منظور از رونوشت مخفی در ایمیل چیست

از مجموعه مطالب آموزشی

ممکن است شما هم هنگام ارسال ایمیل به اشخاص دیگر با دو گزینه CC و BCC مواجه شده باشید. با توجه به سوالات زیادی که کاربران از کارشناسان فنی رایانه کمک پرسیند ، گروه فنی رایانه کمک امروز تصیم گرفته است توضیحات کاملی  در مورد رونوشت مخفی در ایمیل ، ارسال ایمیل به چند نفر و نقش CC و BCC بپردازد. برای پاسخ به سوالات کامپیوتری خود در ادامه با ما همراه باشید.

گزینه های CC و BCC هنگامی که شما بخواهید یک ایمیل را به چند نفر ارسال کنید ، البته با قابلیت های اضافه شده امروز دیگر استفاده از این روش ها تقریبا منسوخ شده است ،  به راحتی با اضافه کردن نام اشخاص در قسمت TO میتوانید یک ایمیل رابرای چندین نفر ارسال نمایید.

ابتدا باید بدانید که این دو کلمه مخفف چه عباراتی هستند:

کلمه(CC) مخفف عبارت Carbon Copy و کلمه ی (BCC) مخفف عبارتBlind Carbon Copy   می باشد.

(Carbon Copy) در واقع به همان کاغذهای آبی رنگ معروف به کاربن که برای کپی کردن عبارات در لحظه به روی برگه ی دیگر به کار می رود گفته می شود. در موضوع ارسال ایمیل نیز دقیقا همان فعالیت را در محیط مجازی برای شما انجام میدهد و وجه تشابه دیگر آن این است که حتی گیرندگان ایمیل نیز به کپی بودن متن ایمیل خود پی میبرند و متوجه خواهند شد که آنها هم جزء گیرندگان ایمیل هستند.

تفاوت (BCC) با (CC) هم در همین جا خودنمایی میکند چون زمانی که شما از روش (BCC) برای ارسال ایمیل خود استفاده میکنید دیگر مخاطبان شما پی به کپی بودن متن ایمیل شما نخواهند برد و آنها جزء یکی از گیرندگان این ایمیل هستند. درواقع کلمه ی blind به معنی کور و نابینا است که در این عبارت استفاده شده است.

مقایسه CC و BCC و TO برای ارسال ایمیل

میان سه عبارت CC ، BCC و To درواقع فرقی برای ارسال ایمیل وجود ندارد ولی زمانی که شما یک آدرس را در ((CC برای ارسال مینویسید در واقع با این کار باعث میشوید که یک رو نوشت برای مخاطب دریافت کننده از دیگر مخاطبین این ایمیل فرستاده شود.

همین موضوع باعث کاربردی تر شدن این قابلیت در ادارات و شرکت ها می شود. به عنوان مثال زمانی که شما قرار بر این دارید که یک ایمیل برای مشتری خود ارسال کنید به گونه ای که مدیر و یا سرپرست شما نیز در جریان این ارسال باشد میتوانید آدرس مشتری را در قسمت گیرنده بنویسید و آدرس سرپرست خود را نیز در (CC) بنویسید به این صورت یک رو نوشت برای سرپرست شما ارسال خواهد شد و از ارسال ایمیل و متن آن مطلع خواهد شد. ولی اگر در نظر دارید که آدرس ایمیل سرپرست شما برای مشتری ارسال نشود باید همین آدرس را در قسمت (BCC) بنویسید.


پس اگر شما در قسمت (TO)بخواهید یک پیام را برای عده ای از مخاطبین ارسال نمایید آنها میتوانند بفهمند این پیام گروهی بوده پس حتما برای جلوگیری از فهمیدن دیگر مخاطبانتان از این موضوع ایمیل را باید از طریق گزینه ی(BCC) ارسال نمایید.

همچنین فقط در حالت (BCC) است که زمانی که مخاطب شما قصد پاسخ گویی به شما را داشته باشد دیگر مخاطبین قادر به دیدن جواب او نیستند و در دو حالت دیگر به علت مشاهده ی مخاطبین دیگر باید پاسخگو به صورت مشخص نام شما را جداگانه به صورتی که گیرنده فقط شما هستید بنویسد.

دیدگاه کاربران

" بعد اگه یکی برامون رونوشت مخفی بفرسته ما چجوری اونو بخونیم؟ "

" توی ایمیل شما نمایش داده میشه "

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد