انتقال پیامک از آیفون به اندروید

از مجموعه مطالب آموزشی

تلفن های هوشمند به تنهایی توانسته اند مخزنی از اطلاعات کاربران باشند. متن، عکس و یا ویدیو همگی اطلاعات ارزشمندی هستند که می تواند در این وسیله ی کوچک ذخیره شود.

ممکن است بخواهید که یک تلفن همراه نو تهیه کنید و یا به طور کل قصد داشته باشید از سیستم عاملios  به اندروید بروید. ممکن است شما بخواهید اطلاعات با ارزش خود را نیز بر روی موبایل جدید نیز داشته باشید، برای این کار باید به کمک روش های مختلف اطلاعات را انتقال دهید. چیزهایی مانند ویدیو و یا عکس با روش های آسانی قابل انتقال هستند اما انتقال دادن پیامک ممکن است اندکی دشوار باشد برای این کار نیز چندین روش وجود دارد که شما با آن ها می توانید به راحتی می توانید به انتقال اس ام اس از آیفون به اندروید بپردازید.

در ادامه ی این مقاله قصد داریم تا شما را با روش های مختلفی به منظور انجام این فرآیند آشنا کنیم. علاوه بر این برای یادگیر و آموزش های بیش تر رایانه و گوشی های هوشمند می توانید به سایت آموزش کامپیوتر و موبایل رایانه کمک مراجعه کنید.

 انتقال پیامک به کمک بکاپ گرفتن از تلفن همراه

یکی از متداول ترین روش ها برای انتقال پیامک ها بکاپ گرفتن از گوشی هوشمند است.

 برای انجام این کار ابتدا باید از تلفن آیفون خود به کمک کامپیوتر بکاپ بگیرید. در ادامه ما این روش را به شما آموزش خواهیم داد.

·       برای بکاپ گیری از تلفن ایفون خود باید ابتدا برنامه یI tunes  را دریافت و نصب کنید و بعد از اجرای این برنامه اپل آیدی خود را وارد کنید.

·       به یاد داشته باشید که بکاپ حتما آفلاین و بدون رمز باشد چون در غیر این صورت  شما باید مراحل طولانی تری را طی کنید.

·       بعد از وارد کردن اپل آیدی حالا به دنبال یک تصویر کوچک موبایل باشید این آیکون معمولا در قسمت بالای صفحه قابل مشاهده می باشد، آن را انتخاب کنید.

·       در قسمتsummary  حتما مطمئن شوید که دو گزینه ی ncrypt local data و this computer غیر فعال است حالا به دنبال گزینه یback up now  باشید و آن را انتخاب کنید.

اگر به کمک ویندوز این فرآیند را طی کرده اید برای پیدا کردن فایل بکاپ باید  مسیر زیر را طی کنید، زیرا از این مسیر می توانید فایل بکاپ را پیدا کنید.

C:\Users\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup

بعد از پیدا کردن فایل بکاپ به دنبال فولدری باشید که در آن sms و تماس های شما وجود دارد آن را بر روی فایل دانلودها کپی کنید.

در این قسمت شما باید برنامه یIsms2droid  را دانلود کرده و بعد از این که برنامه را نصب و اجرا کردید به دنبال گزینه یimport messages  باشید و آن را انتخاب کنید این نکته را به یاد داشته باشید که این گزینه تنها برای انتقال پیامک ها می باشد و برای انتقال تماس ها و... باید گزینه ی دیگری را انتخاب کنید. این برنامه برای ادامه ی فرآیند به یک سری مجوز از سوی شما نیاز دارد. حال فایل بکاپی که تهیه کرده اید را انتخاب کنید به همین آسانی می توانید پیامک ها را به گوشی اندرویدی خود انتقال دهید.

تنها عیب این روش را می توان زیاد بودن مراحل و زمان بر بودن آن دانست.

انتقال پیامک از طریق نرم افزار smart switch

 این روش یکی از آسان ترین و البته پرکاربرد ترین روش ها برای انتقال اطلاعاتی مانند پیامک از گوشی آیفون بر روی گوشی اندرویدی دانست البته به یاد داشته که این نرم افزار برای انتقال اطلاعات از تلفن آیفون بر روی گوشی سامسونگ می باشد. ابتدا شما باید به کمک یک کابل گوشی آیفون را به اندروید اتصال دهید سپس به کمک نرم افزار smart switch (این نرم افزار باید در گوشی اندرویدی شما نصب شده باشد) عملیات انتقال را آغاز کنید.

 بعد از باز کردن این برنامه ارتباط میان گوشی اندرویدی و آیفون آغاز می شود و شما می توانید با لمس گزینه یkeep screen on  صفحه نمایش تلفن همراه خود را تا انتهای کار روشن نگه دارید. بعد از اندکی صبر کردن، صفحه ای برای شما نمایش داده می شود که می توانید از طریق آن تمامی اطلاعاتی که می خواهید، از گوشی آیفون خود به تلفن اندرویدی انتقال دهید را مشاهده کنید به یاد داشته باشید که امکان انتقال اپ ها وجود ندارد زیرا سیستم عامل ها با یک دیگر متفاوت است حال باید گزینه ی massage را و سپس transfer را لمس کنید.

در ادامه این سوال از شما پرسیده می شود که قصد دارید پیامک های چه بازه ی زمانی را انتقال دهید این شما هستید که با توجه به نیاز خود می توانید گزینه ی مورد نظر را انتخاب کنید. بعد از انتخاب دوباره بر رویtransfer  کلیک کنید.

با این روش ساده شما به راحتی می توانید هر اطلاعاتی که می خواهید از جمله پیامک ها را انتقال دهید.

انتقال پیامک از طریق نرم افزار mobile trans

یکی دیگر از برنامه هایی که شما می توانید به کمک آن اطلاعات خود از جمله اس ام اس ها را از گوشی با سیستم عامل آیفون به سیستم عامل اندروید انتقال دهید برنامه ی mobile trans است برنامه ای بسیار کاربردی که بعد از نصب بر روی ویندوز در مدت زمان کمی می توانید این عملیات را به آسانی انجام دهید. از جمله مهم ترین عیوب این برنامه می توان به رایگان نبودن آن اشاره کرد.

برای این کار ابتدا باید هر دو تلفن را به رایانه خود به وسیله ی کابل متصل کنید و برنامه را نیز باز کنید حال شما می توانید هر چه که می خواهید ( به جز اپ ها ) انتقال دهید را انتخاب کنید و با زدن گزینه ی start copy  این فرآیند آغاز می شود و زمان بر بودن آن بر حسب حجم اطلاعات شما متغیر خواهد بود.

کلام آخر:

با تشکر از همراهی شما تا پایان این مقاله امیدواریم مطالب عنوان شده در خصوص انتقال پیامک از آیفون به اندروید مورد استفاده ی شما قرار گرفته باشد، در صورت وجود هر گونه مشکل و یا سوال می توانید با همکاران ما در مجموعه ی رایانه کمک در ارتباط باشید.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد