اختلال در نرم افزارهای متصل به itunes

برای حل مشکل سینک نشدن آیفون با آیتونز گوشی خود را آپدیت کنید

اتصالات گوشی آیفون با مشکل رو به رو شده است

حل مشکل وصل نشدن آیفون به آیتونز itunes با آپدیت آیتونز

وجود اختلال در نرم افزارهای متصل به itunes

برای حل مشکل سینک نشدن آیفون با آیتونز گوشی خود را آپدیت کنید

اتصالات گوشی آیفون با مشکل رو به رو شده است

حل مشکل وصل نشدن آیفون به آیتونز itunes با آپدیت آیتونز

آموزش حل مشکل اتصال iphone به itunes

نیاز به نصب مجدد درایور چیپست ویندوز است

نسخه قبلی آپدیت آیفون خود را نصب کنید

سخن آخر

 اتصال گوشی به ایفون

عدم اتصال آیفون به کامپیوتر یعنی چه؟

زمانی که با این مشکل رو به رو میشوید یعنی ، اگر با یک کابل گوشی آیفون خود را به کامپیوتر متصل کنید ، سیستم هیچ واکنشی از خودش نشان نمیدهد که اصطلاحا میگوییم سیستم گوشی آیفون را نمیشناسد، برای حل این مشکل در این مقاله ابتدا دلایل و سپس راه کار های حل این مشکل را بررسی میکنیم، همراه ما باشید.  

 

دلایل شناخته نشدن آیفون توسط آیتونز چیست؟

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم این موضوع میتواند دلایل مختلفی داشته باشد اعم از :

 • پورت usb روی دستگاه کامپیوتر ممکن است اختلال داشته باشد
 • -ختلال در apple mobile
 • تاریخ و زمان به روز نیست
 • وجود اختلال در نرم افزارهای متصل به itunes
 • ممکن است سیستم عامل نصب شده بر روی گوشی آپدیت نباشد
 • اتصالات گوشی آیفون با مشکل رو به رو شده است
 • کابلی که برای اتصال ایفون به آیتونز استفاده میکنید خراب شده است
 • نرم افزار آیتونز به روز نیست
 • لازم است ویندوز را آپدیت کنید
 • نیاز به نصب مجدد درایور آیفون بر روی ویندوز داریم
 • نیاز به نصب مجدد درایور چیپست ویندوز است
 • نسخه قبلی آپدیت آیفون خود را نصب کنید

لیستی که مشاهده کردین دلایلی است که ممکن است آنها را مشاهده کنید و به همین دلیل با خطای unknown در زمان اتصال به آیتونز رو به رو شده اید، برای حل این مشکل راه کار های زیر را میتوانید انجام دهید.

 

برای حل خطای “0xE” یا “unknown” پورت دستگاه را تغییر دهید

اولین نکته در عدم اتصال آیفون به کامپیوتر این است که ممکن است پورت usb که از آن استفاده میکنید مشکل داشته باشد و یا ممکن است شما در حال استفاده از هاب یو اس بی یا کابل افزایش طول usb هستید معمولا در چنین شرایطی کاربر دستگاه دیگری را متصل میکند و استناد بر این دارد که چون فلش را این پورت میخواند بنابراین باید آیفون هم به کامپیوتر راحت متصل شود.

اما چنین نیست ممکن است این پورت توانایی تامین برق فلش را داشته باشد اما در اتصال دستگاه های دیگر با مشکل رو به رو شود بنابراین بهتر است کابل افزایش طول usb را کنار بگذارید و یا اگر از هاب usb استفاده میکنید گوشی آیفون را مستقیم به کامپیوتر متصل کنید و یا از دیگر پورت های پشت کیس استفاده کنید تا از سلامت پورت usb اطمینان حاصل فرمایید.

حل ارور اتصال به ایتونز

در صورتی که با نمیتوانید صفحه اپ استور خود را باز کنید ما در این مقاله به شما آموزش داده ایم که چطور مشکل را برطرف کنید :  مشکل وصل نشدن به سرور اپل

 

مشکل وصل نشدن آیفون به ویندوز 10 با آنلاک کردن قفل گوشی

زمانی که با کابل آیفون را به کامپیوتر خود متصل میکنید، صفحه گوشی خود را از حالت قفل خارج کنید. شاید کمی عجیب باشد اما متاسفانه برخی کاربران پس از اتصال آیفون به کامپوتر صفحه گوشی را همچنان روی حالت قفل میگذارند که همین موضوع باعث عدم اتصال گوشی اپل به کامپیوتر ویندوزی میشود.

هر چند بعد از اتصال، کامپیوتر به نشانه اتصال صحیح، نوار نوتیفیکشن را به شما نشان میدهد یا گاهی با صدای نوتیفیکیشن از کامپیوتر نشان میدهد که گجت به دستگاه متصل شده است. اما حتما توجه داشته باشید که اگر روی گوشی خود پسورد قرار داده اید، آن را باز کرده و دوباره آن را به کامپیوتر متصل کنید با این کار به احتمال زیاد مشکل وصل نشدن آیفون به آیتونز رفع میشود.

 

رفع خطا اتصال آیفون به آیتونز با اجازه دسترسی اپل

پس از وصل کردن آیفون به لپ تاپ یا کامپیوتر ویندوزی، اگر صفحه گوشی روشن باید، به احتمال زیاد در پیغامی از شما خواسته میشود که اجازه اتصال کامپیوتر به گوشی خود را صادر کنید.

در این شرایط ممکن است به این پیغام دقت نکنید و یا فقط در قسمت notification bar نمایش داده شود که باید نوار نوتیفیکیشن گوشی را به پایین کشیده و تایید را انتخاب کنید.

در این پیغام پیامی مانند تصویر زیر نمایش داده میشود که آیا از کامپیوتر متصل شده به گوشی خود اطمینان دارید؟

زمانی که بر روی trust کلیک کنید به این معناست که بله کامپیوتری که قرار است دستگاه شما به آن متصل شود امن بوده و اجازه این کار به آن داده شود.

در صورتی که گزینه don’t trust را انتخاب کنید دستگاه به صورت خودکار اجازه هر نوع اتصالی را گرفته و فقط از طریق USB گوشی شما شارژ میشود. بنابراین در صورتی که در مکانی هستید که فقط قصد دارید با دیوایسی گوشی خود را شارژ کنید کافی است پس ا اتصال آیفون به کامپیوتر بر روی don’t trust ضربه بزنید.

 

رفع وصل نشدن آیفون به itunes به دلیل هنگ

گاهی ممکن است راهکار حل مشکل وصل نشدن آیفون به آیتونز در restart کردن گوشی شما باشد. هر دستگاه الکترونیکی ممکن است در برخی شرایط هنگ کند به همین دلیل بهترین کار این است که اگر راهکار های بالا را انجام داده اید اما همچنان با مشکل در وصل نشدن ایفون به ایتونز روبرو هستید یک بار دستگاه خود را restart کنید .

 برای این کار کافی است دکمه power دستگاه خود را برای چند ثانیه فشار داده و نگه دارید، پس از آن نواری در صفحه آیفون نشان داده میشود که  کشیدن آن به سمت راست گوشی خاموش میشود.

بعد از 30 ثانیه از خاموش بودن دستگاه، دوباره دکمه power آن را فشرده و نگاه دارید تا دوباره گوشی شما ویبره بزند در این حالت انگشتتان را از روی دکمه برداشته و منتظر بمانید دستگاه مانند روز اول بالا بیاید.

حالا با کابل فرایند اتصال آیفون به itunes را انجام دهید به احتمال زیاد مشکل برطرف میشود.

 

عدم اتصال آیفون به کامپیوتر به دلیل اختلال در apple mobile

زمانی که ایفون ما به کامپیوتر متصل نمیشود، باید قبل از هر چیز درایور پورت دستگاه اپل خود را عیب یابی کنیم برای اینکار میتوانیم مراحل زیر را دنبال کنیم :

ابتدا بر روی my computer و یا  this PC کلیک راست کنید و گزینه computer manager را انتخاب کنید

حالا گزینه device manager را از سمت چپ انتخاب کنید

در بین گزینه هایی که وسط صفحه مشاهده میکنید به دنبال گزینه Universal Serial Bus controllers  بگردید و آن را پیدا کنید

در بخش زیر مجموعه گزینه ای که در بالا گفتیم زمانی که یک دیوایس اپل به سیستم متصل داشته باشید حتما گزینه  Apple Mobile Device USB Driver   یا در ویندوز های جدیدتر Apple Mobile  را مشاهده خواهید کرد

بر روی Apple Mobile Device USB Driver کلیک راست کنید و گزینه unistall را بزنید

حل مشکل عدم اتصال آیفون به آیتونز کامپیوتر | خدمات پشتیبانی اپل رایانه کمک

 نکته : همچنین اگر در کنار گزینه Apple Mobile Device USB Driver یک فلش رو به پایین مشاهده کردین به این معنی است که این درایور غیر فعال شده است ، کافیه روی آن کلیک راست کنید و گزینه enable را انتخاب کنید تا درایور اپل بر روی ویندوز شما مجدد فعال شود و مشکل وصل نشدن آیفون توسط itunes برطرف شود.

حالا گوشی آیفون را از کامپیوتر جدا کنید و یکبار سیستم را ری استارت کنید ، دوباره گوشی خود را به سیستم متصل کنید و مراحل اعتماد سازی را مجدد انجام دهید تا مشکل شناسایی نشدن آیفون توسط itunes برطرف شود.

 

حل مشکل کانتکت نشدن آیفون به آیتونز با تغییر تاریخ و ساعت گوشی

یکی از دلایلی که میتواند موجب بروز مشکل عدم شناسایی آیفون توسط آیتونز شود ا ین است که تاریخ و ساعت تنظیم شده بر روی گوشی شما اشتباه است ، این مورد را بررسی کنید برای انجام اینکار مراحل زیر را انجام میدهیم :

ابتدا وارد تنظیمات دستگاه خود شوید و سپس بخش general را باز کنید

در این بخش به سراغ date and time میرویم و میتوانیم تنظیمات را بر روی حالت اتومات قرار دهیم تا تنظیمات تاریخ و ساعت به درستی انجام شود.

حل مشکل شناسایی نشدن آیفون توسط itunes | رایانه کمک

وجود اختلال در نرم افزارهای متصل به itunes

یکی دیگر از مواردی که میتواند منجر به سینک نشدن آیفون با آیتونز شود وجود اختلال در نرم افزار آیتونز و همچنین نرم افزار های همراه آن است ، برای اینکه مطمئن شویم بهتر است یک بار آیتونز و تمامی نرم افزارهایی که همراه با آیتونز بر روی سیستم نصب میشود را حذف و نسخه آخر را دانلود و نصب کنیم تا مشکل به صورت کامل برطرف شود

خدمات رایانه کمک : شرکت رایانه کمک یک شرکت حل مشکلات موبایلی و کامپیوتری است که در زمینه حل مشکلات دستگاه های اپل نیروهای متخصصی دارد ، اگر با دستگاه های اپلی خود با مشکلی رو به رو شدین کافیه از طریق تلفن های ثابت سراسر کشور با شماره 9099070192 و از طریق موبایل با شماره 0217129 با ما در تماس باشید، ما مشکلات شما را در کوتاه ترین زمان ممکن حل خواهیم کرد.

نرم افزارهاى iTunes , QuickTime, Apple mobile device support, Apple application suport, Apple software update, Bonjour  برنامه هایی هستند كه همراه با آیتونز بر روی کامپیوتر نصب میشود لازم است همه آنها را حذف کنید و سپس آیتونز را حذف کنید و در نهایت مجدد شروع به نصب آخرین نسخه نرم افزار آیتونز بر روی سیستم خود کنید که از این صفحه میتوانید دانلود را انجام دهید : دانلود آخرین ورژن آیتونز

 

برای حل مشکل سینک نشدن آیفون با آیتونز گوشی خود را آپدیت کنید

یکی دیگر از دلایلی که بسیاری از افراد را با سینک نشدن گوشی آیفون با کامپیوتر رو به رو میکند این است که سیستم عامل نصب شده بر روی گوشی آپدیت نیست ، و این نسخه امکان همگامسازی شدن با نسخه نصب شده بر روی کامپیوتر را ندارد، بنابراین لازم است آپدیت سیستم عامل گوشی خود را انجام دهید ، روش آپدیت کردن آیفون را در مقاله ای تحت عنوان " آپدیت آیفون با اینترنت سیم کارت " به شما عزیزان گفته ایم ، هم روش انجام کار گفته شده است هم اگر قصد دارید با اینترنت سیم کارت خود اینکار را انجام دهید راه کار را به شما گفته ایم ، امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد.

 

اتصالات گوشی آیفون با مشکل رو به رو شده است

ممکن است کابلی که برای اتصال ایفون به آیتونز استفاده میکنید خراب شده باشد یا کابل فقط کابل شارژ باشد نه کابل انتقال داده ، در چنین حالتی زمانی که شما آیفون را به کامپیوتر خود متصل میکنید ، مشاهده میکنید که گوشی در حال شارژ شدن است، بنابراین نتیجه میگیرید که گوشی متصل است اما با شناسایی نشدن آیفون توسط آیتونز مواجه میشوید، در این حالت لازم است یک کابل دیگر که از کابل داده بودن آن مطمئن هستید را امتحان کنید، در صورتی که با کابل دیگر هم جوابی نگرفتید و همچنان ایفون شما با iTunse سینک نشد از دیگر راه کار های گفته شده استفاده کنید و یا با تلفن های ثابت از طریق شماره 9099070192 و یا با موبایل با شماره 0217129 با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

حل مشکل وصل نشدن آیفون به آیتونز itunes با آپدیت آیتونز

یکی دیگر از دلایلی که منجر به عدم شناسایی آیفون توسط آیتونز میشود این است که نرم افزار آیتونز شما آپدیت نیست ، همانطور که میدانید شرکت اپل از نظر امنیتی بسیار سختگیر است، برخی مواقع ممکن است آپدیت هایی برای گوشی آیفون و یا آیتونز ارائه شود که این آپدیت ها ، امنیتی نیست در چنین مواقعی معمولا مشکلی پیش نمیآید و شما باز هم میتوانید با نسخه های قبلی کار کنید و گوشی خود را با آیتونز همگام کنید اما زمانی که این شرکت یک آپدیتی برای حل یک مشکل امنیتی ارائه دهد معمولا جلو کانکت شدن آیفون به آیتونز را میگیرد تا شما را مجبور به آپدیت کردن نرم افزار کند و حرفه امنیتی به وجود آمده و یا باگ ایجاد شده از بین برود و مشکلی برای اطلاعات شما به وجود نیآید. بنابراین حتما آیتونز را به آخرین ورژن خود آپدیت کنید و دوباره گوشی را به کامپیوتر متصل کنید.

آموزش حل مشکل اتصال iphone به itunes

گاهی مواقع لازم است ویندوز خود را آپدیت کنید، در چنین حالتی معمولا یک ناهماهنگی و یا یک ناسازگاری بین ورژن نرم افزار آیتونز نصب شده بر روی ویندوز و نسخه ویندوز وجود دارد که لازم است آپدیت ویندوز را انجام دهید ، اما نکته مهم در آپدیت ویندوز این است که از آنجایی که ممکن است این یک آپدیت کامل باشد و اطلاعات شما از دسترس شما خارج شود  ( در برخی مواقع ممکن با مشکل بالا نیامدن ویندوز بعد از آپدیت آن رو به رو شوید ) ، بهتر است هر گونه اطلاعات مهمی که بر روی درایو سی و درایو که ویندوز بر روی آن نصب است دارید را در جایی کپی کنید تا اطلاعات خود را به هیچ طریقی از دست ندهید، پس از آن اقدام به آپدیت کردن ویندوز کنید

 

نیاز به نصب مجدد درایور چیپست ویندوز است

یکی از مورادی که میتواند منجر به شناسایی نشدن آیفون توسط آیتونز شود این است که ویندوز آپدیت شده باشد و یا نرم افزار آیتونز آپدیت جدیدی گرفته باشد و ناسازگاری بین این نرم افزارها با درایور چیپست ویندوز به وجود آمده است، لازم است اگر از لپ تاپ استفاده میکنید به سایت سازنده لپ تاپ مراجعه کنید و آخرین نسخه چیپست را دانلود و نصب کنید و اگر از کامپیوتر استفاده میکنید به سایت سازنده مادربرد کامپیوتر خود مراجعه کنید و آخرین نسخه درایور چیپست را دانلود و نصب کنید ، از آنجایی که اینکار کمی تخصصی است بهتر است از مشاورین رایانه کمک ، کمک بگیرید ، از طریق تلفن های ثابت با شماره 9099070192 و از طریق موبایل با شماره 0217129 تماس حاصل فرمایید.

 

 

نسخه قبلی آپدیت آیفون خود را نصب کنید

برخی مواقع به دلیل اختلال هایی که در آپدیت های جدید سیستم عامل آیفون به وجود میآید ما امکان اتصال iphone  به itunse را نداریم ، در چنین شرایطی اگر پس از آپدیت کردن گوشی این مشکل برای شما به وجود آمده است اول از همه از نصب بودن آخرین ورژن آیتونز بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر خود مطمئن شوید و حتما یک بار itunse و تمام نرم افزار های همراه را حذف و مجدد آخرین ورژن را دانلود و نصب کنید، اما اگر باز هم مشکل برطرف نشد بهتر است به نسخه قبلی آپدیت آیفون خود بازگردین البته برای بازگشت به نسخه قبلی شما نیاز به اتصال دستگاه خود به کامپیوتر دارید بنابراین بهتر است اینکار را یک متخصص انجام دهد

 

سخن آخر

در این مقاله به صورت کامل با روش های حل مشکل شناخته نشدن آیفون و آیپد با آیتونز آشنا شدیم ، امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد ، در صورتی که در این زمینه سوالی داشته باشید میتوانید در بخش دیدگاه ها سوال خود را مطرح کنید در صورت امکان پاسخگویی به صورت متن ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ شما را ارسال خواهیم کرد، همچنین در صورتی که با مشکلی در زمینه اپل ، آیفون و آیپد و یا دستگاه های مک رو به رو شدین کافیه از طریق تلفن های ثابت با شماره 9099070192 و از طریق موبایل با شماره 0217129 در تماس باشید کارشناسان اپل رایانه کمک همیشه آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد