حل تمام مشکلات گیم لوپ gameloop

از مجموعه مطالب آموزشی

 حل تمام مشکلات گیم لوپ gameloop که ممکن است با آنها روبرو شوید

گیم لوپ یکی از شبیه‌سازهای سیستم‌عامل اندروید است که به دلیل انعطاف‌پذیری بالا و اجرای بازی‌هایbattle royal موبایل بر روی کامپیوتر بسیار محبوب شده است. اما بسیاری از کاربران زمان نصب یا استفاده از gameloop با انواع ارورها و مشکلاتی روبرو می‌شوند.

به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به صورت تخصصی، به تمام مشکلاتی که ممکن است هنگام دانلود، نصب و استفاده از این شبیه‌ساز رخ دهد را بررسی و شیوه حل آن را توضیح دهیم. بنابراین با تیم فنی رایانه کمک همراه باشید.

 

رفع مشکل افت فریم یا FPS Drop در gameloop

یکی از شایع‌ترین مشکلات گیمرهای که با استفاده از نرم‌افزار گیم لوپ بازی می‌کنند این است که برخی مواقع دچار افت فریم و لگ های محسوسی می‌شوند.

موضوع افت فریم FPS در گیم لوپ  بیشتر به سخت‌افزار دستگاه شما بستگی دارد و هر چه کامپیوتر یا لپ‌تاپ قوی‌تری داشته باشید، کمتر دچار افت فریم می‌شوید. مواردی مثل PUBG  وCOD mobile  از جمله بازی‌های هستند که بسیار سنگین هستند و هنگام اجرا فشار زیادی به سخت‌افزار کامپیوتر می‌آورند.

برای حل این مشکل چند تکنیک وجود دارد که می‌توانید به رفع مشکل افت فریم در gameloop بپردازید.

 

1 . کیفیت بازی را کاهش دهید

هرچند میزان قدرت سخت‌افزار کامپیوتر شما بالا باشد باز هم شبیه‌ساز نمیتواند بی‌نقص عمل کند؛ بنابراین بهتر است پس از اجرا  بازی موردنظر خود، وارد تنظیمات آن شده و تاحدامکان کیفیت آن را کاهش دهید. با این کار تا حد بسیار زیادی فشار از روی دستگاه شما برداشته شده و سرعت بازی در گیم لوپ افزایش می‌یابد.

 

2 . افزایش سرعت gameloop با تغییر در تنظیمات آن

روش دیگر برای افزایش میزان FPS در بازی گیم لوپ این است که تنظیمات خود نرم‌افزار گیم لوپ را با میزان سخت‌افزار کامپیوتر هماهنگ کنید.

این برنامه به حدی قدرتمند است که امکان اجرای بازی‌های مختلف را باکیفیت full HD و 120HZ را می‌دهد؛ بنابراین با کاهش این مقدار، از اینترنت مقدار کمتری دیتا صرف افکت‌های محیطی می‌شود که به سبب آن میزان FPS افزایش می‌یابد.

برای این کار زمانی که درون برنامه گیم لوپ هستید با کلیک بر روی سه خط بالای پنجره این برنامه، بر روی video  کلیک کرده و میزان آن را با کامپیوتر خود هماهنگ کنید.

 

 

رفع مشکل لگ و پینگ بالا در بازی‌های شبیه‌ساز گیم لوپ

از دیگر مشکلات شایع مشکلات کاربران، لگ در بازی‌های آنلاین درون گیم لوپ است که گاهی مواقع ممکن است به‌شدت آزاردهنده باشد.

اگر بخواهیم به علت لگ در بازی‌های آنلاین و بتل‌رویال اشاره کنیم، سرعت و پهنای باند اینترنت از اصلی‌ترین عواملی هستند که بر روی این موضوع تاثیر می‌گذارند. اما گاهی مواقع  خود نرم‌افزار گیم لوپ در این موضوع شریک است. برای حل این مشکل بهتر است به چند مورد زیر توجه کنید

 

1 . از اینترنت پرسرعت استفاده کنید

بیشتر سرورهای بازی‌های آنلاین که به ایران نزدیک هستند، در کشور ترکیه امارات قرار دارند. از همین رو برای این که بتوانید بدون لگ بازی‌های گیم لوپ را تجربه کنید، بهتر است سرعت و اینترنت خوبی داشته باشید.

همچنین کارشناسان فنی کامپیوتری رایانه کمک پیشنهاد می‌کنند اگر از مودم وایرلس استفاده می‌کنید، بهتر است برای اتصال دستگاه خود به آن از کابل شبکه به‌جای وایرلس استفاده کنید. این موضوع هم می‌تواند تا حدی سرعت شما را افزایش داده و به رفع لگ در گیم لوپ کمک کند.

 

2 . از DNS یا VPN  باکیفیت استفاده کنید

راهکار دیگر برای کاهش پینک در بازی‌های آنلاین گیم لوپ استفاده از DNS یا VPNهای اختصاصی است.

استفاده از VPN   پرسرعت به دلیل دور زدن تحریم سرورهای گیم لوپ، پینگ شما را مقداری کاهش می‌دهد اما اگر قصد دارید بدون هیچ مشکلی و با بالاترین سرعت به سرور ها متصل شوید، بهتر است از DNS های اختصاصی استفاده کنید.

 

 

 

نحوه رفع ایراد CPU 100٪ زمان اجرای بازی gameloop

به دلیل این که برنامه گیم لوپ بسیار قدرتمند است،  فشار زیادی به سخت‌افزار دستگاه وارد می‌کند. به همین دلیل زمانی که این برنامه را اجرا می‌کنید. تمام منابع کامپیوتر برای اجرای این برنامه استفاده می‌شود و ممکن است با درصد  CPU 100٪ روبرو شوید.

این موضوع در زمان عادی مشکلی برای کامپیوتر اجرا نمی‌کند، اما اگر در زمان اجرای این برنامه در حال انجام کار دیگری باشید، دستگاه شما هنگ می‌کند. حتی گاهی برای خارج شدن از هنگ بودن کامپیوتر ممکن است نیاز باشد که دستگاه خود را به‌صورت دستی restart کنید.

اما برای رفع این مشکل ابتدا شبیه‌ساز را اجرا کنید.

در صفحه اصلی، برگه my gamwes را انتخاب کرده و بازی موردنظر خود را اجرا کنید.

در زمان اجرای بازی، به‌سرعت بر روی آیکن چند پنجره (واقع در منو در سمت راست صفحه) کلیک کنید.

با این کار یک صفحه دیگر از گیم لوپ اجرا شده و مانع از هنگ کردن دستگاه می‌شود.


حل مشکل  Game Downloading failed ,please try again در گیم لوپ کامپیوتر و لپ تاپ

از دیگر مشکلاتی که کاربران زمان وارد شدن به گیم لوپ با آن روبرو می‌شوند ارور Game Downloading failed ,please try again است. این خطا زمانی رخ می‌دهد که بازی به صورت کامل بر روی کامپیوتر یا لپتاپ نصب نشده است و زمان وارد شدن با آن با این متن ارور روبرو می‌شوند.

برای رفع این مشکل لازم است یکی از 2 روش زیر را انجام دهید

1 .  تعمیر گیم لوپ

اولین راه حل این است که به Repair کردن گیم لوپ بپردازید. ممکن است یکی از فایل های نصب این برنامه با مشکل روبرو شده و به همین دلیل با ارور گیم لوپ روبرو می‌شوند.

برای این کار ابتدا بر روی آیکن windows  در کامپیوتر کلیک کرده و عبارت control panel را تایپ کنید.

پس از وارد شدن به محیط control panel سربرگ Programs and Features را انتخاب کنید.

در مرحله بعدی در بخش Uninstall a Program به دنبال برنامه gameloop بگردید.

پس از یافتن آن بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه repear را انتخاب کنید.

با این کار ویندوز به صورت خوکار شروع به تعمیر فایل های خراب در گیم لوپ

می‌کند.

با این کار به احتمال زیاد مشکل اجرا نشدن گیم لوپ رفع می‌شود اما اگر باز هم با ارور روبرو شدید، می‌توانید از روش زیر استفاده کنید.

2 . گیم لوپ را حذف و نصب کنید

اگر مشکل run نشدن گیم لوپ با repear درست نشد، بهتر است به طور کل یک بار برنامه را حذف کرد و آن را نصب کنید. کاهی ممکن است فایل ها ی برنامه به درستی نصب نشده باشند که در این زمان بهترین روش پاک کردن گیم لوپ و نصب دوباره آن است.

برای پاک کردن گیم لوپ میتوانید مطلب " 3 روش حذف گیم لوپ از روی کامپیوتر" مطالعه کنید و برای نصب دوباره آن مطلب " آموزش نصب گیم لوپ gameloop" را مطالعه کنید تا بدون مشکل بتوانید این برنامه را نصب کنید.

 

راه‌حل مشکل گیر گردن برنامه گیم لوپ بر روی 98%

در کل برای حل گیر گردن gameloop در زمان لود شدن، دو روش عمده وجود دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم

 

 

1 . حذف فایل Cache نرم‌افزار gameloop

در اولین روش لازم است فایل‌های اضافه Cache این برنامه را حذف کنید تا نرم‌افزار reset شود.

برای این کار ابتدا نرم‌افزار گیم لوپ را اجرا کنید.

پس از این که با صفحه لودینگ آن روبرو شدید که بر روی 98% گیرکرده است، بر روی آیکن سه خط بالای صفحه کلیک کنید (همانند تصویر زیر)

 

 

پس از آن منویی کشویی باز می‌شود گزینه clean cache را انتخاب کنید. با این کار نرم‌افزار یک‌بار ریست می‌شود.

 

 

پس از آن برنامه gameloop را ببندید و کامپیوتر خود را ریست کنید. پس از بالا آمدن وارد آن شوید.

به‌احتمال زیاد پس از این کار مشکل شبیه‌ساز gameloop رفع می‌شود اما اگر نشد به سراغ روش دوم بروید.

 

2 . سعی کنید SD در Gameloop را repeir  کنید

SD یکی دیگر از بخش‌های در برنامه گیم لوپ است که اطلاعات مرتبط به راه‌اندازی برنامه در آن ذخیره می‌شود.

برای تعمیر SD مانند روش قبل این نرم‌افزار را اجرا کنید.

زمانی که گیم لوپ بر روی 98 درصد هنگ کرد، بر روی علامت سه خط بالای صفحه کلیک کنید.

 

 

سپس گزینه repair SD انتخاب کنید.

 

 

با این کار فرایند تعمیر SD آغاز می‌شود و به‌احتمال بسیار مشکل خطا 98 درصد گیم لوپ رفع می‌شود.

نکته: اگر در هر بخش با ایراد یا ابهام خاصی روبرو شدید، می‌توانید از بخش نظرات با خدمات کامپیوتر آنلاین رایانه کمک در ارتباط باشید.

 

3 . خود نرم‌افزار gameloop را تعمیر کنید

در آخر ممکن است علت گیرکردن گیم لوپ مشکل در زمان نصب شدن این برنامه باشد، به همین دلیل بهتر است یک‌بار برنامه را به‌صورت کامل repair کنید.

برای این کار وارد settings ویندوز شوید.

سپس بخش apps را انتخاب کنید.

اکنون در سمت راست صفحه شبیه‌ساز game loop را انتخاب کرده و بر روی آن کلیک کنید.

اکنون بر روی گزینه uninstall کلیک کنید.

 

 

پس از اینکه بر روی گزینه unistall کلیک کنید، پنجره‌ای مانند صفحه زیر روبرو شما باز می‌شود که کافی است بر روی repair now کلیک کنید.

 

 

حال منتظر بمانید تا فرایند تعمیر گیم لوپ تمام شود.

 

 

در آخر پس از اتمام فرایند repair کامپیوتر را ریست کرده و پس از بالا آمدن وارد برنامه شوید.

 

حل خطا کد 1 در گیم لوپ (fix error code 1 gameloop)

گاهی مواقع پس از دانلود و نصب گیم لوپ زمانی که قصد اجرای بازی خود را داشته باشید با خطایی مانند تصویر زیر روبرو می‌شوید.

این ارور به شما نشان می‌دهد که اشکالی در موتور شبیه‌ساز گیم لوپ رخ‌داده است؛ بنابراین به‌درستی نمی‌تواند برنامه را اجرا کرد.

 

 

برای حل این مشکل لازم است وارد پوشه نصبی نرم‌افزار gameloop شده و فایل tencent را راه‌اندازی کنید تا این مشکل برطرف شود.

برای این کار ابتدا وارد my computer خود شوید و در قسمت search ویندوز عبارت TxGameDownload را جستجو کنید.

پس از یافتن فولدر TxGameDownload وارد آن شوید.

سپس وارد پوشه Component شده و سپس فولدر UI را انتخاب کنید.

اکنون پوشه Setup را انتخاب کنید. در این بخش صفحه را به پایین اسکرول کرده و بر روی برنامه  AndroidEmulator کلیک کنید.

 

 

پس از این کار شبیه‌ساز به درستی اجرا شده و مشکل خطا کد 1 در گیم لوپ برطرف می‌شود.

 

حل مشکل کد 4 در شبیه‌ساز گیم لوپ (fix error code 4 gameloop)

کاربران زمانی با این مشکل روبرو می‌شوند که در حال نصب گیم لوپ هستند. همانطور که در قسمت بالا به این موضوع پرداختیم، سرورهای نرم‌افزار گیم لوپ بر روی IP ایران مسدود شده است، به همین دلیل کاربران پس از دانلود گیم لوپ و نصب آن، لازم است از فیلترشکن استفاده کنند. بنابراین اگر در هر قسمت از نصب و استفاده از گیم لوپ با کد خطا 4 روبرو شدید، تنها کافی است فیلترشکن خود را روشن و دوباره امتحان کنید.

 

آموزش حل مشکل صدا در بازی‌های گیم لوپ

اگر تجربه بازی با شبیه‌ساز گیم لوپ را داشته باشید، مطمئناً گاهی مواقع با این مورد روبرو شده‌اید که صدای بازی کش آمده یا با لگ پخش می‌شود.

این مشکل بیشتر در بازی‌های آنلاین در گیم لوپ شایع است که ممکن است بسیار آزاردهنده باشد.

برای رفع این مشکل پیشنهاد می‌کنیم مطلب "رفع مشکل بازی بر روی کامپیوتر" را با دقت مطالعه و تمام روش‌های گفته شده را با دقت اجرا کنید. در این مطلب به‌صورت کامل تمام روش‌های که می‌تواند به رفع مشکل لگ، کش آمدن یا قطعه‌قطعه شدن صدا در بازی‌های ویدئویی پرداخته شده است.

 

سخن پایانی

در آخر ممنونم که تا پایان مطلب " حل تمام مشکلات گیم لوپ gameloop" همراه ما بودید، امیدوار با استفاده از این مطلب توانسته باشید مشکل با ایراد شبیه‌ساز گیم لوپ را رفع کنید.

اما اگر در هر بخش با مشکل یا سوال خاصی روبرو شدید، می‌توانید به‌صورت اختصاصی از کارشناسان پشتیبانی کامپیوتری رایانه کمک مشاوره تلفنی و اینترنتی دریافت کنید. بدین منظور با شماره‌های 9099071540 یا 0217129 در تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد