روشن نشدن بلوتوث لپتاپ

از مجموعه مطالب آموزشی

استفاده از بلوتوث در لپتاپ  عملکردی است؛ که به وفور انجام می­شود. اگر قصد اتصال یک دستگاه بلوتوثی مانند موبایل یا هر وسیله دیگر را به بلوتوث ویندوز 10 خود را داشته باشیم. خیلی ساده به مسیر settings > Devices > Bluetooth & other devices می­رویم. و بلوتوث را در وضعیت on قرار می­دهیم.

بدین ترتیب قادر خواهیم بود تا هر دستگاهی را توسط بلوتوث سیستم­مان ارتباط دهیم. تا اینجای کار مشکلی نیست. مشکل از جایی شروع می­شود. که بسیاری از کاربران وقتی به مسیر مذکور می­روند. قادر به روشن کردن بلوتوث خود نیستند . در این مقاله می­خواهیم به رفع  مشکل  روشن نشدن بلوتوث لپتاپ بپردازیم. اگر شما نیز با این مشکل روبرو شده اید؛ تا انتهای مقاله با خدمات کامپیوتری رایانه کمک همراه باشید.
 روشن کردن بلوتوث لپتاپ

احتمالا از این موضوع مطلع هستید که؛ ویندوز 10 با مشکلات بسیاری در خصوص سازگاری مواجه است. که از جمله آن­ها می­توان به کارت صدا، درایور گرافیک، مشکل یا اتصال بلوتوث و غیره نام برد. برای همین شما مطمئن باشید.

مشکل روشن نشدن بلوتوث به دلیل ناسازگاری درایو­های قدیمی با سیستم عامل جدید می­باشد. در هر صورت کاربران قصد استفاده از بلوتوث را دارند و چیزی که با آن مواجه می­شوند. این است که قادر به روشن کردن بلوتوث نیستند. و یا اگر هم باشند به رنگ خاکستری یا غیرفعال است. و امکان فعال کردن آن نیست. حتی اگر هم قادر به کلیک روی گزینه بلوتوث برای on کردن باشیم. باز هم شاهد آن خواهیم بود که مجددا بلوتوث  off می­شود.یعنی شما بلوتوث دستگاه رو روشن میکنید دوباره خاموش میشه!
برای حل خاموش شدن بلوتوث لپتاپ به صورت خودکار  این مشکل باید مراحل زیر را انجام دهیم.

ابتدا وارد Control Panel می­شویم. سپس در قسمت Search عبارت Troubleshoot را وارد کرده و از نتایج جستجو، Troubleshooting  را اجرا می­کنیم.از پنل سمت چپ View all را کلیک می­کنیم. و سپس پس از آن قسمت Device گزینه را Hardware and Device  کلیک می­کنیم. تا اجرا شود.
مراحل پنجره باز شده را next می­کنیم. تا Troubleshooter مشکل را شناسایی و رفع کند. اگر مشکل روشن نشدن Bluetooth  رفع نشده بود روش بعدی را دنبال می­کنیم.

ممکن است در اپدیت­های جدید ویندوز، به روش­های فوق موفق به اجرای ابزار مذکور نشویم. از این رو Powershell را به صورت Run as administrator اجرا کرده و سپس دستور زیر را در آن وارد می­کنیم و Enter را انتخاب می­کنیم.

msdt.exe -id DeviceDiagnostic

سپس مراحل را به همان صورت که در بالا توضیح داده شد دنبال می­کنیم.

Method 2: Enable Bluetooth Services

اطمینان داشته باشید که سرویس Bluetooth در وضعیت استارت باشد. برای این منظور به کنسول Services وارد شده و سرویس Bluetooth Support service را می­یابیم. سپس روی آن کلیک راست می­کنیم و گزینه Properties را کلیک می­کنیم.
سپس از لیست کشویی Startup type گزینه Automatic را انتخاب می کنیم. و دکمه Start را کلیک کرده تا سرویس استارت شود و در اخر فرم را ok می­کنیم.
سپس وضعیت مشکل روشن نشدن بلوتوث را بررسی می­کنیم.

Method 3: Enable Bluetooth in Device Manager


به کنسول ویندوز Device Manager مراجعه می­کنیم. سپس به قسمت Bluetooth می­رویم. روی دستگاه بلوتوثی خود کلیک راست می­کنیم و گزینه Enable را کلیک می­کنیم.
حالا به Settings ویندوز وارد می­شویم. و به Devices می­رویم. سپس به قسمت Bluetooth & Other devices رفته و در قسمت مقابل Bluetooth را در وضعیت بلوتوث لپتاپ خود را قرار on می­دهیم.
اگر هنوز نمی توانید به بلوتوث دسترسی داشته باشیم. روش بعدی را دنبال می­کنیم.

Method 4: Update Bluetooth Drivers


روش بعدی به این صورت است که دوباره به کنسول Device Manager ویندوز وارد می­شویم و به قسمت Bluetooth می­رویم. روی دستگاه بلوتوثی خود کلیک راست می­کنیم. و آن را Uninstall می­کنیم.
سپس پیغام تایید حذف را ok می کنیم.


سپس به منوی Action می­رویم. و گزینه Scan for hardware changes را کلیک می­کنیم. بدین ترتیب درایور بلوتوث توسط خود ویندوز به صورت خودکار نصب خواهد شد.
اکنون به قسمت مراجعه می­کنیم. و وضعیت بلوتوث را مشاهده می­کنیم.

Method 6: Run Bluetooth Troubleshooter


دوباره به قسمت Settings ویندوز می­رویم و سپس به قسمت Update & Security مراجعه می­کنیم.
سپس از پنل سمت چپ گزینه Troubleshoot را کلیک می­کنیم. و در قسمت مقابل هم Bluetooth را انتخاب می­کنیم. و دکمه run the troubleshooter را کلیک می­کنیم.
در مرحله اخر مراحل را دنبال می­کنیم. تا مشکل شناسایی و برطرف شود. بدین ترتیب مشکل روشن نشدن بلوتوث در ویندوز 10 رفع می­شود.


خلاصه آنچه خواندیم.

در این مقاله به شرح و آموزش مرحله به مرحله برطرف کردنمشکل روشن نشدن بلوتوث در ویندوز 10 پرداختیم. دو روش را همراه با عکس آموزش دادیم. شما کاربر گرامی می­توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با مشکل روشن نشدن بلوتوث با کارشناسان ما در رایانه کمک تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد