تماس با کارشناس

رفع محدودیت و حل مشکل باز نشدن App Store در آیفون

از مجموعه مطالب آموزشی

کاربرانی که با مشکل باز نشدن اپ استور App Store در آیفون رو به رو شده اند باعث شده است که افراد توانایی نصب نرم افزار بر روی گوشی های آیفون را نداشته باشند چرا که ساده ترین راه برای نصب نرم افزار بر روی گوشی های آیفون استفاده از App Store است هر چند راه های دیگری است که ما قبلا با هم در رابطه با آنها صحبت کرده ایم (نصب نرم افزار بر روی آیفون از طریق کامپیوتر )  اما ممکن است برای بسیاری از کاربران استفاده از این روش ها سخت باشد

 

 آنچه مطالعه میکنید:

✅چرا اکثر کاربران ایرانی با مشکل باز نشدن اپ استور رو به رو شدن؟

✅رفع محدودیت باز نشدن App Store روی آیفون

✅برای اتصال به اپ استور اپل مراحل زیر را طی میکنیم :

✅مراحل کار برای حل محدودیت app store

✅تنظیمات برای رفع باز نشدن اپ استور

✅تغییرات در تنظیمات آیفون برای اتصل به اپ استور

✅پرسش و پاسخ رفع محدودیت و حل مشکل باز نشدن اپ استور در ایران

✅سخن آخر

 

 

چرا اکثر کاربران ایرانی با مشکل باز نشدن اپ استور رو به رو شدن؟

ممکن است این مشکل به دلیل تحریم هایی رخ داده باشد که از طرف شرکت اپل برای کاربرانی ایرانی رخ داده است، و همچنین این امکان وجود دارد که به دلیل استفاده از اینترنت های داخلی اتصال به این مارکت اپل برای نصب نرم افزار بر روی آیفون وجود نداشته باشد. در مقاله 5 علت وصل نشدن آیفون به اپ استور دلایل مختلف این موضوع را بررسی کردیم اما این روشی که در ادامه خواهیم گفت تست شده و شما میتوانید از آن برای انجام اینکار استفاده کنید و هر نرم افزاری که مایل هستید را به راحتی بر روی گوشی آیفون خود نصب کنید.

 

رفع محدودیت باز نشدن App Store روی آیفون

برای حل کردن مشکل باز نشدن App Store در گوشی آیفون قبل از هر چیز نیاز به یک گوشی اندروید داریم تا با نصب یک نرم افزار بر روی این گوشی و انجام برخی تنظیمات بتوانید اپ استور آیفون را باز کنید ، مراحل زیر را در گوشی اندروید خود طی کنید.

ابتدا به پلی استور اندروید میرویم و نرم افزار Every P.r.o.x.y   را نصب میکنیم ( این نرم افزار رایگان است )

برخی از کاربران با مشکل باز نشدن پلی استور در گوشی های اندروید هم رو به رو هستند میتوانید فایل apk نرم افزار را از سایت های ایرانی معتبر دانلود کنید و بر روی گوشی خود نصب کنید اگر در حین انجام کار نیاز به  کمک دارید میتوانید با کارشناسان رایانه کمک تماس بگیرید ، برای تماس با ما از طریق تلفن های ثابت شماره 9099071540 را شماره گیری کنید و یا با موبایل شماره 0217129 را شماره گیری کنید.

آیکون نرم افزار every  p.r.o.x.y به شکل زیر است.

حل مشکل باز نشدن اپل استور | رایانه کمک پشتیبان اپل

 

برای اتصال به اپ استور اپل مراحل زیر را طی میکنیم :

پس از اینکه نرم افزار مذکور را نصب کردین حالا میتوانید مراحل زیر را انجام دهید تا تنظیمات لازم جهت اتصال گوشی آیفون به اندروید را انجام دهید.

نکته : اگر به اینترنت وایرلس دسترسی دارید هر دو گوشی یعنی اندروید و آیفون را به اینترنت وایرلس متصل کنید و اگر ندارید گوشی اندروید را hotspot کنید و گوشی ایفون را به هات اسپات اندروید متصل کنید چرا که انجام تنظیمات رفع محدودیت باز نشدن اپ استور در گوشی های آیفون بر روی اینترنت دیتا یا اینترنت سیم کارت قابل انجام نیست.

پس از اتصال به اینترنت لازم است بر روی گوشی اندروید خود یک نرم افزار تغییر دهنده ip استفاده کنید آن را متصل کنید تا ادامه مراحل را در نرم افزار Every P.r.o.x.y انجام دهیم

حالا وارد اپلیکیشن Every P.r.o.x.y میشویم

بالای صفحه علامت سه نقطه را باز کنید تا وارد منوی تنظیمات این نرم افزار شوید حالا گزینه setting را انتخاب کنید و پس از اینکه وارد تنظیمات شدین بر روی گزینه ip address ضربه بزنید تا وارد تنظیمات آدرس آی پی شوید.

حل مشل باز نشدن اپ استور | پشتیبان اپل

 

مراحل کار برای حل محدودیت app store

در این بخش لازم است گزینه ۱۰.۱۲۷.۰.۶   را انتخاب کنید اگر این بخش را در گزینه های گوشی خود مشاهده نمیکنید کافیه دومین گزینه از آیتم هایی که به شما نمایش داده میشود را انتخاب کنید و ادامه مراحل کار را دنبال کنید.

پس از انجام اینکار به صفحه اصلی نرم افزار بازگردین و سوییچی که روی به روی گزینه http قرار دارد را روشن کنید و به صورتی که در پایین نوشته ایم تنظیمات زیر را وارد کنید.

حل مشکل تحریم شدن اپ استور | رایانه کمک

تنظیمات برای رفع باز نشدن اپ استور

پس از انجام تنظیمات گفته شده در گوشی اندروید لازم است به سراغ گوشی آیفون خود برویم و تنظیمات لازم را بر روی این گوشی انجام دهیم تا از شر محدودیت باز نشدن اپ استور در ایران خلاص شویم

  • در گوشی ایفون خود ابتدا وارد تنظیمات یا setting شوید ( فراموش نکنید که الان شما از طریق هات اسپات به گوشی اندروید خود متصل هستید)
  • در صورتی نحوه هات اسپات کردن و اتصال به آن را نمیدانید در این مطالب بخوانید :

تنظیمات هات اسپات در اندروید

 تنظیمات هات اسپات در آیفون و اندروید

 

  • در تنظیمات آیفون وارد بخش wifi شوید
  • حالا علامت وای فایی که با آن به اینترنت متصل هستید یا به هات اسپات اندروید متصل هستید را انتخاب کنید و علامت i رو به روی آن را باز کنید
  • صفحه را به صمت پایین اسکرول کنید و گزینه Configure P.r.o.x.y را انتخاب کنید.
  • تنظیمات این بخش را بر روی حالت Manual قرار دهید.

تنظیمات رفع محدویت اپ استور در آیفون | رایانه کمک

 

تغییرات در تنظیمات آیفون برای اتصل به اپ استور

در این بخش که وارد شدین نوبت به این رسیده است که تنظیماتی که در نرم افزار نصب شده در گوشی اندروید در اختیار شما قرار داده شده است را به عنوان سرور در این گوشی انجام دهید آی پی مورد نظر را در بخش سرور و پورت را در بخش پورت وارد کنید. اگر در حین انجام کار نیاز به  کمک دارید میتوانید با کارشناسان رایانه کمک تماس بگیرید ، برای تماس با ما از طریق تلفن های ثابت شماره 9099071540 را شماره گیری کنید و یا با موبایل شماره 0217129 را شماره گیری کنید.

اگر این مراحل را به درستی انجام دهید مقدار های   recive و send در گوشی اندروید شما از عدد صفر به اعداد دیگری تغییر پیدا میکند و این به ما نشان میدهد که گوشی آیفون ما به این نرم افزار متصل شده است و حالا اینترنت خود را از این نرم افزار میگیرد.

حل مشکل اپ استور و نصب نرم افزار روی آیفون | رایانه کمک

 

 

پرسش و پاسخ رفع محدودیت و حل مشکل باز نشدن اپ استور در ایران

متاسفانه به تازگی دسترسی تمام کاربران IOS به فروشگاه اپل استور متوقف شده است و تنها با استفاده از VPN میتوان به app store دسترسی داشته باشید.

در ادامه به برخی از سوالات شما کاربران اشاره خواهیم کرد با ما همراه باشید.

 

باز نشدن app store در آیفون چیست؟

متاسفانه اگر به تازگی با مشکل در باز کردن app store روبرو شدید، علت آن فیلتر شدن این پلتفرم جهانی توسط شرکت های اینترنت دهنده ایران است. برای رفع تحریم اپ استور روش های زیادی وجود دارد که یکی از ساده ترین آنها استفاده از VPN است. البته در بخش بالا سعی کردیم با برنامه every proxy اینترنت آزاد را از یک دستگاه به آیفون منتقل کنیم.

اما اگر روش بالا برای باز کردن app store مفید نبود میتوانید مطلب رفع مشکل باز شدن app store را مطالعه کنید در این مقاله به صورت کامل به چند روش رفع خطا وصل نشدن اپ استور تشریح شده است.

 

آیا نسخه اندرویدی برنامه اوری پراکسی هم وجود دارد؟

بله برنامه every proxy برای سیستم عامل های اندروید طراحی شده است بنابراین برای دانلود every proxy از طریق لینک زیر میتوانید جدید ترین نسخه برنامه اوری پراکسی را دانلود و بر روی گوشی اندرویدی خود نصب کنید.

دانلود برنامه every proxy برای اندروید

 

دلیل باز نشدن اپ استور با نت گوشی چیست؟

همانطور که گفته شده این موضوع به دلیل بستن فروشگاه اپل توسط شرکت های ارائه دهنده اینترنت در ایران است. بنابراین باز کردن app store برای تمام کارباران داخل کشور با مشکل مواجه شده است.

بنابراین برای رفع فیلتر app store نیاز به فیلتر شکن دارید که از قبل روی آیفون خود نصب کرده باشید و با استفاده از ترفند بالا دستگاه دیگر به اینترنت متصل شده و با فعال کردن اینترنت به گوشی شما اینترنت بدون فیلتر منتقل کند.

 

آیا امکان دانلود برنامه every proxy برای آیفون وجود دارد؟

خیر جالب است بدانید که امنیت شرکت اپل به این نرم افزار ایراد گرفته است به همین دلیل امکان دانلود every proxy برای IOS وجود ندارد.

تنها برای رفع فیلتر اپ استور میتوانید از طریق یک دیوایس اندرویدی و با روش گفته شده در این مقاله به حل مشکل باز نشدن اپ استور اقدام کنید.

 

برای رفع فیلتر شدن اپ استور چند روش وجود دارد؟

به طور کلی پس از تحقیق کارشناسان رایانه کمک به چند روش رسیدیم که به شرح زیر است.

  • رفع تحریم اپ استور با استفاده از every proxy که در این مقاله به آموزش every proxy اشاره کردیم.
  • حل تحریم های گوگل پلی با استفاده از DNS که در مقاله بهترین DNS های رایگان را معرفی کردیم.
  • وارد شدن به اپ استور با استفاده از فیلتر شکن که در مقاله بهترین VPN های رایگان به آن اشاره کردید.

چگونه بدون فیلتر شکن از آپ استور دانلود کنیم؟

در جواب این سوال باید گفت که در حال حاضر بدون فیلترشکن هم می توان از اپ استور دانلود کرد و می توانیم از طریق برنامه های ایرانی مانند سیبچه یا سیب اپ هم نرم افزارهای خود را دانلود کنیم که برای خرید نیاز به تهیه اشتراک می باشد.

ایا اپ استور فیلتر است؟

خیر فیلتر نیست و می توان گفت فقط روی بعضی از آی اس پی ها بسته است و روی تمام ISP فیلتر نیست.

سخن آخر

با انجام مراحل بالا به راحتی میتوانید از محدودیت های عدم دانلود نرم افزار از اپ استور عبور کنید ، مراحل گفته شده در این مقاله توسط کارشناسان رایانه کمک بررسی و تایید شده است و میتوانید به راحتی از برای نصب نرم افزار بر روی گوشی های آیفون استفاده کنید، در صورتی که در هر زمینه ای از مشکلات کامپیوتری و موبایلی سوالی داشته باشید میتوانید با ما در ارتباط باشید برای تماس با ما از طریق تلفن های ثابت شماره 9099071540 را شماره گیری کنید و یا با موبایل شماره 0217129 را شماره گیری کنید.

دیدگاه کاربران

" سلام واحترام من از این روش استفاده کردم ولی App storeهمچنان باز نمیشود. چه کنم؟ "

" اگر مراحل بالا جواب نداد روی اینترنت دیگه ای تست کنید اگر بازم نشد باید صبر کنید تا محدودیت های فعلی برطرف بشن "

" دمتون گرم خیلی گشتم تا یه راهی پیدا کنم . این راه کمی سحت بود ولی تونستم به اپ استور وصل شم . مرسی "

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد