ثابت ماندن فونت در پاورپوینت

از مجموعه مطالب آموزشی

بیشتر اوقات ممکن است هنگامی که فایل پاورپوینت خود را  بر روی یک سیستم جدید اجرا میکنید متوجه بهم ریختگی فونت فایل پاورپوینت خود شوید. دلیل این موضوع نصب نبودن فونت های فایل شما بر روی سیستمی است که آن را اجرا نموده اید.

ناجیان کمک رایانه گروه فنی رایانه کمک در این مطلب قصد دارند به آموزش حل مشکل بهم ریختگی فونت در پاور پوینت ها با نسخه های مختلف بپردازند.

۱)مشکل بهم ریختگی فونت و حل آن با استفاده از فونت های معمولی

ذخیره پاورپوینت در سیستم های دیگر بدون به هم ریختگی فونت با انجام یک روش ساده همیشه امکان پذیر است آن هم استفاده از فونت های معمولی است که بر روی همه ی سیستم ها همیشه نصب هستند.

این فونت های معمولی برای فارسی B Nazanin  و B Lotus و برای فونت های انگلیسی Arial وCourier و Times New Romans  هستند که برای دانلود فونت های فارسی می توانید وارد سایت دانلود رایانه کمک شوید و فونت های فارسی مورد نیاز خود را دانلود کنید.

مشکل به هم ریختگی فونت شما به روی سیستم های جدید با استفاده از این فونت ها حتما برطرف خواهد شد.

۲)حل مشکل بهم ریختگی فونت با نصب فونت های جدید به روی سیستم جدید

شما میتوانید با نصب فونت های جدید به روی آن سیستمی که قرار است فایل پاور پوینت خود را به روی آن اجرا کنید میتواند از بهم ریختگی فونت پاور پوینت بر روی آن جلوگیری کند.

برای این کار شما باید ابتدا به Control Panel  بروید و در آنجا بعد از یافتن گزینه ی Appearance and  Rationalization به روی آن کلیک کنید.


در پنجره باز شده شما تمامی فونت های نصب شده به روی این سیستم را در قسمت Font  آن مشاهده خواهید کرد.

 که با کپی کردن و کشیدن فونت های مورد نظر خود به داخل این پنجره به راحتی هرچه تمام تر فونت های خود را نصب میکنید.


۳)حل مشکل بهم ریختن فونت پاور پوینت با قرار دادن فونت مورد نظر در فایل

برای جلوگیری از بهم ریختن فونت پاور پوینت به روی سیستم جدید شما میتوانید که فونت فایل پاور پوینتی را که میخواهید آن را به روی یک سیستم جدید ارائه دهید درون همان فایل تعبیه نمایید و بدین صورت دیگر هیچ گاه مشکلی بابت بهم ریختن فونت به روی سیستم دیگر نخواهید داشت البته این موضوع باعث سنگین شدن حجم فایل و همینطور کاهش سرعت فایل مورد  نظر خواهد شد.

آموزش قرار دادن فونت در پاور پوینت های مختلف

همانطور که گفته شد شما برای جلوگیری از بهم ریختن فونت پاور پوینت در سیستم های جدید باید فونت مورد استفاده فایل را درون آن قرار دهید.اما این کار شیوه و مراحل خاص خود در هریک از نسخه ها را دارد که در ادامه به آموزش این روش ها خواهیم پرداخت.

قرار دادن فونت در پاور پوینت ۲۰۰۷

برای شروع باید به روی گزینه یOffice  کلیک کنید.

سپس Word Option  را که انتخاب کردید به روی save کلیک کنید.

همانطور که در تصویر مشخص است به Embed Fonts in Fileرا باید فعال نمایید و در زیر آن گزینه ی Embed all characters را انتخاب کنید انتخاب این گزینه به شما امکان قرار دادن فونت در فایل را با امکان تغییر آن به شما خواهد داد.


قرار دادن فونت در فایل پاورپوینت های ۲۰۱۰/۲۰۱۳/۲۰۱۶

از آنجایی که نسخه ها با یکدیگر تفاوت دارد برای رسیدن به گزینه یOption  باید به روی File و یا منوی پاور پوینت کلیک کنید.


بعد از اینکه Option  را یافتید به روی آن کلیک کنید و با دیدن گزینه یSave  آن را انتخاب کنید.


در انتهای Option  در سمت راست پنجره گزینه ی Embed Fonts in File  را کلیک کنید. و به مانند قبل دوباره گزینه یEmbed all characters را فعال کنید که تا بعد از قرار دادن فونت مورد نظر امکان ویرایش و تغییر دادن فونت ها را داشته باشید.

و در اخر ممنونم که تا پایان این مقاله " ثابت ماندن فونت در پاورپوینت " همراه رایانه کمک بودید. امیدوارم این مقاله برای شما سودمند واقع شده باشد .

اگر در قسمت از آموزش با سوال یا مشکل در زمینه تغییر فرمت پاورپوینت به ورد، ناخوانا شدن نوشته ها در PowerPoint ، نامنظم شدن نوشته ها در پاور پوینت روبرو شدید؛ می‌توانید با شرکت رایانه کمک تماس گرفته تا از کارشناسان ما مشاوره تلفنی و اینترنتی رایگان دریافت کنید.

همچنین پیشنهاد می‌کنم اگر به ترفند های روز کامپیوتری و موبایلی علاقه دارید،  رایانه کمک را در اینستاگرام و اپارات دنبال کنید.

 

دیدگاه کاربران

" برای این مطلب دیدگاهی نوشته نشده است " هرگونه سوال ، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

نام شریف شما *

ایمیل شما

موبایل

متن دیدگاه *

عملیات انجام شد