8روش برای حل ارور Checkpoint required و Challenge required اینستاگرام

از مجموعه مطالب آموزشی

اگر شما هم جزو افرادی هستید که روزانه به طور مداوم از اپلیکیشن اینستاگرام استفاده می‌کنید حتماً با این ارور و خطا در استفاده از نرم افزار اینستاگرام مواجه شده اید، و ممکن است برایتان سوال پیش آید، خطای Checkpoint Required یا Challenge required را در اینستاگرام چگونه برطرف کنیم؟ همراه شرکت رایانه کمک باشید. در ابتدا توضیح مختصری در رابطه با معنی required در اینستاگرام می دهیم که درک بهتری نصب به حل این مشکل داشته باشید . اگر علاقه مند به دانلود کامنت های اینستاگرام هستید می توانید با استفاده از مطلب دانلود کامنت های اینستاگرام اقدام به دانلود خود در اینستاگرام کنید. 

معنی required در اینستاگرام 

معنی لغوی  required در زبان انگلیسی ضروری می باشد اما  در اینستاگرام  Checkpoint required و Challenge required  به عنوان یک خطا ناخته می شود این مشکل برای پروتکل های امنیتی برنامه می باشد و زمانی که ما از فیلتر شکن یا نرم افزارهای جانبی بجز خود اینستاگرام استفاده کنیم به وجود می آید .

حتی ممکن است از فیلتر شکن استفاده نکنید اما با این خطا روبه شوید دلیل این امر نیز روشن است  ممکنه شما با چند نفر به صورت همزمان ادمین یک پیج اینستاگرام باشید به همین دلیل در هر لحظه ممکنه از چندین جا آنلاین شوید همین موضوع باعث می شود این ارور برای ما ایجاد شود. 

آموزش حل مشکل Checkpoint required و Challenge required

زمانی که از نرم‌افزار اینستاگرام استفاده می‌کنید ممکن است با خطاهای مختلفی رو به رو شوید. ارورهای Checkpoint required و Challenge required اینستاگرام به معنی ایجاد مشکل در پروتکل های امنیتی برنامه، که برای کار کردن درست برنامه به آن‌ها نیاز دارید، پیش آمده است. برای شما سوال پیش آمده چگونه رفع مشکل ارور امنیتی اینستاگرام را انجام دهیم؟  شما می‌توانید با کمک روش‌های زیر که برای شما ارائه داده می شود، مشکل ارور امنیتی اینستاگرام را رفع نمایید.


علت بروز خطا Checkpoint requiredو Challenge required

در کل این خطا به دو دلیل عمده به وجود می آید:

اول: به این دلیل می‌باشد که شما از یک مکان دیگر و موقعیت جغرافیایی دیگر به اپلیکیشن اینستاگرام و اکانت خود متصل می‌شوید. این موضوع برای پروژه هایی که چند ادمین دارند یا افرادی که از تغییر دهنده آی پی استفاده می کنند محتمل‌تر است.

دوم: به این دلیل می‌باشد که شما از سرویس های جانبی اینستاگرام یا برنامه های جانبی اینستاگرام استفاده می کنید، که یک سری خدمات را برای نرم افزار اینستاگرام انجام می‌دهند. مثلاً برنامه های افزایش لایک یا فالو، آنفالو یاب و غیره ...

 این نرم افزار ها باعث بروز این مشکل ها و ارورها می‌شوند، که در نتیجه اینستاگرام از شما می خواهد تا اطلاعات خود را تایید نمایید.

توجه: با توجه به تغییراتی که در اپلیکیشن اینستاگرام صورت گرفته، به هیچ وجه از هیچ برنامه ای به جز خود نرم‌افزار اینستاگرام استفاده نکنید. اینستاگرام به شدت حساس شده و ممکن است استفاده از این برنامه ها باعث مسدود شدن پیجتان شود.

به هر حال در صورتی که این مشکل برای شما پیش آمده باشد٬ می توانید با یکی از روش‌های زیر که برای شما شرح می‌دهیم، مشکل خود را رفع نمایید.


بروز ارور Checkpoint requiredو  Challenge required

یکی دیگر از عوامل بروز ارور Checkpoint required و Challenge require در اینستاگرام تنظیم نبودن تاریخ و ساعت گوشی است

برای تنظیم کردن تاریخ و ساعت وارد تنظیمات گوشی خود شوید و بخش date and time را باز نمایید.

سپس تیک گزینه های automatic adjust date/time را برداشته و از بخش های set date و set time تاریخ و ساعت گوشی را بروز رسانی نمایید.


 رفع ارور Checkpoint Required

زمانی که شما وارد اکانت خود می‌شوید و با ارور Checkpoint Required روبرو می‌شوید،  باید اطلاعات اکانت خود را با استفاده از کد دسترسی تایید نمایید. از طریق پیامک یا ایمیل کد دسترسی برای شما ارسال می شود.

 برای رفع این مشکل مراحل زیر را طی نمایید:

 ابتدا وارد وبسایت اینستاگرام شوید، سپس وارد اکانت خود شوید.

بعد از وارد شدن به حساب کاربری تان با یک پیام روبه رو می‌شوید. مانند عکس زیر که مشاهده می‌کنید، در این قسمت شما باید روی دکمه It was me  کلیک نمایید.

حال اطلاعات مورد نیاز برای تایید را وارد نمایید.

 

با انجام دادن این مراحل شما می‌توانید به راحتی از نرم افزار اینستاگرام، در گوشی خود استفاده نمایید.


بررسی سرور برای رفع مشکل پیغام خطای Checkpoint required

در مرحله اول با کمک سرویس هایی مانند Down Detector اطمینان حاصل کنید که سرورهای برنامه اینستاگرام برای شما به درستی در دسترس هستند و سایر کاربران مشکلی در این زمینه ندارند.


رفع ارور Checkpoint required با بررسی اینترنت

حال در مرحله بعدی باید اتصال اینترنت خود را چک نمایید. اگر به اینترنت وای فای متصل هستید، اینترنت سیم کارت خود را تست کنید و یا برعکس این فرایند را انجام دهید.

همچنین بهتر است سرعت اینترنت خود را هم تست نمایید تا مطمئن شوید که سرعت پهنای اینترنت شما ثبات دارد.بستن برنامه برای رفع حل مشکل ارور Checkpoint Required

در مرحله بعد برای رفع ارور Checkpoint Required، نرم افزار اینستاگرام را به طور کامل ببندید.

 سپس مجدداً وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.

 کاربران زیادی با انجام این روش توانستند مشکل خود را رفع کنند.


 بررسی آپدیت برای رفع ارور Checkpoint Required اینستاگرام

بعضی از مشکلات در خود برنامه وجود دارند و در آپدیت های جدید، این مشکلات رفع می شوند. ما به شما پیشنهاد می کنیم برای رفع ارور Checkpoint Required ، اپلیکیشن اینستاگرام خود را به آخرین نسخه منتشر شده آپدیت نمایید. 


حذف کش برای رفع ارور Checkpoint Required اینستاگرام

یکی از عواملی که باعث بروز این ارور می شود، وجود داده های معیوب در حافظه کش نرم افزار اینستاگرام می‌باشد. برای حل این مشکل به شما پیشنهاد می‌کنیم با کمک مطلب آموزشی حذف حافظه کش داده های برنامه ها،  داده های حافظه کش برنامه اینستاگرام خود را پاک سازی نمایید.


 غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام

 قبل از پرداختن به این روش بهتر است تغییر نام کاربری در اینستاگرام دهید با اینکار اینستاگرام به صورت موقعت حساسیتش را از پیج ما بر می دارد برای انجام اینکار مطلب تغییر نام کاربری در اینستاگرام را مطالعه نمایید.

اگر با انجام مراحل بالا مشکل شما حل نشد می‌توانید با کمک این به اکانت خود را برای چند ساعت غیر فعال نمایید.

برای انجام دادن این کار مراحل زیر را طی نمایید:

  • در مرحله اول با کمک کامپیوتر وارد وب سایت اینستاگرام و وارد اکانت خود شوید.
  • سپس روی آیکون پروفایل کلیک نمایید.
  • حالا در این صفحه روی edit profile  کلیک نمایید.
  • اکنون در پایین صفحه روی دکمه Temporary disable my account  کلیک نمایید.
  • در صفحه ای که برای شما باز می‌شود، از منوی کشویی گزینه just need a break انتخاب کنید و سپس رمز اکانت خود را وارد نمایید.
  • در نهایت روی دکمه temporary disable account  کلیک نمایید.

نکته :  بهتر است حداقل سه ساعت صبر کنید بعد مجدداً وارد اکانت خود شوید.حل ارور Challenge Required در اینستاگرام با حذف و نصب برنامه

اگر با مراحل بالا مشکل شما حل نشد در نهایت می‌توانید برای حل ارور Challenge Required ، نرم افزار اینستاگرام را به طور کامل حذف کنید و آخرین نسخه آن را دانلود و مجددا  نصب نمایید.سخن آخر

در این مطلب ما  به رفع ارورهای Checkpoint required و Challenge required اینستاگرام پرداختیم. چنانچه با مشکل بالا نیامدن مخاطبین در اینستاگرام رو به رو هستید مطلب بالا نیامدن مخاطبین در اینستاگرام را مطالعه نمایید . 

می‌توانید از طریق این روش های گفته شده مشکل ارور Checkpoint required و Challenge required اینستاگرام را رفع نمایید. چنانچه در مراحل گفته شده با مشکل روبرو شدید می‌توانید با شماره های 9099071540 و 0217129 با کارشناسان شرکت رایانه کمک تماس حاصل فرمایید و مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری خود را به صورت تماس تلفنی آنلاین با آن ها حل نمایید.

شرکت خدمات کامپیوتری رایانه کمک همیشه در تلاش است آگاهی کاربران و هموطنان خود را در زمینه تکنولوژی، مشکلات کامپیوتری و مشکلات تلفن همراه بالا ببرد. همچنین به شما پیشنهاد می کنیم برای مشاهده و مطالعه آموزش بیشتر از سایت های آپارات و اینستاگرام ما دیدن فرمایید.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد