درمان بیماری کرونا به کمک اپلیکیشن های واگیردار!!!!

از مجموعه مطالب آموزشی

وقتی صحبت از مرگبار ترین ویروس جهان میشود همه نگران هستند مخصوصا زمانی که هنوز درمانی برای آن ارائه نشده و همه ی مردم دوست دارند به مراکز درمانی مراجعه کرده تا با کیت های تشخیص کرونا ، تست کرونا بدهند اما تا حالا فکر کردین حضور در محل های اصلی درمان به گسترش این بیماری ناشناخته و شیوع کرونا کمک میکنه ؟ مخصوصا اینکه تعداد کیت های آزمایش تست کرونا کم داریم و این کیت ها بسیار گران هستند ، برای اینکه تشخیص دهیم کرونا داریم یا نه نیاز نیست حتما به مراکز درمانی مراجعه کنید شما حتی می توانید با یک سنجش صحیح در منزل مثل یک دکتر علائم بیماری را خود بیابید.

اما چطور کرونا را در خانه تست کنیم ؟

این روز ها بهترین فرصت است تا از پتانسیل کامپیوتر در تشخص و درمان کرونا استفاده کنیم و همانطور که کادر پزشکی و پرستاران برای بهبود بیماران کرونایی در تلاشند ، از این سو برخی از برنامه نویسان و مهندسین هم برای کمک به این شرایط بیکار ننشسته اند و با ساخت یا توسعه اپلیکیشن درمان بیماری کرونا ، احتمال شیوع ویروس کرونا را کاهش می دهند . اما ممکن است این سوال برایتان پیش آید که چطور احتمال ابتلا به کرونا را با اپلیکیشن بسنجیم ؟!

فعالیت اپلیکیشن های  تست بیماری کرونا ، با اپلیکیشن روبیکا که  تحت نظارت وزارت بهداشت است آغاز شده و هزاران نفر می توانند با استفاده از این اپلیکیشن با بیماری کشنده کووید ۱۹ مبارزه کنند و خود یا نزدیکانشان را سنجش کنند و در صورت مشاهده ی علایم مشکوک به ویروس کووید ۱۹ با پزشک یا شماره ی ۱۱۵ صحبت کنند از دیگر اپلیکیشن هایی که برای مقابله با بیماری کرونا کمک می کند اپلیکیشن آپ است در این برنامه شما می توانید در کنار کارهای بانکی یا دیدن کلیپ ها ویدیویی و در کنار سرگرمی های موجود در این برنامه از بخش مربوط به اطلاع رسانی ویروس کرونا این اپلیکیشن هم استفاده کنید.

کلام آخر

این اپلیکیشن ها در محیط ساده و جذابی که دارند اطلاع رسانی را برای مردم در سراسر کشور راحت تر کرده و در بالا بردن دانش یا آگاهی جامعه تاثیر بسزایی دارند و زمانی که این بیماری خطرناک را بشناسیم راحت تر میتونیم آن را درمان کنیم.

 با تلاش خودمون و باکمک اپلیکیشن ها رایگان و کادر زحمتکش پزشکی و پرستاران ، کرونا را شکست می دهیم.